Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
14. sep 2009

no, konečne mám po včerajšku všetko pospratávané 😝 (a ešte aj navyše! 😅 )...
to je kľud!

maťa maxi, nech Ti to rýchlo odsýpa...aj to sa mi zdá neskoro, že posledné až na konci mesiaca?!? 😕 🙄 , to fakt nemohla skôr?!

magimary
14. sep 2009

júúúúúúúúúúúúúúúúlia, tak predsa si ma prebehla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😀 😖
si skrátka prefíkanýž profík! 😠 😀 😀 😀

najjulinka
autor
14. sep 2009

no mary a ani som sa nesnažila 😝 😝 😝
mám nenormálnu chuť na pomazankové maslo a nemáme...

cairka
14. sep 2009

no veve sa dnes darí - pred chvíľou nabúrala do práčky 😕 a má peknú hrču pri oku 🙄

zicon
14. sep 2009

Mam vynikajuci typ na pomazanku. Zoberte akykolvek zeleninovy mrazeny mix, vysipte do mysky ko mikrovlnky na 15 minut a pomixovat s natieracim syrom mnam a zdrave

zicon
14. sep 2009

A to co si za matku ze nedavas pozor, to sa tu u superrodicov, internetovych vzdelanych chvalis tym, ze si pracku nezabezpecila proti naburaniu dietatom???

Ale vtipkujem je v pohode??

cairka
14. sep 2009

ja ju nechávam sa samú prebiť džungľou 😝 hej, je OK 🙂

zicon
14. sep 2009

Ja len reagujem na toto z babetka:

Mali sme podobny pripad na irisku kde dievcatko surovo sotilo Sasku z hojdacky (zatial co sa jej mama vykecavala a ju si vobec nevsimala) - vzala som dieta za ruku, klakla si k nej, povedala jej, ze toto sa NESMIE a ze mojej dcerke prave velmi UBLIZILA a ze ju to BOLELO. A ze okamzite ideme za jej maminkou, aby jej pekne vysvetlila, PRECO to urobila.

Tu malu som napriek protestu dotiahla k jej mame, ze jej to musi vysvetlit, preco sa tak sprava. Mala fnukala a jej mama ktora nic nevidela chcela spustit nejaky komentar, ale ja som zacala prva tym,ze viem, ze vychova je na rodicoch - ale kedze prave u malych deti treba reagovat okamzite, ked spravia nieco zle, tak som zasiahla ja, aj ked ona tam ako matka MALA BYT. Dala som jej dcerku a zvysenym hlasom povedala tej malej, ze nech jej vysvetli, ze preco tak surovo zhodila moju dcerku dolu z hojdacky. Ta mamicka sa nezmohla na nic ine ako sa malej spytat, ze preco... Dievcatko zacalo fnukat ze ona to uz neurobi (mala asi 5 rokov), ze sa chcela hojdat. No a spomenula som nieco typu ze ked si na dieta nedava pozor ona - [u]ma byt rada, ze niekto iny ano[/u] - typu ze co by robila, keby ju soti moja mala dolu a ona ani nevie, co sa stalo... Myslim, ze sa potom aj hanbila, lebo ked si ma vypocula...

Jej mama sa mi potom ospravedlnila. Saska mala teda riadnu hrcu na cele a strach na tu hojdacku ist ma dodnes... Ale to uz je o inom.

Troska hystericke ja by som asi danu mamicku poslal ..... strazit jej dieta

cairka
14. sep 2009

tú pomazánku skúsime, veve má rada len ošúpanú a popučenú paradajku so syrom zmiešanú, nevyzerá to najsamsuper, ale chutí to dobre 😎

zicon
14. sep 2009

No a prestavte si ze by to dieta co sotilo bola kofolka, to by bol ohen na streche

cairka
14. sep 2009

hej, to som čítala... ale väčšina rodičov starších detí, čo tam v tej diskusii píše, súhlasila s tým, že to bolo prehnané. a ten druhý prípad by bol zaujímavý asi...

ináč moje problémy s bábätkom vyriešil až nový prehliadač, na starom mi stále nejde...ale už mi to nevadí 😝

najjulinka
autor
14. sep 2009

baby mne sa podarilo zaspať... a zobudil ma telefon...... v sobotu jak som hladala ubytovnukde su Navrataci, tka som našla jednu ubytovnu a tam prazdno, tka som voala na jedno čislo čo bolo na dverach či tam niesu ubytovaný navrataci..... a nikto nedvihol.... tak dnes mi volal, že našiel zmeškaný hovor.... mna picne.. .sa mi podarilo fajne zabuvať.......... a....

najjulinka
autor
14. sep 2009

samozrejme celý hovor ja keby som spitá bola.. kým mi došlo kto volá......... no prave ma zobudil chlapík.... 🤐

cairka
14. sep 2009

juli, tak to poteší...
my sme mali ísť poobede na huby a asi ide pršať 🙄

najjulinka
autor
14. sep 2009

cairka o počasí nevrav.. .včer abol nááááááááádhrene.. poobede ked deti spali... kým doolovrantovali, tak burka...... lejak.... až do neviem kedy.....

maznacik007
14. sep 2009

zicon nic v zlom... ale podla mna 5 rocne dieta uz ma vedeit ze nema nikoho sacat dolu z hojdacky ked tam sedi..
ja osobne by som na nu asi v tom strese nakricala.. a nehanbim sa to priznat.. pady na hlavu mozu byt dost nebezpecne..

5 rocne dieta a bez ohladu na to ci je alebo nie je kofolka ma vediet co je spravne a co nie...
samozrejme do takych beznych natahovaciek nezasahujem ale co neznasam je surove spravanie u deti kt. si ho uz uvedomuju... a toto by sa tak kvalifikovat dalo...

jasne ze pokial sa chlapci dotahuju a tak.. neriesim.. ale pokial by ju alebo jeho ine dieta skrtilo a umyselne napadalo tak zasiahnem...

no prave davam dokopy vsetky podklady na sud co treba poslat.. M. isiel este k lekarke pre nove potvrdenia.. rieisli sme este tie potvrdenia o prijme... tak dokladame tak ako chceli do augusta 2009 /teda za posledny rok.. pekne nam to urobili v robote.. aj rubu aj odvody aj cistu tam rozpisali... a od oktobra uz ma muz novu zmluvu... tu tam prinesieme...
som si to akurat podla toho preratavala kolko sme mali priemerne mesacne ciste prijmy za min. rok.. vcelku dost /vzdy moze byt viac/ a rozmyslam kde sa tolko minulo.. ale pravda spalcali sme za pozemok.. a chceli sme to splatit za rok..

najjulinka
autor
14. sep 2009

No inak baby ja som k sudu nedokladala nič!!! žiadne veci odznova... ja len na urad pred pripravou...... akurat som vedela, že asi sud kona, lebo som mala prepadovku zo socialky na opätovnú kontrolu bytových podmienok........ 😀 ale navrh som podavala v decembri, prepadovka bola v marci a sud bol až v júni....

maznacik007
14. sep 2009

no ja musim vsetko na novo..
vypis z registra trestov, dokad o zapisany do zoznamu na pestu, sobasny list rodny list Ninky, potvrdenie o zdravotnom stave.. potvrdenie od zamestnavatela.. a samozrejme aj pre mna aj pre manzela..
prepadovku z uradu.. /ale asi ohlasenu/ aby nas zastihli... ocakavam.. este len... klasika.. /maly ma peknu postielku, skrinku na veci / a vela veci v nej/ potom na hracky tych ma tiez vela.. a prebalovak... vsetko z Ikea.. / no co zatial postaci../ to by mali pozerat... tak uvidim kedy pridu...

cairka
14. sep 2009

maznacik, nemyslím si, že máš tak úplne pravdu, tam sa nepíše čo tomu predchádzalo a aj 5ročné dieťa môže stratiť nervy a sotiť a v tej chvíli nemyslieť na následky. Vaneske sa viackrát stalo, že PROSILA, či už môže ísť na hojdu a ani dieťa ani rodič nereagoval, takže verím tomu, že by po chvíli jej rupli nervy... to s tým škrtením je iné, to je jasné, ale tá prvá situácia sa nedá posúdiť, ked nepoznáme príbeh z oboch strán

najjulinka
autor
14. sep 2009

inak ja ked vidim že dakto kce ist na hojdu, tak s detmi po chvilina hojde skončim... nech proste maju aj ine deti šancu sa tam dostať.... ale minule prišlo také dievča suverene k hojdalke a že sa chce hojdať či može... tak som jej povedala, že nemože, že sa teraz na nej hojda 😝 😀 až potom mi bolo blbe, že možno to ta krpka nemyslela tak nadrzo ako to povedala, že možno blbo sformulovala a nie že bola drzá "schvalne".. .ale tak nadrzo to vyznelo, že normalne som odvrkla v podstate a ešte schvalne tam Lucka sedela dlho..... a fakt až potom am trklo, že možno to nebolo schvalne.... 😅 no len ja som taká rada ked mi sedí na hojde.. lebo aspon ja nemusim nahanat... a teda mame čo na ihrisku nahanat... 😀 😀 😀 😀

maznacik007
14. sep 2009

cairka... zhodou okolnosti viem o koho sa jedna... je to podobny typ ako moja... taka princeznicka jemna... citliva... a poznam aj mamu a neverim ze by nepustili to deivcatko keby prosilo ze tam chce ist...

ale to je fakt od pripadu k pripadu... su deti s roznym temperamentom.. a pod.. kazdy rodic si pozna svoje dieta a mal by si to ustriehnut.. / ja som par rokov ked som este bola v skolstve robila koordiantorku pre prevenciu a riesenie sikanovania na skolach tu u nas / a poviem ti niekedy mi az mraz chodil po chrbte coho su dnes deti schopne.. / a to aj prvacikovia... / a casto krat je to o tom ze rodicovi sa nechce usmernovat... riesit a pod.. prave v tych zaciatkoch...

a co sa tyka nasich deti /kofoliek/ tak tie su este o to ostrejsim zrakom sledovane... 😔 je uz teraz /danko ma rok a mesaic/ velmi dbam aby som mu hovorila ked si chces pozicat hracku v pieskovisku opytaj sa danko.. a ja sa opytam v jeho mene.. poprosim a podakujem.. co je pre mna uplna samozrejmost ale vela rodicov toto deti neuci...

najjulinka
autor
14. sep 2009

no my lucinku tiež učime si pýtať veci... najprv len rukami ukazovala "prosim prosim"... ale neskor sa naučila slovo "može".. .lebo to na ihrisku vraveli, ekd sme si čosi pýtali... a teraz už sadne na cudzu motorku,a lebo vezme nejakú inu cudziu hračku a už len kričí "Možeeee!".. .ale nie s otaznikom to kričí , ale tak ako jej vraveli... proste oznamovaco.... 😀 😀 😀 tak to tiež vyzera na drzovku..... 😀 😀 😀

cairka
14. sep 2009

áno, to aj ja robím, aj veve je od prírody taká, že (teraz už) neublíži, radšej odíde inde. v podstate len s jedným kamarátom sa vie "pobiť", aj sa sácali ked boli menší a tak. Väčšinou je tá, čo dostane a (bohužiaľ) nechá si to tak. Aj mi to je trocha ľúto, lebo nieje vôbec princeznička, naopak je taký chalanisko, ale ked príde ku konfliktu, tak sa zdekuje...a neviem či to je prirodzené, alebo to je spôsobené práve tým, že odmalička som sa ju snažila krotiť a "vychovávať", aby na ňu nekukali krivo...

zicon
14. sep 2009

Samozrejme aj ja riesim maleho, musi si vypitat, vediet sa o hracky podelit, podakovat atd, ale neviem ho ustriehnut ako v tomto pripade, t.j. byt mu stale za ritou a ked niesom tak nemam pocit ze co som to za otca, ja skvor vediem teoriu, detsvo by mohlo byt aj bez stichov, a urazov ale zarucene nebude.

cairka
14. sep 2009

tak ja som malej ešte stále takmer vždy za riťou 😅 a asi tak skoro neprestanem, občas sa stane, že sa s niekým zakecám, ale očami ju furt sledujem, kde je a čo robí. ináč moje dieťa si vždy v parku vyberie za parťáka dieťa staršie a najviac rozdivené 😝 vrana k vrane sadá 😅

zicon
14. sep 2009

Nuz ocami aj ja ale povedz ake je realna sance ked ju sledujes, tak z 30 m aby niekoho nesotila, nevytrhla hracku z ruky.

cairka
14. sep 2009

tak 30 metrov nie, tak do 10, ale zas ako som písala ja veve sledujem skôr aby ona nedostala, nie že ona bude biť 😅

maznacik007
14. sep 2009

zicon z 30 m sanca..neni... 😉 pri dankovi som uplne pri nom.. stale.. volno si dam len ked je na domacom ihrisku.. / u nasich na dvore / ale samozrejme ho sledujem..

malu tu mam na volno beh.. uz je velka...
ono jasne ze sa tomu nevyhnes.. ale aspon odsledovat by si mal.. a ked sa nieco udeje.. tak nech sa maly ospravedlni a nejako to poriesit...

ako ja osobne nie som zastancom toho ze na verejnom ihrisku si ma pravo zobrat kto chce co chce bez opytania.. / jasne ze pokial su to dobri kamarati atd... to je ine ze sa poznaju/ a co beriem ako dalsiu samozrejmost ked si my pozicieme ineho formicky tak mu automaticky poziciame aj nase...

ale toto je fakt len a len o rodicoch... ako sa k tomu postavia. jasne ze decka sa sem tam buchnu sotia... potahaju atd... to sa pri hre stava...
ale musim povedat ze poznam aj deti kt. sa oblukom vyhnem... ked ich vidim vonku s rodicmi..

a zasa je rozdiel temperamentne dieta kt. sa divoci.. a dieta kt. umyselne kuse skrti ine deti a mamicka sa na tom len smeje..

maznacik007
14. sep 2009

Inak ja rada chodim na jazera.. na juh. je tam pieskovisko smykala a zadarmo nafukovaci hrad.. taky malicky.. a trampoliny... tak decka sa tam celkom vyblaznia

cairka
14. sep 2009

ináč ja si furt, ked ideme do parku poviem, že si tam sadnem a budem oddychovať , ale nejak sa mi to nedarí 😅 nedá mi to a musím jej behať za zadkom 😀 😀
preto idem radšej nie na ihrisko, ale do mesta, tam si sadnem na lavičku, veve vyfasuje kriedy, abo bicykluje, abo si sama nájde zábavku a ja relaxujem 😝

s tým súhlasím, že aj na ihrisku si treba veci vypýtať, veve je od malinka naučená, že ked si chce niečo požičať, tak na oplátku požičia svoje...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre