Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
2. mar 2010

Ked riaditel chráni Nikolku ako svoje dieťa, tak nech svoje deti presuva jak kus nábytku.... 😠 😠 😠 Asi tolko......

najjulinka
autor
2. mar 2010

To Lucinkina biomatka je vzor asi pre riaditela Martinskeho decaku.. Ta celý čas na sude vykrikovala, že nechce aby Lucka bola u nas, ale v domove.... No asi by mal zmeniť pracovnu pozciu, lebo naberá móresy od klientov...

najjulinka
autor
2. mar 2010

resp. od rodičov klientov

marketka1
2. mar 2010

cairka súhlasím s tebou hosťovské pobyty sú v istých situáciach potrebné je jasné že by ich mali nejako rozumne vyriešiť aspoň nejakými tými príspevkami z DD na stravu, aby to nebola až taká finanč.záťaž novej rodiny, lebo je takých prípadov veľa(cairka ,maznacik) že kým sa to celé z legalizovalo boli rodiny bez nároku na soc.dávky(RP,prídavky atď.) a DD sa vedome nabaľovali.
To že niekto si chce dieťa zobrať na taký pobyt nie je predsa nič divné veď každý chce byť stým svojím vyvoleným čo najskôr je to pre obe strany to najlepšie čo môžu DD spraviť hlavne pre dobro a zdravý vývoj dieťaťa a vzájomných väzieb.

mne sa ten príspevok z reportérov zdal veľmi jemný (myslím že to mali viacej rozpitvať škoda tiež, že do toho plietli aj ten druhý príbeh mohli tomu nechať taký priestor ako cigaretám)
som zvedavá na výsledok či to bude mať na niekoho nejaký dosah(môj osobný názor že sa to ututle)

najjulinka
autor
2. mar 2010

maznacik u nas sa interakcie robia aj v domove a aj doma.. Ale nie tak, že šupnem na týžden decko do domova.. ale prídeme na interakciu do herne (nie na skupinu) do domova. Dvojčatá mali interakcie len u nás, Kiko mal jednu v herni v domove, ostatné u nas. Je to aj o detoch... Mareček z psychiky dostal teploty ked sme boli v domove - resp. ine vysvetlenie na 2 x teplotu čo u nas bol nemame. Jedno boli až horučky a to som ich nechala v herni bezo mna - mali sme poradu, druhé bola len navsteva lekarky a jak som ho tam vyzliekala, tak už bol kapanek teplejší , ale to bolo len kuk a šli sme domkov, nikde neostal v domove bezomna...
Aj e dmusim priznať e tou horučkou mi aspon dal najavo, že už chape, že je inde domka, lebo to bolo ani nei 2 mesiace čo boli u nas a to ešte dosť vela revali a vela najavo nedali.. .Takže tou horučkou mne osobne dal najavo veeeelmi vela... Inka vtedy ked som sa vrátila z tej porady do herne, tak obaja "vyorané" tváričky - tak už som vedla, ž eje zle, ale že až horučka..... to hned v domove mu namerali 39,9 vtedy... a na druhý den už nič.... všetko ok...

joj som sa rozpisala.... ale ked to bola dosť sila na mna ako deti zareaguju.. .a to u nas v domove funguje dobre čo sa týchto vecí okolo NAŠICH detí týka...

najjulinka
autor
2. mar 2010

Inak Lucka dnes dalsi pokrok.... Rano sa hrala s bábikou.. .Doteraz ked sa hrala, tak rozpravala, ale len "svoju rolu" ... nerozprávala za hračky s ktorými sa hrala.. .akože predstavila si asi čo a druhá strana akože rozprava,a le hovorila len svoju stranu... .Dnes prvýkrát rozprávala za bábiku... Zlatá bola... kecala si tam svoje.. a naraz povedala bábika "povedz ďakujem".. a bábika akože povedala (tenším hlasom!!!) "ďakujem"... 😵 😵 😵 😵 Lucka strašne lubi ked hovorime "dakujem" inak.. .takže ona si to aj od nas pýta hovoriť 😀 😀 😀 Ale napr. v takých veciach, že:
ja sa jej pýtam "možem Ti dať túto mikinu?"
ona "Ano"
tak poviem ničo ako "tak pod sem, dam ti ju"
a ona na to "povedz ďakujem" - to akože za to mam podakovať, že mi dovolila jej dať tú mikinu 😀 😀 😀

aj ke dma pusti na záchod takto, tak jej poviem dakujem, aj ked ma pusti umyť si ruky... no zlatá je.... ale zas na druhu stranu aj ona to slovičko často používa... také male slušné dievčatko...... myslim, že časom zdrbe susedu čo býva pod nami, že sa neodzdravuje tá suseda... 😝

najjulinka
autor
2. mar 2010

Dnes sme dali Lucku hajať aj s kamerou do izby... lebo sme boli zvedaví čo tam robí... Lebo rozprava same krásne veci miesto hajania... No a došla som po nu po akože hajaní a ona mi ukázala plný hračkarsky hrniec s natrhanou vreckovkou, že "navarila som"... tak sa jej pýtam "čo si navarila?" a ona "sopel som navarila" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tatiannna
2. mar 2010

ja som sa dnes tak strašne rozčúlila na ÚPSVaRe, že až... odstála som si tam hodinu a pól v rade, kde predo mnou boli iba 5 ľudia! a keď som vošla konečne dnu, tak sa ma pýta, či robím na dohody a ja že áno a ona že kde ich mám, že bez nich ma nezaeviduje... zvýšeným hlasom mi vysvetľovala, že bez nich to proste nejde... ja jej vravím, že dnes je posledný možný deň na evidovanie, bola by som prišla skôr, ale milá pani z DD mi poslala papiere na poslednú chvíľu, takže mi to prišlo včera poobede...

ju to nezaujíma, mám ísť domov a doniesť tie dohody, veď to nie je problém sa otočiť...vravím - to myslíte vážne? áno, myslí.

tak ja ako šialená letím domov, ani som sanevyzula, zhrabla som dohody, stihla som ten istý bus, z ktorého som vystúpila, doletím tam, bežím za kamoškou, nech mi to ofotí a klopem tej milej panej, ktorá ma vyhodí za dvere, že mám čakať...to bolo 11:40, od 12 do 13 majú obednú pauzu... 11:50 prišla, že jej mám ukázať tie papiere...že no teda dobre, s týmto ma zaeviduje, o 13-tej nech prídem... pozerám na Ňu ako na zjavenie, či si robí srandu...že ona už teraz nemá čas, ide mať obednú prestávku a mám proste prísť o 13-tej...načo vyšla z kancelárie a zavrela za sebou dvere...mňa nechala stáť v tom kancli s papiermi v ruke! pýtam sa jej tiež milej kolegyne, že či to akože myslí vážne a ona ma odbila s tým, že "rozprávali ste sa s kolegyŇou, ja neviem ako ste sa dohodli" pritom to všetko počula...

vravím že dobre, idem teda za vašou vedúcou...zobrala som papiere, vtrhla k vedúcej (je to moja známa, tiež neviem, prečo som nešla za ňou hneď) a vravím jej, že aby si zrovnala svoje podriadené...tá ich ale hneď začala hájiť, tak vravím, že "pozri alebo s tým niečo spravíš alebo idem rovno za riaditeľkou úradu...ja som tu prišla vo vašej pracovnej dobe a ona ma odmietla vybaviť."

tak mi dala dve možnosti - alebo počkám do tej jednej alebo prídem zajtra ráno na 8 a ona mi vybaví, aby som to mala s dnešným dátumom...ide ma roztrhnúúúúť....fakt ľutujem, že som nešla za tou riaditeľkou, ale počítam, že bola na obede!!

tak tieto škatule ja platím zo svojich zárobkov! nech ju boh chráni, keď na mňa zajtra škaredo pozrie, hneď píšem písomnú sťažnosť

marketka1
2. mar 2010

juli teraz si mi pripomenula jednu z porád čo sme mali v DD ja som mala povinnosť prísť aj s Martinom (bol u nás v tedy cca 4mes.) V DD mi ho vychošky na rozhodnutie riaditeľky zobrali medzi tie isté deti s ktorými bol 2,5 roka.
A ja som odišla na 3,5 hod.poradu a školenie do inej časti DD.Keď som sa vrátila pre Martinka stál v rohu miestnosti plakal (podľa očí bolo zjavné že nie len chvíľočku) a ostatné deti mu nedali pokoj štuchali ho, hladkali a dobiedzali.Martina som dávala z tohto zážitku dva týždne do poriadku vrátili sme sa na celodenné plienkovanie mali sme problém pri zaspávaní, a všade mi bol v pätách. ☹
A to všetko iba pre rozhodnutie riaditeľky.

pupaviena
2. mar 2010

ahojte, som tu dlho nebola, ale som pozrela ten prispevok...rozumiem tomu tak, ze nikolka je teraz v detskom domove? a s tou profi mamou rozviazali pracovny pomer kvoli tej reportazi?
to je peklo...

marketka1
2. mar 2010

tatiana zvykaj si takto na úradoch ak si hneď neotvoríš pusu tak Ťa budú preháňať hore dole. Ja na takéto škatule používam formulku budte taká láskavá dajte mi na papieri to čo ste mi teraz povedali (hlavne ak si pracovnom čase na úrade u lekára) hneď zmenia prístup. 😉

najjulinka
autor
2. mar 2010

marketka, tak u nas porada netrvala 3 a pol hodku.. maximalne tak hodinu.. .ale asi ani to nie a nedavame deti na ten čas na skupinu, ale do jednej herne (do tej istej čo na interakciu bola) a su tam len deti z profi a jedna sestrička ich pride strážiť. Nejdu deti na skupinu, ani tam nepapaju, ani nehajaju , ani nič.... Dokonca raz ked boli Kiko a Lucka malilinkatý, tak Lucka celu poradu prehajala v kočiku - len som odparkovala kočík pre dvere herne, aby ju počula sestrička čo stražila ostatne profi deti, keby dačo.. ale lucka celý čas prehajala... 😵 😵 😵 a občas sa v tej herni s detmi a s psychologičkou potom ešte zdržime a pokecame....

tatiannna
2. mar 2010

to máte nejaký zázračný domov Julia 🙂

najjulinka
autor
2. mar 2010

a nemam povinnosť nosiť deti zo sebou na porady , len 5 deti nemam komu dať postražiť vacsinou... 😅

tatiannna
2. mar 2010

🙂 Markétka tú formulku určite použijem, veľmi sa mi páči, ďakujem

Ja som sa tu na ten Pride pýtala preto, lebo som od veľa ľudí počula, že Pride je dobrý, tak som si ho chcela spraviť...aby som sa niečo dozvedela atď...nechcem sa na základe toho radiť do žiadneho poradovníka...šak do toho sa dostanem dúfam keďže už končím prípravu v Návrate 🙂

najjulinka
autor
2. mar 2010

tatianna sa to zaviedlo asi na prvej porade.. to som mala ešte krpaté deti a aj ich chceli šupnuť na skupinu , ale som povedala, že neviem či je to to naj, lebo že Kiko ma trošku soplik (hlavne som sa bala, že ako moje deti zareaguju na skupine) a v tom prišla aj kolegyna s detmi a tak nejak dumali, že ako to spraviť a vymysleli toto a tak to už ostalo... 😉 😀 Z prvej improvizácie sa stalo pravidlo 😉

tatiannna
2. mar 2010

tak ale to sú rozumní ľudia s ktorými sa dá dohodnúť potom...to sa nevidí často

aksuram
2. mar 2010

Ahojte,
tak som stihla precitat len tuto stranu zbezne- skusim zareagovat.
U nas orada trva dlho- je sice len raz za stvrt rok, ale je to na cele doobedie. S detmi mam 2 moznosti, do ziadnej niesom tlacena, len mam dostatocne skoro oznamit co som si vybrala- bud donesiem deti do Ded a idu na skupinu, a mam im pribalit jedlo, alebo ostanu pri niekom s kym sa spise taka akoze dohoda ze sa o nich postara na vlastne naklady pocas toho dna.
Tatianna- ta "pani" uradnicka ma uplne sokovala- nastastie s takou "ochotou" som sa este nestretla.

tatiannna
2. mar 2010

Aksuram ja sa s tým bohužial stretávam pravidelne...asi je to u nás bežné...inak náš úrad má dosť zlú povesť 🙂

tatiannna
2. mar 2010

JÚLIA a ty si ma na fb nepridáš? zase mi tu chýbajú ten plačúci emotikon...

cairka
2. mar 2010

táni, ved plačúci smilo je tento 😢 za to grcajúci chýba 😝

tatiannna
2. mar 2010

to je iba smutný, ale neplače... grcajúci rozhodne chýba, dnes by som ich tu dala kvantum

cairka
2. mar 2010

ale ved má slzu pod okom 😉

yukki
2. mar 2010

Cairka rýchlo ešte napíš adminom, menia-obnovujú? MK že "my chceme grcka!!!"!

cairka
2. mar 2010

smile asi ostávajú rovnaké, aspoň v tej betaverzii sú tieto isté 😒

najjulinka
autor
2. mar 2010

Baby dnes je rok (!!!) čo Kiko išiel pá (čiže už je dlhšie preč ako sme ho sami mali domka - NEUVERITELNE 😨 😨 😨 - tj. u nas bol bez jedneho dna rok a bez nas už je celý rok) a čo sme si Domču doniesli.......
Dominika zajtrajškom bude u nas najdlhšie profi - Lucinku nerátam, lebo tu sme si nechali a schvalne sme sa so sudom neponahlali a sud do nas asi videl, lebo tiež sa neponahlal a tak bola Lucka dlho profi, ale už naša 😉

najjulinka
autor
2. mar 2010

Mne tu už všetkých 5 deti hajuši... A dačo horí vonku a riadne , ale nevidim cez blok čo, len dimisko obrovske... Tak som zvedava na spravy...

najjulinka
autor
2. mar 2010

Tak horelo krízove centrum... Už to bolo v správach... Náš svedok a svadbe tam kedysi robil...

tatiannna
2. mar 2010

Krízové centrum? Ježiši, aj sa niekomu niečo stalo? Hm...je to dobre, keď je dieťa tak dlho v profi? Nenaviaže sa na tých profi rodičov tak, že už je pre neho naozaj ťažké začať vzťahy inde?

najjulinka
autor
2. mar 2010

Neviem či ešte fungovalo krizove centrum... lebo nikomu s anič nestalo.. to som postrehla.... a vraveli, že tam bývali bezdáci.. .ale či bezdáci klienti, alebo bezdáci čo prepavaju v opustených budovách to netuším..... ale to bol taký dom z unimobuniek... unimobunky lahko vyhoria a až do tla vo väčšine...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre