Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

katarinkamt
8. apr 2010

maznacik, mne v praci nefunguje odpoved na IP, ale precitala som si ju, dakujem, inem na tom popracovat 🙂

maznacik007
8. apr 2010

Katka.. ok...

my ideme dnes na prvu hodinu na tu hudobnu skolu Yamaha... s Dankom... tak som zvedava ako sa mu tam bude pacit.. vcera sme boli tri hodiny na ihrisku a piesku...

dioliana1
8. apr 2010

V Usmeve sa dala robiť naraz príprava, ale asi tak že najprv je pestunstvo a potom profi rozšírenie, a ked som nepožiadala pestunstvo tak mi neurobili posudok, takže si to pestunstvo musím zopakovať, ale neviem či sa dá aj teraz naraz urobiť...všetko dačo stojí...

lenkove
8. apr 2010

tak veru, a my chodime po vonku od vcera same 😉 teda mamicka drzi Skoricu za jednu rucku a ta si vaaaali, aj take tri-styri kroky 😀
teraz spinka... a ja, vybavujem dovolenku 🙄 😉

zuzubabo
8. apr 2010

Prečo si väčšina z Vás robila prípravu cez Úsmev al. Návrat a nie cez ÚPSVaR? Aký je v tom rozdiel?

zuzubabo
8. apr 2010

A keď prídu z úradu na obhliadku bytu, musí byť už nejako zariadené pre dieťatko?/nábytok a tak.../

najjulinka
autor
8. apr 2010

Ked som ja robila pripravu na profi, tak urad nerobil............... ja som pozerala na cenu.. .Usmev bol lacnejší ako Navrat....

dioliana1
8. apr 2010

pretože na urade je sice zadarmo ale nuda...a u nas sa to velmi dlho ťahá...Ked prídu prvý raz nemusite mať nič pre dieťa, až potom ked budete mať konkretne dieťa, aj to sa dá za jeden deň nakupiť 😀, zbytočne dopredu netreba, nevieš ake velké bude a v ktorom ročnom období....

saskah7
8. apr 2010

co sa tyka pripravy na urade a u ostatnych, tak pripajam sa k dioliane... ja to sice este len mam pred sebou (priprava na profi), ale napriek tazkym prachom (teda aspon pre nasu rodinu) 😒 , som sa rozhodla pre navrat, lebo to nie je, na rozdiel od uradu, nuda... urad sice zadarmo, ale vraj ti to nic neda... kdezto v navrate robia rozne nacviky, pripravuju ta na situacie, ktore ta cakaju... a pod.

magimary
8. apr 2010

u nás sa napr. na úrade príprava ešte stále nerobí... 😉 😝 😕
divné (na to, že sme okresné mesto), ale je to tak...
teda myslím prípravu na PRofi (a v BA je to veeeeľmi podobné)...

magimary
8. apr 2010

na oľahčenie (leňuška poslala):

Rómsky chlapec sa pýta otca:
- Tato, čo je to DEMOKRACIA?
- Demokracia je, synak, že dostávame od štátu podporu, ... peňáze!
- Aha, rozumiem! ....ale keď tie potom za dva dni aj tak minieme kade tade... tak potom?
- To je síce pravda synak, no potom zájdeme za gádžovcami a zoberieme si od nich čo len vieme.
- A nehnevajú sa za to na nás?
- Ale hej, veru áno. A to sa volá RASIZMUS!

saskah7
8. apr 2010

vidim, ze to ma ten tatko plne pochopene... 😀 😀 😀

maznacik007
8. apr 2010

zuzubabo ty si z horneho srnia.. ja mam odtial kamosku z vysokej.....

zariadene samozrejme ze pre babo netreba.... akurat sa pytaju kde bude babo spinkat... aspon nas.. tak sme vraveli ze v spalni budeme mat postielku.. a tot vsjo...
ale ziadne ze macikove tapety a tak...

my sme isli na usmev najma z casovych dovodov.. lebo sme obaja robili a bolo pre nas nemozne chodit za psych. z uradu v pracovny cas... a sa to tam aj natahuje casovo a tak... inak v mama a ja je teraz presne o priprave... je tam aj kus z nasej zaverecnej spravy...

magimary
8. apr 2010

leni, je to aj v digiforme?
tá mama a ja? 😕

maznacik007
8. apr 2010

tieto clanky nie.. myslim... mozem ti to zajtra doobeda nascanovat.. lebo to tiez nemam tu... ale u mamy.. a poslat..

magimary
8. apr 2010

hm, škoda, že to nedávajú aj na web...
ani to naše vtedy nebolo, tak sme to tiež zoskenovali...
no, hej pošli...

maznacik007
8. apr 2010

dala som ti to na skype... lebo som si spomenula ze mam to vlastne co posielaju na autorizovanie... tak aspon tak zatial

magimary
8. apr 2010

a k tomu vtipu... 😅 , ale nie len... 😀
dnes je Medzinárodný deň Rómov... 😉 🙂
takže oslavujú (-jeme)... 😅 😀

saskah7
8. apr 2010

waw, takze blahozelam vsetkym, ktorych sa to tyka 😅 😅 😅

dioliana1
8. apr 2010

😀 😀 😀 😀

cairka
8. apr 2010

tak pokračujeme v párty? 😕 ani som nevedela 😀

dioliana1
8. apr 2010

ta asi ta Velka noc, narodky a sviatok Romomov, to je asi na celý mesiac osláv.... 😀 😀 😀 😀

lenkove
8. apr 2010

Zuzkababo
vsetko ma svoje vyhody a nevyhody, aj priprava na UPSVaR aj neziskove subjekty
vyhoda UPSVaR - je to obvykle v tvojom okresnom meste, a tak nemusis cestovat do krajskeho mesta ci ineho krajskeho mesta
- priprava prebieha obvykle individualne, co je vyhodou, ak sa neviete v spolocnosti otvorit
- kedze je to samostatne, tak sa s nikym nezoznamis a nemusis si robit starosti, ze privela ludi vie o tom, ze si ides zobrat babo z domova
- ak je psycholog clovek na svojom mieste, tak sa dozvies kopec relevantnych informacii a k tomu to moze ist celkom rychlo, kedze je to individualne a zalezi len na voli dvoch zucastenych stran

nevyhody
- je to v okresnom meste, tak je priprava iba dalsia bezna povinnost, ziadne vybocenie z kazdodennosti, nic na co by si sa mohla tesit
- s nikym sa nezoznamis, nestretnes ludi, ktori prechadzaju v tom istom case tym co ty. Ktori ti potom budu oporou a mozete sa stretavat nadalej.
- priprava je obvykle robena clovekom, ktory moze byt odbornik, ale nie je velmi zbehly v problematike nahradnej rodinnej starostlivosti,a tak sa k vam relevantne informacie nemusia dostat, pripadne vas zahlti vlastnymi dojmami
- kedze psycholog nie je obvykle odbornik na NRS nemas sa na koho obratit s problemom s dietatkom, aj po skonceni pripravy.
- kedze je to len na (zlo)voli zucastnenych stran, neexistuje ziadna dohoda kedy sa zacne a kedy skonci (myslim datumy) priprava, tak sa to taha a taha.

no a nevyhody UPSVaR su vyhodami neziskoviek, Navratu a Usmevu ako dar.. Ich pripravy sa roznia, jedni su spokojni velmi, ini pomenej 😉 ale pre tych ludi, co to robia a ktorych tam mozes stretnut stoja neziskovky za zamyslenie. Ja som sa nezamyslela a sla na UPSVaR, lebo sa mi zdalo, ze je to rozumne (odradzalo ma cestovanie do kraj mesta.) teraz by som konala inak, chyba mi feedback a ludia v mojom okoli co presli to co ja.. Jasne, mam baby na nete, ale virtualna realita je virual reality. A real ostane real. 😉

cairka
8. apr 2010

dio, tak, tak... 😀 vedia si to zariadiť 😀

vivien2505
8. apr 2010

Lenkove aj príprava na pestúnstvo v Návrate je individuálna a super pokecáš so psychologičkou súkromne a majú jeden skupinový víkend, kde sme sa stretli a zoznámili s ostatnými 😉 a doteraz sme spolu v kontakte 😉 a máš pravdu je to dobré stretnúť ľudí s praktickými skúsenosťami, ktorí si tým prešli...

zuzubabo
8. apr 2010

🙂 😀 😀 Ďakujem za rady a pamätáte si ešte, koľko príprava asi stojí napr. v návrate?

misi33
8. apr 2010

ahojte 🙂

my mame stastne po sude,uz len cakat na postarku 🙂 🙂 a potom mozem zacat vybavovat vsetky papierovacky

dlho som sa tu neukazala,takze idem citat co je tu nove za ten tyzden

dufam,ze mi maly dovoli 🙂 🙂

magimary
8. apr 2010

miši, blahoželám!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
kde ste mali súd? na koľkatke? 😕
zbieram cenné info o tom, čo a ako možno čaká nás 😅 😉

zuzubabo, mne už uniklo, na aký druh prípravy sa pýtaš 😅 ,
ale poviem ti aspoň za nás-
my sme v Návrate platili za PR prípravu 100€ a za pestu 0€... 😉
ale myslím, že sa to trochu rôzni...

savia
8. apr 2010

Ahojte, tak sa k Vám pridávam, dnes sme si doniesli domov nášho malého, nevieme sa naňho vynadívať, taký je rozkošný🙂

saskah7
8. apr 2010

ahoj savia, blahozelam... 😵 kolko ste cakali? to mate fajn, takeho malinkateho... 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre