Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
19. jan 2010

mary v usmeve sa naraz robilo profi aj nahradka.. .profi bolo treba 60hod... a 26z nich bola aj na pestu či ado...

magimary
19. jan 2010

ja viem, že sa robilo, ale niekde to neuznajú a msuíš si urobiť aj inde (poznám človeka, kt. to neuznali ako dostatočné)

cairka
19. jan 2010

tak my sme doma, požičali sme si knihu s CD, to je skvelý vynález, nemusím čítať ja 😅 😀 a veve veľmi málo kašľala 😵 to bola, taká skúška, či zvládne. ale zvládla, zajtra má treta sociálna prepadovku 😠 (telefóny stále nedvíha)

alik, ja som mala pri veve do 2 rokov a veve mala 8 mesiacov 😉 a je to na úrade a na vás, aké dieťa si vyberiete, pri pestu ti nik neurčuje, že musíš toto dieťa zobrať 🙂

najjulinka
autor
19. jan 2010

mary čo neuznali??????
vsak na profi ukazuješ jeden papier a nikto nečumi do papierov na nahradku a zas na nahradke ukazuješ jeden papier a anikto nečumi do papierov na profi....

cairka
19. jan 2010

že treta 😅 = teta 😀

najjulinka
autor
19. jan 2010

mary su ludia ktorí si nahanaju kseft.. .poznam človeka čo ma pripravy už zmakunute u 4subjektov........ 😝 😝 😝

magimary
19. jan 2010

add príspevok: najjulinka • 7d • Dnes o 12:29
no, však juli, ved hovorím, že doba určitá, to hovorila aj lenka a ty si to v tom "vypočte" rôznych možností dôb určitých neuviedla, tak som to doplnila...

maznacik007
19. jan 2010

juli uz sa to nerobi... v usmeve spolu... su oddelene skupiny a profi maju potom zakladny PRIDE rozsireny o dalsie moduly inak vyborne spracovane.. mne sa pacilo velmi to o romskej kulture...

pri pestu sa pre dieta rozhodujes... bud ti ponuknu na urade... na vyber z par spisov.. alebo mozes ist do neziskoviek... a vyberat tam..

maznacik007
19. jan 2010

ako co ja viem problem bol ked si mala profi pripravu a chcela si nahradku.. ale to je v tom ze pri profi sa nerobi ten hodnotiaci proces... a zaroven a to je velmi podstatne.. subjekt nema suhlas socialky na zacatia pripravy na nahradku... to netreba ak ides na profi....

ale ak sa niekto spameta pocas pripravy a doplnia sa tie veci tak sa to da...

najjulinka
autor
19. jan 2010

mary ale to je doba určita.. len lenak dala, že na dobu, kým dieťa odide - taka zmluva neexistuje a ak sa podpiše, tak je v rozpore so zakonom a táto časť zmluvy je neplatná......

najjulinka
autor
19. jan 2010

Aj navrataci sa raz vyjadrili, že sa to da subežne.. ja som tiež dumala totiž.. ale nakoniec reku, že bohviekedy sa dostaneme k pestunstvu, či stihneme do dvoch rokov, tak som si nedalaa.. .a robila som rok na profi pripravu aj pestunsku.... 😀 😀 😀 😀 tak mi treba....

no a ešte k pripravam tam je taka sranda v zakonne, že na pripravu na profi nikto nema akreditáciu.. .akože sranda.. zatial sa to akože toleruje tak ako je.... ale nikto s tým nič nerobí.... 3 subjekty (vrátane štátu) to vlastne robia len tak.... 😀 😀 😀 😀 😀

alik87
19. jan 2010

cairka a moze sa stat ze budes mat malu do 18 rokov doma?

magimary
19. jan 2010

jáj, veď jasné, ale ja som chcela hlavne povedať, že doba určitá EXISTUJE... 😉
a, viem aj že to kedysi riaditelia písali do zmluvy aj inak (že pracovná zmluva a jej výkon je viazaný na dieťa menom XY a teda zaniká dňom odchodu) a ak dotyčný nemá znalosti z PPV (pracovnoprávnych vzťahov), tak podpisom urobí zmluvu platnou (hoci je nezákonná) 😉 😠 🙄

a viem, že riaditeľka skonštatovala, že kumulovaná prípava na PRIDE-e nie je pre dotyčného dostatočná a poslal ho na preškolebnie inde... 😉

najjulinka
autor
19. jan 2010

mary akože viem o riaditelch čo kcu pripravu z PRIDE, viem o takých čo kcu z NAVRATu a aj o takých čo vyžaduju z Uradu....... akože si človek nepomože dakedy.....

cairka
19. jan 2010

alik, s tým rátam 😉 😀 😀

magimary
19. jan 2010

no, ved o tom hovorím, že niekedy môžeš mať aj všetky naraz, a aj tak je to to na nič... 😖

marketka1
19. jan 2010

Ahojte 🙂 tak ja som na seba nas.... 😠 😠 😠 v decembri som sa pýtala v úsmeve že nám treba spraviť aktualizáciu prípravy a bolo mi povedané že úrad vyzve úsmev a oni nám následne spravia aktualizáciu.
Dnes som volala do úsmevu že ako to vlastne je a povedali mi že ja musím požiadať úrad tak som zvedavá čo mi po obedňajšej prestávke teta na to povie ak som si pokašľala do aktualizácie tak ma porazí.

alik jasné že dieťa ostane do 18 pri vás (ak sa neobjaví na scéne bio rodina ktorá by ho veľmi chcela naspäť ale je to komplikované a málo kedy sa to stáva)

cairka
19. jan 2010

markétka, musíš požiadať úrad o aktualizáciu ale do žiadosti si daj, že aktualizáciu budeš robiť v úsmeve 😉 mne to tiež dnes tak povedali, len v návrate 😀 😀

najjulinka
autor
19. jan 2010

baby nam to najmladšie dieťa vooobec nespi cez den 😨 😨 😨 🤐 🙄 🙄 🙄 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😀

sonicc
19. jan 2010

ahojte...
baby vy ste ma tak navnadili s pestunstvom, ze som so zatajenym dychom studovala vsetko co som o tom nasla 😅 😀
len mam strach z tolkych papierovaciek... a zo sudu a vsetky tie cakacie doby... to ma trosku odradza

je tu niekto kto ma deticky v pestu? trva to moc dlho od ziadosti po sud?

alik87
19. jan 2010

takze ked ho mate v pestunstve vam ho nemozu zobrat ako ked ste profi rodic? dobre to chapem?

lenkove
19. jan 2010

Mata
ja som robila naraz pripravu na pestunsku a osvojenie, na urade.. Takto mi to odporucili.. 😉 ze je to jedna priprava, rovnaky rozsah hodin.. 😉

lenkove
19. jan 2010

alik,
dobre to chapes.. nie svojvolne.. ak by napr. dieta malo ist do bio rodiny spat (co ako baby pisu sa hadam ani nestava), musi tomu predchadzat sud.. ty mas dieta na zaklade rozhodnutia sudu 🙂

v pestu ma deticky vacsina bab 😉 normalne je nas tu hadam pomenej adoptivnych mam 😉 a tata 😀

marketka1
19. jan 2010

alik dobre si to pochopila na dieťa v pestu. má potom nárok iba bio a nie riaditeľ ako u profi dieťatka

marketka1
19. jan 2010

obedňajšia prestávka skončila tak idem volať tete.

cairka len nám skončila príprava v decembri tak dúfam že nebude vadiť že sa aktualizujeme neskôr.idem zistiť.

lenkove
19. jan 2010

sonicc,
nie je to vela papierovaciek a nemusi to ani dlho trvat 🙂 😉 a sud musis mat, rovnako ako pri osvojeni.. s tym nic nenarobis.. ak teda ides do pestunstva a nie do profi 😉

cairka
19. jan 2010

alik, ked si profirodič, tak na dieťa nemáš žiadny nárok, dieťa je "štátne", ked si pestún, tak máš určité rodičovské práva a povinnosti, dieťa je "tvoje". môže sa stať, že sa dieťa z pestu časom vráti do biorodiny, je to dosť výnimočné, ale poznám pestúnov, ktorí vracali 2 súrodencov do bio 😒 ale ono sa to dá odhadnúť, už ked dieťa berieš do epstu, podľa kontaktus bio rodinou a tak...ked napríklad u nás sa za 3apol roka nik neozval, tak už je minimálna šanca, že si niekto spomenie a bude chcieť dieťa späť (a pevne verím, že ani súdy by to nedovolili, keby náhodou 😝 )

sonicc
19. jan 2010

citala som ze ak by sme chceli romske dieta islo by to rychlo... ale ak by sme chceli bieleho novorodenca to by asi nebolo az take jednoduche a rychle vsak?

alik87
19. jan 2010

tak zeajtra bezim na urad si dat ziadost na pestunstvo a ziadost na profi nech mi zrusia. no dufam ze to vsetko vyjde a budeme mat rychlo doma nejaku ratolest aj dve by mohli byt 🙂

magimary
19. jan 2010

soniicc, pestuniek je tu veľa...
na pohľad sa to možno zdá nezvldánuteľné a byrokratické, ale ked sa do toho zahryzneš, tak tým prejdeš,ako každý...
môj manžel, racionalista-analytik na to hovorí, že je to ako keď ideš stavať dom, tiež musíš vybaviť kopu potvrdení a niekedy sa i súdiť o pozemky (s rodinou), kým konečne môžeš stavať...
ale ked ten dom chceš mať, nevyhenš sa tomu... 😅 😉

a alik, rozidel si pochopila správne... 😉

leni, ale aj teba sa v závere práípravy potom pokúšali do niečoho konkétneho vtiahnuť &(ado al. pestu),nie? či máš reálne ukončené aj zhodnotené každú prípravu zvlášť? 😨

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre