Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

misi33
15. feb 2010

ano jedna sa o silnejsie drogy
ja sa bojim najviac toho poskodenia mozgu

co sa tyka vojtovky a cvicenia tak z toho ani nemam strach, ved vo svojom okoli mam niekolko pripadov,co museli s detickami cvicit a vzdy to bolo s dobrymi vysledkami

laculik
15. feb 2010

ahoj misi, my sice nemame dietatko od matky narkomanky, ale vzhladom k tomu, ze by to bolo vase prve, ja by som si to dobre rozmyslela. Nam najviac zalezalo na zdravi, cize moj nazor je jasny. A vidim,ze si z BA...asi by si sa mohla zamerat na medzikrajovu "ponuku", cim blizsie k BA, tym viac fetu 😔 , bohuzial (to mi aj tety na urade povedali narovinu). A mam okolo seba nejedneho narkomana a tiez abstinujucich (nasa generacia) a preto som skepticka 😨

tatiannna
15. feb 2010

ja tiež myslím...súhlasím s laculik...je to obrovský risk... poviem ti narovinu - ja by som do toho nešla... Ono to akože môže napokon vypáliť dobre, ale na druhej strane to môže byť obrovské sklamanie... keď ho nezoberiete, pôjde do profi a uvidí sa, ako sa bude vyvíjať... ja myslím, že vzhľadom na jeho genetické predispozície sa o neho biť nebudú, tak ešte vždy bude čas po ńom popátrať...alebo ja neviem...ale nešla by som do toho

brulka
15. feb 2010

ahojte!

laculik tak citam ze bude dovolenka v teplych krajoch? uzite si ju cestovatelia 😵 joj ja by som tiez prijala slnko 😉

misi my s muzom sme tiez taki ze zdravie je u nas na prvom mieste. svokor je pediater takze aj tam je pes zakopany. my sme sa dietatka od narkomanky bali. ale ako pise cairka magi ti urcite poradi, ma vela skusenosti s takymi detickami a je s nimi v kontakte i po odovzdani do adoptivnej rodiny. takze ti bude vediet povedat aj o vyvoji neskor. nas psychologicka z detskeho domova od toho odradzala. vravela ze fyzicky su tie deticky zdrave ale ze neskor pridu problemy skor psychologickeho razu. nevedia sa sustredit, maju problemy s ucenim - ale tieto problemy su caste u deti z DD vseobecne. s tym nejako ratam. neviem kazdy si musi podla seba rozhodnut. drzim palce aby ste sa vedeli s muzom dohodnut a dobre rozhodnut 😉

misi33
15. feb 2010

babetko je nie je cerstvy novorodenec, je v profi rodine

tiez sme si dali,ze chceme zdrave dieta, takze je to pre nas boj atazke rozhodnutie

toto dietatko nam bolo ponuknute tak trochu nahodou,necakane

tatiannna
15. feb 2010

tak to je jasné, každý chce zdravé...a koľko má to dieťaťko mesiacov alebo rokov? a s profi ste sa kontaktovali? že ako sa jej vidí?

magimary
15. feb 2010

napíšem k tomu svoj názor, napíšem... 😉
len teraz zase "riešim" dôležité veci...
čakám na telefonát od riaditeľky....
a súvisí to aj s tým, že dnes sme dostali poštu s veľkým P(!) 😨 😕 😅
sme zapísaní!!! 😵 😵 😵
zajtra by sme sa chceli zriecť odvolania..., tak teraZ riešime, či sa nám to podarí... 😕
a ešte aj ten zmeškaný hovor od riad. (bojím, bojím, aby to zase nebola nejaká interakcia ☹ ...)

a misi, ja teraz o takéto dieťatko "bojujem"... 😉
detaily potom...

brulka
15. feb 2010

tatiannna si myslis ze ty ako ziadatel sa mozes kontaktovat na profi? to ti nedovolia. mam uz vlastnu skusenost. bud povies na urade ze chces dietatko spoznat a da sa oficilana ziadost na DD na interakciu, alebo odmietnes lebo ti nevedia podat vsetky informacie ktore potrebujes. my sme napriklad chceli hovorit s detskou lekarkou, nedalo sa, bez interakcie to proste mozne nie je. a ja by som nedokazala odmietnut dieta ktore spoznam a ktoremu sa pozeram do oci. je to naozaj tazke rozhodovanie... 😔 😔 😔 a velmi bolestne...

brulka
15. feb 2010

magi uzasneeeeee 😵 😵 😵 tak konecne vas zapisali !!!! a ten telefonat, no verim ze nic zle to nebolo 😉 hned sa nam ozvi ze co a ako !!! sme zvedaviiiiiii 🙂

martina_maxian
15. feb 2010

ahojte,,, magi GRATULUJEM !!!!!!

brulka
15. feb 2010

jej ahoj mati. konecne sa stretavame 😵 ako sa vam dari ??? vidim ze ste si kocik poriadlili. uz ste ho aj vyskusali ?

tatiannna
15. feb 2010

BRULKA ja sa preto pýtam, lebo hovorila, že toto dieťa im nebolo ponúknuté klasickou cestou, tak ktovie aké majú možnosti...

MAGI tešíííííím sa, dodáva to odvahu a nádej aj mne 🙂

martina_maxian
15. feb 2010

AHOJ brulka,,, no čistou náhodou sme ho včera kúpili,,, pritom sme išli kupovať niečo úplne iné... Uvbidíme, či sa v ňom budú chcieť ešte voziť,,, ak nie, tak už viem aj komu ho podarujem... 🙂 Máme sa skvele... Nemenila by som za nič na svete... A ty ako sa máš,,, ?? všetko v poriadku... 😉 😉 😉

brulka
15. feb 2010

aha tak super 😉 no snad sa aspon trosku povozia 🙂 venovat sa da aj potom 😵 . hej hej u mna vsetko ok unava uz polavuje a ja viem pomaly zase normalne fungovat. doteraz to bolo len z prace do postele a naopak. a cely vikend som tiez prespala 😀 😀 😀 no chudak MM robil doma uplne vsetko. ale je to pomaly ozaj lepsie. o dva tyzdne idem na genetiku tak drz palce. dufam ze bude vsetko ok 😉

magimary
15. feb 2010

moje zlatíčka, 😵
tak som tu!!!
zajtra sa zriekame odvolania (nebolo to ľahké dosiahnuť to, ale posledné zbytky mojej asertivity to napokon dotiahli do úspešného konca 😅 😨 🤐 ) a môžeme aj nahliadnuť do spisov!!! 😵 😵 😵 (už len veriť, že tam bude aj ten "náš" osudový 😕 😅 )!!! ľudia, ja som sa tak bála, že sa mi to nepodarí ukecať... a vyzeralo to ozaj tak, že nepodarí..., ale napokon... 😵

telefonát od riad.-nevydržala som a zavolala som jej sama (lebo by som tu pod stresu asi zamdlela), tak NIČ zlé (žiadna nová IA 😵 😅 ), len že či ma môže navrhnúť do tímu, ktorý bude školiť budúcich profirodičov na úrade ( 😨 😅 )

a už máme aj dohodnutých návraťakov, keby nám to zajtra nevyšlo na urade (so spismi)... 😉

tak zajtra: "ŠPORTU" zdar!!! 😀 (rozumej -zajtra to budú výkony hodné olympiády 😅 , ak to teda všetko vyjde)... lebo zajtra ideme ešte aj na gastro... 😝 😅

brulka
15. feb 2010

tatiannna a ty mas co nove ??? uz ste to detom povedali ??? 😔 😔 😔

brulka
15. feb 2010

fiiiiha magi 😵 😵 😵 no super ty olympionik 😵 😵 😵 parada, verim ze teraz to pojde vsetko ako po masle!!! sa tak tesim s tebou je to uzasneeeeee 🙂 🙂 🙂 !!!

misi33
15. feb 2010

dietatko ma niekolko mesiacov,vraj dobre napreduje a nezaostava oproti rovesnikom
dietatko je chvalene detskym domovom , s tymito slovami nam bolo ponuknute ale bohuzial je od drogovo zavislej matky

magimary
15. feb 2010

jáj, moja zlatá, mi nehovor...už len nech to ide (ani nemusí po masle), len nech sme zase o kúsok vpred... (za tým stresom, či nepríde niekto iný 😔 )...
a ďakujem, ďakujem, ďakujem 😵 😵 😵 !!!
snáď už budeme ozaj spokojne tehuľkovať spolu, brulka 😵 ...

o drogách napíšem, keď pripravím obed...po tom odľahnutí dnešného stresu, som nejako akútne vyhladla...
takže o chvíľu... 😅

tatiannna
15. feb 2010

BRULKA nepovedali. Ale včera sme im dali fotoalbum a všetky fotky som im dala vyvolať, čo sme ich my tu u nás fotili... že na pamiatku, keď od nás odídu, aby mali...a hneď som im k tomu začala vysvetľovať, že v profi rodinách nie sú deti na stálo, ale sa striedajú, aby sa pomohlo viacerým a že je dosť možné, že aj oni pôjdú čoskoro...ale asi to moc vážne nebrali... a žiadne negatívne reakcie som nebadala... oni sú od tých sociálnych tak nastavené, že je otázka času kedy pôjdu k mame, tak s tým tak nejak počítajú, že u nás nebudú dlho... s čím ale nepočítajú je to, že sa vrátia do DD... aj keď ten návrat k mame je stále reálny...

misi33
15. feb 2010

magi budem rada,ked napises...

magimary
15. feb 2010

no, misi, ked si už tu-nedá mi to...
to, že je dieťatko závislé na drogách (resp., že bolo počas i.u.života), nemusí automaticky znamenať, že mozog je poškodený...
teraz sa chcem vyjadriť LEN k tomuto faktu...k MOZGU (nie k ostatným veciam, na ktoré myslí laculik, či iné baby-to zn.-nebudem teraz hovoriť o susp. možnostiach závislostí vs. abstinencií v bud. živote, ale "len" o zdraví mozgu...
pričom tiež nemám na mysli drobné mozgové poškodenia-typu ĽMD, ADHD (keďže-ako písala brulka-tieto stavy nie sú TYPICKYM znakom a dôsledkom drogovej závislosti, ale vyskytujú sa VŠEOBECNE u (mnohých) detí z DD (a NIELEN z DD!, ale aj zo zdravých fungujúcich rodín)... a teda ioch nepovažujem za niečo nezvldánuteľné, nezvratné a nemenné...

takže MOZOG:

brulka
15. feb 2010

tatiannna tak drzim palce na chvilku ked im dopovies celu pravdu ze ist musia uz naozaj coskoro 😔 😔 😔

misi ak je to ako vravis tak sa chodte aspon pozriet 😉

tatiannna
15. feb 2010

BRULKA ďakujem. Plán je taký, že posunieme termín odchodu z tohto piatku na ďalši utorok a v piatok im to povieme...nejako...uf...

a nové mám ešte to, že riešim nové profi dieťa, ale musím tak ísť volať, nervy mám dnes zo všetkého ech...

dioliana1
15. feb 2010

cawte
vypisujem papiere na pestunstvo, neviete kde sa má manžel podpisať že súhlasí, nikde taka kolonka nie je...

magimary
15. feb 2010

ozaj, misi, pokračovanie v IP 😉 🙂

tatiannna
15. feb 2010

Mne sa vidí, že v našich tlačivách bola taká kolónka ...

magimary
15. feb 2010

dio, máš pred sebou dotazník z upsvaru? 😕
tam na predposlednej strane (myslím) sú také dva riadky, kde sa spomína partner...je to tam tak nejednoznačne naformulované, ale tam sa to má vraj uviesť... 😉
sú to také dva riadky pod sebou

tatiannna
15. feb 2010

No baby, tak čo si myslíte o tomto: je do profi chlapec - prvák, čokoládka, cukrovka, psoriáza, nevysvetliteľné záchvaty zlosti...neumiestniteľný... niekoľko profi sa o neho zaujímalo, na interakciách vždy chytil záchvat zlosti, fyzické ubližovanie a pod. a každý ho preto odmietol...

Išli by ste do toho? Alebo by ste to aspoň zvažovali? Kua pre mňa je to výzva, ale priateľ sa bojí...tak akože ja tiež, ale teraz som sa na fb pridala do skupiny „ODVAHA NIE JE NEMAT STRACH,ALE MAT STRACH A PREDSA IST DO TOHO!!!

najjulinka
autor
15. feb 2010

dio my sme davali na urad normalne zvlast papier, že suhlas... pokial sa dobre pamatam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre