Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
6. nov 2009

IA v pohode. Prišli noví rodičové, deti akurát papali chlebiček (desiatu) pohrali sa potom spolu, ani jedna slzička. Noví rodičové doniesli 3 hračky a piškoty (hračky psychologička obzrela že aké, aby napisala do spravy 😀 😀 😀 ).Pohodička. Poobede pojdeme spolu von, nech sa zaučia v kočíkovaní a na ihrisku prvorodiči 😀

Inak už mamev rezervačke nhradu za dvojičky 😉 Nič sie nie je na ito, ale podržia nam rezervačku na 2 konkretne deti, ak budu hodné do profi - vekovo celkom dobre. 😵 😵 😵 Clapček + dievčatko - solo kusy 😉

cigaretka5
6. nov 2009

ahojte dievcata, dovolim si vstupit do tejto temy s diskternou ozazkou.Momentalne sme v psycho prirpave na adopciu. Chcela by som sa vas profi rodicov ako to zvaldate ked k vam niekto pride na okuk babatka alebo dietata?
dakujem

najjulinka
autor
6. nov 2009

cigaretka dobre to zvládame. Ja zatial som len jedno dieťa odovzdavala a išlo to ideálne, teraz budeme odovzdávať dvojičky a zatial dobre. Boli sme sice s novmi rodičmi solu len nejakú hodinu, alebo hodinu a pol, tak vela sa povedať nedá. Ale verime, že to pojde tiež ideálne.
Ked mžem napisa, tak nam profi velmi pomáha, ak noví rodič potom dá vedieť čo je s detmi. Nemusi ani sa chcieť stretavať tak velmi (sice my profi sa radi aj stretneme s dieťatkom neskor), fakt velmi pomaha ak pošle raz za čas foto a napiše čo už dieťa vie 😉 Hlavne ten prvý týžden, že všetko ok prebehlo, že večer zaspi dieťatko a pod 😀 😉
Takže ak budeš brať od profi, tak sprav tým profi túto službičku prosím 😉

cigaretka5
6. nov 2009

jasne spravim a kludne sa mozme spolu stretavat, musi to byt pre vas tazke dieta si oblunite a zrazu pridu dvaja drzi dopslei a tvaria sa ze su rodicia 😎 to bol samozrejme zart.
Dvojicky? uzasne to je oj sen, len sa obavam ze ked sito dam do poziadaviek ze budeme cakat na veky,,.............

cigaretka5
6. nov 2009

aha a este ma napadlo, je dolezity pre socialku aj vas nazor na buducich rodicov?

najjulinka
autor
6. nov 2009

náš názor je to posledné čo koho zaujíma 😝 😀 😀 😀 Pri interakciách je domovácky psycholog a ten piše správu na urad 😉

maznacik007
6. nov 2009

cigaretka niekedy pri interakciach ani nie su profesionalny rodicia pritomny.. podstatna bude sprava co napise DD ale toto je velmi velmi individualne.. zavisi od DD a od celkovej situacie..

ja som sa presne o toto zaujima ked sme boli na stretnuti jednom a bolo tam viacero profi.. a poviem ti vacsina z nich sa z rodicmi deti o kt. sa starali nestretava ani nie su v kontakte.. co je dost smutne.. aspon podla mna..

juli a v akom veku budu ci nechcela si babetka? ci to by bol asi prilis velky zaberak...?

najjulinka
autor
6. nov 2009

No napiš si do papierov aj dvojičky, ale nie len dvojičky 😉 Je dvojičiek pomerne dosť. Tiež sme tu viaceré dvojkymi postihnuté a väčšina z nas bola uspokojených 😉 😀 😀 😀

najjulinka
autor
6. nov 2009

kcela som čim menšie... tak bude asi polročné a ročné 😉 To sa dá. Mne ide hlavne o to aby teraz Lucinka potiahla Mirku - Mirka to potrebuje. Takže bábatka aj potrebujeme.

cigaretka5
6. nov 2009

dievcata az vasej skusenosti, mozno bla otazka ale akych deti je najviac. nie som rasista ale ciganca by sme nechceli skor teraz riesime c uplne mimco ci skor take rok- trojrocne aby si uz povedalo co ho boli 😎 ako je to pri biologickych surodencov? je sanca dostat ich oboch?

magimary
6. nov 2009

cigaretka, trojročné Ti už možno povie, čo ho bolí-fyzicky... 😕
ale svoju psychickú bolesť (ktorú zväčša zažívajú deti z domovov vo "vyššom" veku-rozumej nie babatka) ti nebude schopné ešte dlho vypovedať... ☹ 😔

ja zastávam skôr názor, čím menšie mimi, tým nenej vnútorných zranení a ťažkých "duševných nákladov" v batôžku srdca.., ale vážim si aj ľudí,ktorí si trúfnu na staršie (lebo aj tie potrebujú dostať šancu... a lásku a ...terapiu citom...) 😔

a ako to zvládame, ked prídu žiadatelia k nám? 😅 , no nech povie napr.mata2... 😀 😅 😉 , myslím, že dobre-vzhľadom k tomu, že s tým rátame a pripravujeme sa na to... u nás už bolo cca 6 žiadateľských párov, ktorí boli "okuknúť" naše deti a asi 20 takých, ktorí sa chceli len porozprávať a poradiť... 😉

a, cairka, ako malý? no práve ho tatik krvopotne uspal na rukách (keďže dnes sa mu nedarilo vôbec zaspať a spať, resp. pri vložení do postieľky začal plakať, čo teraz nemôže 😢 ) a zatiaľ to vyzerá dobre (na 3), hoci spať išiel v 4- (a musel dostať aj rectodelt, aj ventolín sprej a ostatné...)...tak uvidíme, veríme, že táto noc už bude posledná chorobná... 😔

cigaretka5
6. nov 2009

dakujem myslim ze to necham na chemiu 🙂 myslim ze ako medzi aprtnermi tak aj medzi detickami musi preskocit iskra lend dufam ze nebudeme cakat na mimico roky ......... vraj do roka by sme mohli byt minimalne traja 😎

lenuska74
6. nov 2009

Ahojte všetkým gratulujem hlavne malej chanelke a eli a tiež k IA 😵 nevh vám to dobre dopadne 🙂
Juli dufam že si pri tých solo kusoch a dievčatku myslela na mna 😀 😀 😀 😀 Inak ja by som si hned zobrala to dobité 2r. dievčatko z Levic chuďa ako tak niekto dokáže dobiť dieťa ani psa by som nedokázala 😢

cairka
6. nov 2009

leni, som nekukala správy, naťastie, tak neviem, o akom dievčatku hovoríš. nemáte nejaké novinky?

najjulinka
autor
6. nov 2009

lenuska mylím, že bude cigánočka, aj ked sme sa o etniku voooooooooobec nebavili... ale aj krstné meno tomu napovedá... 😀 😀 😀

lenuska74
6. nov 2009

hej juli ta to aké zase extremne meno bude 😀 a ako veľké ? 😀 😀 😀
cairka nič nové akurát že nám dnes prišla výzva na aktualizáciu 😢 tak už vidím ako tam mm nedotiahnem ☹ ale dobre znamenie je že povedal že tentokrát si pôjdem iba sama na aktualizáciu ved je to jedno či obaja alebo sama budem žiadať tak som rada že aspon to nezavrhol ale už s tým nejak žijeje stotožnený 🙂

cairka
http://www.pluska.sk/slovensko/2009/11/kto-moho...

cairka
6. nov 2009

preboha. to je .... 🤐 a dobre som pochopila, že tie ostatné deti nechali doma a odobrali len toto dievčatko? 😨 to hádam nie

cairka
6. nov 2009

s mužom si to celkom dobre poriešila 😉

lenuska74
6. nov 2009

to nie ja cairka to on poriešil 😀
hej vzali len tu jednu lebo ostatné neboli v takom stave 😢

martina_maxian
6. nov 2009

ahojte, sme doma,, unavená ako pes, ale Julka a deti boli úúúúúúúúúúúúžasnééééééééééééééééééééééé!!!!! som nadšená... Prekrásne.. !!!!!!!!!!!

cairka
6. nov 2009

leni, tak sám to dobre poriešil 😀

mati,a vy ste už doma? nemali ste byť do stredy? či budete dochádzať? 😒

martina_maxian
6. nov 2009

ciarka, budeme dochádzať,,, teraz sme v Ružomberku u rodičov... takže nejak to musíme všetko skĺbiť... 😉

cairka
6. nov 2009

aha, no to máte dosť náročné, ale pre deti všetko 😀

lenuska74
6. nov 2009

ale je super martina že už viete prečo to robíte tak to bude ľahšie 😉 🙂

eli77
6. nov 2009

Baby dakujeme za gratulacie...este stale sa z toho nevieme spamatat...chuda tetuska zo socialky ked mi povedala ze nam schvalili to predbezko tak som tak zacala krcat od radosti do telefonu ze isto musela infarkt dostat🙂))dokonca ked som volala nasledne do DD v NR tak aj riaditelka sa uprimne tesila tejto sprave. Som presvedcena ze modlidby zabrali 😵
Martinka juuuuj ja sa tak tesim svami 😵

eli77
6. nov 2009

A ozaj dala som do albumu fotku mojich teraz uz styroch deti 😀 😀 😀

najjulinka
autor
6. nov 2009

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/modre... - uk na posledných 30 sekund, mihneme sa tam v uputavke 😀 😀 😀

eli77
6. nov 2009

wau ty tajnostkarka...alebo som nieco zmeskala? Kedy to pojde? To akoze fakt ste dostali tolko plienok? 😀 😀 😀

magimary
6. nov 2009

eli, super, ešte raz! vedela som, že "to" zaberie... 😉 hlavný Šéf všetkých úradníkov sám rozhodol 😔 😵!!!

matimaxi, nedalo sa nejako bližšie zostať (napr. v budove DD-nemajú tam taký "byt" pre interakčníkov?)?
som rada, že ste šťastní, a čo manželík-je spokojný? je mi jasné, že detičky beriete, ale tie pocity ma zaujímajú okolo toho... 😵

a my sme práve kompletne dokončili jednu izbu v podkroví (už aj podlaha), juli, môžete prísť... 😅 😉 😀

najjulinka
autor
6. nov 2009

magi dik za pozvanie 😉 rozdavaš laringitidu, že tak pozývaš??? 😠

no dostali sme plienky, ale nebolo to plné auto, auto bolo "duté",a le aj tak ich je dosť.. resp. bolo dosť... 😅 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre