Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

juliap
12. mar 2010

brulka, neviem ci nieco ovplyvni info o tom, ze si tehu, my sice nemame ziadost o adopciu, ale som profi, jedine co som si dala teraz je vzhladom na rizikove tehu, ze momentalne nemozem zobrat dietatko, nie preto, ze by som nechcela, ale ak by som musela do nemocky, bol by problem ...
a potom ked bude mat mimi pol roka-rok by sme praveze chceli rovnako stare mimco z dd ... 😉

magimary
12. mar 2010

juliap, ale to sa nedá porovnať-tvoje "odložené" profi a brulkina žiadosť o ado 😕 ,
alebo som nepochopila?

brulka
12. mar 2010

juli tak to ja by som sa len potesila ak by sme mohli aktualizaciu robit inde 😉 som zvedava co povie maznacik. ona ma tie zakony v malicku 🙂

juliap
12. mar 2010

magi jasne ja neporovnavam, len ze ak su na socialnom normal ludia, tak pochopia tu informaciu a nebudu robit nejake bububub kolo toho ...

eki
12. mar 2010

díky brulka 🙂

magimary
12. mar 2010

jáj, jasne, juliap, tak to by -myslím-nemali... 😉
nie je o čom, skrátka pozastavia a ide sa ďalej... 🙂

brulka
12. mar 2010

ahoooj magi. nejak som prespala paaar riadkov 😀 😀 😀 super ta vidiet 🙂

ved tak to aj ja beriem juliap ze som na rizikovom a ak by sa nahodou daco zomlelo tak by bolo nezodpovedne mat doma dietatko z DD ktore akurat potrebuje najviac lasky a starostlivosti a maminu na 24 hodin - sa adaptovat domka. takze my by sme praveze za normalnych okolnosti mozno brali aj pred porodom ale takto radsej nie. zda sa mi to nezodpovedne. a co ak nahodou skor porodim a budeme mat doma blazinec s nedonosencekom to by bolo tiez nezodpovedne brat si drobceka z DD. proste sme sa zhodli ze az po porode - ze pockame 🙂

eki
12. mar 2010

na úrade nám vraveli, že tá príprava na úrade je zadarmo a v návrate alebo úsmeve sa platí. Neviete koľko to tak stojí?

brulka
12. mar 2010

eki ked som ja volala do navratu zhruba vo februari tak mi bolo povedane ze sa neplati nic - ze sa to zmenilo. jedinu vec co bolo treba zaplatit bol prispevok na miestnost v ktorej sa mal konat workshop - cca 1000 sk to bolo.

my sme totiz zacali na urade a po prvom stretnuti som volala zufala do navratu ci nemozeme zmenit subjekt a prist na pripravu k nim. tie casove udaje co nam povedala psychologicka na urade ma tak vydesili ze som skoro od zufalstva plakala. ze hodinku tyzdenne !!! si spocitaj to je 26 tyzdnov a to hned na dalsi nemohla lebo cestovala a potom mala dovolenku. ked som jej na druhom sedeni povedala ze rozmyslame o zmene subjektu tak nas prehovorila ze kazda hodinka su u nej akoze dve takze 13 tyzdnov sa uz ako dalo hoci stretnutia neboli mozne kazdy tyzden. no ale mame to za sebou inak bola ta pani velmi mila.

takze mne osobne by bol navrat vyhovoval omnoho viac lebo ten workshop mal trvat dva dni po 6 ci 8 hodin a to mas hned na jeden sup polku pripravy hotovu. je jednoduchsie si vypytat dovolenku na dva dni ako kazdy tyzden pravidelne meskat v praci. to mal problem moj muz. ale zvladli sme to 😵 🙂 😉

no ja by som aj napriek tomu poplatku volila navrat alebo usmev. ved im zavolaj do navratu - maju tam telefonne cislo poradenske a spytaj sa co to stoji aktualne. tu je cislo 0907/ 80 80 80.

brulka
12. mar 2010

volala som tam vo februari 2009 😉

magimary
12. mar 2010

my sme naplatili (v návrate) za prípravu nič...
tak neviem, ako iní 😕

eki
12. mar 2010

ok, díky, ked dačo zistím, dám vám vedieť 🙂

martina_maxian
12. mar 2010

ahojte, krásny piatok prajem,, 🙂
brulka, už som ťa tu dávno nevidela,, ako sa máte,, ako to zvládaš?? 😉 😉
magi, Tobimu všetko naj naj naj k narodeninám prajem,,,, veľký chalanisko je už neho.. 🙂

magimary
12. mar 2010

http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=5b99ee6593fcb...

mati, ďakujeme, večer tobikovi všetky gratulácie prečítam...už teraz ho visím, ako sa bude unesene tváriť... 😅

najjulinka
autor
12. mar 2010

visím 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

magimary
12. mar 2010

ja že, čo visíš a to ja visím?!? 😀 😀 😀
takže vidím... 😅

brulka
12. mar 2010

jeej ahoj mati 😵 no dobre sa mam 😉 spavat chodim kazdy den o pol desiatej, spim 9-10 hodin, pracujem zatial na plno a ked sa vratim z prace prezliekam sa rovno do pyzama a pod ho na gauc. tam si pockam na veceru a potom idem spat 😀 . ale lepsi sa to o vela ved za to zase konujem 🙂 . uz ste mi chybali len som nemala energiu este vecer zapinat pocitac 😕

inak o dva tyzdne idem zase na ultrazvuk a mozno sa dozvieme co to vlastne cakame 🙂 sa neviem dockat 😉

a ako sa mi maju cokoladky krasni certici ??? 😵 😵 😵 vy ste uz zohrani a je vam krasne vsak ??? ked bude pekne mohli by sme sa niekedy zase stretnut niekde aj s detickami 😉

najjulinka
autor
12. mar 2010

mary sme pochopili, ale pekný preklep.. .

najjulinka
autor
12. mar 2010

inak v Košickej novej vsi je volne miesto profi... zbavili sa mojej mamy , tak už nukaju jej miesto.. to len keby dakto chcel do jamy lvovej....

zicon
12. mar 2010

Ahojky jupiii mam novy notebook. Takze skusam co dokaze

najjulinka
autor
12. mar 2010

aaaa.... no ked sme pri notebookoch, tak to my kedy prideme na rad??? 😀 😀 😀 😀 tebe zicon blahoželam ku kupe.. 😉

martina_maxian
12. mar 2010

brulka, veľmi sa teším, že to takto skvele zvládate,,, 🙂 🙂 🙂
My sa máme fajn, čertíci sú fantastický,,, Dnes som bola zas na kadio, tak som ich vzala so sebou,, tak všetci boli z nich nadšení... 😀 😀 😀
teším sa, že si takto užívaš tehotenstvo,, ja nosím každý mesiac na kardio papier, že nie som tehotná... hrozné čosi.. Ale keď mám doma moje srdiečka, tak mi je to už celkom fuk..
Magi a dnes som mala veľké pokušenie, že prídem za tebou, keď sa to minulý piatok nepodarilo.. Ale keď som išla z BA, tak mi deti zaspali v aute, tak som teda nakoniec nešla.. 😉
Musíme baby dohodnúť nejaké stretko zas, rada by som vás videla.. 😉 😉 🙂 🙂
a u nás sneží..... 😀 😀

marketka1
12. mar 2010

ahojte pekný piatkový večer. 😉

smejkovci niet slov nad niektorými výkonmi nášho súdnictva ☹ ☹dúfam že čoskoro si nikolka nájde svoj domov.

magi Tobimu všetko najlepšie nech Vám robí takúto radosť každučký deň. 😉

ahoj brulka po dlhom čase si tu, ja som sa už bála že sa niečo deje.

natia myslíš že sa niečo podarí vyriešiť???

vitaj eki.

najjulinka
autor
12. mar 2010

baby ja už nevydržím.... ja to hodim do placu.... proste nie len Nikolkin pripad je hrozny... dnes našim znamim vzali 5 pestunskych deti...... bez varovania.. .v piatok poobede s predbežným opatrenim sudu........... deti odmalička u nich...... tá najstaršia bola 10rokov u nich... od 2 rokov........
proste hrozné.................................... dumam ako tie deti dostať späť čím skor.......... a asi nič neexistuje čo y ich vratilo užaj domov....... 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

smejka
12. mar 2010

juli ja uz nicomu nechapem.... ☹ ..a najhorsie ze pravdy sa nedovolas ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

magimary
12. mar 2010

no, v podstate, aj tu, aj tam ide o Nikolku (o jednu malú a jednu veľkú a ich rodiny 😢 ☹ ☹ )...
nedozvedela som sa od juli, ale neviem, či to aj nie je opäť zase z rovnakého kraja... ☹ ☹ ☹

najjulinka
autor
12. mar 2010

ja ich a tie deti poznam.. tu najstaršiu ked bola mala som dvihala na nohach.. lahla som na chrbat a ju som si dal ana noh a dvihala.. .tolko , že som mala až riadnu svalovicu na bruchu....... ale ked sa jej to tak páčilo.......... a sakra kde dnes skončila 😢 😢 😢 😢 a to si ešte dnes v škole zlomila ruku..... doobeda ju čakalo sadrovanie a poobede toto... no des a hroza................ som z toho dost mimo.........

najjulinka
autor
12. mar 2010

mary asi iný.. lebo odhadujem, že deti si riešia v svojich decakoch a tie putovali do decaku v trenčianskom kraji

cairka
12. mar 2010

tak my sme doma z klubu 🙂
majka, magi, tak nič, chcela som zistiť, či nie je malý bratranec 😀 veve je B. a druh bio (nie vaneskin otec je S.)
juli, no mne tak povedali v návrate, že aktualizácia sa môže len tam, kde si robila prípravu, inde príprava v plnej miere.

natia, juli, strašné...strašné...strašné... 🤐 ináč nikolka...to je tá nikolka, čo si písala pred časom?

lenkove
12. mar 2010

Cairka
sesterku mam pre teba ja 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre