Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lienocka235
19. máj 2009

lenkove.. jasne ze nechcem si do teba kopnut.. do inej /mgr. kudlakovej / by som si kopla 😀

lenkove
19. máj 2009

Lienocka
ja som pisala pred tvojim prispevkom 😀 skusim ci sa s nou nebude dat dohodnut tento tyzden (opat raz) ak nie, tak pojdem tvojim planom 😉 zavolam si do Navratu na infolinku a zakony mam stiahnute 😎 ak si dobre spominam, v zakone som to nevidela specifikovane ci sa to da zmenit.. a nie je to Mgr, ale PhDr, vieeeeeeees? 😝

lenkove
19. máj 2009

a dakujem 😵

lienocka235
19. máj 2009

lenkove co nie je zakazane je povolene.. 😅
nenasla som to ani ja v zakone.. teraz som pozerala.. ale najmenej dvakrat nam povedali ze do 3. stretnutia sa mozeme rozhodnut pre zmenu subjektu na prípravu..

nemas za co.. sak ja chcem s tebou kocikovat.. tu kusok od roboty mam strkovec... alebo vybehneme do sadu janka krala a tak.. co povies 😉

mixka
19. máj 2009

lenkove, chodis k psychoske chrenkovej ???

lenkove
19. máj 2009

Mixka IP 🙂

lenkove
19. máj 2009

Lienocka
alebo vam skor vybavim dovolenku na Kysuciach 😀

mixka
19. máj 2009

lenkove, precitane a odpisane 😀

pimpa
19. máj 2009

lenkove, prajem ti pevne nervy v tomto celom čurbese 😒 tie cakaniasu podla mna najhorsie.
Skus sa popytat aj na pripravu v Navrate, alebo v usmeve...podla mna mozes dokoncit aj inde, kde si zacala. Ale stoji to za to, aj ja som bola zufala, ale ked sa teraz pozeram na patka, ako sa pekne hra s hrkalkami, tak myslim, ze aj pomaly zabudam na vsetky tie obstrukcie okolo toho 😵

magimary
19. máj 2009

leni, presne takto som to myslela aj ja...
ak by si našla vôľu a silu, zmeniť celú formu prípravy (z úradu na návrat napr./al. úsmev-ale ten tuším nemáte v ZA)... 😉
V ZA Návrate je veľmi fajn psychologička (rozmýšľam teraz nad jej menom 😅 ), my sme ju mali tiež na príprave a ona je taká ľudská, príjemná, a chápajúca... 😉

na meno si spomeniem... 🙂

magimary
19. máj 2009

zataľ som si spomenula len na meno-volá sa Katka... 🙂
priezvisko ešte rozmýšľam... 😅

magimary
19. máj 2009

počkať, teraz rozmýšľam, že bv ZA Návrate je Milada Bohovicová..., a
le tuším, že aj táto Katka (na B.) je odtiaľ...
skrátka, ymslím, že celkom fajn tím... 😉

cigaretka5
19. máj 2009

tak toto je dost zamotane, ja dievcata celkom nechapem naco nase socialne a bytove pomery nemoze riesit jedne clovek naskor podam ziadost jednej potom to posle druhej ta napise spravu a tretia sa pride kuk? chore nie?
chcela by som si robit prpravu v BA a naroky na mimco skoro ziadne len nie ciganika by sme nechceli. KOcky este ako je to tym navratom? tomu celkom nerozumiem.
Budem robit psycho prpravu na socialke, dietatko teda zaidam tam a to mozem este aj do navratu ist a ziadat o mimoc aj tam?

magimary
19. máj 2009

tak už som si, leni spomenula,tá psychologička v (ZA) Návrate sa volá Katka Kleinová (žeby bola na "B" 😅 )...
tak predsa 😉

cigaretka, po ukončení prípravy si môžeš nakuknúť do zoznamov všade ((Návrat/ Úsmev)... 🙂

pimpa
19. máj 2009

magi a nie je to tak, ze navrat ma zoznam len romskych deti a deti s postihom? nam to tak aspon povedali tu v Blave, ale mozno mali len take obdobie, ze mali iba take, my sme preto ckali a potom klasika cez urad
🤐

magimary
19. máj 2009

pimpa, majú všetky (ťažšie umiestniteľné) deti...
napr. majú aj bledé poloromčatka (krásne, zdravé okaté 😵 ), alebo aj biele súrodencké skupiny...
čiže, za "okuk" to stojí... 😉

a samozrejme to tiež závisí od konkr.kraja...
ale, jasné, e najviac je tam romčatiek al. chorých (ale NIELEN!)...

pimpa
19. máj 2009

jasne, treba pozriet a vidiet 😉 ved aj tak ziadne dieta nie je uuuplne zdrave,a potom uz len ako sa zhodnete s manzelom 😕

pimpa
19. máj 2009

my sme mali s navratom velmi dobre skusenosti, priprava prebehla rychlo, bola to jedna vikendovka a par stretnuti individ. so specialnou pedagogickou, jedno stretko s psychologom na test emocnej naladenosti a boli vo vsetkom ustetovi, my sme mohli az po praci, okolo piatej, tak sme mali az take vecerne debaty 😉

A poto som v septembri hladala nejake priestory kvoli praci, pre moju logop. oradnu a ani mi ponukli tiez velmi pekne, nakoniec som si ale vybrala ine, cez materske centra. Ale mozno to aj zavisi, ze v akom meste si, a dost od ludi 😔

lienocka235
19. máj 2009

no ako sa tu bavite o tom potvrdeni z mestekho som si uvedomila ze nas tam vobec nevolali.. tak som to cekla.. a uz prvy majovy tyzden.. teda okamzite po prijati to vybavili.. uz je to v spise..
ja som asi stihacka.. ja sa aj snazim krotit ale to je profesionalna deformacia...

ako uplne zdrave dieta je podla mna dneska iluzia aj pri vlastnom dietati.. teda nasa nema nejake zdravotne problemy.. okrem obcasneho soplika ale to je naozaj skor velka vynimka...
ale po porode mala velmi silnu zltacku a chodili sme rok a pol d poradne pre rizikovyh novorodencov

wolfskinka
19. máj 2009

ahojte dnes trosku neskor

pimpa no parada uz ste si na seba zvykli .... to je super

ak budem mat vsetky vysledky dobre zacinam stimulku na IVF a som netrpezliva kolko bude trvat socialke kym nam poslu to rozhodnutie ze mozeme zacat s rodicovskou pripravou

lienocka235
19. máj 2009

wolfi.. drzim palce na stimulku... teraz v poslednom obdobi sa dost dari.. aspon co ja poznam.. co isli na IVF... tak nech naskocis na vlnu...

cairka
19. máj 2009

ahojte.
tak na kardiológii sme dopadli dobre 😵 hoci to nevyriešilo náš problém, ale som rada, že odtiaľ (zo srdiečka) vietor nefúka 😝

lenkove, dá sa na kraj napísať "žiadosť na zmenu subjektu v ktorom absolvujete prípravu na náhradné rodičovstvo" tam si napíš kde by si chcela ísť robiť, a oni z kraja ich oslovia.

dnes mi veve povedala, že "ked bola bábätko, tak bola v domčeku a nik ju tam neľúbil" 😨 všetko si pospája v tej makovičke, toto som jej nikdy nehovorila 😒 ale je pravda, že to oznamovala ako fakt, nie ako že by ju to trápilo...

lenkove
19. máj 2009

cairka
Veve zlata 😕

uz som volala na Navrat, povedali mi tam to iste 🙂

janivonbenji
19. máj 2009

cairka,
no po tých pár slovách, čo povedala tvoja malá, mi normálne slzy vyhŕkli...je to možné?!...ja stále verím, že nejakým záhadným spôsobom a našou láskou dokážeme, že to tie naše malé hlavičky-makovičky nikdy nebude trápiť, resp. že to spolu zvládneme...

lenkove,
aj my sme robili prípravu v návrate v za ( síce v r. 2005 ), ale tiež sme boli spokojní s prístupom, dokonca až tak, že po prvej interakcii s naším malým ( "ponúkli" nám ho z úradu ), sme vštko konzultovali s návratom a oni nám "pomáhali" vybavovať veci okolo v zmysle - že čo treba urobiť, aké papiere a kam zaniesť, na čo máme nárok ....jednoducho sme im dôverovali a oplatilo sa, všetko nám dopadlo na 1*...tak nech aj vám to dopadne dobre
a už len poslednú vetu nakoniec : ja som bola hrooozne netrpezlivá, všeci sa mi zdali, že sú "lemry" , že im to všetko trvá ( a to my sme mali šťastie.... keď vás tu čítam, tak my sme išli kozmickou rýchlosťou ) začala som si hovoriť jednú vec, ktorá mne pomohla : preto to tak dlho trvá, lebo to naše babätko ( babätko pre nás ) sa ešte nenarodilo!!!! keby sme stihli prípravu skôr/neskôr, tak by sme sa s naším kubkom nestretli....držím palce

lenkove
19. máj 2009

jani
aj mna Veve dostala... 😕

aj ja si to hovorim, ze to nase sa este nenarodilo a ze to tak ma byt a neviem ake este upokojujuce zaklinadla.. ale ma nastve, ked vidim ako to moze byt a ako to je 😅
budem vas informovat v pondelok 😉

janivonbenji
19. máj 2009

lenkove,
🙂 dopadne to dobre....

lenuska74
19. máj 2009

Ahojte 🙂
jááj cicinka Vevinka moja 😢 😢 inteligentne to dieťa ale ter auž ma svoju maminku tak preto je taka rozkošnica mala 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😝

yukki
19. máj 2009

Lenkove držím palce aby sa to hýbalo a rýchlejšie a správnym smerom!
Cairka, pozdravujeme Veve!
Maťa, ja som sa v noci nebála ísť vytiahnuť anténu a telka mi ide. Minulého roku som vytiahla len zo zásuvky a anténu nie a odpálilo mi zdroj (700.-sk oprava). Ďalším v našej osade odpálilo pri tej istej búrke DVDčka, telefóny, tiež televízory...lebo sme mudrlanti, všetci vypli len z elektriky alebo ich nenapadlo vypnúť telefón. Ta tak, asi aj Vám zdroj odišiel.
Dnes sme s kikou strihali a trhali ostošesť. Uvidíme, či to dačo pomôže. Tú hračku-zatĺkačku má a aj zatĺka. Samozrejme dnes z chleba s paštekou urobila na tanieri neidentifikovateľnú kopu, zmačkala ho do tvaru exkrementu, a to isté s obedom-zemiaky so zeleninou. Snáď to už na vlastnej svadobnej hostine robiť nebude. 😝

rita55
19. máj 2009

yukki ona z toho vyrastie 😀

rita55
19. máj 2009

cairka to je dobre,ze srdiecko je v poriadku.Som sa potesila

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre