Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

natia
13. okt 2010

@bendy25 prišla som na Úpsvar hneď na druhý deň, vzdala som sa odvolania, ukázali mi spisy, vybrala som si Jakuba 😉 😎

zuzubabo
13. okt 2010

III.IA sme presunuli z piatka na pondelok, no za Palčekom prídeme už v nedeľu aj tam prespíme, takže sa vytešujeme z toľkého času stráveného s ním. 🙂 🙂 🙂

dioliana1
13. okt 2010

@zuzubabo 😉

najjulinka
autor
13. okt 2010

dobrú noc

lulucertik
13. okt 2010

dobrú nocku

magimary
14. okt 2010

Veľmi Vás prosím, budem rada, ak mi čím viacerí napíšete

možné nápady, návrhy, fantázie, odporúčania, zmeny, ktoré by ste očakávali :
1) vo výkone PR-čov
2) v "prevádzkovaní" NRS
3) iné v oblasti SPO (sociálnoprávnej ochrany detí- prevencia, intervencia ai...)

veľmi, veľmi, veľmi Vám ďakujem!!!
Čím viac bude informácií, tým lepšie to môže v budúcnosti "šľapať" 😉 🙂

a prosím, čím skôr 😉 🙂

saskah7
14. okt 2010

@magimary prave som isla pisat otazku, ze co sa vlastne zmeni konkretne v praxi u PR, ked nastali tieto zmeny ludi hore...? 😉

maznacik007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magimary
14. okt 2010

@saskah7 ,
myslím, že aj niektoré "veci" z toho, čo si napíšeme... 😉
len treba dať vedieť... 😉

@maznacik007 ,
dík 🙂

najjulinka
autor
14. okt 2010

@magimary
1.) pestunom platiť odvody, akokeby boli na RD... a to v každom veku dieťaťa... lebo fakt niektorých pubertakov sa neda nechať doma - pripad našich - keby sme nechali dom prázdny, tak určite ho Gita vybieli.... alebo jej kamoši......... proste neexist aby moja mama mala pracu a nechala dom prázdny.............. takže aby mohol byť pestun nezamestnany bez toho aby sa tvaril, že chce byť zamestnaný ....
2.) Povinnosť hlásiť nahradnemu rodičovi, ak sa biologický surodenec objaví v systeme a prednostne ho ponuknuť im - bezohladu na to či su v poradovniku .. proste dať vedieť....

maznacik007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magimary
14. okt 2010

@maznacik007 , ešte si chcem ujasniť, aby som to správne podala ďalej:
aký myslíš "register" pri tých súdoch...načo by mal byť register, keby bola lehota kratšia, či ako si to myslela?
prečo zvyšovať príspevok pestúnovi len ak má viaceré rôzne deti, nie súrodencov?

o profesionálnych rodinách to PREDSA dosť dobre vieme 😉 😒 😎 , takže poznámka mi príde dosť zbytočná 😉 , ale akceptujem (ale je už uvedená v mojom texte 😉 )

magimary
14. okt 2010

@maznacik007 , súhlasím a takto má byť!
ale AK dieťa (rómske, hyperaktívne NIKTO nechce za dlhé obdobie!) a profi si ho chce vziať do pestu, nemali by mu byť ladené prekážky pod nohy!

jáj, a ponúkanie detí cez net nie je o skostnatelosti úradníkov, ale o tom, že máme (v iných zákonoch, nie v 305! ) danú ochranu os.údajov , a to si úradníkov nijako nehájim, ale zase ...

Jó, a moja sdcovka? prečo by mali PR ostatť pod riaditeľmi DeD-ov, podľa teba ako laika v tejto oblasti?!?
samozrejme, že vyjadrenia k profíkom očakávam najmä od profíkov, keďže tých sa to pirmárne týka 😉

maznacik007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
najjulinka
autor
14. okt 2010

navratacka vravela že profi kratkodoba je do pol roka... a po polroku že sa ma dieťa ponuknuť profi, resp. či je ochotna pracovať s dieťaťom dlhšie.. .že do pol roka musi byť jasne aký plan je s dieťaťom. ..či sa pracuje na navrat do bio, či ado, či pestu.... a že ak je v profi dlhšie ako pol roka, žeby doslova mali dať možnosť profi si ho nechať.. aj koli dieťaťu samotnemu... a že každý polrok spraviť takto reviziu s dieťaťom ak sa to nebodaj ťahá dlhšie a každý polrok sa ma profi vyjadriť čo a ako.... nie len že si nechať, ale napr. ak je dieťa veeelmi problemove, tak aj možnosť povedať, že dalej s nim nevladze ťahať, že velmi vyciciava a bez nejakých výčitiek dieťa dať mimo konkretnu profi , najsť vhodnu profi .. .vacsinou je v rodine viac deti ako to jedno a tam hlavne nastavaju problemy.. lebo ak sa stara profi len o jedno dieťa, tak je to fuk.... ale ked je deti viac, tak to može problem byť také problemove dieťa vzhladom k ostatnemu fungovaniu.....

magimary
14. okt 2010

@maznacik007 už chápem tie súdy, čiže register na pozorovanie lehôt 😉
dĺžka pobytu v PR: vedia už aj "tam tí" 😉
a čo sa týka, riadteľov DeD a ich PR...to je v ideálnom prípade, čo si ty popísala... 😉
žiaľ, realita na mnohých miestach slovenska je diametrálne odlišná a riaditelia využívajú svoju moc na to, aby citmi a dieťaťom využívali PRča (to by si musela byť v tom, aby si vedela o čom to je, bez urážky)...tým, nechcem povedať, že ja som to zažila, ale moji známi a mnohí PRčia to skrátka deklarujú ako veľký porblém...
a ani "rozhodovanie od stola" o PR nie je jedinou alterantívou... 😎
ja mám v hlave úúúúplne niečo iné 😉

magimary
14. okt 2010

@najjulinka polrok som uviedla aj ja vo svojom návrhu 😉

kacena4
14. okt 2010

@magimary cauko teta mary, zaujala ma tvoja otazka, ze profi ci ostat pod riaditelmi DD, pod kym inym by mohli byt? pod uradom? alebo "na volnej nohe", v anglicku su pod mestom/okresom v byvaju, a ak ide dieta z ich mesta do DD, hned sa tam moze umiestnit a rodicia su na blizko a tal s mozu stretavat do vyriesenia problemov a pod.

maznacik007
14. okt 2010

@magimary mozno by sme mali ist skor do tej sukromnej temy 😉 osobne si myslim ze blbec sa najde vsade... ale na urade je vacsia koncentracia
sak napis co mas v hlave... 😉

najjulinka
autor
14. okt 2010

@magimary pol rok je presne tá doba kedy sa to sakramentsky láme....... a zaroven je to doba, kedy by soc. pracovnici mali aj realne prešetriť pomery, zistiť naj cestu pre to dieťa.. .proste je to doba na všetky strany najlepšia...

maznacik007
14. okt 2010

@najjulinka pol roka to je ideal.. ja myslim ze zo zaciatku aj rok ... sak kolko mas ty deti najdlhsie v profi...

zuzubabo
14. okt 2010

@magimary
ja sa vyjadrím čo by sa mohlo zmeniť v pestúnstve:
1., Umožniť dieťaťu umiestnenie do pesturodiny čo najskôr od poslednej interakcie (do dvoch týždňov napr.) a nie vybavovať a čakať na predbežko, ktoré tiež nemusíme dostať 😠
2., Príspevky pre pestúna aj pri viac ako jednom dieťati
3., Bolo by super, keby sa za pestúnov, kt. sa starajú o viac detí odvádzali odvody 😉
takže ja by som asi vo voľbách volila @maznacik007 🙂 🙂 🙂

magimary
14. okt 2010

@najjulinka tak, tak súhlasím... 😉
@maznacik007 , jasne, že tam by to bolo istejšie, ale zase by som sa nedozvedela názory od ľudí všeobecne, akýchkoľvek, ktorí majú každí iné svoje skúsenosti a s touto oblasťou, preto som tu a píšem to práve tu...
inak by som nemala odpovede, ktoré chcem 😉 😉
@kacena4 , čauko, teto! no myslela som to inak 😉 , mám to v hlave inak...
ale tak, ako píšeš ty, to funguje aj v Poľsku ale tam je to vlastne niečo ako pohotovostné rodiny, toto by sa hodilo k nárvhom do prevencie SPO, teda ja to tam tak vnímam, lebo naše obce (ZMOS) sa nechcú starať ani o deti, ktoré sú v decákoch, a podľa zákona sa majú starať, nieto aby sa ešte starali o toto..., ale rozoberali sme to 😉 dík za postreh 🙂

magimary
14. okt 2010

@zuzubabo , super a dík!!! 🙂
toto tam všetko už mám 😉 a teším sa že potvrdzuješ názory ostatných 😉
aspoň vieme, že to je to, čo potrebujú viacerí 😉
je preto dôležité aj zopakovať to, čo už niekto vyššie napísal 😉

najjulinka
autor
14. okt 2010

@maznacik7 najkratsie 5 mesiacov a týžden, najdlhšie momentalne 1rok,7mesiacov a 12dní ............

maznacik007
14. okt 2010

@zuzubabo ja nekandidujem.... 😀 😀 😀 ale mozno sa najde niekto kto to bude vediet realne posunut a aj realizovat 😉

cairka
14. okt 2010

magi, ja by som možno žiadala, aby bolo automatické, že dieťa ide na predbežko domov...nie že nová rodičia sa musia triasť, či bude sudca mať dobrú náladu a predbežko schváli... proste ako písala aj zuzubabo, po povinných IA rodičia/pestúni podajú pro formu návrh na súd s tým, že dieťa do týždňa odchádza z dd. a nie čakať, či rpedbeko schvália, či bude hned vykonateľné, alebo či sa bude čakať ešte 3 mesiace na právoplatnosť...

a taktiež by som pri pestu deťoch zobrala biorodičom niektoré práva, po určitom časovom období, kedy sa o dieťa nezaujímajú - napríklad V. bio ju nechala v pôrodke, 4apol roka sa neozvala, ale keby veve potrebovala operáciu, tak potrebujem súhlas bio - to mi príde dosť choré

magimary
14. okt 2010

@cairka , dík 😉
super, tak tú prvú časť tam ešte nemám 😉 , to je výborný nápad 😉
a napíšem si aj druhú

@maznacik007 , čo myslíš, prečo sa asi pýtam?
budúci týždeň opäť sedím na ministerstve a už aj s konkr. návrhmi (ktoré mám ešte vopred poslať mailom) 😉
preto píšem, že treba len dať vedieť 😉
viac nechcem rozoberať, ale nepíšete to sem len preto, aby ste zapĺňali stránky témy 😉

yukki
14. okt 2010

Súhlasím. A návrhy nemám, snáď len ešte aby boli deti poriadne vyšetrené...po zdravotnej a psychickej stránke, plus samozrejme tá doba od prvej IA po prevzatie dieťaťa aby sa skrátila, aby sa v žiadnom prípade už nikdy žiadnym žiadateľom nestalo že čakajú vyše 9 mesiacov......a bábo od 10 do 20 emsiacov tým pádom nestrácalo ten nenahraditeľný čas v DD.... a v ostatnom súhlasím s
@maznacik007

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre