Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

tatiannna
21. feb 2010

No Magimary presne som so Zuzkou Petríkovou z Návratu preberala tú iróniu života...ja som na tréningu vyhlásila, že nikdy, nikdy by som nevrátila deti do DD...dokonca som sa dostala do skupinu, ktorá takúto scénku mala zohrať a ja som chytila taký záchvat plaču, že som to odmietla hrať a napokon sa scénka nekonala...

A zrazu som práve ja postavená pred takúto situáciu...akoby ma niekto naschval skúšal...

No ja verím, že s tými hosťovskými to pôjde...ak im nariadia ústavku a povedia matke, že nemá šancu, tak požiadame o to pestúnstvo...vôbec neviem ako budeme riešiť potom bytové otázky, ale to nevadí, to už nechávame na osud.

Inak decká to berú dobre, statočne...chudiatka sú zvyknuté, že ich takto presúvajú celý život...malá teraz so mnou upratovala veci v izby, triedili sme, čo vyhodíme, čo si tu nechajú a tak...

Ja som mala poobede taký menší psychický kolaps, normálne som si musela dať tabletku na ukľudnenie, Peťo ani nehovorím, ten od rána niečo robil, len aby na to nemusel myslieť...

Zajtra ideme do žiliny, ja idem do Návratu a tak sme si povedali, že si spravíme výlet vláčikom, tak decká sa hrozne tešia... Teraz som im napísala úlohy do zošitov, že čo sa majú cez prázdniny učiť, tak Marianka sa tu na mňa hádzala, že aká som strašne dobrá a ako sa o ňu starám 🙂 Duško ohŕňal nos, že ešte aj v domove sa má učiť!

najjulinka
autor
21. feb 2010

a aby som zas nevychvalila, že aký suprový vek.... lucka dnes kcela na večeru pribinačika... dala som jej. .a nejak videla, že obaja dospelaci makame a že sa nikto nediva a džabla ruku do neho a vybrala a zatriasla s nou, lebo bola elá zašpinená samozrejme.. a tak pribináčik z ruky lietal po celaj obývačke - gauč, stolik, stoličky..... 🙄 🙄 🙄 a ona jak videla, že ma tu ruku špinavu, tak jačala.... no proste čistotne prasiatko doma mame.. inak v týchto veciach je lucka divná - niečo ma v paži čo sa špiny týka a dačo nemože zniesť, hned utrieť, nešťastna, že je špinava..... a to v plno veciach je taka extremna čo sa čistoty a prasiatkovania týka...

martina_maxian
21. feb 2010

no u nás sa nič také nedeje, plachty máme také naťahovacie a úplne v pohode, dokonca ich aj prikrívam,, a všetko ostane pekne v postielke,,, akurát majú takú vankúšoidnú hračku v postielke a tú zvyknú cez pobedné spanie povyhadzovať z postielok,,, Moja mama hovorí, že také krásne a šikovné deti ešte nevidela... my dvaja sme z nich úplne na mäkko, tie deti sú fantastické.... Markétka je cez deň občas taký čertík, ale úplne v pohode... Inak boli sme na tých odberoch, tak Markétka ma krásny krvný obraz, už nepotrebuje ani železo (maltofer), Marek ešte potrebuje železo, ale tiež je to fajn..

najjulinka
autor
21. feb 2010

No super s tým krvným obrazom ...
to moja mama sa smiala, že však nie su blede, že čo to, že železo papaju 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
22. feb 2010

Dobre ranko.

martina_maxian
22. feb 2010

ahojte, krásny pondelok prajem...
dnes tu nikto nie je?? Kde ste všetci... Ja mám defekt na aute, na kolese,,, tak dnes budeme doma, kým nám nepríde domov tatino... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lenkove
22. feb 2010

ahoj Martinka
tak to mas smolu, ale aj doma je dobre 🙂 ja sa hram a mame doma tatina, ten vysava 🙂 ako dobre ze ma dovolenku, ja sa len hram 😀 aj kavu som si rano vypila (vacsinou ju dopijem az ked ju ukladam na noc 😀 ) a neviem ci si nedame este jednu 😀 Ivanka je dobra, isto preto ze sa vcera vyhrala s detickami 😵 take dobre k nam prisli, co sa s nou hrali a nebili ju, nie ako jej bratranci 😀 😀 straaasne ma rada deticky, ked ich vcera videla vo dverach nevedela co skor 😀 ci tapkat ci sa tesit ci ukazovat aka velka vyrastie 😀 taaaka bola zlata 😵 😀

najjulinka
autor
22. feb 2010

Ja som dnes vbehla do sekača a dostali tovar akurát, takže kooooopec ludi,a le mam pre velkáčky rovnaké rifle a pre malačky mam nadherné tričula rovnaké.. no a plno gatí takých po kuse a jedno pyžamko pre mimi, ktoré ešte len dostaneme (snád) dakedy 😅 😅 😅
Ale keby som mala novorodenca, tak mu tam komplet prve oblečeničko nakupim.. pyžamiek do troch mesiacov na tucty mali a ako nové.......

marketka1
22. feb 2010

ahojte pekný deň všetkým pridala som pár fotiek.

najjulinka
autor
22. feb 2010

Marketka super foto - hlavne spiaci Kubik a s lyžiarom.

Ja som dnes nakupila v DM a doma pozerám, že miesto čajiku pre deti som kupila čajik pre dojčace matky... Hmmmm... 😀 😀 😀

yukki
22. feb 2010

Marketka peknučké fotky! Chlaani sú výletníci 🙂 a ten lyžiar odkiaľ sa tam vzal? 😕

martina_maxian
22. feb 2010

marketka perfektné fotky... je mi jasné, že ste sa tam mali skvele... 😉 🙂 🙂 🙂

cairka
22. feb 2010

markétka,parádne fotky 🙂 ujovi asi chýbali vnúčikovia 😅

marketka1
22. feb 2010

yukki ten lyžiar v dobovom kostýme tam bol aj s manželkou a len tak sa pred nami z ni čoho nič vyskytli tak sme sa s nimi pofotili a odprevadili nás z Rainerovej chaty až na Hrebienok mali tam vraj niekde zraz a prechod v dobov.kostýmoch cez Tatry, ale boli veľmi zlatý 😉 a chalanov sme od neho nevedeli odtrhnúť.

dioliana1
22. feb 2010

Kto chce zlavove kupony do dm, mne su nanič, nemám člensku babykartu ☹

najjulinka
autor
22. feb 2010

no ja mam na vymenu.... a prečo su ti na nič? nechodiš do dm????

dioliana1
22. feb 2010

ešte som nebola, to treba nejakú členskú kartu nie?

dioliana1
22. feb 2010

bez rodného listu nedaju

juliap
22. feb 2010

ahoj dioliana, tak som vas nasla, ak mas tie zlavove kupony do DM tak ich mozes pouzit, len ked mas kartu, tak sa ti zapisuju pri kazdom nakupe aj ody, ale nie je podmienka, ze ak chces vyuzit zlavovy kupon musis mat kartu ... 😉

juliap
22. feb 2010

body nie ody, nejako mi nezobralo pismenko ... xixi

juliap
22. feb 2010

vidim ze tu mate vela popismenkovane, my momentalne nemame ziadne mimi z DD, lebo som tehu, termin v aprili a som na rizikovom, stale hrozi nemocka, tak sme nechceli teraz. ked sa nam mimi narodi, tak som myslela, ze si nechame tak pol roka pauzu len s nasim, no a potom uvidime, ale radi by sme 1 k nemu, najlepsie male mimi ... inac mame este 2 slecny 13 a 9 rocnu, tie su moje. ale som rada, ze som sa dozvedela o tejto teme, aspon ziskam skusenosti a podnety od vas ... 🙂

najjulinka
autor
22. feb 2010

dioliana aj bez rodneho listu ta zapisu, ale tak ako pise juliap na použitie kuponov ti netreba byť členkou.... 😉

najjulinka
autor
22. feb 2010

so S. sa potom registruj... 😉 a kartu na body si zriad hned....nech už sa ti zbieraju...

najjulinka
autor
22. feb 2010

xixixi v správach je chatarka z letneho pobytu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tatiannna
22. feb 2010

Tak náročný rozhovor za nami...deti zbalené a pripravené na odchod...myslím, že celkom dobre to vzhľadom na okolnosti všetci zvládame...

najjulinka
autor
22. feb 2010

tatiannna ber to z inej stranky - budu mať to naj z oboch veci... v decaku týžden , poflakaju školu a tak a k vam na navštevu - len si vas užiju 😉 akože z ich pohladu podla mna v pohode... vzhladom na ich vek a kratku dobu čo u vas stravili.. .akože my dospelaci vieme, že keby ostali, tka im to do života dá viac.. .ale oni sa na to inak divaju....

tatiannna
22. feb 2010

tak toto máš svätú pravdu Júlia...ono to presne takto berú, že nič hrozné...

najjulinka
autor
22. feb 2010

vsak ja viem ako to beru puberty.. mali sme to doma....

tatiannna
22. feb 2010

🙂 tak to som rada, že si rozumieme ... aj keď malá má pubertu ešte ďaleko sa mi vidí...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre