Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

ralanka
17. sep 2009

huráááá konečne prvá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
17. sep 2009

takže uzliny....... čo s tým?

magimary
17. sep 2009

tak potom: zápal príušnej zľazy=mumps 😲

najjulinka
autor
17. sep 2009

čo s tým??? ja som to nemala....

cairka
17. sep 2009

no synovec bol s mumpsom v nemocnici a to už mal 5 rokov, tak si radšej priprav náhradný plán čo s deťmi,a k budeš musieť ísť s luckou...snád nie 😖

magimary
17. sep 2009

no, hoď si do googlu... 😝
je to normálne infekčná choroba a ak sa nemýlim takže aj prenosná... a boelstivá a horúčková=MUSÍ vidieť lekár!

najjulinka
autor
17. sep 2009

Moj brat mal mumps... a bol doma....

najjulinka
autor
17. sep 2009

len naša lekárka nie je v robote.. .až v pondelok.... 😒 ☹

magimary
17. sep 2009

Príušnice majú široké spektrum príznakov. Najčastejšie sa prejavuje zdurením jednej alebo oboch príušných žliaz, umiestnených pred a pod ušným lalôčkom. Sú to tie najväčšie z troch párov slinných žliaz, ktoré sú umiestnené hlboko v ohybe čeluste tesne pod uchom a pred ním. Niekedy zápal prestúpi aj na ďalšie žľazy, vrátane podžalúdkovej a vyvolá pankreatitídu. Častými sprievodnými javmi zápalu bývajú tiež respiračné problémy. Mnoho nakazených detí ale nevykazuje žiadne príznaky, len sa necítia dobre a majú nepríjemné pocity v oblasti príušných žliaz.
POZOR však na nebezpečné komplikácie!

Komplikácie Meningitída a encefalitída Najčastejšou komplikáciou u detí ja meningitída (zápal mozgových blán) a encefalitída (zápal mozgu), ktoré môžu vyvolať malátnosť, zvracanie, závrat a neurologické poruchy (napr. ochrnutia). V ojedinelých prípadoch ostávajú tieto poruchy trvalé

magimary
17. sep 2009

a EŠTE!:
Pacienti infikovaní parotitídou sa musia izolovať aby nenakazili iných a to až do prvého týždňa po odpuchnutí žliaz. Ochorenie spravidla zanecháva celoživotnú imunitu. Opätovné ochorenie na príušnicu je síce možné ale veľmi zriedkavé.

martina_maxian
17. sep 2009

magi nestraš... 😉

cairka
17. sep 2009

fú, to sa ani nečíta dobre... snád to má lucka niečo iné, ale ak neodpuchne, tak ja by som poobede zbehla na pohotovosť

magimary
17. sep 2009

jáj, ja som premškala pekné číslo 😨 😅 😠 😀

juli, každopádne jej dávaj nejaký Panadol al. Paralen od bolesti a horúčky, alečím skôr s ňou choď lekárke (musí vidieť!), ale voperd jej zavolaj, lebo nemôžete ísť do čakárne medzi ostatné deti...! a zrejme to chytia u vás všetky... 😔

magimary
17. sep 2009

nestraším...,ale podľa mňa to nemá ani čo iné byť... 😖

martina_maxian
17. sep 2009

.... ale to čo si napísala znelo dosť hrozivo.. 😉

magimary
17. sep 2009

no znelo, ale pretože to (tie komplikácie) sú hrozivé, preto si to musí odsledovať lekár (niekedy i v nemocke), aby sa im zamedzilo... 😔

mixka
17. sep 2009

juli, tak chodte na pohotovost, necakaj do pondelka, to je dlho ☹

ralanka, gratulujem a drzim palce, aby to bolo do vianoc 😵

ralanka
17. sep 2009

mixka ďakujeme 😉 🙂

mata2
17. sep 2009

ahojte,
u nas leje...
uz som stihla s tomaskom neurologiu,dr.sa pytala aj na dvojky a uplne bola stastna ze milko zacal chodit a ze robi velke pokroky 😵

mums som mala aj ja,v nemocke som nebola,a nikto zo surodencov to nechytil...

lenkove
17. sep 2009

Juli
Mumps sme my mali tiez vsetci, ja som ho chytila az ked som narocky jedla bratovou lyzickou, lebo som jedina z celej partie nebola chora... ak je to mumps, tak ju preventivne izoluj trosku a skocte na tu pohotovost, ozaj.. lekarku predsa musi niekto zastupovat! drzim paluchy...

Ralanka
kraaaaaaaaaaaasne, huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

ralanka
17. sep 2009

dakujeme a vy ako už ste sa neako pohli?

najjulinka
autor
17. sep 2009

tak išli na pohotovosť... opuchnute to ma len na jednej strane.. .resp na jednej viditelne.. .možno na druhej malo.... proste neviem či to na tej strane druhej je normal alebo nie, lebo neviem porovnať......

U nas brat mumps rozdaval "Chceš mumps? napi sa z mojho pohara." a nikto nič....

najjulinka
autor
17. sep 2009

izolovana je.. .je od včera v našej posteli.............. a ani nemá zajem z nej vyliezať....

cairka
17. sep 2009

ani neter neochorela od synovca a to boli dosť malý, nedali sa izolovať, až teda ked to bolo očiidné, že šiel malý do nemocky. Každopádne, aj ak to je mumps, tak už je pozde izolovať 😒

najjulinka
autor
17. sep 2009

no v nemocnici ju nenechame.. .kym fakt nebude nutne.. .hoci aj každe 3 hodky sa tam dostavime s nou... akokeby tam mala ostat ležať..........

cairka
17. sep 2009

snád to nebude nutné 😉 akú mala teraz teplotu?

najjulinka
autor
17. sep 2009

37,6°C

najjulinka
autor
17. sep 2009

inak proti mumpsu su ževraj dnesšné deti už štandardne očkované.....

cairka
17. sep 2009

juli, sú, ale môže sa vyskytnúť. len už to nie je smrteľná choroba, ako kedysi...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre