Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

tatiannna
13. feb 2010

baby nemáte vy spánkový deficit poniektoré? šak skoro nespíte...

cairka
13. feb 2010

dobré ránko.
my kukáme otvárací ceremoniál ZOH a prišla som na to, že veve je kanadská indiánka 😀 😀 oni tancujú presne tak isto ako ona 😀 rozumej štýl "skáčem ako capko a pritom sa krútim ako v kŕči" 😝 a veve sa kuká na indiánku tancujúcu a že "ona je ako ja" 😀 😀 tak som jej len povedala, že áno, AJ indiáni majú takú hnedú pokožku a čierne vlasy ako ty 😝

lenkove
13. feb 2010

ahojte
tak my sme dnes vstali v noci iba raz 😵 😵 dala som nurofen a pred spinkanim sme sa olejcekovali bez kupania, tak neviem ci jedno ci druhe zabralo 😵 hore je od pol piatej (dakujem za tu polhodinu 😀 😀 ) spala uz raz 30 minut, teraz som ju dala druhykrat, tak sa tam bavi a uvidime ci zaspi, zubnadlo jedno 😉

Tatianna, pockaj ked dostanes to dievcatko do pestu 😀 uvidis, ze spankovy defit je menej zly ako nepokecat na konikovi 😉 😉

a babule, neviem ci som pisala /ale isto/ ze Ivi si prve dni hrozne skrabala hlavicku pri zaspavani a nocnom krmeni.. a uz si neskrabe 😵 😵 klop klop klop

Mixka, ahaaaa 🙂 dakujem 🙂 ta moja latincina je len akasi napoly 😀 😀 😀

tatiannna
13. feb 2010

LENKOVE chlapčeka 🙂 ááále možno nakoniec bude dievčatko... alebo aj obidvaja... alebo aj nič, keď mi to úrady zatrhnú... inak ja nespávam už asi 2 týždne, takže v podstate to mám taký tréning 😎

lenkove
13. feb 2010

no a u nas je spani pro decka
ideme varit - spolu 😀

lenkove
13. feb 2010

tatianna
no zle citam 😉 ale chalani isto tiez nespia 😀

tatiannna
13. feb 2010

😝 o tom nepochybujem 😀

marketka1
13. feb 2010

Ahojte a pekný deň.
Cairka aj my dnes fičíme na ZOH.
yukki tak Kikuša sa nezdá ona sa naučí a máte aj pekné kvietky v izbičke.

lenka ani chlapci nespia aj kubo je ranné vtáča ale teraz je to už lepšie do nedávna sme vstávali k nemu 3-5x za noc teraz už len 2-3x a ráno vstáva okolo 5-5:30 a zalomí ho okolo 8:30 na cca 1hod. a obedňajší spánok máme okolo 12:30 1,5hodinky približne.

najjulinka
autor
13. feb 2010

Nám deti vstavali okolo šiestej.. .ale teraz ked boli len 3, tak sme ich naučili pekne ráno hajať... Prišla Linduš... ona sice buva, Vašíček tiež.. .Ale Linde musime o šiestej lieky.. .takže normalne na budik vstavame a tým zobudime vždy dvoch najmladších a občas sa ešte dakto popri tom zobudí.. dnes všetci 🙄 🙄 🙄 Na porazenie.. aj by spali ešte aspon chvílu, ale ked musime na budik sa budiť.. .na porazenie.... čo narobime.... 🙄 🙄 🙄 🙄

tatiannna
13. feb 2010

Ech, tak to áno, to je veselé...koľko ich teraz vlastne máte doma? 5? A Lucinka je pestúnska, ak som to dobre pochopila...snažím sa tu dostať do obrazu trochu...

My od rána nervy s týmito...malá zablokovala bratovi ráno sim kartu... Potom zistila, že v piatok nemala zošit, do ktorého si mali zapisovať úlohu, tak si to napísala na papier, ale ten niekde stratila, takže vlastne žiadne úlohy nemá... Moja sestra tu teraz so starším lúšti matematiku, lebo si tak napísal zadanie,aby to nebolo možné vypočítať a aby teda nemusel nič robiť...
Každý boží den donesie jeden z nich poznámku, že nemal úlohy, že nemal pomôcky, že nenosí toto do školy a tamto...v piatok prišiel on s poznámkou, že každý žiak má nosiť 4 diktáty opravené a podpísané raz za mesiac do školy a on ešte nedoniesol žiadny... Akurát že ja som o tom nevedela a diktáty si doma stále píšeme! Ale v škole vyzerám ako nezodpovedná krava, ktorá si doma lakuje nechty a serie na deti... kurňa, tak som hneď z rána rozčúlená...

Krpatá skloňuje slovo líce a má to celé zle, ale vadí sa tu so všetkými a šteká po nás, že to je dobre a ináč to nejde...

tatiannna
13. feb 2010

JULIA tá vaša Lucinka je wau dievčatko...presne takéééto som si ja vždy predstavovala...veeeľmi chutnučká 😲

tatiannna
13. feb 2010

No a keď som sa tak rozpísala, tak ešte niečo sa vás opýtam: rómske deti.

Moja predstava od malička je, že raz si vezmem krásne rómske čierne dievčatko tak cca 3-ročné, ale aj menšie, či väčšie, to nehrá rolu...a tá predstava ma stále neopustila, ale môj priateľ s tým má problém. Nie rasistický, ale taký kvôli tomu dieťaťu, že s čím sa bude v živote stretávať, že to bude mať ťažké a tak...

Ako sú na tom v tomto vaši chlapi, keďže mnohí máte rómske dietka? Akože tmavšie mu nevadí, ale také, že vyslovene čierne, tak to odmieta...

mexx
13. feb 2010

Ahojte,

u nas tak hnusne fuka uz od rana, ze nemam chut ani nos vystrcit z okna, nieto este cela vyjst von. 🙄 V posledne dni som komplet jak zmrzlina, nechapem, co sa so mnou deje, ja som skor horkokrvna inokedy... 😅

Inak, my sme boli vcera na UPSVaR, a pani nam tam tvrdila, ze nas V. ma napisane v spise, ze ma osvojitelnost, a tym padom je urceny len na adopciu. Takze do pestunstva by sme ho akoze vobec nemohli chciet. A ze teda keby aj nahodou vezmeme dieta volne na adopciu do pestunstva, tak stat je povinny dalej mu hladat adoptivnych rodicov, pretoze sa musi snazit poskytnut mu najvyssiu moznu formu nahradnejs starostlivosti. Preto by sa nam mohlo stat, ze osvojitelne dieta nam mozu z pestunstva zobrat, ak ho bude chciet niekto do adopcie, resp. ze stale ho davaju do medzinarodky, ci by sa nenasiel niekto tam. 🙄 Uz ste sa s tym stretli? 😕

najjulinka
autor
13. feb 2010

tatianna no vezmi také, čo ti povedia, že z nej nič nebude a bude pekné a šikovné ako tá naša 😉 😵 😵 😵

mexx my mame osvojitelne dieťa v pestunstve, myslim aj Kiko je ten pripad a vlastne aj dvojčatá su ešte ten prípad.... takže tak.....

mexx
13. feb 2010

Juli, som im tam tiez povedala, ze o takejto forme som este nepocula. Ze automaticky som to brala tak, ze bud je dieta iba do pestu alebo do oboch, takze pestu vzdy. A teta tvrdila, ze nenene. 🙄 Este na mna pozerali ako na puka, ze ako je mozne, ze take nepoznam, ze to sa bezne robi, ze ludom beru deti z pestu, aby ich dali do ado. 🙄

najjulinka
autor
13. feb 2010

mexx keby si počula čo mne na urade povedali... akože dostanem výpoved z profi, ked vezmem decko do pestunstva a pod.... nevadila som sa.. . akože som sprosta hus a neviem, že zamestnavatela do mojej rodiny nič a je moja osobna vec či budem tehulkovať alebo či si adoptujem či cvezmem do pestunstva a ani za jedno výpoved mi dať nemožu.... na to je zakonnik prace.......... to by tu každá druhá maminy bola bez práce.....

mexx
13. feb 2010

No ved na uradoch sami experti... 🙄 S nami jednali celkom slusne, zvrhlo sa to, az ked sme zacali hovorit konkretne... 😅 Pri konci sme sa dozvedeli aj to, ze pestuni su vysoko rizikovi, lebo urad nikdy nemoze vediet, ci si to za par rokov nerozmyslime, a co potom chudatka deti... 😨 🤐

najjulinka
autor
13. feb 2010

keci keci keci... vsak na to existuje aj predoadopčna starostlivost, aby sa dieťa dalo vratiť...... 😝 😠 😠 😠 😠 a to im nevadi?

tatiannna
13. feb 2010

Veru kecy, kecy, kecy...akonáhle ide dieťa do pestúnstva, je vyškrtnuté zo zoznamu vhodných detí do NRS!!!
Zase niekto v obraze, panebože, čo za osoby to tam robí????

tatiannna
13. feb 2010

keby bom prípad, že sa uchádzate o pestúnstvo nejakého dieťaťa a v tom istom čase ho chce niekto do adopcie, tak vtedy má adopcia prednosť

mexx
13. feb 2010

No budete sa hadat, ked ste uplne na zaciatku? 🙄 Sme povedali, ze ved dobre, ze si to presetrime aj v domove aj na patricnom urade, kam patri maly, a budeme to riesit, ked budeme my zaradeni do zoznamu. Som zvedava, kolko to potrva. Tvrdili nam, ze odpis budu mat tak do dvoch tyzdnov, aj tu spravu z mestskeho uradu, a pracovnicky okresneho UPSVaR maju 30 dni na presetrenie pomerov. Tak som zvedava, ako sa budu drzat tychto svojich lehot... 😕 Ale ubezpecili nas, ze vlastne ich tie bytove pomery zaujimaju len do tej miery, aby zistili, aky velky mame byt a kolki budeme byvat a podobne, inac nechcu vediet nic ine. Lebo MM sa hned trapil, ze ked este prerabame a nie je vsetko dokoncene, ci to nebude vadit. A uz sme poculi rozne historky o navstevach socialky, tak nam mierne lepilo. 😅

tatiannna
13. feb 2010

K nám prišli, musím povedať, že dve milé mladé baby, popýtali sa, porozprávali sme aj o inom, a išli. Nič také sa nepýtali, ani nikde nesnorili, takže v poho...no ale všade je to inak... to mi stále v Návrate zdôrazňujú, že v každom kraji bežia veci úplne inak...

No a tá správa z MÚ...u nás im to trvalo takmer 3 mesiace...

yukki
13. feb 2010

Mexx Kika mala osvojiteľnosť, aj som si ju do osvojenia vzala, ale ešte aspoň dva razy počas predosvojiteľskej mi bola (na súde a tuším zo sociálky) položená otázka, či naozaj do ado, že veď nech si rozmyslím, že ju môžem aj do pestu vziať...a nikto netvrdil že mi ju potom vezmú a dajú niekomu kto chce ado, skôr si myslím že pravda je tá, že také dieťa je okamžite vyškrtnuté zo Zoznamov...keď sa dostane do pestúnskej rodiny.

cairka
13. feb 2010

aj veve má osvojiteľnosť a teraz ked sme riešili priezvisko mi bolo vysvetlené, že pokiaľ sa dieťa s osvojiteľnosťou vezme do pestu, tak vlastne "prestane" byť osvojiteľné, práva rodiča zostanú zachované...ale ani ho nemôžu ponúkať dalej na ado...

tatiannna
13. feb 2010

A čo tie rómske deti? Aké máte s týmto skúsenosti? (moja otázka 11:15 🙂 )

cairka
13. feb 2010

tatianna, no my sme samé, takže neviem, aký názor by mal muž 😉

cairka
13. feb 2010

podľa mňa to už je trocha vypočítavosť, ked niekto povie, že rómske mu nevadí, ale tmavé nechce 😝 😀 ved jeden zo základných znakov rómov je hnedá pokožka 😎

tatiannna
13. feb 2010

ale veďže nie tak som to myslela 🙂 rómovia ako takí mu nevadia, veď teraz máme doma tiež dve rómčatá, ale proste sa bojí, že to to dieťa bude mať ťažké...proste ja by som najradšej takú babulku ako máš ty...to je proste nááádhera, ale to on nie...akože polo je v poriadku, ale takéto tmavé...podľa mna keď to dieťa uvidí, tak už bude inak hovoriť...len som chcela vedieť, či s tým máte nejaké skúsenosti... juj a nevedela som, že ste samé

martina_maxian
13. feb 2010

ahojte,,, 😉 tatiannna, my máme dvojčatá mulatkov, takže majú dosť tmavú pokožku aj mm ich zbožňuje... Jednoducho keď sa pozrieš do tých úžasných detských očí, tak nevieš povedať, že toto nie,,,,, 😉 😉 😉

cairka
13. feb 2010

tatianna, veve bola ponúknutá ako polo a bio tvrdí, že otec nie je róm 😀 😎
neviem, my sme zatiaľ nemali negatívne skúsenosti, ale tak ešte je malá a všade chodíme spolu...iné to bude, ked bude chodiť sama...ale tak dali sme sa na boj, keby bola čierna cigánka z DD, tak nemá žiadne zázemie, takto bude mať mňa u koho bude vedieť, že keby bola fialová, alebo strakatá, tak je to jedno. zatiaľ sa pýši svojím telom, trocha mi v tom pomáhajú všetky tie tetky, ktoré (až prehnane) chodia, aká je krásna, aké má oči a dlhé mihalnice... (hoci ja ju usmerňujem, aby zas nebola horenos 😝 )

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre