Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
23. aug 2009

ľudkovia, pozrite si príspevok (v už niekoľkoraz spomínanej diskusii) s názvom: "keby len toto"... ☹ 😔 🙄 😠 😖

http://blog.sme.sk/diskusie/1542513/4/10675794/...

ešte teraz sa z toho trasiem, fakt...
nepochopím, nepochopím, nepochopím... 😠 😲 😖

mayap
23. aug 2009

mary, čítala som... 😔
dokedy budú nevinné deti trpieť?????????????????????????????????????????????

magimary
23. aug 2009

presne, presne... 😢
najhoršie je, že sa mi to celé veľmi zle prežíva, lebo sa ma to priam bysotne dotýka (-lo)...
a vidím všetky tie dôvody a príčiny za tým... a teda viem na 1000%, že nei sú ani trochu zveličené,ale (neskutočne a nechutne) reálne... 😝 😠 ☹

magimary
23. aug 2009

bysotne=bytostne
nei=nie

zicon
24. aug 2009

Este ze sme naseho stihli evakuovat z domova ako skutocne male 1/2 rocne babo. Zda sa ze nema ani chorobu s priputania.

zicon
24. aug 2009

Nati je tusim na vojnovom chodniku.

zicon
24. aug 2009

Tak toto my dnes prislo postou:

ATTN: Kubalová

I am Barrister Paul Medesse, the attorney at law to Late Michael Kubala, a national of your country, and a gold merchant here in Republic of Benin West Africa. Here in after shall be Referred to as my client.

On the 27th of May 2004, my client, His wife and their only Child were involved in a car accident Along Sagbama express-road. All occupants of the vehicle unfortunately lost their lives. Since then I have made several enquiries to your embassy to locate any of my clients extended relatives this has also proved Unsuccessful.

V preklade mojej manzelke oznamuju ze 27. Maja 2004 som mal v Afrikeke smrtelnu nehodu a vlada vyplati pribuznym melon dolarov ak da cislo uctu.

zicon
24. aug 2009

Kvety my posielajte nie na adresu bydliska ale korespondencnu.

najjulinka
autor
24. aug 2009

Zicon tak si prvý po smrti čo tu píše... Hmmmm...
Všetkým dobré ránko prajem...

najjulinka
autor
24. aug 2009

Este stále nie sme právoplatní 🤐 😀

yukki
24. aug 2009

Dobré ráno, dočitujem včerajší večer. Smutné.
Myslím, že v našom DD je to o dosť lepšie-teda podľa toho, čo vidím, napokon Kika prišla ku mne 1,5ročná s úplne čistou-nezaparenou dupkou, a vidím aj mnoho vecí ktoré tam ženy-sestričky? vychovávateľky? robia navyše, možno aj nad rámec zákona. Ale vidím aj následky "ústavnej výchovy", priamo. Dnes som pri Kike v noci vyše hodiny ležala a posúvala ju po posteli a prevracala aby sa nekývala alebo aspoň si nebúchala hlavu o posteľ pri tom. Vidím aj všetky znaky poruchy pripútania, a to aj napriek tomu, že mám dojem, že v DD sa k nej a k ostatným deťom správajú oveľa lepšie ako v spomínanom príspevku.
A už mám ďalší dôvod, prečo si vziať ešte jedno dieťatko.... 😉

najjulinka
autor
24. aug 2009

Obliekam Mareka... Davam mu pulover, ktorý aj Kio kedysi nosil... s autíčkom... Lucka komentuje "Auto Kikovi"... jak si tie deti pamatajú.... taká rpatá bola vtedy....

cairka
24. aug 2009

dobré ránko.
je veľmi smutná tá diskusia...

zicon, ale oni jej oznamujú že ty, tvoja žena a vaše jediné dieťa ste mali nehodu 😝 ty si bigamista a ešte aj duch 😀

mexx
24. aug 2009

Dobre rano,

tiez som este vecer citala tu diskusiu, a naprd je to vsetko... 😔 Casto mam pocit, v tom domove to uz asi horsie byt nemoze, to uz by bolo absurdne, ale vzdy je este nieco, co ma presvedci o opaku. Tak rozmyslam, kedy to uz pride po ten uplny strop, tam sa to bude musiet otocit...

mata2
24. aug 2009

ahojte

a nebolo by dobre upozornit na taketo praktiky Tomanovu,nech tam posle nejaku kontrolu?? 😠

mexx
24. aug 2009

A urobi s tym ona nieco? 😕 🙄 Aj ked na druhej strane, blizia sa volby, budu sa snazit robit rozne veci... 😅

lenkove
24. aug 2009

ahojte
v diskusiach to vie ako v uli.. 😅 😅

mayap
24. aug 2009

ja som asi tak 2 mesiace dozadu riešila s mojou mamou, čo by bolo s Paťkom, keby sa to bolo s jeho adopciou troška skomplikovalo a nedostal by sa k nám pred operáciou... hovorili sme o tom, že kto by ho nosil na rukách , keď by plakal, kto by ho kŕmil podľa potreby a nie podľa predpísaného 3 hod. intervalu, kto by ho x-krát denne prezliekal, keby sa bol dovrackal... a moja mama do toho len tak tichučko povedala: " a žil by vôbec...??? 🤐 "

napadlo ma to včera po tom článku, na ktorý upozornila magimary... 🙄, akú šancu majú v DD deti a aj deti s vážnejšími chorobami, ktoré potrebujú viac starostlivosti... ...podľa mňa mizivú... 😔. a hoci sa nájdu ľudia, ktorí sa chcú a vedia postarať aj o takéto deti , tak sa im len hádžu polená pod nohy... dokedy ešte...?

...píšem to preto, že ak by mi ho boli ponúkli až po operácii a s takou diagnózou, bola by som povedala také zbabelé nie... 😔 . netrúfla by som si na také dieťa... čo by s ním bolo ...? 😕

...no keď mi ponúkli zdravé dieťa, tak som po ňom hrabla všetkými 20 prstami... 😀 . to čo sme si museli následne preskákať, bolo ťažké, no zvládli sme to. neľutujem tých 365 neprespatých nocí ročne..., ani to keď som ho nosila 14-15 hodín denne na rukách, lebo ležkanie mu nerobilo dobre, ani tie hordy prádla, ktoré bolo treba denne vyprať a následne vyžehliť... ...robila som to pre jedno úžasné dieťa... 😵

...ľutujem len to, že nemôžem pomôcť ďalším deťom... MM povedal dosť... 😔

... no som rada, že som pomohla aspoň 2 deťom . veľmi obdivujem všetky profi maminky a aj adoptívnych a pestúnskych rodičov za to , že dávajú deťom šancu žiť... 😵 . tie detičky si to zaslúžia...

...sorry za ten citový výlev, ale po včerajšku naozaj nedokážem myslieť na nič iné... 😔

lenkove
24. aug 2009

Mayap
to je krasny vylev 😔 😔 😔
😢 myslim, ze sa nad tym zamyslaju vsetky baby, co maju deticky z DD doma 😔

mayap
24. aug 2009

lenkove
bohužiaľ, že sa nad tým zamýšľajú len tí, ktorí majú deti doma ... 🙄
zamyslieť by sa mali iní... no tým je to fuk... 😔

lenkove
24. aug 2009

Mayap
ti sa akosi nezamyslaju 😝 lebo mat doma domovaka je uplna pohroma, nevies? 😝
najviac ma bavia vyroky pana Mikloska st. ze ale ked sa zrusia DD kam pojdu romske deti? Kto si vezme romske deti?
a pritom napr. v tejto teme je isto romskych deticiek v rodinnej starostlivosti viac ako neromskych.. ale to nie je pravda, a ak by aj bola, romskym detom je lepsie v domove, zjavne.. viete? tie deti su asi take kolektivne, alebo ja neviem ake, isto to je genetikou, ze im je v DD lepsie 😔 😔 😔 to ze im je v DD lepsie som si citovala a trosku rozviedla reakcie v diskusiach na sme.. je mi to revovania z toho ☹ 😢 😢

mayap
24. aug 2009

Lenkove,
ja viem, že mať domováka je pohroma... 😝 . každú chorobu , ktorú majú moje deti, majú preto, že sú domovácke... aj naša imunoalergologička pred týždňom zapotila, že Paťko má preto oslabenú imunitu, reflux, oneskorený rast a možnu chybu srdiečka preto, že je Z DOMOVA... 🙄 😝 😝 😝 . na moju odpoveď, že Paťko nikdy v DD nebol (iba na návšteve s bračekom), len otvorila ústa a chvíľu lapala vzduch ... potom zapotila, že tak je to preto, že matka ho odvrhla a nenávidela... 🤐 . na to som jej povedala, že keby ho nenávidela, tak nepodpíše súhlas s adopciou Hneď na druhý deň po jeho narodení, ale bola by ho porodila niekde pod mostom a hodila do kontajnera... 🤐

dnes som u lekára videla Maťkovu biomatku... vzhľadom na to, že poznám jej adresu,r.č. viem na 100% , že je to ona...
baby aj ja mám kofolku... 😀 síce vyblednutú, ale je to kofolka... 😎

lenkove
24. aug 2009

Mayap
videla biomatku,ona je blizko vas? 😕 😕 ale kofolka je dobra vec 😀 len ma stale zaraza,ze kto si vezme romske deti 😝 😝 😝
Patik zlatik, on z toho vyrastie, neboj..dobra infoska od tvojej lekarky, ze vsetky deti co sa narodia domov su uplne zdrave a vsetky deti co nie, su totalne chorlave 😝 😝 😝

mayap
24. aug 2009

Lenkove,
ona býva priamo v LV a ja na dedine asi 7 km od LV. takže šanca vidieť ju bola vždy veľmi veľká... 😀

najjulinka
autor
24. aug 2009

Tak deti v hajanoch, manžel išiel za babkou.....

dioliana1
24. aug 2009

joj jak mi smutno za deťmi.... ☹ a bebe zasa nedvíha telefon...
😔

najjulinka
autor
24. aug 2009

a aspon raz zdvihla? alebo poslala spravu?? alebo čosi?

dioliana1
24. aug 2009

naposledy 14.8. sms, že nestíha... ☹

dioliana1
24. aug 2009

na pc ešte od odchodu detí nebola ☹

najjulinka
autor
24. aug 2009

ale ona na PC chodila v praci, vsak? ona aj tak vela na PC nebola...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre