Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

akramgad
13. jan 2011

@cairka ahoj tak tiež gratulujem a aj máš možnosť časom adop. ?

akramgad
13. jan 2011

@akim ahoj dva a po roka sme čakali kým nám zavolajú že je voľné dieťa a ako som písala 6.11.2009 sme ju mali doma a do konca októbra 2010 bolo všetko hotové vrátane matriky 🙂 súd sme mali v Považ. Bystrici a mali sme úžasnú kurátorku a aj sudca bol človek z veľkým srdcom tak sme to mali všetko v kľude a bez stresu 🙂 a ty máš alebo čakáte?

akramgad
13. jan 2011

@akim všade si všetko vysvetlujú ináč ako som pochopila ide o to kto má v hrudi srdce a kto zbierku zákonov

savia
13. jan 2011

@akim dakujem, chcem sa ešte opýtať, či ste si návrh na osvojenie podávali sami alebo musí byť pod hlavičkou UPSVaR-u. dakujem

lenkove
13. jan 2011

des 😕 😕 a hlavne nerozumiem ako tam mohli dat foto toho maleho.. nie je nahodou zakazane zverejnovat udaje maloletych obeti trestnych cinov? 😠
http://korzar.sme.sk/c/5718037/policia-rodicia-...

@savia nam pomohol ziadost vypisat UPSVaR ale podavas si ju ty.. Takze si ju mozete na miestoprislusny sud podat sami... Posli mi IP ak potrebujes info k navrhu (vzhladu), mam to poruke 😕 ) kazdopadne prislusny UPSVaR je ucastnikom konania, zastupuje vlastne dieta 😕

lenkove
13. jan 2011

@akramgad
super ste to zvladli 🙂 ako aj my 🙂 Dnes mame vyrocie prvej IA a uz treti den mala nosi nase priezvisko 😵 😵

savia
13. jan 2011

@lenkove presne to som potrebovala vedieť, ďakujem 😉

akim
13. jan 2011

@akramgad , sudy v PB su dobre a rychle 😉 . My mame skoro 6-rocneho chlapceka 😵 a 7 mesacne dievcatko. 😵 .
@savia , @lenkove ma predbehla 😉
@lenkove , blahozelam k vyrociu. dobre pooslavujte. 🙂

akramgad
14. jan 2011

@lenkove gratulujééééém ale prepáč čo je to IA ? je to krásny pocit najkrajší na svete sme hrdé maminy 🙂

akramgad
14. jan 2011

@akim vy máte dve? my ostaneme len pri jednom ono je za tri naša malá je strašne živá celý tata xixixi a aj som strašne sklamaná z niektorých ľudí nám trošku zavarila sudkyňa poslala naše veškeré údaje o nás bio-rodičom tak som ostala skeptická na druhý boj 🙂

akramgad
14. jan 2011

@akramgad Viete mrzí ma jedno že sa strašne málo píše pravdy o adopcii všade sa to vykresluje ako jednoduchá záležitosť ale ono to tak nie je :( a vyšetrujú ťa ako nejakého vraha a tam kde detičkám blížia a týrajú sa robia že sa nič nedeje alebo dajú deti do domova rodičia si nevšímajú ale adoptovať sa nedajú lebo rodičia nesúhlasia a pri tom by sme im vytvorili krásny domov 🙂

lenkove
14. jan 2011

@akramgad
to nemyslis vazne, ze sa sudkyna "pomylila" a vase udaje poslala bio? 😕 😕
IA je interakcia 😀 prepac 😀 a ano, zvladli sme to krasne 😀 hlavne nase zlaticka - deticky, nie?
ja som sa tiez dlho necitila na druhe dietatko, ale uz sa citim 😉 a dnes sme odniesli ziadost.. Ved pockaj, kym dcerka trosku podrastie, mozno to pride aj na teba! Kazdopadne aj mna, ked sa ma pytali okolo roku-roku a pol na druhe tak som len vytrestila oci 🙄 🙄 🙄 Skorica je zive striebro a ja som len clovek 😀
a ja som mala podobne pocity s tou ado, ked som vybavovala rodny list a pendlovala od matriky po sud 😝

kanhwa
14. jan 2011

@lenkove gratulujem k spolocnemu priezvisku aj podanej ziadosti 🙂 a drzim palce, nech ma Skorica coskoro partka alebo partacku. Ozaj, a aku predstavu ste uviedli do ziadosti? chlapcek ci dievcatko? a asi by malo byt mladsie ako Skoricka, vsak?

akim
14. jan 2011

@akramgad , som ten sud v PB prechvalila (ak oni poslali tie udaje...). a ako ste sa to dozvedeli? vam to povedala ta sudkyna? my sme sa rozhodli pre dve deticky. bude im veselsie (aj nam 🙂 ). a mozno, ked ti mala vyrastie a nebude s nou tolko roboty si to rozmyslis 😉 , ako pise @lenkove .

lenkove
14. jan 2011

@kanhwa
dakujeme 😵
ano, jednoznacne mladsie dietatko, ako je to "normalne" v kazdej rodine. Uviedli sme zdrave babo do pol roka, ale v domacnosti sa moji dvaja clenovia priklanaju k bracekovi 😉 🙂

akramgad
14. jan 2011

@lenkove ahoj moja ona sa nepomýlila ona chcela dať ešte "šancu" a preto ich informovala že ide dieťa do adopcia a tam poslala naše údaje a keď som sa pýtala čo to má byť a že sa budem sťažovať tak mi bolo povedané že sú to úradne listiny a tie sa "nesmú" meniť ( ale aj aby som dala tomu zatial pokoj lebo to je predsedníčka súdu aby mi nejako nespravila problém) to som dostala ako radu 😠 tak som to tak nechala ale som stále nahnevaná

akramgad
14. jan 2011

@akim nie chcela dať ešte šancu a tak poslala výzvu kde boli naše údaje a sú to úradné listiny tie sa nemôžu meniť ( len sa jej nechceli nové vystaviť) lebo keď sme o tom potom info. nášho sudcu tak bol zhrozený že ako si to mohla dovoliť

akramgad
14. jan 2011

@akim dúfam že sa nenahneváš ale pridala som si ťa do priatelov
@lenkove aj teba 🙂

akramgad
14. jan 2011

@akim moja ak môžem ako si povedala drobcom že sú adoptovaný?

cicimotinka
14. jan 2011

@akramgad tak to klobúk dolu, že si "len" naštvaná...toto by som ja neprekúsla

akim
14. jan 2011

@akramgad , napisem IP

najjulinka
autor
15. jan 2011

dobru noc

lulucertik
15. jan 2011

snažím sa vás dočítať 😝
dobrú noc

cairka
15. jan 2011

@akramgad , áno, obe sú osvojiteľné 🙂

a čo si sa pýtala @akim , ako povedať o adopcii, ja odporúčam začať s touto knižkou : http://www.alterego.sk/index.php?action=kniha&s... , ale je až tak po 2 rokoch by som povedala. Mali sme ju síce u veve už skôr, ale až po tých 2 rokoch začla chápať súvislosti, Na začiatku sme to mali zjednodušené, lebo v okolí som mala strašne veľa tehuliek kamarátok, tak sme vysvetľovali, že oni majú bábätko v brušku, ale niekedy sa bábätko narodí maminke zo srdiečka a aj ona sa mi tak... a momentálne je situácia taká (na jar bude mať 5) , že sa vytešuje, že má aj srdiečkové, aj bruškové narodeniny 😉 a vie, že srdiečkové sú niečo "extra", že to deti v škôlke nemajú 😅

a poradila mi psychologička vlastne na začiatku, kolo tých 2 rokov podať len základnú info - narodila si sa mi zo srdiečka, predtým si bola v domčeku... a potom vlastne čakať na otázky a dopĺňať info podľa otázok, pravdivo odpovedať, aj ked občas to bude ťažko...

akramgad
15. jan 2011

@cicimotinka tak a čo môžem iné bojovať proti takým tupcom keď nemáš dostatok peňazí na právnikov ti nepomôže a vieš aj tak ako sa vraví "ruka ruku myje " takže ktorý sudca by šiel proti predsedníčke súdu 😖

akramgad
15. jan 2011

@cairka aj to je krásne skúsime to nejako skombinovať len otázka povedať že má ešte jednu mamu alebo nie aby nemala zmätok v hlave

najjulinka
autor
15. jan 2011

@akramgad my hovorime, že sa narodila jednej tete a myslim, že už aj krstne meno tety u nás padlo... a kedže u nas je to zložitejšie a Lucinka sa narodila s Nikou jednej tete, tak už aj to vie, lebo ostatne deti sa narodili každe inej tete... 😀 😀 😀 ale tak to, že sa narodila inej tete sme riešili až ked mala 3 roky.. dovtedy sme si ju len vzali z velkeho domu 😉 😀 😵

cairka
15. jan 2011

aj my vravíme tak, že jednej tete z bruška a tá sa o ňu nemohla postarať. a tiež vie krstné mená oboch "tiet" , to teda staršia 😉 malá je zatiaľ "bábo" - nevinné, nehovoriace 😝 staršia v jej veku už v 2slovných spojeniach fungovala a toto bábo sa mi nejak nechce ozvučiť 😅 ale zas aspoň netreba stereo počúvať 😀

akramgad
15. jan 2011

som rada že so si vás tu našla málokto sa chce tatko otvorene zhovárať o adopcii takže ďakujem a želám nám aby nás bolo viac a aby sme si boli na pomoci jedna druhéj 😉

akramgad
15. jan 2011

@cairka haladala som túto knížku n nete a žiaľ nikde nič ☹ 😠 ale budem pátrať ďalej nevzdám to xixixi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre