Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mata2
4. aug 2009

pekne cislo juli 😵 ...si moj vzor 😀

yukki
4. aug 2009

Mexx, musí to vyjsť! Keď budete chcieť a posnažíte sa, bude Vilko Váš!
Silvinke...a jej mamke...posielam silu a energiu... ☹ ☹ ☹ ☹

Kika ešte nespí. Leží už od pol osmej a nespí, len sa kýve a trepe somariny. ☹ ako vždy, keď je u nás babka.

dioliana1
4. aug 2009

yukki trepe aj náš Malý 😀 😀 😀

laculik
4. aug 2009

mam chut na čokinu, idem kuknut, ci nieco nenajdem 🙂

mata2
4. aug 2009

ja visnovo-marcipanovy dezert tlacim do hlavy 😎

mixka
4. aug 2009

teda, vas nemozem citat normalne, ako sa vsetky napchavate 😀 tu slintam jak berdindan 😝

laculik
4. aug 2009

nasla som tie belgicke mušlo čokolady, ale sladke jak h...o z nutrie 😀

cairka
4. aug 2009

a ja tlačím čerstvý chlebík 😝

lenkove
4. aug 2009

Mexx to vyjdeeee 🙂

Mixka,
aja protestujem! tu sa neda chatovat, hned by som nieco zjedla.. asi sa vzdialim,prepacte..

Yukki
to mi je luto s Kikou 😕 Co jej ta babka v tej hlavke robi 🙄

mixka
4. aug 2009

ja normalne zacinam byt hladna z vasich sladkosti a cerstveho chleba 😖

yukki
4. aug 2009

Lenkove, Neviem ani ja ale...nie dobre to znáša. Mimochodom už spí-nejako strašne fučala, tak som sa šla pozrieť čo to-a ona nemá hlavu! Natiahla si na ňu pyžamové nohavice, až na krk, a tam sa tak trošku dusila. 😝 Ale zaspala, asi z nedostatku kyslíku.... už som jej oslobodila dýchadlá, spí ďalej. Uff.

maznacik007
4. aug 2009

mex... ja som dokladala LV.. k ziadosti.. ale nebolo to nevyhnutne...

podla mna s bytom neni problem.. najlepsie by bolo aby si manzel poziadal o pestunstvo.. /samozrejme neuvadzat ze uz ma dieta vybrane.. aspon v BA sa to nesmie..resp. nedoporucuje/ my sme to vybavili relativne rychlo celu tu torturu.. cca 3 mesiace a dva tyzdne.. od podania ziadosti do ukoncenia interakcii

ja som tiez riesila podobnu vec ze som isla na vybrane dieta.. a bolo to dieta z ineho kraja.. a ja ako najvacsiu hrozbu vnimam to ci bude maly ponukany.. ci bude na zoznamoch.. lebo ak nebude tak sa to velmi riesit neda.. my sme tak mali zalusk na jedno dievcatko.. a na tom to stroskotalo...

on bude vlastne ponukany najprv v ramci BA kraja.. a ak nikto nezareaguje... tak by mal ist do celoslovenskeho.. ako nie je to lahky boj.. ale da.. sa...
skus vyzistit ako to s nim vyzera po pravnej stranke.. ako to ze uprednostnuju adop. pred pestu.. s tym sme sa stretli aj my .. ale u nas ide o dieta takmer rok pravne volne.. a nikto doteraz neprejavil o neho zaujem.. takze s pestu nie je problem.. ako nechcem vyznievat pesimisticky.. ale velmi velmi dolezite bude ci je na zozname.. a ci niekto na neho nezareaguje kym dokoncite byrokraciu.. okolo toho.. myslim na vas nech sa vam to podari.. /a tusim si pisala ze ma surodencov v DD.. aj to zohra rolu.. /

magi... myslim na silvinku a jej maminku..

😢

juli idem ti napisat IP..

inak my pokracujeme v interakciach.. vsetko fajn.. da sa.. aj ked je to tazke na psychiku tam byt cely den.. a tak.. 🤐

maznacik007
4. aug 2009

mexx ja ti mozem poradit co sa tyka BA kraja.. ale vy pojdete cez Trnavsky kraj.. a tam nepoznam nikoho.. 😒

magimary
4. aug 2009

zase kúsok z mailu od Mariky:

No andrejka to má veľmi ťažké, včera mala asi takú väčšiu depku, už psychika uradovala lebo včera sivlinka premrnčala cely deň aj od nevyspatosti aj od toho že je deprimovaná prostredím, ked som tam bola v piatok za cely cas sa neusmiala, a pre Andrejku je to aj fyzicky vycerpavajuce lebo musi merat moc kolko vycikala a aj tym pruzkom pozriet hodnoty a zapisovat znova vsetko vyumyvat a mala cika za hodinu aj 4x. no a vcera dostala lieky na odvodnenie lebo bola zasa zavodnena takze to bolo aj castejsie.

-----

ja už neuším, ako by sa dalo andrejke ešte pomôcť...má to fakt ťažké, Silvinka ju neustále preháňa, asi tisíckrát za hodinu si niečo rozkáže (vypýta sa vycikať-to je celá tortúra-trvajúca aj 5 minút, vyzliecť, odpútať od "hadíc" vycikať, pomerať moč, obliecť, pripútať k "hadicám" a keď ju konečne uloží, tak povie "kakať"...a znova to isté kolečko znova a keď ju opäť uloží, zase povie: Cikáť a zase dokola...) jasne, že Silvinka má na to nárok (keďže je stále na infúzkach, "naliata", musí to "vylievať", ale pre chorú andrejku je to fyzicky náročné... ona má (kvôli svojej chorobe pruchu svalov, citlivosti, bolesti nôh, rúk, kĺbov atd...), ale tieto ťažko choré detičky vedie maximálne vyťažiť z toho, že majú maminku len pre seba a stále nablízku... a najhoršie je, že keď niekto andrejku vymení (bola tam moja teta-silvinkina milovaná babička), tak ona to celé preplače a stáel pýta len maminku...

☹ , takže andrejka tam musí tak, či tak prísť... a tak (ako som písla vyššie) funguje vlastne nonstop-aj v noci... 😔 , je mi jej tak ľúto...

adrianamickova
4. aug 2009

čitam vás.... 😕 😕

mexx
4. aug 2009

Maznacik, som na teba aj myslela, ze ved sa popytam co a ako, ibaze mi potom doplo, ze vy ste bratislavsky... 😅 Ale viem isto, ze tu bol niekto aj od nas z okolia, a si za svet nemozem spomenut na ten nick... 😕 No snad mi dopne rychlo... 😅

maznacik007
4. aug 2009

mary to sa tak tazko cita.. 😔

lenkove
4. aug 2009

Mary 😔 😔

maznacik007
4. aug 2009

mexx bubbi myslim bola trnava kraj.. a brala si tiez z ineho kraja.. ale oni mali adopciu..

na trnavskom fakt neviem ako to frci... ale hadam dobre.. a maly moze ist aj sam do pestu/adop ked ma surodencov. v domove.?

mixka
4. aug 2009

magi, tazko sa hladaju slova na taketo nieco strasne krute, ale myslim na vas stale 😔

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dioliana1
4. aug 2009

mexx može ist aj sam moje idu aj ked maju ešte 10 surodencov, bo rodičia stratili na nich dvoch právo, zabudli ich navštevovať

maznacik007
4. aug 2009

dio no super.. asi nevedeli pocitat viac ako do 10 takze tie dve uz nenastevovali.. 😀
ako ono sa to da.. isto.. len treba opatrne a rozumne.. lebo aspon co viem ja.. ked pocuju ze mas vybrate dieta tak ti robia peklo.. 😠 a to je realna skusenost.. nie nasa.. tak nechcem pisat na net viac..

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zicon
5. aug 2009

Nuz ja mam doma des a horor, Jakub zase u starych rodicov, lebo mame doma montaz plastovych okien, meskala vyroba tyzden a teraz vcera zacali montovat, sucasne s tym ideme na malovku celho bytu a prestavanie obyvacky, no proste bordel vyse hlavy, ale ked budeme hotovy poslem photo.

adrianamickova
5. aug 2009

yukki..no včera nam to vyšlo 🙂
dnes prší,čo prší leje od rana ...ale po tom teple može,ja som za 🙂

adrianamickova
5. aug 2009

zicon,no aby vam Jakub nepovedal tak ako moja Sonka,ked sme len trošku pomenili
"ja tu nebývam" 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

najjulinka
autor
5. aug 2009

maznacik IP nedoslo.

lenkove
5. aug 2009

Ahojte

Zicon, pevne nervy 😉

Adi
a ako je to so sutazou? som kontrolovala vitazov julovych, a vsetci odhlaseni ci co 😕 Ale Sonik by mohla byt vo finale, nie? sa mi zda, ze v priebeznom som ju zazrela.. 🙂

cairka
5. aug 2009

ahojte. zicon, vy sa riadne vynovujete teda 🙂
vivien čau, ako sa držíte?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre