Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

kacena4
22. apr 2012

prosim vas ako prebieha v navrate priprava na pestunstov? vdaka za info

macocha
23. apr 2012

@kacena4 spoločná časť prípravy je zároveň so žiadateľmi na adopciu, lebo tak veľa žiadateľov o pestu nie je - aspoň tu v BA. My sme to mali 2 pondelky po 8 hod. A potom je zopár individuálnych sedení, akurát tu trochu porozprávajú viac o tých špecifikách pestúnstva. Tie sa dohodujú podľa vašich časových možností.

kacena4
23. apr 2012

@macocha vdaka za info a je to podmienene, ze nemozem mat so sebou babatko?

matax
23. apr 2012

@kacena4 v ziline to robia tak, ze jeden víkend so+ne je 8+8 hodin skupinová príprava a potom individuálna/párová príprava este 10 hodín..ale konkretne na pestu neviem a do za mas dost daleko 🙂

kacena4
23. apr 2012

@matax vdaka za info, ja len reku, nech sa viem vopred pripravit a neprekvapia ma 😀

macocha
24. apr 2012

@kacena4 na tie individuálne bábo vadiť nebude, len sa s nimi vopred dohodni - ak bude voľná herňa, pôjdete do herne. Ale na tu skupinovú by to asi vadilo 😕 ani sústrediť by ste sa nemohli, aj ostatných by to rušilo, aj odbiehať k bábätku...
Skôr uvažujem o tom, či vôbec potrebuješ tú spoločnú prípravu, ak si už robila profimamu. To sa opýtaj, lebo oni tam preberajú témy deprivácie, realitu detí v DeD a to ty predsa poznáš.

kacena4
24. apr 2012

@macocha dik za radu

dioliana1
7. jún 2012

niekto nový medzi nás?

stivinka
7. jún 2012

ahojte zienky...som rada, ze som nasla taketo forum...vybavujem prave pestunstvo, tak nam drzet palceky!!! urcite to budem potrebovat.....a vdaka 🙂

stivinka
7. jún 2012

mam aj otazku na skusene pestunky: ako ste riesili styk s biorodinou? ako ste si to dali upravit sudom?

cairka
7. jún 2012

@stivinka , držím palce, nech všetko ide ako po masle 🙂 s otázkou neporadím, je mám obe baby od pôrodnice bez kontaktu... teda ja ich nemám od pôrodnice, ale oni sú od narodenia bez záujmu bio.rodiny 😅

stivinka
7. jún 2012

@cairka dakujeme !!!

maznacik007
7. jún 2012

@stivinka ono je to o dohode pokial sa s bio neda dohodnut tak potom urcuje styk sud.... my osobne sa dohodnme aj bez sudu... cele je to aj o tom aki su bio aka je frekvencia je to pripad od pripadu...

maznacik007
7. jún 2012

a kludnesa pytaj cokolvek k pestu....

stivinka
8. jún 2012

@maznacik007 dakujem. mna by zaujimalo najma to, ze ked si to niekdo da do rozsudku, v akej forme si to davaju. ja viem, ze dohoda je dobra, ale je to niekedy zlozitejsie, mam citak, ze tato rodina sa snazi vsetko vyuzit a zneuzit, tak chcem byt chranena a opatrna. ked bude v rozsudku, tak je termin jasny a pridu alebo nepridu...ale dohadovat sa a potom to popierat a zneuzivat..des....este len vybavujem doklady na malu a uz aj zo strany jej surodencov je velka snaha z toho profitovat, keby mohli tak mi zoberu aj strechu nad hlavou, nemaju zabrany a skusaju na mna asi vsetko. a rodicia budu to iste pravdepodobne. a pocula som, ze niekedy starsi suordenci su tak zakerni, ze aby spravili zle pestunom, tak na nich vypisuju staznosti, ze brania styku a z toho byva vraj velky problem...u mna je to tak ze rodicia a 4 surodenci...takze by som chcela aby stretka boli v DeD, kedy pridem za detmi a nech tam pekne naklusu vtedy aj rodicia. a ak nepridu, ich problem, udajne doteraz sa ani raz neohlasili a chodia kedy chcu a tak raz za 4 mesiace. tak preto sa pytam, ze ak niekto dval do rozsudku, ze v akej forme.

lenkove
8. jún 2012

@stivinka To máte náročnú situáciu 😅 Tvoj návrh znie rozumne 😅 Ja nie som pestúnka, ale budem ti držať palce...

maznacik007
8. jún 2012

@stivinka prednu formulaciu by ti mali poradit na upsvar ale kludne si tam do navrhu mozes dat ze stretavanie dietata s biorodinou navrhujes v intervale kazdu prvu nedelu v mesiaci v case od do a v priestoroch xxxx domov ti podla mna neuzmozni stretavat sa tam ... lebo oni uz s tym dietatom nic nemaju ale skor v priestoroch neziskovky ako je navrat usmev by som si to vedela skor predstavit ale to si musis s nimi dohodnut...

alebo ak su ti ostatni surodenci v domove este tak potom je to idealne v tom domove sa s nimi stretnut..potom to domov samozrejme umoznuje

stivinka
8. jún 2012

@maznacik007 to je presne o tom, ze surodenci su v domove, takze domov mi umozni tam chodit a nech tam vtedy pekne naklusu aj rodicia...inac to je aj tak vsetko iba taka forma, ich ta mala zaujima len dovtedy, pokial z nej nieco maju. takze si uz dnes zivo predstavim tie stretnutia...pridem, dam im do tej miestnosti malu, odidem a za 10 minut uz budu aj oni odchadzat a koniec teatra. a co sa tyka malej, je uzasna, sice taka romska snehulienka, ale je zlatunka a tesime sa z nej.

maznacik007
8. jún 2012

@stivinka jasne rozumiem treba sa chranit... to je rozumne... pekne povedz ze chces aby sa strwetavali aj surodenci tak preto v domove a bodka normalne to dAj d navrhu na sud... aj uprav styku

najjulinka
autor
8. jún 2012

No asi do navrhu dať, že stetavanie s biosurodencami a rodičmi v domove vtedy a vtedy.. podla toho ako ma decak navštevne hodiny dni.... a vlastne tak či tak so surodencami by sa aspon stretla a bolo by... to či pirdu rodičia je ich problem....

macocha
14. jún 2012

@stivinka ako pokračujete? Aká stará je tá dievčinka?
Asi ťa nepoteším, ale ja som nemohla nájsť neutrálnu pôdu na prvé stretnutie s biorodinou. Neziskovky, decák aj UPSVaR ma všetci posielali do cukrárne - neviem, čo by tam asi robilo ročné dieťa, keďže zákusky nie sú najvhodnejší doplnok stravy 😖 Každopádne za žiadnych okolností si ich nevpustiť do bytu mi opakovane kládla socka na srdce, hoci to nie sú žiadni asociáli.

V Tvojom prípade ten domov, kde sú súrodenci vyzerá ideálne. K tej formulácii, ako písali najjulinka a maznacik by som doplnila, že doterajšie pokusy o dohodu v stretávaní nedopadli dobre, preto navrhujem, aby súd upravil frekvenciu stretávania na 1 stretnutie do mesiaca a navrhujem, aby sa odohrávalo tam a tam, vtedy a vtedy... a tak. A opravte ma, ak sa mýlim, ale právo na stretávanie majú v zákone rodičia. So súrodencami to je na dobrovoľnom zvážení pestúna, hoci všeobecne sa odporúča a na súde sa považuje za plus.

matax
14. jún 2012

@macocha nemá rok 🙂 , je staršia a veľmi pekná 🙂

macocha
15. jún 2012

@matax to moja mala vtedy rok, to som si vzdychla sama nad sebou 😉
Každopádne cukráreň v tom prípade, ako to opisuje stivinka by znamenala pozvať aj celú biorodinu, aby nesedeli naprádzno a nevyhodil ich majiteľ cukrárne... tiež nič moc. 😖

matax
15. jún 2012

@macocha 😀 mne to doslo neskoro, som cital narýchlo a niekto mi stal na vedeni 😀

asi lepsie niekde len tak do parku

stivinka
16. jún 2012

@macocha Ma 3,5 roka, zila ale u profi, takze neuvedomuje si, ze su to surodenci...iba, ze je to zase niekto, kto by sa o nu mohol starat...tym, ze v podstate od 1,5 roka bola u profi a v podstate cely svoj zivot nikde nepatrila a vsade bola "na vyse" a trpena ako problem, velmi citit u nej, ze nemala na koho by sa citovo naviazala...ma v tom zmatok...uz aby boli papiere vybavene a aby zacala zit stabilny, kludny a najma normalny zivot s citovou oporou a laskou...co som pripravena jej dat.

stivinka
16. jún 2012

@macocha tie deti - bio surodenci som zobrala raz do Mc Donaldu a stalo ma to pol vyplaty, nie len, ze jedli co videli, ale si aj statocne nabalili so sebou, aj napriek tomu, ze som im vysvetlovala, ze hranolky a vyprazany syr budu za par hodin nejedle...vraj to nevadi...nuz nevadilo, ved som to platila ja a platit mekac pre 5 deti nie je sranda, ale co uz , skusenost! a dalsia skusenost bola kava v kaviarni s najstarsim (pokial 4 mladsi boli v "detskom svete" za 3 eura na hodinu), ktory si sadol do kresla s rozkrocenymi nohami, viac lezal ako sedel a arogantne nam vsetkym (aj tym co sedeli na okolo) vysvetloval, ako o tri roky ked bude mat 18 pojde zabit svoju biomatku....z toho som sa psychicky zbierala este dva dni! takze stretat alebo nestretat??...ale urady chcu aby sa podporovali surodenecke vazby...musim sa pri tom vzdy riadne hlboko nadychnut, aby som strasne nezahresila...

dioliana1
16. jún 2012

@stivinka v žiadnom prípade by som ich nikde nabrala a nič im nekupovala, a budšeš mať za pár stretnutí absolutny pokoj, najlepšie niekde v dd alebo na nejakom inom "nie s jedlom" mieste bude pokoj, ved oni maju navštevu s malou a nie s tebou

maznacik007
16. jún 2012

@stivinka prosim ta kam by si ich brala.. normalne v decaku osobne by som ani nic nenosila... a ziadala by som dohlad vychosky pri navsteve.... ako tam musis jednoznacne urcit hranice....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre