Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

maznacik007
24. jan 2010

ked vybavite papierovacky a absolvujete pripravu tak potom vas zaradia do zoznamu cakatelov..

a co bude potom zavisi od vasich poziadaviek.... bud budete cakat kedy sa vam z uradu ozvu.... alebo /ak chcete aj starsie dieta ako je dajme tomu 6 measiacov, ine etnikum a pod.. tak mozete ist do navratu alebo usmevu a pozriet si spisy deti...

do domova vyberat dieta sa nechodi... ak sa vam spis /malo by tam byt aj DVD / zapaci.. teda pardon to konkretne dietatko.. poziadate socialku o povolenie na interakcie a teda na vstup do domova... tam ale idete za tym konkretnym dietatom...

yukki
24. jan 2010

A ozaj, maťa....dva...našla si čo sa to rozbilo vtedy v noci? 😕

marketka1
24. jan 2010

ahojte ja mám kamošku ktorá chce prísť k dieťatku ináč.Pracuje v nemocnici a čaká na rodičku, ktorá sa chce vzdať dieťatka a pani jej na jej meno zverí dieťa. 😉ale kedy sa dočká......

maznacik007
24. jan 2010

to co makretka popisuje nie je take lahke.. a nerobi sa to oficialnou cestou... na SVK sa nepraktizuju tzv. otvorene adopcie ze sa rodicka dohodne s buducimi adop. rodicmi...

ak sa to robi tak len neoficialne s obrovskym rizikom pre buducich rodicov... a casto s velmi smutnym koncom.. a je to mimo zakona... u nas.. v cechach sa to myslim da..

yukki
24. jan 2010

ženy, ja by som tak chcela malú M.vidieť...teda najradšej už mať doma, ale aj vidieť. Ale keď nechcem, aby ju kôli mne vláčili z profi-cca 45km ráno sem do DD a poobede nazad...je to stres pre ňu iste...a ja tam nemám ako ísť, do profi, s Kikou...je to s prestupmi, zachádzkami.... ☹ nech by už bol ten súd a právoplatnosť a všetko... 😢

marketka1
24. jan 2010

ja neviem ako sa volá takýto spôsob ale je to vraj legálne aspoň čo mám od nej ale to riziko biologic.rodičov je tam fakt veľké.

najjulinka
autor
24. jan 2010

marketka a nerobí sa to cez NOSku?

cairka
24. jan 2010

ak sa nemýlim, tak janula má takýmto spôsobom lauriku v pestu. ale neviem, pri ado je to ozaj riziko...

marketka1
24. jan 2010

julka ja fakt neviem ja som jej len hovorila o riziku bio rodičov 😒

mata2
24. jan 2010

yukki,nic rozbite som nenasla.. 😲

apoloma
24. jan 2010

dakujem 🙂 zrejme to nechame tak ze nech nam dietatko najdu oni!!lebo my chceme take malicke 🙂

brulka
24. jan 2010

ahojte, tak som tu opat po dlhsej dobe 😉 ako sa vam vsetkym dari?

ralanka ako gazdujete s pokladikom? zvladas vsetko v pohode? a co mm? asi ste stastim bez seba a nic vam netreba alebo zijete z lasky k malemu vsak? 😵 😵 😵

a lenkove? vy ste ako daleko. co sud? nejak vas nestiham citat co ste tu uz popisali. 😉

a matka. ako certici? som videla na facebooku krasne fotocky. deticky vyzerali byt nadsene z tych nadhernych tort. hlavne marketka to je uplna herecka 😀 😀 😀. ako ste teda oslavovali?

a veve uz je zdrava? a mixka tesaky su uz ok?

a urcite som na niekoho zabudla, ale uz si nepamatam vsetko co sme naposledy rieisili ☹

najjulinka
autor
24. jan 2010

ja som tiež foto matine na FB obzrela a až škoda, že tam Marketka ušl azo záberu jedneho.. pol tvare vidno, ale uuuplne vidno ako sa nádherne musela škeriť a tešiť z tých tort...... 😵 😵 😵

martina_maxian
24. jan 2010

ahojteeeeeeee,,, no práve sme dooslavovali, zatjra bude už len súkromná oslava... Škoda že naši kamoši mulatkovia sú chorí a nemohli prísť,,, boli sme z toho trochu smutní...
Brulka ako sa máte??? Čo by si povedala na zajtrajšie stretko v Auparku??? Maznacik by prišla,, a možno sa ešte niekto pridá,,,

brulka
24. jan 2010

aj ja by som sa veru pridala. teda pokial by sa v praci nieco nezomlelo velmi rada pridem!!! 😀 😵 😉 a uvidim nazivo!!!

martina_maxian
24. jan 2010

no super,, my tam budeme tak okolo štvrtej,,,

maznacik007
24. jan 2010

ok.. baby mate moje cislo? kde presne budete mozete mi do IP napisat... aj ja tam budem s dankom

brulka
24. jan 2010

ok takze o stvrtej v tom kaficku na poschodi co vzdy 😉 uz sa na vas tesiiiim 😵

martina_maxian
24. jan 2010

Jasné brulka, presne tam... 🙂 dúfam, že nebudeme meškať... 🙂

magimary
24. jan 2010

ahojte!
hlásim príchod zo Stredu! statočne a krásne sme "od"-krstili a už sme opäť at home... 🙂

keďže som sa včera už nemohla zapojiť do pretrvávajúcej debaty o majetku dieťaťa, tak ešte niečo doplním...nedá mi to, lebo stále to vnímam tak, akoby sa narážalo (takmer) na všetkých profi, že o niečo tie NAŠE deti oberáme...

u mňa osobne je to za 4 roky (čo som profi) tak, že som NIČ veľké deťom nikdy nemohla kúpiť a ani nekúpila, takže hoci by som rada poslal deti s neviem akým nákladom, jednoducho NEMOŽEM, lebo nemám ako...
skrátka, počas toho, ako boli všetky deti u mňa, som nikdy žiadnu autosedačku, bickylík, vysokú stoličku, alebo nedajbože skriňu, či komodu nekupovala (najmä nie za peniaze detí, ak už, tak LEN za svoje -napr. kočíky-a teda je to NÁŠ rodinný majetok a nie majetok dieťaťa, čo mi je síce ľúto, ale je to tak), takže som deťom nemohla nabaliť takýto majetok...
autosedačky, polohovátka, kočíky, vysoká stolička a všetko, čo dieťatko využíva JE po MOJICH deťoch (alebo niečo kúpené teraz za naše peniaze z bazárov, búrz a teda bez bločkov), a bude to slúžiť ešte mnohým deťom (a opäť nie mojim) až do zničenia...
chcem totiž opakovane zvýrazniť, že pokiaľ máte jedno dieťatko (dokonca ešte ani pri dvoch si "nevyskočím") v profi, tak na žiadne "veľké veci" vám to jednoducho nevyjde!!!Príspevok je necelých 164€ a z toho na bežnú spotrebu vychádza necelých 90€, z toho iste žiadnu komodu, ani autosedačku iste nikto nekúpi, ajmä, ak mesačne treba veľa peňazí investovať do plienok, dudlov na fľaše, vlhčených obrúskov a ostatnej kozmetiky pre deti a pod.aK BY SOM AJ NEVIEM AKO CHCELA šETRIť, (sorry omylom capsliock), tak mesačne ušetrím možno 10-20€ a z toho môžem kúpiť autosedačku tak možno po desiatich mesiacoch (a o ostatnom ani nehovorím) a to už aj dieťatko odíde...
toľko "matematika" profirodiča... 😔

ja teraz akútne potrebujem tie ochranné lišty na postieľky a ani na tie mi už 2 mesiace nevychádza (o tom, že nám za december neprišli na deti VOBEC peniaze radšej pomlčím... 🤐 a nie prvýkrát... 🤐 , čiže celý príspevok za december som bola sponzorom pre dieťatko, ktorého majetok má zabezpečovať štát...), takže asi tak...

celé je to na oveľa dlhšiu debatu,ako len niečo skonštatovať a skritizovať...

slinti
24. jan 2010
najjulinka
autor
24. jan 2010

diky slinty... akurát som išla pisať profi mamke, či nahodou už neboli.. idem kuk.... lebo ja som Markizu čumela dnes....

cairka
24. jan 2010

slinti, dík ...DD sa z toho pekne vyzul...chýba tu grcajúci smilo 🤐 snád sa tým bude ešte niekto zaoberať dalej, lebo takto to vyznelo, že vlastne DD robí v prospech detí...fuj...

maznacik007
24. jan 2010

uz som si pozrela.... tonka krasne ste spravili tu izbicku... bojujte...

mary.. chcela som do IP ale sak mozem aj tu... videla som fotky ked odchadzali od teba deti a nevidela som ze by odchadzali len tak... praveze boli pekne vychystane... a bolo aj z fotiek vidiet ze je to taka mala /velka / oslava....

ked si ale citala tu reakcie nahradnakov.. tak malokto.. /ani si neviem spomenut kto/ z nas moze napisat ze dieta ked odchadzalo tak to malo tak ako tvoje profi deti...

ja mozem aspon za seba... mne neslo o postielku sedacku a pod.. skor o dostojny odchod... a jeho hracky co mal u januly rad... a bol na ne zvyknuty..

maznacik007
24. jan 2010

cairka hodte mi IP ci sa aspon nieco urobilo pre tie dve deti G. no grcajuci smajlo tu veru chyba...

najjulinka
autor
24. jan 2010

No u nas je to aj o dietatku.. .Kým Kiko mal jasne oblubene hračky - hajacie a aj ine a boli jasne jeho (pravdu poviem, že ani jednu nemal na "svojej karte") - proste sa hral s nimi, vedel ich rozoznať od iných, tak ked dvojky odchádzali, tak som nevedela čo z hračiek im dať... Plyšove rybky boli ich, lebo ich dostali, ale inak žiadnu hračku si nevybrali tak cielene... v postielke s ničím nehajali - niežeby som im nedala, ale všetko išlo oblukom von z postielky... Odchádzali asi mesiac a pol po tom čo sa začali hrať - prenašali veci, vkladali do vedierok.... nestihli sa k ničomu naviazať - k veci nejakej... To Mirka za to po mesiaci mala svojho hava (nevadí, že nemá ho na karte - pojde s nou - už dnes mi je to jasné).... Cielene vsetkým detom dávame mojkacie hračky do postielky... nech si vyberu same čo chcu..... alebo nechcu... Miruš s tým havom tiež nevydrží hajať, ale proste aj tak je jej... je to hračka po ktorej sa zhana...

yukki
24. jan 2010

a mne to nespustilo. Ale zhruba už viem, ako to bolo spracované. 😒

mata2
24. jan 2010

mne ten link nejde spustit....stale sa mi tam nejaka diskusia ukazuje 😝

aj ja chcem vediet co sa robi pre tie deti..

maznacik007
24. jan 2010

juli sak jasne je to niekto hracku niekto deku a niekto nic.. 😀 ja som mala takeho plysoveho maca... to bola moja laska... mam ho na fotke..

marketka1
24. jan 2010

magi tak aby si si nemyslela že to čo som písala patrilo tebe každý nech sa sám zamyslí nad tým čo tu píše a aký obraz si o ňom spravia ostatný čitatelia.
Ja som tiež bola profi síce krátko od 12/08 do 07/09 kde síce od januára boli oveľa vyššie príspevky na deti. Dosť veľa závisí od DD v čom profíkom pomôže a čo si človek musí kúpiť sám. Ja som tak isto vypratala povalu po sestriných deťoch som využila oblečko aj hračky a topánky aj som zašla do sekáču ak trebalo ale dokázala som dieťaťu kúpiť aj stoličku aj trojkolku aj hračky na rozvoj motoriky podotýkam Martin bol celodenne plienkovaný ešte v apríli 2009 takže sme potrebovali aj 2,5 balíka plienok. takže si myslím že dieťa by nemalo odísť holé a bez identity 😉 Možno som pre niektoré z Vás hnusná potvora ale píšem len to čo cítim a si myslím 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre