Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
9. nov 2009

zicon moja mudra ešte antibiotika nepredpisala lucke čo je u nas... neviem z kade to bereš...

pupaviena
9. nov 2009

crp pristroj kazda lekarka nema, zvacsa sa doplaca 3-4 eura, ale niektore poistovne to preplacaju...je to rychlejsie a pohotovejsie ako cakat na moc...

zicon
9. nov 2009

Ja som sa len lakol, lebo poznam take mudre co radi predpisuju antibiotika po prvom zakaslani a pohlade na dieta a tie zvycajne nemaju CRP. Inac ja by som k mudrej bez CRP dieta nedal.

najjulinka
autor
9. nov 2009

Lucka mala raz antibiotika. V nemocnici naordinovali. Zápal nemala vtedy.

cairka
9. nov 2009

zicon, naša mudra tiež dáva ATB bez CRP - jediný problém, že to nemá žiadna detská mudra v mt, aspoň čo som ja dostala info 😒 hold nie sme v blave 😉

magimary
9. nov 2009

ani naša nemá... a tuším tu má len jedna (a tá zrovna nie je taká "in", že by som k nej kvôli CRP-čku šla 😖 )...

najjulinka
autor
9. nov 2009

Baby a čo znamenaju bielkoviny v moči???
študujem spravu aj z nemocnice... nie som odbornik,a le mi to vychádza, že aj vtedy tam ich mala iac ako mala mať .. .nie som istá... ale su tam spominane... 😅

magimary
9. nov 2009

to je jeden so zálalovýxch ukazovateľov zase v moči...
bielkovina sa tam vyplavuje ako reakcia na zápal...

najjulinka
autor
9. nov 2009

Tak som sa dočítala:

Bielkoviny sa močom vylučujú aj u zdravého človeka, ale len vo veľmi malom množstve (0,3g/deň). Papierikovým testom hodnotíme 5 stupňov výskytu bielkovín (negatívny, stopy, 1., 2., 3. stupeň), pričom stopy sa môžu vyskytnúť aj u zdravého človeka. Falošne pozitívny (papierik ukáže napr. stupeň 1 a v skutočnosti tam proteíny nie sú) výsledok môžeme dostať pokiaľ sa v moči nachádzajú baktérie (za normálnych okolností je moč bez baktérií, ku kontaminácii môže dôjsť tak, že sa do neho dostanú baktérie z močovej rúry – preto sa na test používa tzv. stredný prúd moču), krv, niektoré zlúčeniny amoniaku, niektoré lieky (cefalosporíny, sulfonamidy, penicilín).
Proteinúria (bielkoviny v moči) na vyskytujú najmä pri: chrípke, horúčkových stavoch, vplyv môže mať aj výrazná hyperlordóza, tehotenstvo, extrémne fyzické zaťaženie (teda u nás môže byť mierna proteínúria úplne normálna), anémia, srdcová nedostatočnosť, vysoký krvný tlak, často sú dôvodom poruchy a choroby obličiek, nádory, trombózy v cievach obličiek...

Tak tehotná ni eje .. .to viem... ostatné.....

zicon
9. nov 2009

Ak nemala zapal tak naco antibiotika??

cairka
9. nov 2009

my ked sme boli v tatrách, tak veve dostala teplotu, tak tiež dávali hned moč do labáku a mala veľa bielkovín, tak len kázali veľa piť a poobede sme dávali moč a tam už to bolo ok. aj vravela doktorka, že občas ked dieťa málo pije, tak sa to môže tak prejaviť 😉 pokiaľ je aj iné niečo zvýšené, tak je to horšie

suezana
9. nov 2009

Ahoj Zicon, ja až také super to CRP nevidím, lebo aj ja nadšená zaplatila som 15OSk, výsledok bol, že antibiotiká netreba, po týždni sa na kontrole ukázalo, že to bol klasický dvojfázový priebeh a antibiotiká jej dali, po týždni trápenia 😢 , ale bolo to už tak 2roky dozadu. Teraz sme boli dať len predpísať lieky na alergiu, malá bola strašne zachrípnutá, hlas ako dedko a že hneď antibiotiká, tak neviem. Keď bola pred mesiacom chorá teploty 40, hrozny kašel, nemohla rozprávať, prehltať, na pohotovosti dala dr.antibiotiká, na kontrole naša, že načo tam
boli antibiotiká, tak fakt neviem 😒
Luckada, formuláre Ti daju na úrade, aj žiadosti vypíšu, ja som hádzala len podpisy.

najjulinka
autor
9. nov 2009

V nemocke nekcela piť. takže tam to mohlo byť aj to... Však práve kceli kontrolne ešte raz a miesto toho aby sme niesli kontrolne v stredu, tak ponsieme na normalne vyšetrenie....

najjulinka
autor
9. nov 2009

zicon dačo mala v močových veciach, ale zápal to nebol.... ja neviem čo za infekciu či čo to bolo...

zicon
9. nov 2009

No ja len tak ze antibiotika bez zapalu su absolutne neucinne a az skodlive

zicon
9. nov 2009

suezana, nasa mudra sa najprv pyta kolko trva choroba, ak je to - 2 DNI da ne antibioticke lieky a ak sa to do 1-2 dni nezlepsi treba prist na CPR

cairka
9. nov 2009

zicon, nemáš tak úplne pravdu...my keby sme nasadili atb vo štvrtok, ked sme len išli na výter, sme sa mohli vyhnúť zápalu pľúc, ktorý sa rozvinul do utorka, kým boli výsledky ☹ a možno takisto dali preventívne, aby to ak by to bol zápal neskončilo na obličkách, ako spomínala mixka

cairka
9. nov 2009

ja k doktorke nejdem skôr ako 3 dni od prepuknutia choroby - pre prípad, že je to viróza a zvládneme to aj doma

zicon
9. nov 2009

Cairka robila CRP??

cairka
9. nov 2009

však som písala, že to nemá 😠 a do blavy kvôli CRP k mudre dochádzať nebudeme 😝

magimary
9. nov 2009

atb sa nesmú dávať preventívne(!) 😒
a zicon, v tomto prípade, má naozaj pravdu...
iné je to u Teba, ked si už dieťa poznáš a máš túto skúsenosť, ale v iných prípadoch to nie je to bežné, štandardné ani správne dávať ATB hneď...
jas som napr. vyslovene proti a nechcem nikdy ATB hneď, radšej prídem znova (po 3-5 dňoch) a potom sa s dr. dohodnem...

marketka1
9. nov 2009

julka mala si zobrať malú na pohotovosť za bielim domom tam CRP majú stojí to 4,-e a spravia jej aj vyšetrenie moču. ináč v Ke nemá každá ambulancia toto zariadenie ale na požiadanie - trvanie na tomto vyšetrení Ťa dr pošle do labáku.My tiež nedávame atb.bez CRP aj teraz chceli dať Kubovi atb. k prasknútému bubienku atb. aj napriek negatívnemu CRP, ale nakoniec pokonzultácií s dr že to je zbytočné sme sa bez toho zaobišli a je to v poriadku.

danielitka26
9. nov 2009

juli videla som ťa v telke aj s jedným s dvojičiek v upútavke modré z neba 🙂)) teda dúfam že si to bola ty ale podla mna na 120% áno čo ste si vysnívali ???

suezana
9. nov 2009

Teraz ma napadlo, že antib. dávajú aj preventívne, je som dostala preventívne aj po sekcii, aj po každom potrate a tak mi aj povedali, že preventívne, nemala som žiaden zápal ani komplikácie 😒

magimary
9. nov 2009

ale hej, v pooperačných a pozákrokových stavoch áno ( 😅 ),ale pri bežných detských chorobách som myslela... (skrátka prpi všetkom bežnom, s čím sa pediater stretne vo svojej ambulancii 😉 , ten am nikoho určite rodiť nebude 😀 )

marketka1
9. nov 2009

sue.po takýchto zákrokoch je to normálne že sa atb. dávajú.

suezana
9. nov 2009

Jáááááááááááááj 😉

cairka
9. nov 2009

akože áno, je ideálne bez atb, len ja som už ovplyvnená tým, že fakt väčšinou, ked skúšame bez, tak to dopadne horšie ako keby sme hned dali...Ale áno, aj ja skúšam, jednak idem k dr. až ked neprechádza choroba aspoň 3 dni a ešte aj ked predpíše atb často počkám ešte deň-dva, že či to isto nepôjde bez ... len veve už má tak rozhasenú imunitu, že to nejde - teraz skúšame ten vitamín C vo vysokých dávkach, tak som zvedavá, či to je taký zázrak 😝 zatiaľ ani podľa dnešnej kontroly sa to moc neprejavilo 😅

magimary
9. nov 2009

dokonca aj zubár po komlikovanom trhaní zuba môže nasadiť preventívne atb... 😉 ,
ale ja som fakt myslela len tú oblasť, o ktorej sme hovorili... 🙂
(detská ambulancia)

marketka1
9. nov 2009

cairka možno to nebude veve chutiť ale každé ráno jej daj s papať lyžičku rozpučeného cesnaku s medom. my to papáme asi týždeň dokonca aj Kubko 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre