Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
24. jan 2010

lenkove akože nebudem čakať na biosurodenca... ale proste dala by som mu prednosť koli Lucke a tomu babu samotnemu.... proste by boli ozaj surodenci........ ale akože nejaké babo sa na mna prilepi a ked nie, tak pojdeme ako ktorýkolvek žiadatelia iní.... len ja by som radsej ušetrila jednemu babu jednu zmenu.... preto by som radsej brala babo od seba samej z profi ako od nejakej kolegyne.... a chcem ciganske radšej ako biele (akože mi je to fuk,a le o biele sa iní pobiju)..... zatial dalsie babo odkladame.. karol má predstavu, že asi ked Lucka pojde do školy... a mne to tak tiež vychádza na taký čas.... neviem... chcem to čim neskor, aby som sa mala na čo tešiť, kedže dost možne že pri dvoch pestu skončime, ale zas chcem aby ešte mohli mať normlane surodenecke vztahy... a ten vekový rozdiel okolo 5-6 rokov je dost hraničny...... najlepšie by bolo, keby sa proste dakedy ozval urad, že mame surodenca a hotovo.. a potom kludne ešte jedneho, lebo to by muž asi nepovedal, že nie 😀 😀 😀 😀 alebo rovno na prvýkrát keby sa ozvali, že Luckina bio porodila dvojky - to by tiež bolo riešenie.. kedže som tak polorozhodnutá či ešte jedno alebo 2 😀 😀 😀 😀 😀 a muž sa priklana k ešte jednemu,a le zas biosurodnecov by prijal asi ako jasne zanmenie...... proste by to vyriešilo dilemu z anas.... alebo proste by nas to dokopalo tam kam chceme 😀 😀 😀 😀 😀 moja mama architektka, ked niekomu projektovala dom, alebo prestavbu bytu, tak sa pýtala na rodinu majitela na plany rodiny a pod... a raz sa takeho paru spýtala že kolko deti planuju a oni "jedno planovane a jedno neplanovane" 😀 😀 😀 A ja mam pocit, že toto ma vystihuje teraz.... ešte kcem "jedno planovane a jedno neplanovane" 😉 😀 😀 😀 😀 😀

lenkove
24. jan 2010

Juli
to je krasne, ze jedno planovane a druhe neplanovaneeee 😀 😀
a s bio surodencami ta uplne chapem 🙂 ved uvidis, zivot naplanuje.. a jo, bio by boli pre nase dietky lepsie, lebo by naozaj boli surodenci, ved preto aj my (teda ja) by som brala takych skor.. a asi sa dame do poradovnika hned po sude a uvidime, co zivot prinesie 🙂 🙂 aspon este jedno planovane a jedno neplanovane by mohol aj nam 🙂

lenkove
24. jan 2010

a dobru noc 🙂 🙂

dioliana1
25. jan 2010

dobré ránko, mi sa chystáme o týždeň prvý raz do škôlky, ale či nastúpime...začínajú obaja kašlať, do nového roka vstupovali s angínou, des...zasa chorí...

cairka
25. jan 2010

dobré ránko.
Tak veve úspešne odovzdaná v škôlke 😎 chvíľami to síce vyzeralo kadejako, ešte začal aj jeden chlapček poplakávať, tak som čakala že už už sa k nemu pridá, ale odolala 😵 a som bola zvedavá na šek, kedže naša škôlka menila právnu subjektivitu a neviem, ako sa to prejaví a šek v skrinke nečakal. aké dobré ráno 😀

dioliana1
25. jan 2010

ja som zvedavá či P. bude mať výsledky (na lepok), kým nastúpi do školky, neviem ako potom sa zariadiť so stravou....

najjulinka
autor
25. jan 2010

Dobré ránko. Marečkovi a Markétke všetko naj k druhým narodeninám.

dioliana1
25. jan 2010

I ja sa pripájam, všetko najlepšie....krásnym dvojčatám... 😉

marketka1
25. jan 2010

Ahojte a pekný deň všetkým.
cairka ako dlho ste neboli v škôlke?
pýtam sa lebo Martin nastúpi po 3,5mes. - 4 mes.pauze.

cairka
25. jan 2010

jéj, dvoječky dnes majú narodeninky? Tak prajeme všetko najlepšie, veľa zdravia, šťastia a hlavne lásky za 2 roky a oveľa viac 😵

cairka
25. jan 2010

marketka, bez jedného dňa 3mesiace, naposledy bola 26.10.

marketka1
25. jan 2010

takže tiež riadna pauza.Martin si ešte musí počkať tak koncom februára.9.2 mu ešte len mandle idú vyberať tak som zvedavá kedy bude môcť do škôlky.Ale popravde ak si pomyslím na ich prístup k nemu tak zvažujem čo ďalej čakám či mi ho zoberú do inej škôlky od septembra (ak by hej tak do tejto už ani na ho nedám 😠 😠 😠 😠 som na nich 😠 😠 😠 )

cairka
25. jan 2010

markétka 🤐 , tak v takom prípade držím palce, aby ho zobrali do tej druhej škôlky. Ja si na prístup sťažovať nemôžem, ale je pravda, že veve je v škôlke ako anjelik, uznáva autoritu pani učiteľky (narozdiel od mojej 😠 ) a hlavne majú v triede pár expertov, ktorí sú daleko pred ňou vo "výtržnostiach" . napríklad dnes ráno som sa dozvedela, že jeden chlapček v piatok rozbil vecko 😀 😀 😅 Oni majú tak zvláštne porobené triedy, že síce majú 3 triedy, ale v každej sú deti pomiešané, vo vaneskinej asi od 2apolroka- nejakých 4apol a vo všetkých triedach majú vekovo pomiešané. Takže teraz u veve vo "výtržnostiach" hrajú prím tí skoro 5roční...

yukki
25. jan 2010

Dvoječkám MandM všetko najlepšie ku krásnym dvom rôčkom a veľa šťastia v novej rodinke!

marketka1
25. jan 2010

tak to teda máte divné u nás sú deti podľa veku,ale Martin nie je o nič horší ako ostatné deti tiež tam sú horšie a dievčatá.Im skôr vadí ten celiatický problém a potom to riešia radšej tak že je neprispôsobivý atď.
Ideme sa my pomaly chystať ide dnes prvý krát z oboma na zubnú preventívku.Martin si berie aj macíka lebo mu tiež treba pozrieť či tam nemá červíkov tak som zvedavá či vôbec ústa otvoria. 😉

adrianamickova
25. jan 2010

dobrý deň,slnečný a mrazivý u nás
cestou zo školky som sa nadchýnala krásou bielych vrcholcov Tatier,nové nemame nič akurát včera Amálka prehltla
gombíčku z vestičky 😕 tak čakáme či to vykakáme 🙂 🙂
a aj na tejto stranke blahoželáme oslávencom 🙂 🙂
pc ide zas do servisu,neide mi zvuk 🤐 🤐 tak majte sa tu krásne

dioliana1
25. jan 2010

marketka, to mu varili nejak zvlášť v školke, či ako ste riešili diétu?

dioliana1
25. jan 2010

ada: aj ten moj je na servis zavirený... 😖 , preto tie fotky na FB, idem mazať celý Windows a znovu ho nahrať, keď sa to nepodarí...tak servis nás neminie

marketka1
25. jan 2010

nie dio ja som dostala povolenie na dovoz stravy od zriaďovateľa škôlky ale napriek tomu s tým mali kuchárky problém lebo je to nad ich sily zohriať jednému obed a podať ho malému asi by sa pretrhli od 5 min.práce navyše.
keby sa jednalo o biele dieťa tak by stým problém nemali.

dioliana1
25. jan 2010

to si ty nosila do školky? A oni mali problém to zohriať?

martina_maxian
25. jan 2010

ahojte,,, ďakujeme všetkým veeeeľmi pekne za gratulácie...
Dnes od rána vystrájajú, ako keby vedeli, že dnes možu 😀 😀 😀 😀

magimary
25. jan 2010

Krásne narodeninky!!! dvojičkovským kráľom!!! 😅
Teším sa, že do svojich druhých narodenín stihli nájsť to, po čom túžili ich srdiečka... 😔 😵
a do ďalšieho života im prajem nech teraz všetko, čo potrebujú, dostávajú dvojnásobkom..
a nemám obavy, že by to tak nebolo... 😉

mne práve prišla mailom pozvánka na ďalší krst...nášho predposledne odovzdávaného Malého... 😵 ... (pôjdeme sa v nedeľu pozrieť, len musíme zistiť, kde to je... 😅 )...

a zajtra som chcela volať gastroenterologičke na objednanie na hopsitalizáciu, lebo Zajuško bol konečne v piatok a sobotu zdravý (bez sopľov) a v nedeľu poobede a dnes už zase soplí neskutočne a ešte aj kašle... 😖 😒 ☹ , takže zase nás neobjedná... (ani jej nemusím volať)...my sa tam asi ani nedostaneme... 😔 , už koniec januára a stále nič... 🙄

najjulinka
autor
25. jan 2010

Ja som dnes stretla v obchode jednu slečnu alebo pani... baby nemam šajn odkial ju poznam, ale zdravila sa mi "Ahoj" a spýtala sa "Ostatne deti su doma s Karolom?"........ nemam šajn odkial ju poznám.... ............. nemam šajn...... 😅 😅 😅 😒 😒 😅 😔

dioliana1
25. jan 2010

juli. 🙂 🙂 🙂 🙂 to sa aj mne stáva

najjulinka
autor
25. jan 2010

baby kedy dať dieťaťu diazepan??? pri akej vysokej horučke??? Akože Lucku mame odskušanu, že aj 40ku zvladne bez diazepanu, ale každe babo je ine.... Domči som namerala 39,9 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 Panadol ma v sebe ale či k tomu prihodiť aj kusok Diazepanu to neviem.................. netuším........................

magimary
25. jan 2010

juli, odpovedané... 😉

najjulinka
autor
25. jan 2010

dik mary.. ja som taka raa, že ťa mam......... 😵 😉 🙂

tiinka
25. jan 2010

najjulinka .. diazepam urcite nad 38 davat .... teda moj detsky lekar to stale prizvukuje .. lebo kebyze nie .. tak sa nieco moze stat .. akurat som zabudla ze co .... tak ja stale davam mojej nad 38 ....

najjulinka
autor
25. jan 2010

No pri 38 diazepan mi pride moc skoro.. niektorí lekari aj zražať horučku liekmi odporučaju až pri 38,5....... My pri 38 začiname davať lieky proti teplote.....

magimary
25. jan 2010

tinika, diazepam sa nemôže dávať "len tak" a najmä URČIte nie len nad 38°C...
38-ka je len zvýšená teplota...horúčka je až od 38,5°C
a zráža sa tiež až od 38..jedine, ak už niekto mal febrilné kŕče, vtedy sa postupuje inak...

nič netreba preháňať...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre