Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
22. okt 2009

deto=deti 😉

mixka
22. okt 2009

ja som jednoznacne za predbezko, nam ho dali a kikovi tiez 😉

magimary
22. okt 2009

a zicon, ja somprípad, ktroý spomínaš... 😉 štvrtý rok som profimama a teraz si robím prípravu na pestu... (teda začnem si robiť, keď sa konečne ozvú zo sociálky 😕 , ozaj mám sa im ozvať, či na nás nezabudli? 😕 )...

martina_maxian
22. okt 2009

magi, to by sme chceli aj my, mať ich čo najskor doma... 🙂 a najlepšie aj hneď po IA, len neviem, či to tak vobec je možné... no ale určite to skúsime.. ďakujeme za radu.. 🙂

magimary
22. okt 2009

no, mati to nevie nikto, ale aj tak to TREBA skúsiť... 😉
to by bolo úplne najideálnejšie, keby šli hneď po IA...
aj naše dvoječky tak išli, a pre ne to bolo najlepšie (pre mňa už menej 😅 , ale vzhľadom k horučkam, ktoré som v deň odchodu dostala, som to ani nejako vedome nevnímala, mala som "haluze"... 😀 )...

mixka, vy ste ich fy&zicky brali po akom čase domko (myslím po prevj IA)?

najjulinka
autor
22. okt 2009

ale po interakciach musi byť sprava a až tk sa može o predbežko žiadať.. s tou spravou... takže tak to ožné nie je mary... aspon podla toho čo pisala aj laculik...

rita55
22. okt 2009

mixka blahozelam 🙂 🙂 🙂 Martina my sme boli prvy krat pri natalke v pondelok a vo stvrtok som si ju viezla domkov 🙂 🙂 🙂

laculik
22. okt 2009

magi a mati, podla mna sa v danom DD neda zoadat prvy den IA o predbezko. Mohli sme poziadat az po ukonceni IA, resp. po zaverecnej sprave o IA od psychosky. Ten zaverecny posudok posielala psychoska na UPSVaR daneho mesta a teta z uradu dala odporucanie na predbezko. Cize sa muselo cakat na tu spravu od psychosky. Ale tam je psychoska velmi dobra a akcna, cize to rovno v posledny den IA posalala na Urad. No, proste som chcela napisat, ze sa podla mna neda prvy den IA dat ziadost na predbezko. Ved zaklad ziadosti na predbezko je sprava psychosky a aj nase odovodnenie. A to neviem ci by mi po prvom dni na sude uverili, ze mame uz vytvorene silne puto, alebo co.

laculik
22. okt 2009

rita, ale na hostovsky? alebo?

rita55
22. okt 2009

jasne na hostovsky 😉

magimary
22. okt 2009

hej,ak je to tam tak... 🙄
ja som skôr myslela tak, ako to bolo u nás... mata2 požiadala o predbežko hneď ako sa dalo (aj keď to nebolo hneď), ale i tak hneď po interakciách išli deti na návštevný pobyt, ktorý sa im predlžoval do rozhodnutia o predbežku...

laculik
22. okt 2009

mne v danom DD povedali, ze hostovsky urcite nie, kedze byvame doooooost daleko od DD. a to je aj pripad martiny 😒 .

mata2
22. okt 2009

caute baby,
mixka gratulujem 😵 😵 😵
martina skuste poziadat DD o hostovsky a hned jak sa bude dat ziadat o predbezko....
aj ja som tak vzala dvojky od magi...jeden den sme ich videli prvy krat a na druhy den sme ich brali domov... 😎 ,to je asi konikovsky rekord tu medzi nami.. 😀

najjulinka
autor
22. okt 2009

Ono sa to da spraviť aj tak, že teraz budu interakcie... potomdaju žiadosť o predbežko, jak vyjde zavolaju do decaku, že najbližší pondelok deti beru a pridu už v piatok poobede, alebo sobotu a budu mat ešte neoficialne stretnutia.. .to sa dá aj interakcie neoficalne u nas cez weekendy, len sa nezaratavaju do tých povinných... Ale v papieroch sa sasi spomenú...

mixka
22. okt 2009

magi, mesiac a pol, ale bola to nasa chyba, lebo sme cakali na predosvojitelsky sud a blba socka zo spisa nam to predbezko nechcela dovolit, ze bla bla bla... a nakoniec nam to pomohla vyriesit zlata pani litavska 😵

mata2
22. okt 2009

no inak ta rychlost bratislavskeho uradu ma dorazala.... 😠 ,najprv im trvalo skoro mesiac kym sme dostali povolenie na ia,...ia bola zaciatkom jula a potvrdenie o interakciach sme dostali v polovici septembra!!!!az potom sme podavali navrhy na sud...

magimary
22. okt 2009

laulik, viem, že vám hosťovksy nechceli za ten svet schváliť, ale AJ TAK si myslím, že má význam zabojovať oňho opäť (hoci vzdialenosť je veľká a bla bla bla...), a dôvodiť tým, že deti sú citlivé, zažili už veľa zmien atd,. atd, atd...
skrátka, skúšať všetko, čo sa dá...
a nenechať sa odradiť hneď po prvom slove...

mixka
22. okt 2009

nam sa v papieroch aj vikendove ia spomenuli, pri ktorych nebola psychoska. napisala, ze sme si ich vyziadali a este aj cez tyzden v den nasho odchodu sme chceli byt s detmi 🙂

najjulinka
autor
22. okt 2009

Inak som dnes isla kupiť Domči darček k narodkám - opozdene, alepredsa.. Zastavila som sa v Legovom obchode či nahodou nemau Lego Duplo Primo nejaký kietok alebo nejaké zvieratko alebo lodku aleb čosi čo nemáme a oni tam mali presne to čo som kcela kupiť Lucke a Kikovi na meniny pred rokom a nemali to nikde... A mali aj korytnačku... No a mali aj stromy a šufličky a stlpiky k Duplu, tak hned som tam nechala vyše 40€ 😅 Som normalne pri plateni vysypala penaženkua už som myslela že zatrapošim, že nebudem mať dosť.. .ale 4 centy sa mi zvyšili... Ešte som predavačovi vravela, že tak mi treba, že som išla okolo ich obchodu 😀 a on, že ale to su veci o už asi nebudú... a ja na to, však prave, že to ja viem, tak som to nemohla nekupiť... 😉

magimary
22. okt 2009

dimonikika už má rok????? 😨
a kedy mala? mi to nejako uniklo, ja som si mysleal, že ona je tak ako zajko... (v decembri)...
ale tera ma napadá, že ona je asi tak ako menší... (ten má o týždeň rok)...
tak sa mi to asi splietlo...

zicon
22. okt 2009

Inac sme nejako odbocili od mojej temy, nieje to traone ked profi chce dieta do pestunstva musi abslovovat novu pripravu alebo si ju obnovit??

magimary
22. okt 2009

zicon, ja som ti odpovedala...
ja to neriešim, musí to byť a basta... 😉

dimonikika (tak takto ju určite ešte nikto niekdy nenezval 😀 )=dominika 😅

zicon
22. okt 2009

Hejj a kde??

Viem ze musis, ale je to fakt na figu ked si to musia robit aj profi rodicia.

magimary
22. okt 2009

v návrate, kde inde? 😉

zicon
22. okt 2009

kde si odpovedala 🙂 nie robila

laculik
22. okt 2009

jeeej, juli sak ja som zabudla! ja ťapa. a to sme boli u susedov oslavovat tiez rok. ma to mohlo napadnut! taaaaaaaak vsetko naj, hlavne nech je rychlo v "navzdy" rodine.

Baby a chalos poradte pls: chystam si fotky na knihu zivota pre maleho. Je ich asi 180 a ku kazdej chcem napisat datum, miesto atd. Dam to vyrobit vo foto sluzbe ako normalnu knihu (urcite to poznate), cize si tam mozem zadefinovat texty ake chcem. Mam tam dat aj foto bio otca a sestriciek co som nafotila ja? Podla mna hej. Len neviem ako vysvetlim malemu, ked si to bude pozerat ze kto je to, akoze ujo otec 😅 ? Ako volate bio rodicov pred detmi? Alebo to mam zakomponovat az do knihy nasledovnej, ktoru dam vyrobit, co ja viem o rok (ked budu dalsie fotky) ? ? 😨? fakt neviem. Juli a Ka a foto z profi tam samozrejme davam, ale to mi pride ok, kedze to je Juli a Ka.

cairka
22. okt 2009

no laculík, ja by som to tam nedávala zatiaľ..k 10. narodeninám, možno skôr podľa okolnosti, ked sa začne zaujímať, ale teraz ešte ee

cairka
22. okt 2009

teda takto, je predpoklad, že sa oni dvaja stretnú skôr, ako kiko bude žiadať stretko?

laculik
22. okt 2009

a juli a ka tam mam ale dat, ci tiez este nie?

zicon
22. okt 2009

Ujo oco 😀 😀 😀 - to vo mne evokuje stareho uja

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre