Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
8. jan 2010

juli, a čo je maličkej?

najjulinka
autor
8. jan 2010

cairka IP, ale neviem presne, nevypytovala som sa... kým nie je na papieri dieťa naše, tak ja sa nevypytujem, nechodim pozerať ani na deti... proste sa bojim, že uvidim a sa to zmeni a budem zbytočne mať hlavu (a srdce) zaťaženú na nejaké bábo čo nedostanem....

cairka
8. jan 2010

ok 🙂

najjulinka
autor
8. jan 2010

Ked som brala DOminiku, tak vedla Dominiky mala postielku Kamila, do ktorej som sa zalubila na prvý pohlad a zbytočne mi to hlavu mutilo ešte aj ked som Domču mala doma... Ale všetko je tak ako malo byť, len proste človek potom duma, čo "keby" a "čo tam robi" a "ako dlho tam ešte bude"......... viac také nekcem.....

najjulinka
autor
8. jan 2010

našťastie potom o 2-3 mesiace som sa dozvedela, že 3 dni po Dominike sa aj Kamila dostala do profi a bola som spokojná.... keby som to vedela hned vtedy aspoň.....

cairka
8. jan 2010

tak to ešte dobre aj s kamilkou dopadlo

najjulinka
autor
8. jan 2010

no keby som hned vedela, že pojde k svojmu biosurodencovi do profi, tak na nu ani nemyslim, elbo tak je to naj...... ja som to aj vravela, že keby som vedela, že u tej kolegyni sa uvolni miesto v najbližších týždnoch, tak po Kamile mi ani srdce nezapiští, lebo je to tak naj... no nakoniec dopadlo všetko tak ako malo, aj ked to nikto ešte netušil, ked sme brali Dominiku...

marketka1
8. jan 2010

julka sorry že Ti skáčem do debatky ale konkrétne vtedy o kamilke DD vedel že by mala ísť právne k bio súrodencovi len sa im to nechcelo riešiť a nakoniec to vyriešila Tvoja kolegynka za nich. 😉

najjulinka
autor
8. jan 2010

no vsak tak nejak marketka....... ale ked mne vyberali bábo do profi, tak padlo aj Kamiline meno... Len Domča im tam visela dlhšie ako mala, tak sa vybrať nedalo nakoniec............. ale v podstate bola mi ponuknuta v tom prvom výbere...... preto som na nu tak jedným očkom kukla, ked z toho aj zišlo.....

najjulinka
autor
8. jan 2010

vsak vieme ako sa tie deti tam menili marketka... len som nekcela verejne podrobnosti...

najjulinka
autor
8. jan 2010

Lucinka sa nám zobudila.... som spokojna ako dlho hajala-.--- 😀

marketka1
8. jan 2010

ja som ich tiež nezverejnila ako sa pomenili. 😉 Kamilka bola Kubková okatá susedka.

najjulinka
autor
8. jan 2010

no a Dominika bola kamilina susedka, ked me ju boli kuk....

zicon
8. jan 2010

Inac do profi rodiny sa deti prideluju, alebo mate moznost aj vyberu ???

najjulinka
autor
8. jan 2010

A ked už tu mame susedske debaty o nasich detoch, tak Lucinka uvolnila postielku jednej z mixkiných báb... boli v tej istej izbe ako Domča, Kamila a Kubko, ale na druhej strane izby - pri protilahlej stene 😉 Lucka mala pri okne postielku... a ked prišli mixiatka, taka si luckinu susedu tiež presťahovali,a by mixiatka boli vedla seba.. .len oni trošku posuvaju tie postielky.... takže rz su tak a raz onak...

najjulinka
autor
8. jan 2010

zicon podla možnosti... ak je v domove fuk, ktoré umiestnia, tak si možme z ich výberu vybrať,ak tam mamju také čo proste musi, tak je bez výberu.. .ale nie je to ta, že otvoria decák a povedia chodte si vybrať........

zicon
8. jan 2010

Kokso tu clovek ma pocit ze inde ako v KE nieje DD, a s DD v Skalici mate skusenosti??

najjulinka
autor
8. jan 2010

možem ti povedať ako to bolo u nas...
u Lucky som mala možnosť výberu z troch deti...
pri Kikovi mi ponukli len kika s tým, že ak by som ozaj nekceli, tak by mi našli iné dieťa (nejaké dvojročné dievčatko, ak by mi kiko nesedel)
Dominika bola pridelená
dvojky boli pridelené - to bolo tak, že manžela preto zamestnali, lebo tie deti potrebovali umiestniť, takže už do telefonu mu povedali, že na pohovor može prisť, ak vezme dve jedenapolročne deti... takže už počet detí a vek bol daný pred pohovorom....
Pri Mirke som mala na výber z pár detí v tom veku (+/- nejaký mesiac)
teraz sme kceli čim najmlašie.. takže našli 2 s tým, že sa pýtali či vezemem s takým zdravotným problemom a ak nie, tak by nam take male nevedeli dať a dali väčšie....

zicon
8. jan 2010

A mate na vyber ked nechcete postihnute a oni ti ho pridelia??

najjulinka
autor
8. jan 2010

postihnute neprideluju u nas... su deti u nas so zdrav. problemom nejakým, ale takých maju viac, takže je na výber vtedy... aj teraz bereme so zdrav. problemom dieťa, ale take nam nenanutia, keby sme ho nekceli, tak nam daju staršie asi..... a pri Mirke som tiež vo vybere mala aj dieťa so zdrav. problemom, ale vybrala som si mirku vtedy...

ale viem o pripadoch, kedy sa zbavuju profi tak, že ponuknu mentolku a profi rodič dá radšej výpoved - taký je nejedn prípad....

zicon
8. jan 2010

A jak je to ked profi rodicovy to dieta proste prirastie k srdcu a proste sa ho chce domov zbavit, je mozne poziad o pestu na konkretne dieta ked viem o nom ze je volne??

marketka1
8. jan 2010

ano zicon je to možné ak máš prípravu a si v zozname tak ho jednoducho takto svojím spôsobom obídeš.

zicon
8. jan 2010

A priprava na profi je ratana ako ina ako na pestu, ado??

najjulinka
autor
8. jan 2010

no ano zicon.... možeš robiť subežne pripravy... ale na pestu a ado priprava plati len 2 roky, tak na to treba myslieť....
no a požiadať ako každý iný občan možeš požiadať o pestu aj ado... 😉
aj my mame tak Lucinku... z profi do pestu... a ešte jedno si tak necháme raz... 😉

zicon
8. jan 2010

a v com je ina?? Ze treba subezne robit dve pripravy? Nieje toto ta mnou tolko spomina buzeracie zo strany statu ktorej by bolo treba zakrutit krkom. Co som ja komu urobil, ze ked som uz raz bol schvaleny ako vhodny typ, tak znova ak ubehli viac ako 2 roky musim mrhat svojim casom a chodit niekam na pripravu?? 😠 😠 😠

Toto je to proti comu chcem bojovat, ja to povazujem za ponizujuce.

najjulinka
autor
8. jan 2010

zicon napr v Usmeve vieš robiť subežne... pri priprave na do a pestu musi byť na nejakom sedení prítomný soc. pracovník myslim... potom na pestu a ado sa absolvuju aj nejaké psychotesty..... ono je predpisane pri každom čo ma čo obsahovať - dačo je rovnaké 😉

zicon
8. jan 2010

Vravim sikana zo strany statu, dobry zisk pre OZ

najjulinka
autor
8. jan 2010

ale vsak v usmeve možeš robiť naraz.. a tie spoločne rovnake hodiny sa ti rataju aj na pestu, aj na profi....

najjulinka
autor
8. jan 2010

a možeš si robiť obnovu a aj samotnu pripravu tam kde robia zadara a je po zisku 😝 a obnova nema predpisany počet hodín 😉 😝

zicon
8. jan 2010

Ale tak ci tak je to obycajna sikana

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre