Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

zicon
27. nov 2009

Najjulinka to roby pracka ked mas nastavenu polovcnu davku prania, nemas to zapnute??

najjulinka
autor
27. nov 2009

nemam zicon. .akože dala som to rýchle pranie,ale to používam bežne... akože mna toto už nerozhádže.. tu si u nas každý robí čo kce.. .tka prečo nie práčka? 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zicon
27. nov 2009

Karol nema slovenske obcianstvo?? A to mam jal vediet.

magimary
27. nov 2009

juli, 😀 😀 😀

môj veľkáč oddychuje, maláč spí a stredňáča si zobrakla na chvíľu babka 😅
aj pri troch sa dá relaxovať... mala by som žehliť (alebo čítať 😅 ), ale (opäť) kašlem na to... za chvíľu nebude mať tatik aké košele nosiť... bude vyťahovať aj tie, čo už nemal sto rokov 😀 a nech, aspoň bude mať zmenu... 😅 😀

najjulinka
autor
27. nov 2009

zicon si ako predavačky... nukaju nukaju a ked pride na lamanie chleba tak to najpodstatnejšie sa nespýtali a všetko hasne... hlavne, že ešte aj výšku platu vytiahnu takto od zakaznika 😝 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
27. nov 2009

ešteže moj nie je košelový 😀 zatila ho nikto k deťom nenuti košele a saká 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
27. nov 2009

idem si robiť kávu

zicon
27. nov 2009

Takikovy treba kupit na vianoce knhu ako dobre žehliť a nech sa realizuje.

magimary
27. nov 2009

no môj sa tu minule s deckamii hral na schovávačku ešte v "gala"... (hneď ako prišiel z práce), ale inak je pri deťoch normálny(-ne oblečený) 🙂 ...
ja u chrumkám lentilky ( 😅 😲 😀 ), nejak sa nám doma premnožili (a to už mám pripravené aj mikulášske balíčky), musím ich trošku preriediť... 😅

najjulinka
autor
27. nov 2009

aká si obetavá v tom prerieďovaní mary...
inak tie nové lentilky su divné.. .akože nič moc...... tie povodne som lubila....

ja detom na Mikulaša NIČ nedavam... ak pojdeme na klub Navratacky, tak tam sa dohodlo, že každý si donesie svojho Mikuláša, tak ja zabalim každemu balik piškot do Mikulašskeho sáčku.... ešte su drobci a je to fuk.. dam im vtedy ked ja uznam za vhodne.. nechyba mi aby boli všetci čokoladový a ešte aj alobal z čokolády aby ich v plienke škrabal 😝

najjulinka
autor
27. nov 2009

tak kávy vypitá.. .dobrá bola...

sakra vtedy čo mi tak zle prádlo vyžmýkalo, tak nasmradlo... a smrdí aj po dalsom vypratí.. .budem musieť v Arieli vyprať, alebo asi kupiť voňavú aviváž dajakú...... to boli modré a tmave veci, takže to som prala v obyčajnom, nei v Arieli (ten používam na pranie kde detské veci prevládaju - svetlé farebné)... ale obavam sa že tu ani fajne vonavujuci Ariel nepomože

magimary
27. nov 2009

hej, práve som sa nad tým zamýšľala, že sú iné ( 😝 )-mám ich snáď po sto rokoch... ale tieto sú také nejaké "naovocňalé,či ako to nazvať... 😖 ,ale prežijem (to)... no, áno som obetavá, lebo nechcem aby sa deťom kazili zubky 😀 😀

no, naši sú už veľkáči, Mikuláš musí byť...aj v škôlke majú, tak by sa cítili akože sú najhorší na svete, keby doma nič nedostali..., aj keď teraz majú chlapci len ozaj minibalíček-skrátka len aby niečo dostali... 😉

ja ako dieťa som to mala tiež rada (na veľkú noc sa mi toho ako babe moc neušlo, tak aspoň na Mikulášovi som si zgustla... 😅 )..., len Mikuláša ako osoby som sa bála... 😉

najjulinka
autor
27. nov 2009

no jasne.. .ked vyrastu, tak aj u nas bude musieť byť ozajstný Mikuláš, nie len piškotový... 😀 a asi aby bolo spravodlivo, tak aj malé deti potombudu musieť mať čosi ozajstnejšie aby tie väčšie nepovedali, že to maju za to taký o ničom, lebo vela revu v postielkach 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nina87
27. nov 2009

Ahojte,volám sa Denisa a mám dve dcérky 😵 .Kedze je nam doma spolu dobre,chcela by som sa im venovat dlhsie,ale kedze potrebujeme druhy plat a chceli by sme este dalsie deti 😀 ,tak ma napadla uzasna vec,ze by som sa zamestnala ako profimamina a dala lasku detickam ktore,nemaju tu muznost vyrastat v rodine... 🙂
Preto by ma zaujimalo ako zacat a dalsie "menej" podstatne veci,ako napr. co vsetky si musime zaobstarat sami (ako napr. postielky,kociky,atd...),ci na to prispieva stat,a v poslednom rade,najmenej podstatna vec pri mojom rozhodovani je plat,ale kedze mojho manzela to zaujima,tak by som to chcela vediet orientacne 😀
tesim sa na vase odpovede 😵

najjulinka
autor
27. nov 2009

mary a nemaš babanove lentilky? lebo aj take dajake som postrehla kedysi...
ja som teraz ochutnala z tých nových, lebo kolegyna dala Lucke vonku.. .a nejak už sa začala džabať s nimi, tak som dojedla a neboli také dobré.... tak preto viem.. sebe nekupujem lentilky 😀 😀 😀 ale včera som mala nutkanie si dopriať kinderko.... 😅

nina87
27. nov 2009

"mužnosť"= možnosť 😀 😎

marketka1
27. nov 2009

Ahojte 🙂

maznacik rýchlo sa uzdrav oni Ťa predsa zavreli do chlievika? 😒 Dúfam že stou prasacinou sa tu len žartuje. A že sme všetci len tak normálne choručký.

magi ja mám už za sebou jednu poriadnu kopu prádla vyžehlenú ešte dve práčky a mala kopečka musím stihnúť do večera nech mám pokoj večer pečiem domácu orechovu tortičku zajtra a pozajtra oslava.

dioliana1
27. nov 2009

nina na všetko prispieva štát 😉

najjulinka
autor
27. nov 2009

nina87. podla zakona všetko na dieťa by mal dať decák.. ale napr. u nas davaju kovove postielky, ktoré nechcem a tak pri prvých etoch som si zaobstarala sama drevené a pri druhých som kupila z tých mesačných prispevkov a na 2 deti aj decák dal na postielky , lebo mal tolko 😉
Na dieťa +/- 5000 Sk/mesiac je prispevok - zvyšuje sa podla životneho minima.. .takže každý polrok sa to trošku mení o pár centov... z toho vyše 2000 na stravu , ostatné na ostatné veci a 56centov na den na bývanie mame (na byvanie niekde davaju rocne, dakde mesacne, dade to je rozpočitane na dni... to je jedno, len suma za rok musi vyjst taká aka je v zakone, u nas je to 56centov na den - to je akože prispevok na vodu, elektrinu, plyn, kurenie...)
No a platy su rozne.. niekde je mimčo na celý uvyzok, dakde na pol uvazku... u nas je mimčo na pol uvyzkua je to cez 250€ v hrubom - tj. pol uvazku

magimary
27. nov 2009

no, ja už som "dožehlila", malý sa hlási 😅 😀
ani ja nekupujem lentilky (čo si? 😅 )to všetko podostávali a keďže oni sladkosti zjedia len keď ich vidia (inak nemusia a doma ani nemávajú 😉 ), tak po tom, ako ich dostanú, ich odložíme a sú tu odložené už dlho (a veľa krabičiek-aj takých 8-10, a to okrem tých, čo už som zabalila "do" mikuláša...
tak ich, ako vravím, prerieďujem 😅

nina, nemusíš si zaobstarať nič (ak nechceš, ale ja som chcela a rada použila svoje po deťoch 😅 ), všetko by mal dať dd... a plat? to ako bežní štátni zamestnanci napr. v školskom, zdravotníckom rezorte... 😉

cairka
27. nov 2009

potrebuješ hlavne pevné nervy pri hľadaní práce... 😒

magimary
27. nov 2009

no, tak už aj malý má sopliská a je opišťaný ako pištánek... 😝 🙄 😖
ešte pokašliaval z larybgošky a už zase sople... 😝

cairka
27. nov 2009

dio, krásne sú detičky 😵

nina87
27. nov 2009

dakujem vam velmi pekne 😵
ja mam tiez doma este vela babatkovskych veci po mojich babach,ktorych sa nerada vzdavam 😀
ale napr. doma uz nemam postielku,kocik,a take tie rozmernejsie veci ktore sa nedaju supnut do uloz. priestoru 😀
pocula som ze vela DeD-ov nachce solupracovat s profi rodinami,je to pravda?ale zevraj vychadza novy zakon,ze vsetky deti do 3 rokov budu musiet byt umiestnene v nahradnych rodinach,je to tak?

magimary
27. nov 2009

nina, pár strán dozadu sme to všetko rozoberali pre elianu...mrkni si to...
a ten zákon je už dávno...ale kapacity (čiže financie) nie sú... 😝

nina87
27. nov 2009

dioliana-krasni mali sibali 😵

nina87
27. nov 2009

aha,ok,hned sa do toho pustim 🙂

yukki
27. nov 2009

Dio, Kofolky ako vyšité!
Milkovi všetko najlepšie k meninám!

adkapo
27. nov 2009

Ahoj Doliana , tak aj ja som sa už zapojila do debaty , aj keď nie tak často 🙂
Som rada , že už sa tu budeme spolu stretávať 😅 Bola si na poslednom str. v Úsmeve ? Ja som nebola boli sme chorí , ale na ďalšie decembrové by sme prišli ak budú deti zdravé 🙂
Prídeš aj ty so svojimi ?Potešili by sme sa 😅

adkapo
27. nov 2009

Aj ja prajem maznáčikovi skoré uzdravenie 😉 Nech ju tam dlhšie ako musia nedržia , lebo určite chýba detičkám a mužíkovi.Tak nech je skoro fit 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre