Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
8. feb 2010

teda nie na meno prispievateľa, ale na čas nad ním...

maznacik007
8. feb 2010

ako cokolvek zverejnovat predtym nez mas pravoplatne rozhodnutie sudu je velmi nebezpecne... my sme chceli konkretne dieta aj sme ho poznali predtym.. takze sme boli velmi opatrni...

ako fakt v tychto pripadoch je lepsie neriesit verejne...

co sa tyka blogu.. tak stahli clanky diskusie ponechali.. ale ak chce niekto nieco nasit a pouzit proti tebe /z uradu atd./ tak si davno z toho robil screenshoty...
osobne si myslim ze by to este bolo mozne skusit po dobrom...s uradmi mozno sa ponizit ale skusit to este poriesit lebo este ich budes potrebovat

tatiannna
8. feb 2010

lenže problém je v tom, že ja neviem naisto, odkiaľ vietor fúka...či z úradu, či nie...ponižovať sa mi nechce pred nikým, nič zlé som nespravila...no veď nech si tie blogy posťahujú a pokopírujú, šak čo slovo to pravda sa tam píše...okrem toho som tam napísala proti nim akurát to, že veci nehorázne dlho trvajú a po druhé to, že si zjavne pri kávičke vymieňajú informácie o klientoch, ktoré spadajú pod mlčanlivosť...lebo o mojej žiadosti vedeli do dvoch dní všelijakí ľudia...

tatiannna
8. feb 2010

MAGIMARY ďakujem ti za postup, už to je rýchlejšie 🙂

najjulinka
autor
8. feb 2010

tatianna akože uradnička predomnou telefonovala o iných pripadoch... a tak, že mi bolo všetko jasne...............
a známy ešte za starých čias robil pripravu na CPPS a potom info čo tam povedal sa dozvedel uuplne od niekoho ineho - čo už je iná sila, ked vynašaju psychologičky 😒 😒 😒

magimary
8. feb 2010

tatiana, nech by si napísala čokoľvek, vždy je to pichnutie do osieho hniezda... 🤐 😔
o to viac, ak je to pravda...

tatiannna
8. feb 2010

ja proste na toto nemám slov...robila som so stredoškolákmi, podpisovala som mlčanlivosť, ale nikdy ma ani len nanapadlo posunúť o nich nejaké info ďalej...preto mi to príde celé nepochopiteľné...

takže po tomto rozhovore s vami začínam mať pocit, že s týmito deťmi to je stratené, že pre ne už nemôžem takmer nič spraviť...
a ešte som aj nadobudla vážnu pochybnosť, či ma zaradia do zoznamu žiadateľov...no krásne dni ma čakajú, čo vám poviem...

magimary
8. feb 2010

tatiana, nevzdávaj to skôr, ako to aspoň skúsiš...
najmä, pokiaľ -ako píšeš-nevieš iste odkiaľ vietor veje....

nechceli sme ťa nastrašiť, ani odstrašiť, ja osobne som len písala, ako to aktuálne vidím ja... 😔
ale to neznamená, že to všetko bude aj váš prípad...

skús, ak naberieš odvahu, pokračovať vo svojom pôvodnom rozhodnutí a ak to nevyjde, tak si neskôr povieš, že si aspoň skúsila urobiť všetko, čo si mohla...
kvôli deťom... 😔

ale tá NOS-ka by asi význam mala...

tatiannna
8. feb 2010

Ako sa teda o tú NOS-ku žiada prosím?

marketka1
8. feb 2010

Ahojte tak tu je dnes rušno.

idem rýchlo prečítať.

magimary
8. feb 2010

normálne podáš návrh na súd podľa paragrafu 45 Zákona o rodine.

tatiannna
8. feb 2010

aha, ďakujem, idem si to kuk...

to predbežko teda vypúšťame ako bezpredmetnú možnosť?

magimary
8. feb 2010

no, tatiana, mne to predbežko moc nepríde ako možnosť na úspech... (v tomto prípade)
ale ako vravím, istotu budeš mať, až keď skúsiš... 😕

skôr teda nos...
ale, samozrejme celé je to na Tebe..., ani tlak z každej strany teraz nie je moc príjemný... 😔

tatiannna
8. feb 2010

no hej, ono teraz nie je príjemné nič...fakt sa cítim príšerne ako medzi mlynskými kameňmi...

magimary
8. feb 2010

viem, viem... 😔

tatiannna
8. feb 2010

k tomu ten hrozný pocit, že za všetko môžem ja...

brulka
8. feb 2010

ahojte!

tatiana 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 strasne ja uz normalne nechapem co vsetko je v nasom state mozne. clovek si mysli ze raz za cas sa udeje krivda. ale ked to teraz viacej sledujem tak vidim ze je to na dennom poriadku. len malo ludi ma tu odvahu a o tom pise ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

magiiiii mne sa vybil mobil a nedockavo cakam cakam ci uz mate spravicku a oni vas takto natahuje - to je DES!!!!
joj nech uz daju vediet ved toto je na zblaznenie ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

brulka
8. feb 2010

boze baby vsetkym vam drzim hrozitansky palce - aby to nakoniec vsetko dobre dopadlo - hlavne kvoli detickam - ved tie za nic nemozu - niektori uradnici by mali ist radsej robit na krajsky dopravny urad - tam by ma hlupa teta tak akurat nastvala ale ked taka zenska jedna s detskymi osudmi tak ako prihlaskou na auto tak to je potom niekde chyba a treba to zmenit !!!!! ale ako ????

smejka
8. feb 2010

ale odvahu treba mat....i ked sa niektori divaju potom na vas ako na blaznov.. 😠

magimary
8. feb 2010

bruli, stále nič... ☹ 😔

brulka
8. feb 2010

ach jaj magi to je hrozne to kolko si este davaju nacas 😠 😠 😠

smejka pravdu mas - pokial nebude odvazlivcov tak sa ani nic menit nebude lebo ved naco aj. kym nedostanu po prstoch tak si budu na uradoch safarit ako doteraz - len to je absolutne citove vydieranie - jedna sa tu o deti a ked im nechces ublizit radsej mlcis aby to cele dopbre dopadlo. to sa neda povedat ako by sa clovek mal zachovat - to jednas potom co ti srdce kaze ..... inak ani nevies 😔 😔

smejka
8. feb 2010

brulka raz sa to musi prelomit 😒 ...je to prilezitost ako ozdravit cely system poskytovania NRS na SK....i ked je to na ukor dietata a ostatnych ktorym na nom zalezi 😔

smejka
8. feb 2010

chodim na socialnu pracu...ucime sa tam mnohe veci podstatne i nepodstatne niektore...teoria...a co prax v sucasnosti??
ked som si davala prihlasku pred par rokmi tak som si to vsetko idealizovala....dokonca pocas cakania v poradovniku na NRS som si vsetko idealizovala....no stacil jeden krok znepacenia sa uradnikom a nastala velka obranna reakcia ich teplych miesteciek 😠

brulka
8. feb 2010

smejka a ak sa smiem spytat akym krokom si sa znepacila? ak nechces verejne pls IP.

mne je z toho smutno vsetkeho co tu citam na konovi v poslednej dobe. moja sestra mladsia ma uz dve malinke deticky a ta sa vzdy rozsmokli ked jej vyrozpravam najnovsie pribehy. ziadnu MAMU nenecha taketo nieco lahostajnou. ja tiez slzim kade chodim v poslednej dobe....

ja som si tiez idealizovala kym som sa tu trosku nezorientovala....

tatiannna
8. feb 2010

Božinko, čo sa stalo Smejka v tvojom prípade? Ak nemôžeš tu, môžeš cez IP...aj ja mám vyštudovanú sociálnu prácu a sociálnu pedagogiku...ale ono je to tak, že reči sa hovoria a chlieb sa je...

Mne môj partner stále hovoril, že mám radšej mlčať, lebo niekoho naseriem...ale presne - ak to všetci necháme tak, ak budeme všetci mlčať, tak to tie strigy budú robiť stále a znova a znova a doplatia na to koľkí? Áno, teraz som na to doplatila a tieto deti, ale nie je koniec hry, nedáme sa...

Napísala som riaditeľke DD jednovetový mail, že nech mi narovinu povie, či mi budú umožnené hostiteľské pobyty...odpoveď zatiať nemám...ale tuším ju 🙂

brulka
8. feb 2010

no tatiana nech to vyzera ako chce beznadejne - aj tak drzim palce lebo nadej zomiera posledna..... obdivujem ta ze si sa pustila s nimi ovorene do boja !!!

tatiannna
8. feb 2010

ďakujem ti...aj keď ja sa neobdivujem, lebo obete sú priveľké a výsledky žiadne...

magimary
8. feb 2010

teraz zavolali!!!!
😵 😵 😵 NECHCU HO!!!! 😵 😵 😵
už len nech nepríde niekto iný... 😨 🤐 😔
ale ja sa prenesmierne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 teším!!!!!!!!!!!!!

qa letím pre chlapcov!!!
os šťastia ozaj poletím!!!!!!

tatiannna
8. feb 2010

júúúúj, gratulujem!!! bodaj by takýchto šťastných koncov bolo viac 🙂 😉 😅

brulka
8. feb 2010

magiii este nic ??? ved tym tetam aj pracovna doba pomaly skonci 😔 😔 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre