Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

janivonbenji
28. dec 2009

to je pravda, že keď sa dá zabaviť aj na silvestra, tak je to super...ja som pozažívala super silvestrov, keď som bola mladšia a bez malého a slobodná...ale práve sme to nedávno s mm rozoberali, že keď malý povyrastie a povyrastú aj deti našich známych, tak by sa nám pozdávalo vyraziť na nejaký ples, ale len taký obyčajný - poľovnícky, hasičský a tak..., tak uvidíme....

...a kubko má kiahne, takže my sme tak trochu bodkovaní ( ja len na duši 🙂 ) , ale je to na celkom dobre ceste, takže som aj rada, že už bude táto "škôlkarská" hrozba za nami... 😉

misula4660
28. dec 2009

Ahojte baby. Som tu prvýkrát, ale mám hrozne veľa otázok, tak neviem či mi vôbec niekto na všetky odpovie. Takže kde začať? No asi tam, že od 1.5.2009 sme začali s manželom vybavovať všetky papiere ohľadom adopcie a k 30.10.2009 sme boli oficiálne zaradený ako čakatelia na bábo. Podmienky sme mali, že by malo byť čo najmladšie, teda najradšej by sme chceli novorodenčeka, malo by byť biele a zdravé, ale napr. alergie a pod choroby nám nevadia. U nás na úrade boli všetci k nám strašne milí, naozaj som sa s takou ochotou na úradoch ešte nikdy nestretla a keď sme sa pýtali pani zo sociálky, koľko bude asi trvať pokým nás budú kontaktovať, že majú pre nás bábo, tak nám povedala, že ešte nikdy sa jej nestalo, že by to trvalo dlhšie ako 1 rok od podania žiadosti, s takými podmienkami aké máme my. Len ako čítam tieto fóra (ktoré sú mimochodom strašne super, lebo mi v niektorých otázkach veľmi pomohli), tak sa mi zdá, že je to dosť nereálne, aby sme mali bábo do roka doma. Som z nitrianskeho kraja a prosím, ak niekto môžete, odpíšte mi, či je to možné, aby sme do roku mali s našimi podmienkami bábo....Myslíte si, že by som mala radšej kontaktovať úsmev, alebo návrat? Bolo by to rýchlejšie? A ako je to, keď nám dajú bábo, čo bude už u profes. rodičov? Koľko tam budeme musieť chodiť a po akej dobe by sme si ho mohli vziať? Vopred všetkým strašne moc ďakujem za odpovede.

lenkove
28. dec 2009

baby
ahojte... psychologicka ma dovolenku, IA najskor 11.1 😔 😢 😢 😢 😢 😢

najjulinka
autor
28. dec 2009

misula Návrat a Usmev ponuka deti , ktoré su znevyhodnené - chorobami, postihnutím, etnikom, počtom surodencov... a tak proste...
A či je dieťa u profi alebo na oddeleni tak na počte návštev a všetkeho toho okolo nič nemení... A chodí sa tolko kolko treba.

lenkove
28. dec 2009

ahoj Misula
my sme cakali 4 mesiace na nase romciatko nadherne... ktore neuvidim este dva tyzdne... 😢 😢
ale ak vam pani na socialke povedala rok, tak rok.. nam na vase poziadavky povedali minimalne dva a viac...

magimary
28. dec 2009

jáj, leni, to fakt?!? 😲 😢
ja už som čakala, že budeme obzerať fotečky a ty takto? 😔
škoda...
takže 11.1. bude opäť "náš" deň
ty prvá IA, ja mám volať na výsledky na celiošku v krvi u zajka... 😉

lenkove
28. dec 2009

Mary,
tak sa toho nakopilo.. ale boli ma srdiecko riadne.. IP 😉

lenkove
28. dec 2009

a nikde nikoho 🙂

yukki
28. dec 2009

Ja som bola dnes s Kikou za malou, sme ju vzali vonku. je to zlatíčko, až sa obávam, že ju niekde popri Kike zabudnem, lebo to človek aj nevie, že ju v tom kočiari má, taká je zlatá.

cairka
28. dec 2009

Joj, lenkove, tak ešte 2 týždne? 😖 aspoň stihneš dokončiť prácu 😝 pri malej už nebude kedy 😅 teda ak to bude správne temperamentné (rozumej bláznivé 😀 ) romčatko 😎 nebudete mať cestu okolo?

lenkove
28. dec 2009

Yukki
😵 a kedy to u vas vyzera na "domov"? Inak, ked si pisala ako chces Malu na Vianoce.. tak aj ja som mala presne take pocity.. a stale mam.. 😔

yukki
28. dec 2009

Polka februára je asi najoptimistickejší odhad, Lenkove.

brulka
28. dec 2009

ahojte! tak ja po niekolko-dnovej pauze zase na drate 😉

jaaaj leni tak to je pech 😖 . teba niekto straaaaasne skusa. mala by si vyhrat metal za trpezlivost !!!! ja by som sa asi zblaznila ze cakat dalsie dva tyzdne. ale ked sa neda tak sa neda nic ine nam nepomoze len byt trpezlive!!!! leni tak sa drz 😉 skus sa nejako odreagovat 🙂 !!!!

misula my sme tiez cakataelia od jula. no vsetko zavisi od kraja. v bratislavskom sa caka ten rok az rok a pol ale napriklad v zilinskom aj viac ako dva roky. takze myslim ze ten rok az rok a pol je pri vasich poziadavkach realne. neviem ci ma pre vas vyznam ist do navratu alebo usmevu - maju tam sice aj mensie deticky tak cca od troch mesiacov, ale povacsine su to romske deturence alebo ako pisala julinka proste inak znevyhodnene - zdravotne, alebo sa jedna o surodenecku skupinku alebo nejaky iny problem pre ktory dieta neumiestnil urad. malicke biele zdrave urad umiestni bez problemov take sa do navratu alebo usmevu nedostanu. co sa tyka interakcii vacsinou treba zopar navstev a dietatko dostanes tak cca mesiac od prvej interakcie domov. to ti tu napisu tie skusenejsie co uz to maju za sebou ze co vsetko k tomu treba vybavit. drzim palce 😉

magimary
28. dec 2009

jéj, yukki, to je super!!! v tvojom prípade ja maličká výhrou v lotérii, zrejme 😵
a podľa mňa-vo všetkých našich "prípadoch"...čím to asi bude? 😅 😉

leni, ip... 🙂

ahooooooooooooj brulka 😵 !!!

najjulinka
autor
28. dec 2009

U nas prvá interakcia pri Kikovi 4.2. a išiel domov 2.3. a pri dvojkách prvá interakcia 6.11. a išli domkov 8.12... Takže jedno bolo mesiac bez dvoch dní a druhé bolo mesiac a 2 dni 😉

brulka
28. dec 2009

ahoooooooooooj magi! ako ste vianocovali ? co chlapci na darceky bolo radosti ? 🙂 😵 🙂
ja prave dumam ako prihodit fotky som nejka slepa nevidim ako a kde 😅 mam zopar peknych z vianoc tak som si myslela ze sa pochvalim cudzim perim - netierkami a synovcekmi 😉

magimary
28. dec 2009

brulka, kooooooooooooooopec radosti!!! 😵
aj ja idem práve sťahovať fotky sem... 🙂
mrkni do pravého horného rohu pri každom príspevku sú 3 ikonky...
jedna z nich je foťáčk..., klikni, daj vytvoriť album a potom už len pridávaj fotečky 🙂

najjulinka
autor
28. dec 2009

thera ikeA to roí každu chvilu... ludia pridu vymeniť, minú peniaze 😉 😀 😀 😀 ... ale akože pekné od nich... 😀 😀 😀 😀 neviem či tá stolička u nás už je ale v predaji... v Rakusku ano, aletam su o chlp rýchlejší vždy 😀 😀 😀

maznacik007
28. dec 2009

AHojte....

Lenka.. no teda fakt to je skuska trpezlivosti.. myslim na teba...

yukki.. to je super... ze ste sa takto nasli...

brulka.. chod na fotoalbumy tam je taka moznost moje fotoablumy a potom vytvor novy... a pridaj fotky len musia byt zmensene

misula... pokial viem BA kraj sa namenej caka na bieleho zdraveho novorodenca... a je to tak rok a pol zavisi aj od poctu ziadatelov...

pri vasich poziadavkach.. je zbytocne kontaktovat usmev alebo navrat

brulka
28. dec 2009

hej hej uz som na to prisla ze tak treba, ale najkrajsie fotos mam moc velke 😠 nezmestia sa mi !!!

maznacik007
28. dec 2009

zmensi si ich.. napr. v microsoft office picture manager ked si kliknes na fotku a das open with tak si zvol toto a potom si na hornej liste klikni na Picture a tam na polozku compress picture..

brulka
28. dec 2009

dik maznacik 😉 viem ako zmensit len ja ich taham z ineho compu cez siet, to by som ich musela vsetky skopirovat a az potom mozem menit a to sa mi nechce 😖 aspon nie dnes vecer lebo este musim ist pripravovat papanicu na zajtra mame velku navstevu peciem dve kacky - treba mi ich nasolit, kapusticka uz je hotova, len musim este dnes vecer lokse popiect lebo zajtra sa mi nechce vstavat o siestej, to ja radsej ostanem dlhsie dnes 😉 a zajtra chcem este nejaky dezertik posrieist takze sa aj tak nezastavim - ale bude to MNAM aspon dufam 😅

maznacik007
28. dec 2009

krasne fotky brulka...

uz chapem.. to by sa ani mne nechcelo...

tak nech sa kacky vydaria... a vsetko okolo.. ja som robila v sobotu.. 😀

brulka
28. dec 2009

maznacik a u vas ako prebiehal stedry vecer? co danulo na strom a darceky 😵 😉 ??? pre neho to bolo prvy krat take naozaj 😉 muselo to by t pre vsa vsetkych krasne 😵 😵 😵

brulka
28. dec 2009

a vydarili sa ti? pre mna je to tak trochu premiera 😅 ale celkom si fandim zatial to vsetko huti ako od maminky 😉 teda aspon kapusticky aj kyslu aj cervenu som spravila. lokse ovladam a na kacici uz snad zajtra nic nepokazime 😀 hlavne nech su dobre prepecene ved oni uz budu chutit 😉

martina_maxian
28. dec 2009

ahojte ahojte...
Leni, držím palce a myslím na vás, nech vám to rýchlo ubieha... a nech malú už čoskoro uvidíte... 🙂
ahoj Brulka,,, tak ty takto vyváraš??? paráda,,, nech sa hostia poriadne zalizujú....
no a ako ste vianocovali všetci??? U nás to bolo fantastické !!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

najjulinka
autor
28. dec 2009

Mati hod nejaké foto.. aspon na FB 😉 😵 😵 😵 😵 😅 😅 😅 😅 U nás je Mareček od Vianoc stále v kurze... Jedneho panaka z budśu pomenovala Mareček ..potom ešte jeden z busu je "čudný Mareček" a potom aby Mareček nebo sám, tak našla si v buse aj Markétku 😀 😀 😀

martina_maxian
28. dec 2009

ahoj Juli, dala som sen na koňa asi len 4 foto, tak kukni.. 🙂 dostali domček s loptičkami,,, Zajtra posťahujem všetky a potom hodím sem.. 🙂
a vy ako ste sa mali na vianoce len s 3 deťmi?? 🙂

najjulinka
autor
28. dec 2009

díííky mati... A čo povedali na domček? Vidim, e domček premakaný, že je sieťkvý.. .Lebo do normlaneho mne deti moc nekceli vlizt... Lucka s Mirkou vliezli do kartonoveho teraz prednedavnom... ale predtým neexist nikto.. ani ked rozboril dal domček, tak nevošli deti dnu 😀 😀 😀 ale ten váš je sieťkový, tak možno deti pri nom nemaju pocit, že sa dakde zatvaraju, proste vidia na Vas...

celkom sa dalo s troma detmi... dost teraz myslim na dvojky... že aký je mareček jemný, že ako lubil domčuu a tak......... a Marketka je proste vydarená baba - taká ako má byť.........

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre