Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
27. mar 2010

Zárubne mary závidim... My sme šetrili - mame kovové - 3 povodné a 3 nové - takže ani tie nie su rovnaké 😀 😀 😀 a javor je moja srdcovka.. .to vieš.......

magimary
27. mar 2010

no, teda, ale bude to strašná pálka... ☹
dokopy skoro 50.000(sk)...
a to sme akože vybrali z tých lacnejších... 😖
no, čo jedine pôžička... (ako vždy)... 🙄 😔

najjulinka
autor
27. mar 2010

a kolko kusov ich je???

magimary
27. mar 2010

6 kusov dverí a 6 kusov zárubní (z toho jedna zárubňa je taký ten posuvný systém, ale v rovnakej cene ako všetky zárubne)...
a keď som si bola dať robiť rozpočet pred vianocami, tak mi to vylo do 40.tis., nechápem, prečo a čo to teraz tak nadnieslo (?! 😨 )...neviem, ako to vtedy rátala... 😝

najjulinka
autor
27. mar 2010

Nooo dosť.....

lulucertik
27. mar 2010

magimary áno som to ja 😀
tha mám chrobáka v hlave zas stroskotať už nechcem ☹

magimary
27. mar 2010

jáj, tak to som rada, že aspoň niečo si pamätám... 😅
lenže, teraz (pri pestu) by si mohla žiadať o zverenie dieťatka len ty a manžel by mohol súhlasiť... (tým by sa možno jeho záznam v RT možno neskúmal, ale tým som si neni úplne istá-to by zase vedela juli)

a, ak mám byť úprimná, tak vo vašom prípade sa mi zdá ozaj byť lepším riešením práve pestúnstvo..., vzhľadom k tomu, že už dljo túžite po dieťatku a že ste mali predtým v pláne si ho adoptovať...
profi naozaj NIE JE o tomto... 😔 ,
vy ste v situácii, kedy hlavne vypotrebujete DIEŤATKO, ale
pri profi DIEŤATKO potrebuje rodinu...,
ale nie vašu, ale svoju TRVALÚ...

teraz to vyznelo možno tvrdo, ale ešte tvrdšia by bola realita, keby ste museli (to dočasné PROFI-dieťatko) vrátiť...
to treba maž vždy pred očami... a teda najmä v hlave...

lulucertik
27. mar 2010

no to mi vravela a stále mi opakuje jedna tetuška, že má ho ale nevie na ako dlho a musí ho vrátiť a je to dosť ťažké, ona je silná nátura ....ale čas pokročil rôčky jej pribudli a tak vravela že už nie je tak odolná jak predtým , je ťažké vrátiť malých spať či ich mala mesiac alebo rok je to stále ťahšie... a záver bol taký že už ide do dôchodku už nevládze sa vzdať niekoho koho si obľúbila a prisal jej k srdiečku...

najjulinka
autor
27. mar 2010

mary tak tak. ..žiadala som ja a manžel len suhlasil.. .nevypisoval nič- žiadne papiere... akurat na testy bol na priprave.... nie celu pripravu, len myslim raz na testy....... nepamatam.. .ale žiadne odpisy, potvrdenia a ani nič.... len suhlas.... 😉

magimary
27. mar 2010

lulu, ako vravím-pestu sa mi zdá byť cestou pre vás...
a po tom, čo napísala juli, úplne... 😉

najjulinka
autor
28. mar 2010

dobre rano. u nas slniečkovo. 😵

dioliana1
28. mar 2010

dobre rano, aj u nás slnečno...

dioliana1
28. mar 2010

pri profi je tiež pre toho čo chce robiť profi potrebný RT

ralanka
28. mar 2010

Leni (lenkove) všetučko naj naj naj k narodeninkám veľa zdravíčka a lásky s mm a hlavne škoricou nech vám celý život iba slnkiečko svieti 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
a aj nám radili kadečo nedaj sa s tým odradiť a znechutiť vypočuj si a urob si podľa seba poprípade môžeš vyskúšať ako my rôzne veci ked nechce prestať plakať a pod. a ked nezabrali tak sme sa riadili sebou každé dieťa je individualita a ty sama spoznáš čo na malú platí ved sa spoznávate ako aj my ale každým dňom vidíš ako reaguje na teba ako sa mení 😵 😵

dioliana1
28. mar 2010

lenkove: aj ja sa pripájam ku gratulácii, všetko najlepšie.... 😉

najjulinka
autor
28. mar 2010

pri profi výpis, pri pestunstve odpis 😉 a pri oboch stčí len toho, kto to bude robiť... partner nemusí 😉

natia
28. mar 2010

a čo pri pestúnstve žiadajú od manžela? okrem súhlasu vôôôbec nič iné... príjem alebo zdravotný stav, nič?

inak mňa tak napadlo, či v tom prípade s tým RT nebude práve ten problém, že na úradoch je to zaevidované, že o tom už proste vedia...že či to znovu nebude o tom istom...

najjulinka
autor
28. mar 2010

natia suhlas a myslim že na priprave bol manželna testy...... nič viac....

lulucertik
28. mar 2010

krásny dníček slnečný prajem, dovarené deti krstňatka papkajú no fúha tak to teraz profi pestu no .... ťažké rozhodnutie
určite nebudem zatial chcieť aby manžel opustil svoju prácu
no len musim sa rozhodnúť do sviatkov , lebo músím abslovlovať prípravu a tá začína o chvíľočku na pestu a na profi mam čas do juna ...

natia
28. mar 2010

Juli dík.

Ja to teda lulucertik vo vašom prípade vidím tak, že reálne je tu len profi...vtedy muža vôbec neriešia myslím. No ale ak chcete mať nejaké dieťa dlhodobejšie, tak potom určite zobrať rómske a najlepšie súrodeneckú skupinu a tam je veľká šanca, že ich budete mať v profi až do 18-tky... inak sa mi to skrz úrady zdá nepriechodné... ale teda ak by ste vzali súrodeneckú skupinu, že 3 napríklad, tak to aj biele by mohli byť, len tie skupiny sú väčšinou rómčatá... no je to na vás, či to pôjdete skúsiť na to pestúnstvo...

najjulinka
autor
28. mar 2010

Baby ja chcem posun času každý den... Moje deti tozjavne pochopili nad mieru mojho očakavania... Všetky mi naraz spia!!!! Každe sa poposuvalo tak ako bolo treba.. .ešte aj predtým ich zosuladiť bol problem.. a teraz sa časovo poposuval ten kto mal a ešte aj Lucka spi.... baby niet nad zmenu času..... ranajky šli po starom čase... desiata troška posunutá, obed už len trošilinka posun oproti novemu času (asi tolko, jak ked sa v meste zdržime a odbehneme neskor z venčenia), olovrant už bude po novom čase.... 😉 😝 😀 😀 😀 Uvidime čo to spraví večer.. .hlavne s Lucinkou.... lebo hajá nam dnes poobede....

cairka
28. mar 2010

ahojte.
u nás je tiež slniečkovo, hoci ráno to vyzeralo kadejak. veve spí v takom čase ako po starom, ale ráno vstávala dosť skoro a boli sme 2 hodiny vonku, tak bola unavená, ani na protest sa nezmohla 😝

lenkove, všetko najlepšie k narodeninám 😵

cairka
28. mar 2010

tuleňka, ty si tuším robila tortu s tou poťahovanou hmotou, ako sa s tým robí? rozmýšľam nad niečím takým, len neviem, či pri mojej šikovnosti to nebude vyzerať dosť zle 😅 abo aj niekto iný, ak ste robili 😉 nie je to ťažké?

yukki
28. mar 2010

Lenkove, všetko najlepšie k narodkám! Najväčší darček taký kolo 10 kilový si už dostala v predstihu 😉
My sme boli vonku do teraz, ráno bolo slniečkovo, teraz už aj sem tam nejaká kvapka spadne, u nás zem ešte zamrznutá, ale na jednom mieste som už našla jednu prvosieku a aj jeden podbeľ! A dve snežienky. Kiku som teraz uložila, uvidíme či odspí...

staza
28. mar 2010

Ahoj.Chcela by som sa vás opýtať ako prebieha tá príprava pred osvojením konkrétne čo sa tam vlastne preberá.S manželom sme sa rozhodli pre osvojenie toho týždňa podáme žiadosť viete povedať kedy asi začne príprava?Díky.

cairka
28. mar 2010

staza, ahoj. to záleží, kde by ste chceli robiť prípravu 😉 všade je to iné, môžete robiť na ÚPSVaR, v návrate, v úsmeve a kukám, že si z ke, tak aj u p- litavkskej? -baby upresnia

yukki
28. mar 2010

U nás na príprave sa venovala psychologička mne (a keď bola dvojica-manželia tak im a och vzťahu) a vzťahom k ľuďom, k rodine, osobnostným rysom (psychotesty), a potom špecifikám dieťaťa z Detsk.D. (deprivácia, psych.prejavy deprivácie) a špecifikám vývoja a výchovy týchto detí....až zhruba po dospievanie. Potom aj nejakým právnym veciam okolo toho.

najjulinka
autor
28. mar 2010

K litavskej sa teraz chystame aj my na obnovu 😉

najjulinka
autor
28. mar 2010

Resp. ja ... nie my 😀 😀 😀 😀 😀 😀

staza
28. mar 2010

No práveže ešte sme sa nerozhodli kde si tú prípravu absolvujeme mám zoznam no neviem čo si vyberieme.Najjulinka to ťa obdivujem toľko detičiek 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre