Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
21. aug 2010

Kukaj, lenkove, nechajme to ak tak na piatok, dovtedy už bude iste fit-šlo by to? keby teda boli všetky účastníčky fit...Dovtedy sa pekne liečte-a ako, zabrali tie lieky?

cairka
21. aug 2010

@lenkove , tak hlavne sa rýchlo vyliečte 😵 a plán preplánujeme 😉

lenkove
22. aug 2010

ahojte!
tak aký deň ja mám za sebou 🙄 🙄 normálne mám celý deň chuť naliať si za pohárik 🙄
Posťažujem sa vám 😀 Odkedy berieme tie antibiotiká Ivanka strašne zle spí, cez deň max. hodinu a to zvykla 2 aj 2,5 hod, a v noci sa budí a také dve-tri hodinky buntoší 🙄 nemusím vám ani hovoriť aká je potom celý deň dobrá. No takto aj dnes v noci, zobudila sa o pol štvrtej, robila čurbes do pol šiestej, keď na pol hodinu zaspala... 🙄 Keď vstala dovolila som si dgnúť do môjho celý čas spiaceho muža (ktorý prišiel o 2 v noci z krčmy), že či by sa jej nemohol trošku povenovať.. Na to povedal, že on dnes bude šoférovať do Nemecka... Kurník, a to keď šiel do krčmy to nevedel? (ja mám ale veľmi dobrého muža, dúfam, že viete a veríte 😀 😀 ). Tak som celý deň s drobcom ja a dnes okrem známych krikov, plačov a hádzania sa o zem pridala aj hryzenia samej seba 🙄 a búchanie hlavičkou.. o vysokú stoličku... o radiátor.. Ja viem, že to má z únavy, nevyspatia, choroby a liekov, ale je to také hrozné sa na to dívať 😔 veď asi mnohé poznáte... čo mám vtedy robiť? Hlavne to hryzenia sa ma štve, lebo keď Ivi hrýzla okolo, radili mi (aj diskusie), že jej treba dať do pusy jej vlastnú ručičku.. A toto je výsledok?! 😅 😔 😔
a tu čo je také ticho?
suezanna pripravená na zajtrajšok? 😵

suezana
22. aug 2010

ahoj @lenkove a čo je zajtra? 😕

suezana
22. aug 2010

je mi ľúto, že máte takéto trápenie, neviem ti ani poradiť, moje dieťa to asi nemalo, alebo nepamätám 😉

maznacik007
22. aug 2010

http://www.prekopova-pevneobjeti.cz/Pevnéobjetí...

http://www.prekopova-pevneobjeti.cz/Pevnéobjetí...

leni skus pozriet.. rozhodne by som nedovolila aby si tak ublizovala... skor aby dala ten hnev von na nieco hmotne... dupat trhat a pod. a potom skusit terapiu pevnym objatim skus si o tom pocitat... mozno knizku niekto ma...

a najma skus si oddychnut vyventilovat sa.. ist sama! do lesa.. nacerpat energiu... podla toho co ti pomaha... popros mamu aby bola s malou.. a urob si na pol dna volno..

saskah7
23. aug 2010

Dobre ranko, tu zasa nikto ☹

@lenkove chudatka, tak ako ste zvladli tuto noc? je to uz lepsie?

saskah7
23. aug 2010

@maznacik007 zaujimave to pevne objatie... ale zarazilo ma, ze to moze vykonavat len vyskolena osoba po 4rocnom kurze 😕 😕 😲

saskah7
23. aug 2010

zvlastne, ale cim viac si o tom citam, tym viac mi na tom nieco nesedi... hlavne co sa tyka aj tych babiciek a dedkov, a tiez tych uz zomrelych pribuznych... to je take zvlastne... ale citam to len povrchne, takze mozno to nie je az take divne...
@maznacik007 ty mas s tym skusenosti? s tou Prekopovej terapiami?

lenkove
23. aug 2010

@maznacik007
Leni som rada, že si odpísala ;) pevné objatie občas skúšam, ale nemá také účinky akoby malo podľa literatúry mať, malá reve a metá sa a bije sa ☹ naďalej.. Čo účinkuje je položiť ju na zem a ponúknuť jej nejakú činnosť, ale asi je to zle, že sa robí čo chce ona potom 😅
Dnes už našťastie spala lepšie a do lesa môžem ísť iba ak s ňou 😉 keďže sme samé 😔

lenkove
23. aug 2010

malá spinká popoludní už chvíľu, idem si ľahnúť aj ja!!! 😵

dioliana1
23. aug 2010

moji ešte stále nespia, asi už ani nebudú... 😖

yukki
23. aug 2010

Saskah mne psychola povedala, že Prekopová až príliš veľký význam niekedy kladie tomu pevnému objatiu.....

lenkove
23. aug 2010

@yukki
a vy ste ho skúšali?
Škorica inak spala v noci o hod. viac a teraz ešte spí 😵 aj ja som si schrupla... Inak ona je zlatá, milá, mojavá (a neuveriteľne ulietaná ;) ) kým nepríde NIEČO čo ju naštve, ale obvykle (ak neskúšam pevné objatie 😀 ) to netrvá dlho... Ako mám odlíšiť čo je temperamnet dieťaťa a čo prejav deprivácie? 😔 teda toto búchanie hlavičky je extrém 😔 , to našťastie robí výnimočne, keď je prepodnetovaná medzi veľa ľuďmi, alebo teraz 😕 z únavy hádam 😕

maznacik007
23. aug 2010

nemam velmi casu... tak len tak narychlo... pevne objatie sa musi aplikovat skor preventivne.. nie ked uz je jed bes...
ja to beriem s rezervou.. ide tam o skor take posilnenie puta...

ked je uz des bes... tak davam time out... proste bezpecne miesto.. u nas je to sietovana ohradka a tam dam... nezavriem dvere do izby takze na neho vidim ale nereagujem... viem ze si neublizi.. a vie ze ho nevezmem pokial sa neukludni.. a potom ho pevne objimem a hovorim mu ako ho lubim... atd atd...

a otvorene hovorim ze pokial je dieta prepodnetovane..pekny vyraz.... tak dam na upokojenie... levandulove kvapky do toho odparovaca... prip. aj sirup.. a skor spat... proste je to niekedy aj tym rastom.. tym mnozstvom zazitkov.. a niekedy aj takym nerovnomernym vyvinom / to mavala dcera/ dnes su tie deti fakt prilis presycovane... tv, pc zazitky...

inak pri tom pevnom objati.. treba dat pozor su deti... ktore proste to neznesu vstup do tej svojej zony... nie je to pre kazde dieta...

yukki
23. aug 2010

tak jak píše Maznáčik, s tou zónou..
a lenkove, aj to sme skúšali, len mne to nie vždy ide. Keď sa proste hnevám na Kiku, keď ona reve a odmieta urobiť 20 krokov aby sa dostala z bodu A do bodu B napríklad...mne to proste vtedy nejde od..srdca, to pevné objatie. Alebo keď vyvodím dôsledok a ona za to zúri (pr.keď vopred vedela, že ak niečo urobí, pôjde von na tri minúty z izby..z vane.......) tak vtedy mi ozaj nepríde normálne ju ešte aj objímať. Asi nie som tak silná, aby som to dokázala správne použiť, ak som to použila-ale to skôr v situáciách keď mohla byť kika sklamaná...resp. bezradná a ona to prejavovala zúrením....tak proste to bolo dobré asi preto, že som nemusela rozmýšľať čo so sebou bo mne tiež stúpne adrenalín občas....a že sa ona nehádzala kdesi po zemi ale som ju držala, a proste že to malo koniec a obidve strany boli spokojné, že sa to doriešilo. 😝

dioliana1
23. aug 2010

@yukki asi podobne reagujem...to pevne objatie som si vyskušala hlavne na začiatku školského roka v školke pri hysterických scenach detí čo tam nikdy nechodili....zaberalo to

bendy25
23. aug 2010

@dioliana1 - ze v telke? Tak to som potom fakt znama osobnost 😀
@lenkove - prave takehoto spravania sa obavam, ak dostaneme nejake dietatko 😒 A ja potom tiez nebudem vediet, co robit? Ako reagovat? 😒

dioliana1
23. aug 2010

@bendy25 mýlim sa ? 😀 😉 asi som ťa niekde videla, lebo také milé žieňa sa nedá prehliadnuť... 😉 a neboj budeš vedieť sa postarať...tak ako každá prvorodička na svojom prvom sa oťuká...máš tú výhodu, že sa na to pripravuješ na príprave....si predstav mňa mala som 19 a pol pri mojom prvom biosynovy a zvládla som to...bol hypeaktívny, s poruchami pozornosti a učenia, zmaturoval a má už tretiu frajerku 🙂

bendy25
23. aug 2010

@dioliana1 - ó dakujem Dio za kompliment "mile ziena", uz mi to davno nikto nevravel, si ma normalne potesila 🙂 az sa mi bude lepsie spinkat. Inac, na rok slavim 30tku, no v skutocnosti vyzeram, nechcem si lichotit, ale odhaduju mi niekedy aj 16r., hlavne tí starší 😀 No mozem ja za to, ze som drobnej postavy? 😀 Ze ma nasi za usi netahali? 😀
Sak dufam, ze to zvladnem, len ma trosku vystrasila lenkove 😒

dioliana1
23. aug 2010

@bendy25 si dobrá, ja keď čakala druhé dieťa mala som 24r (nejaký 30tt) a jeden v obchode predavač mi nechcel predať víno že či som mala už 15 😀 😀 😀 😀

dioliana1
23. aug 2010

@dioliana1 ja som tiež nevysoká okolo 158cm mám 😀 , syn ma už dávno prerástol a dcéra asi už tiež

dioliana1
23. aug 2010

malo byť pre
@bendy25

najjulinka
autor
23. aug 2010

Dobrú noc...... 🙄

dioliana1
23. aug 2010

dobru noc

cairka
24. aug 2010

dobré ránko.
ja tiež asi neviem pevné objatie správne použiť, ked som sa snažila s kľudom ho používať pravidelne, tak to malo za následok akurát to, že dieťa sa začlo rovno pýtať na ruky, ked sa jej niečo znepáčilo 😒 v praxi - ja som na niečo povedala nie, ona sa s vreskotom plesla o zem, aby sa v sekunde postavila a začla sa naťahovať na ruky - tak aké nezvládnutie emócii, ked sa vie hned postaviť a dožadovať sa na ruky 😒 obyčajné divadlo 😠 a to sa zasa nepáčilo mne 😅 . mám to asi ako yukki, ale ked ma naštve, tak mám potrebu ísť do inej izby, a nie ju ešte objímať. Teraz objímam výnimočne v situáciách, kedy to už zajde tak daleko, že mám 100 chutí ju zmlátiť jak žito, tak ju radšej zavrem do "zvieracej kazajky" 😅 ale to tiež nie je to správne objatie, lebo to nie je, že "pod sa ku mne ukľudniť", ale "idem si zamestnať ruky a nohy, nech sa ti nič nestane" 😅

saskah7
24. aug 2010

@cairka tak toto presne poznam 😀 😝 , ze "zvieracia kazajka a zamestnanie ruk" 😀 ... ale kazdopadne to aspon funguje.. mozno nie podla principov Prekopovej, ale aspon je klud 😉

dioliana1
24. aug 2010

@cairka @saskah7 😀 😀 😀 😀 😀

dioliana1
24. aug 2010

dnes som bola na kontrole u zubára....nasledujem magi s osmičkami 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre