Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

macocha
2. okt 2012

@0janicka0 tak budeme hádať... žeby príprava na UPSVaR? 😕 🤐

matulikmamulik
2. okt 2012

@macocha spomynali ste ze v usmeve robia pripravu v novembry ale nam povedali ze januar mame tam vsetky uz papiere

macocha
3. okt 2012

@matulikmamulik aha, asi teda zrušili novembrový termín pre nedostatok záujemcov. To som nevedela, ďakujem za doplnenie.

lenkove
4. okt 2012

http://korzar.sme.sk/c/6555852/conkovci-ani-dom...

Sociálka rodičom verí
Na vynesenie rozsudku bude rozhodujúce vyjadrenie Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Humennom. Jeho riaditeľka Gabriela Karšková hovorí, že pracovníci kurately sú s rodinou v styku, dôkladne prešetrili aj rodinné zázemie, v ktorom majú deti vyrastať.
„Podali sme na súd návrh na zrušenie predbežného opatrenia o umiestnení detí v krízovom centre. V ich záujme odporúčame návrat do prirodzeného rodinného prostredia.“

Inak, v týždni je článok o sociálke, Molčanová tam veľa o sanácii hovorí...

A hlavne... Niečo treba s našou sociálkou robiť, lebo aj keď toto je pekné, tak je veľa vecí, ktoré pekné nie sú... Napr. smrť dieťaťa, o ktorej sa nevedelo.. A to v takej problematickej rodine. To je 😔 😔 také obludné, že na to nemám ani slov. Ja im verím, že to dajú a bude to LEPŠIE. Ale prečo za takú cenu..

tam789
4. okt 2012

@0janicka0 ja viem tak, že v tvojej opatere musí byť minimálne 5 rokov, to je jedno, v akom veku... Aspoň tak mi vraveli, keď som si vybavovala dôchodok a mali sme chlapca v pestúnstve od 14,5 roku veku, tak ten sa nerátal

lenkove
4. okt 2012

http://www.sme.sk/c/6556626/poslanecky-prieskum...

😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

dadenka1
4. okt 2012

@lenkove 😠 😠 😠 😠

lenkove
5. okt 2012

http://www.izurnal.sk/index.php?Itemid=89&id=91...

a ešte čosi na dvihnutie krvného tlaku... Kto sa obohacuje na medzištátnych adopciách? Verme, že nakoniec sú ti obohatení detičky... Len či to zvládneme :-P

yukki
11. okt 2012

@najjulinka žeby im teraz šla celá medzinárodná polícia a justícia a sociálka po krku.......ech!b Žeby bol z toho škandál a tvrdé vyšetrovanie a spravodlivosť.... .... lebo podľa mňa je strašne nepravdepodobné, že by sa neboli ozvali svojej najbližšej osobe na SVK keby to bolo šlo.......

cairka
11. okt 2012

@najjulinka , ach jo...
ináč, to spomínané bábätko tam narodené, to je malý Talian už zrejme, že? takže o toho sa naše úrady nemusia zaujímať kde je a čo je s ním 😕 či? pokiaľ prebehla adopcia, mení sa občianstvo dieťaťa (a v tomto prípade neplnoletej matky? )

lenkove
11. okt 2012

toto, to snáď je zlý sen...
a čo s tým? No podľa mňa nič sa nespraví, nikto nepotrestá, osud tých detí niekoho postaveného zaujal len na tých 5 minút v telke.. 😔 Dúfam, že sa mýlim, ale bojím sa, že nie 😔 😔

krasavico
14. okt 2012

Dobrý deň prajem, hľadám mamičky čo majú dieťatko v pestúnskej starostlivosti, alebo adoptované a sú ochotné mi zodpovedať na pár otázok. Je to anonymné a pomohlo by mi to s výskumom k mojej diplomovke. Ďakujem

matax
14. okt 2012

@krasavico posli ip, ked budem mat cas, vypisem

vikusjk
15. okt 2012

Ahojte, snáď píšem do správnej témy, inú vhodnejšiu som tu nenašla 😕
Chcela by som sa opýtať na náhradnú rodičovskú starostlivosť - pestúnsku starostlivosť, je tu niekto, kto má dieťa (jedno alebo viac) v takejto starostlivosti? Mala by som pár otázok, ak by bol niekto ochotný odpovedať mi 😉
Mamina plánuje zájsť na upsvar tento týždeň, a popýtať sa tam, ale rada by som počula aj názory a skúsenosti z praxe 🙂 Nejdem sa rozpisovať hneď na začiatok, ak je tu niekto taký, prosím dajte mi vedieť a napíšem viac 😉
Prajem pekný deň všetkým 😵

najjulinka
autor
15. okt 2012

@vikusjk pýtaj sa čo potrebuješ vedieť.. .ja nas tu pestunok viac 😉

vikusjk
15. okt 2012

@najjulinka ďakujem 😉
Zaujímalo by ma, ako dlho trvá také konanie, v ktorom prebieha vlastne to schvaľovanie pestúnskej starostlivosti? Ak vieme presne, koho by sme do tejto starostlivosti chceli, môžeme teda žiadať presne o starostlivosť pre tú osobu? To dieťa má 15 rokov a žije s mamou a otčimom, otca má vo väzení. Môže sociálka rozhodnúť o odobratí dieťaťa, alebo to musí ísť súdom? Ide nám o pestúnsku starostlivosť, teda náhradnú rodičovskú starostlivosť, nie o adopciu.
Je možné, aby bola zverená mojej mamine, aj keď mamina je vdova? Ale je zabezpečená a pracuje, my sme traja súrodenci, dve dospelé sestry a brat bude mať v decembri 18.
Viem, že vám teraz možno napadne plno protichodných otázok typu, že prečo chceme rozbiť rodinu a podobne, no tak to nie je, tomu dievčaťu to skutočne veľmi veľmi pomôže, ak sa dostane od matky a z tých podmienok, v ktorých žije 😔
Okrem toho je to naša suseda, takže ak bude chcieť, bude môcť ísť mamu navštíviť kedykovľek.

vikusjk
15. okt 2012

@najjulinka este ma napadlo, je potrebne k tomu nejake skolenie/absolvovanie kurzu? Co ine sa este vyzaduje?
Dakujem za kazdu radu 😉

najjulinka
autor
15. okt 2012

@vikusjk tak ak fakt su tam desne podmienky, tak prve čo, tak socialke dať echo, nech to skontroluju.... ale ak matka suhlasi, aby ste sa starali vy, tak do nahradnej osobnej starostlivosti sa to dá cez socialku tiež...

nejde to tak, že človek si vytipuje decko akekolvek a da navrh, že vezmite ho z rodiny a dajte nam...... to nejde...

bud sama matka uzná, že ho chce dať vám do výchovy a cez socialku to vybavite... alebo ak matka nesuhlasi, tak socialka musi zakročiť a musia sa tie podmienky uznať za ozaj nevyhovujuce... a vtedy socialka nemusi dať do domova,kedže by ste sa prihlasili vy....

vikusjk
15. okt 2012

@najjulinka dakujem, ale nejdem riesit to, co treba spravit najprv, to vieme 😉 ja by som chcela vediet, ako dlho trva ten proces, kym je to dieta zverene do starostlivosti, z praxe, ak ste tu pestunky, tak ako dlho to trvalo vam?
A moze byt problemom, ak je mamka vdova? tak, ako som pisala, je zabezpecena a stale pracuje, do dochodku ma este peknych par rokov. A musi ten nahradny rodic nieco absolvovat?
Dakujem 😉

najjulinka
autor
15. okt 2012

ak do pestunstva, tak pripravu na pestunstvo, ak do nahradnej osobnej starostlivosti, tak ni...... príprava trvá 26 hodin.. .ako si ju rozloží ten čo pripravuje, pripadne ako sa s nim dohodne je rozne,a le tak zvyčajne sa to ťaha take 3 mesiace.....

mne nesuril sud, takže som predbežko nedavala a zjavne to aj tak sud pochopil lebo od podania navrhu po zverenie bolo niečo cez 8 mesiacov a skoro 10mesiacov... ale tak za mesiac može byť rozhodnute.. nam to tak neponahlalo, lebo my sme tie decká mali doma.

mamkabeika
15. okt 2012

@najjulinka
Mame nejaku sancu, ze by nam s manzelom zverili do pestunskej starostlivosti dietatko? Mame trojizbovy byt, ja som 🙂 na materskej a cakame druhe babo. Chcela som sa spytat, ci nejako osobitne posudzuju manzelov, konkretne ich vek velkost bytu, fakt, ze mozu mat deticky.
Tuzime pomoct dietatku, ktore nema domov. Chceli by sme sa postarat o dietatko, ktore ma nejaky speci zdravot. problem, je uz starsie, alebo inej farby pleti. Je mozne, ze by nam take dietatko zverili? Samozrejme, realne by to bolo tak o 2 roky, ked bude predo mnou posledny rok na materskej a deticky uz budem mat vacsie. Len sa pytam uz teraz. Dakujem

yukki
15. okt 2012

@mamkabeika samozrejme.

najjulinka
autor
15. okt 2012

@mamkabeika jasne.
posudzuju aj vek (to aby si 19ročný chalan nechcel vziať do pestu 17ročnu frajerku 😀 a pod. - proste nahradný rodič je RODIČ a nie kamoš 😀), aj velkosť bytu (resp. celkovo podmienky), či možu mať deti či nie nezohrava rolu 😉 čistý register trestov je ešte doležitý... 😉
proste normalna rodinka v normálnych podmienkach v "normalnom veku" je vhodná rodina 😉 (normálny vek tak ako píšem, aby si 19roční nebrali 17ročne decko a aby si 60nici nebrali kojenca)

mamkabeika
15. okt 2012

@najjulinka Budeme mať len 22 😖 a dieťatko určite nie staršie ako 6-7 rokov, aby sme aj pre okolie vyzerali ako rodičia a nie súrodenci. 😎 Rozhodli sme sa pre staršie bábo ako dojča či batoľa, lebo pokiaľ viem, o tie je najväčší záujem. Tak preto. Je mi smutno, keď niekto prehlási, my chceme len bábätko, preto 😔

najjulinka
autor
15. okt 2012

@mamkabeika odporučala by som vam tak aby bolo mladšie ako tie vaše 2... deti by mali prisť do rodiny v takom poradi ako sa narodili 😉 tak je to naj...

mamkabeika
15. okt 2012

@mamkabeika Čo sa týka bytu, detská izba je dosť veľká dokonca aj pre troch-štyroch. S manželikom sme v menšej izbičke, ale rozhodli sme sa, že v obývačke, ktorá je dosť veľká, si v prípade potreby spravíme spálňu a deckám prenecháme ešte spálňu. Takže tak.

mamkabeika
15. okt 2012

@najjulinka Aha, tak potom rozumiem, ďakujem za radu 🙂

mamkabeika
15. okt 2012

@najjulinka Čo sa týka bytu, detská izba je dosť veľká dokonca aj pre troch-štyroch. S manželikom sme v menšej izbičke, ale rozhodli sme sa, že v obývačke, ktorá je dosť veľká, si v prípade potreby spravíme spálňu a deckám prenecháme ešte spálňu. Takže tak. A úver v tom čase, keď to bude aktuálne mať nebudeme, na byt nemáme a na auto o 2 roky splatíme. Takže jedinými záväzkami budú naše dve detičky 🙂

lenkove
24. okt 2012

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre