Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

laculik
20. okt 2009

ano, tú na tom hnedom koberci mal v spise, ale bez plysaka, takze nebol vysmiaty.... chudacik malinky. Prave sme si s MM pozerali folder s fotkami, co som vytriedila, ze dam vyvolat a albumik spravim. Je ich 181. A poviem vam, je to zlatuuuuuuuuusik nas!!!! A kolko sme snim zazili za tych 7 mes. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .

laculik
20. okt 2009

by som sa mala ucit nemcinu. ale sa mi neeeeeekceeeeeeeeee. vsetko robim, len ucit ee. Juli, ale tam bol krasny, vysmiaty a derave nederave, to je jedno 😀 .

najjulinka
autor
20. okt 2009

ani neviem akú foto spravili dnes Mirke 😀 Ale Mirka je vysmiatý ksichtík... Tak snad fajn 😀 😀 😀

lenkove
20. okt 2009

Juli,
presne ako pise Laculik, nejde o teplaciky, ale o to ako vyzera 😝 a u vas bol fesaak 🙂
akurat som ukazovala fotky manzelovi, Lucinku pred a po, Kika pred a po a sme sa narehotali 😀 Z Lucinky bol uplne paf, ze aka kocka (a pritom som mu ju uz parkrat ukazovala) , ale teraz ked vyznel ten rozdiel tak mu to asi doslo 😀 😀 A na Mirku, ze "aky tlustik" 😀
inak, uz vie ake deti si budeme vyberat, najskaredsie 😀

lenkove
20. okt 2009

Laculik,
ja som sa tiez nikdy nechcela ucit nemcinu, az som nakoniec zakotvila v Nemecku a musim 😉 si hovorim, ze to mam za tu lenivost 😀 tak aby teba zivot tiez neprekvapil 😉

laculik
20. okt 2009

lenkove, ja som uz v nemecku robila 😀 😀 😀 , troje prazdniny pocas VS. Ale chcem sa naucit poriadne nemecky. Tak som to zobrala vazne a mam dva krat do tyzdna sukromne hodiny. Dobra ucka to je, cize celkom to ide. Ale nemina je tazkaaaaaaaaaaa.

najjulinka
autor
20. okt 2009

ja tiež učiť sa nieeee... ako Lucka by povedala "Neckem" (=nechcem). Inak teraz dost jej oblubene slovo.. hlavne punčošky nechce si obliekať... ale aj plno iných vecí...

ja si pamatam ked moja segra plakala v prvom ročniku na gympku, že má nemčinu... a po gympku išla do Rakuska robiť... 😀

yukki
20. okt 2009

No mne hovorila raz jedna sestrička z DD...o Kike..že "To také britke (škaredé) bolo ked prišlo len jedlo a rigalo (zvracalo), sople mu furt tiekli...a ja som furt hovorila že s totych najbritkejšich dzecoch budú najkrajše... 😝

lenkove
20. okt 2009

no Laculik,
tiez som to brala spociatku tak, ze brigady, potom sukromne hodiny, jazykove skoly a nic mi nepomohlo.. az prist sem 😝 fakt je tazka, ale aspon ma system, nie ako franina 😀 😝

Yukki,
no jasne, ze z britkich najkrajse 😀 🙂 Inak z fotiek Kiky u mm vedie Kika a pila 😀 😉

dnes sme s mm poobzerali vsetky albumy 😎

cairka
20. okt 2009

yukki, aká pekná pochvala 😅 😀 😀

najjulinka
autor
20. okt 2009

Iak Markete pristane svelulinká ružová a svetlulinko modrá.. škoda, ž esom ju dnes nevyfotila... Tak jemne vyzerala... 😵 😵 😵

lenkove
20. okt 2009

Baby,
idem pozerat Big Bang Theory, pozerate niektora? Odporucam! A najma tym mamickam, co maju deti geniov, ze co z nich vyrastie 😀 je to o 4 americkych mat-fyzakoch a blondine 😎 tak teda slovensky mat-fyzak a jeho blondina sa lucia a idu sa zabavat 😎

najjulinka
autor
20. okt 2009

Tak ja som práve pridla foo z dnešnej bozkačky na FB...

cairka
20. okt 2009

juli, super fotky...ináč v tom kočíku s dominikou má lucka perfektný pohľad...si jej musela liezť riadne na nervy tým fotením 😀 😀 😀

najjulinka
autor
20. okt 2009

to už ju choroba obchádzala... a bolo blbé počasie.. a išli sme cez cestu, tak som ju nekcela z kočíka vytihnuť ešte.. .to fotenie bolo najmenej...

martina_maxian
20. okt 2009

čaute baby, stretko bolo super... 🙂 Kiko je úžasný a malý Danko tiež,, krásne detičky sú to... 🙂

najjulinka
autor
20. okt 2009

Kiko je úžasný.. zmysel pre humor mal snad odjakživa.. no múúúdre dieťa...

brulka
20. okt 2009

caute baby! tak konecne som aj ja sadla ku compu. stretko bolo uzasne a pomohlo na dusicke vdaka maznacik i laculik 😉 😉 😉 . a deticky boli uzasne vsetky tri. kiko a danko fesaci - a ninka krasavica. to sa maznacikovci v puberte natrapia - maly danko hotovy casanova ten to vie s babami uz teraz a ninku radsej pod zamok 😀 😀 😀 😀 o kikovi ani nehovorim 😀 😀 😀 😀 no don juan!!!!

brulka
20. okt 2009

no a riesili sme aj zdravie opustenych deticiek. su vobec aj uplne zdrave? manzel to ma ako jedine kriterium! sa trosku bojim ze take budeme velmi dlho hladat ☹

najjulinka
autor
20. okt 2009

brulka uplne zdrave je čo??? ja len, že dieťa v decaku ma malo podnetov, vojtovky sa cvičí standardn s takými detmi. .všetky su sledovane na neurologii... chýbaju info o vsetkommožnom, takže ich sleduju kde sa da... keby niekto s bio dietatom pre istotu obehal odbornikov, tak určite mu tiež čosi nájdu 😀 😀 😀 😉 no a tieto deti väčšinou nie su detmi inžinierov, ktorý cigaretu a alkohol a drogy nevideli... takže očakávania a požiadavky treba okresať , tak aby to sedelo k ponuke... 😉 a potom detičky také a onaké pridu domov a vidia ako všetci sa z nich tešia (to dovtedy nezažilii ani v brušku väčšinou) a tak pre radosť rodičov a blízkych su schopní robiť čokolvek, aj vyzdravieť, aj byť uuuplne super ideálnymi detičkami 😉

brulka
20. okt 2009

najjulinka dakujem - si to napisala krasne tu poslednu vetu!!! ja viem ze to tak je - len mame za chrbtom svokra ktory je pediater a ten to berie inak. ja pocitam s tym ze deticky asi zaostavaju atd. a ze mozno nie vsetko je uplne idealne. a to ze kadeco sa nevie to si uvedomujem - minimalne otec neznamy a matka nesledovana lekarmi v gravidite atd. a to ze su to patologicke rodiny je mi tiez jasne. no dufam ze sa aj my sa dockame!!!

magimary
20. okt 2009

brulka, aleveď tvoj svokor nemusí pozerať zdarvotnú kartu vášho drobčeka, ktorého si vyberiete... 😕
ver svojim inštinktom a ak Vám srdce zapiští po prvom dieťatku, ktoré uvidíte, tak ich nasleduj... a nesnažte sa pátrať po tom, čo je nevypátrateľné...
mám kamarátov, ktorí si brali prvého synčeka rovno z pôrodnice a keď za ním išli prvýkrát, tak ešte muž (klasicky racionálny a puntičkársky) pred svtupom do enmocnice vymenúvaval svojej žene, čo všetko ho zaujíma...
keď prišli na dojčenské oddelenie v pôrodnici a malého im ukázali práve on priškrteným hlasom a zatajeným dychom vyrazil vetu:"mal som tisíc otázok,...no teraz už nemám ani jednu"... 😔 😉
a chlapček bol od toho momentu ich...
sú aj detičky, ktoré sú po milión vyšetreniach lekárov v pôrodnici fyzicky úplne zdravé, ale tie sú zväčša z anonymných pôrodov (a tam sa zasa ani len netuší, čo bolo v rodine, napr. v predošlých generáciách), čiže také sú, ale vždy len NA OKO... 😔 , a tieto detičky idú do ado zväčša priamo z porodky, do dd sa ani nedostanú... (takže v domove iste nie je žiadne 100% zdravé... 😔 , ale ktoré dieťa je? ja som porodila dve, ani jedno nebolo úplne zdravé... 😉 )
(a ak aj také pirpustím, tak povedala by som, že tak 1% zo 100 😒 )

magimary
20. okt 2009

1% myslím zdravé deti v domove,
nie biodeti...tam je určite vyššie percento... 😅 😉

najjulinka
autor
20. okt 2009

nejak som sa zapojila do diskusie k jednemu članku o latkovych plienkach... tolko výhod sakra... ale tie počty ako to prepočítavajú je desné... akože v pohode nech si maju.. vsak ked dakto kce aj v potoku može rajbať, ked to bude také suprove pre neho len mi to pride také smiešne... 😀 ja nedam dopustiť na jednorazovky.. nebyť ich, tak na 5 plienkovaných detí si NIKDY netrufnem.

magimary
20. okt 2009

brulka, ak si ešte hore, mrkni si IP...a odpíš, aby som vedela, či budem kecať písomne alebo osobne... 😉

najjulinka
autor
20. okt 2009

Dobrú noc. Idem spať. malej detskej sa ozýva kašlanie... fajnové...
Domča pred chvilou prešťatá až pod pazuchy... ale už je v čistom, napapaná a spinká... idem kým nekričí na mna dalsia požiadavka z kadesi...

magimary
20. okt 2009

no, brulka už asi spinká (to len ja tu ešte straším 😅 ), tak IP-nem ešte raz... 😅 😉
a ostatným dobrú nôcku! 😉

magimary
20. okt 2009

tak už som doIPovala... 😅 😉 😨

ešte raz dobrú!!! 🙂

najjulinka
autor
21. okt 2009

Dobré ránko. 😝

cairka
21. okt 2009

Dobré ránko.
no ja si tiež myslím, že zdravé dieťa v DD nie je. A aj také, ktoré sa tak javí sa časom niečo ukáže...ja som brala veve "akože" zdravú a je astmatička ( a vdaka bohu, že len to a nič horšie), jednym známym teraz adochlapčekovi v 4 rokoch diagnostikovali cukrovku a do konca života si bude pichať inzulín 😔 , deti s ADHD je asi viac ako 50% (ale to je len môj skromný odhad z tých, čo poznáme, žiadna štatistika)...pokiaľ niekto berie bábätko, tak nemá šancu zistiť, či má IQ v norme...proste každé dieťa z DD je riziko, v ideálnom prípade sa neobjaví celý život nič, v horšom sa objaví nejaká "maličkosť", ktorá sa dá prehrýzť a dá sa s ňou naučiť žiť a občas sa asi môže stať, že sa objaví veľký malér, s ktorým sa len ťažko zmieriť...treba veriť v štastie a v to, že to zvládnete, aj keby sa objavil malér...radšej sa pripraviť na najhoršiu možnú variantu a potom sa len tešiť, ako to krásne ide, ako sa pripraviť na ideál a byť sklamaný, že to ideálne nie je

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre