Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lienocka235
25. máj 2009

mata
tento?
http://mimisvet.sk/foto.php?id=5461381

mne sa hrozne tieto lubia... ale to keby som dvojky tak nevaham ani sekundu
http://www.prenasedeti.sk/product/golfove-palic...

danielitka26
25. máj 2009

baby dnes som bola v dd že chcem robiť profi a ona mi že si mám dať žiadosť na akési hlavné centrum sociálnej pomoci či ako mi to vravela neporadíte mi na akú adresu to tam mám písať ?? a môžem robiť profi iba sama aj ked som vydatá ??

cairka
25. máj 2009

baby, dakujeme 😵

rita, tak to je super. 😵 len nech už zdvihne ten telefón. držím palce

mati, u vás sa tiež tie kašle stále krútia 😒

mata2
25. máj 2009

ano lienocka,ten 😵

aj ten druhy je super,ale aj o dost drahsi. 😅

lienocka235
25. máj 2009

danielitka.. poradila by som ti aby si sa nakontaktovala bud na Navrat alebo na Usmev a dohodla si pripravu na profi rodicovstvo /60 hodin/ a v procese pripravy ked si to ujasnis.. ze je to to co chces tak zacni posielat ziadosti do DeD.

kedze pri profesionalnom rodicovstve ide o pracovny pomer /povolanie - poslanie/ tak samozrejme ze ho moze vykonavat aj slobodna zena.. prip. muz resp. jeden z manz. paru

lienocka235
25. máj 2009

mata ale sak ked pozeram.. tak tvojim je uplne ok.. ten prvy.. lebo uz su velkaci... ten druhy je skor pre take mensie baba... paci sa mi pekny si vybrala...

rita tak nech sa to pohne tym spravnym smerom... 😉

danielitka26
25. máj 2009

lienočka dakujem za radu ...v domove mi povedala že si mám dať hned žiadosti a že prípravu si urobím potom

lenkove
25. máj 2009

Cairka
to je teda, taka pliaga na nas nasadala... skoro sa uzdravte!

Magi
nic sa neboj, cysty sa same vstrebu a krcok nebude taky zly.. ja som mala bobky, lekarke som sa nepacila, teda moj krcok ;) nastastie to boli len bakterie.. ale dobre ze sla, ty,ty,ty takto sa zanedbavat! vcasna diagnostika cudzie slovo,ha? 😉 z mojho blizkeho okolia sme prisli o dve uzasne osoby, lebo boli neskoro diagnostikovane.. verim, ze keby sa ony same a hlavne lekari brali vazne, tak by medzi nami este boli.. prepacte ze sa rozohnujem 😕 robim osvetu 🤐
a Magi, aj mna to stve, ze som sa mala ozvat skor.. uz som mohla byt pripravena 😉

najjulinka
autor
25. máj 2009

Tak ja už mam po kave, po kolaciku a manželovi som rozposlala žiadosti takmer do všetkých decákov v KE kraji 😀

yukki
25. máj 2009

Cairka, Veve, ta to čo to...mne končí antivirák, nie že dačo pošlete! Snáď už je kus lepšie? Držte sa!
Rita držím palce!
Maťa a Vy si ten kašeľ dobre strážite, sa u vás nejak zacyklil! Zavolaj dakoho- čo nemáš bars rada -na návštevu a možno si ho odnesie on so sebou.
My sme už včera poobede a dnes zvládli s Kikou celkom normálne, ako s takým normálnym trojročným dieťatkom a nie s likvidátorom vrieskajúcim, kiežby to pár dní vydržalo.

lienocka235
25. máj 2009

Juli a ako je to u nas.. mne vravela znama.. ze tu nejako velmi neberu.. nas kraj... este nema sk. pripravu.. ale ze neni o nu velky zaujem.. tak uvidi...

ale u vas musi byt dopyt velky po profi rodicoch.. ked teraz su deti do 3 rokov v profi....

ja vas inak profi maminy obdivujem.. ja by som to nedokazala... ze starat sa o dietatko.. lubkat mojat.. a potom ho odovzdat nahradnym rodicom... /najma ak by mi nesadli../ jaaj mate moj obdiv... dufam ze ja si s profi mamou nasho buduceho dietatka padnem do oka...

najjulinka
autor
25. máj 2009

lienocka u nas tak priebežne beru.. .toto sme posielali predbežne.. ked bude prihárať, tka posielam na kraj a oni to už pošlu tam kam treba a kde vezmu 😉 😀 😀 😀

najjulinka
autor
25. máj 2009

Manželovi Kiko nesadol na začiatku... a pomaly plakal, ked sme ho odovzdávali... Po tejto skusenosti povedal, že on nerieši čo domov donesiem, že ani nie o mesiac je to už v pohode...
A ja ked som prvýkrát videla Lucku, tak tiež som si povedala, že však to nie na vždy, tak je to fuk... 😀 😀 😀

rita55
25. máj 2009

baby dakujem 🙂 ja sa uz neviem dockat.....uz nech su tieto papierovacky za nami ☹

dioliana1
25. máj 2009

Cawte, sme chorí, malí a ja, hnusná nádcha...

cairka
25. máj 2009

tak som šla veve uspať, lebo sa zobudila a zalomila som s ňou 😅

yukki, tak to super, možno reakcia na mandlu 😉

cairka
25. máj 2009

dio, tak sa tiež liečte, súdy ešte sa neozvali?

pimpa
25. máj 2009

Ahojte 😉
my ideme zajtra do Budapesti na vylet. Uz mam patkovu zdravotnu kartu, tak zacinam vybavovat lekarov, inak nezda sa to, ale este dost je toho pred nami, vybavit prispevky rodicovsky a tak a musim si pozastavit zivnost, obehnut gyndosa a zubarku. patko bol celkom v pohode aj v autobuse, cely cas ma hypnotizoval pohladom, pri vsetkych cudnych novych zvukoch 😕

lenkove
25. máj 2009

ahoj mama Pimpa
vsetko zvladnes a budes si uzivat krasnu matersku 🙂 drzte sa 🙂

najjulinka
autor
25. máj 2009

tak ked Lucinka hajala , tak som obzerala letáky a padlo mi do očí DUPLO a som ukazala manželovi, že toto kupim... že je to 19,90 čo je teeeesne pod 600Sk a to je presne na dar na narodky tolko určené.... a teraz Lucinka sa zoudila, krmili sme... a potom jej manžel strčil Tescový leták do ruky... a ona hned jak ho videla, tak ukázala na Lego a na Duplo, že "toto" ... takže rozhodnuté na milion percent... už len nech ho maju.... prvykrát čo si dačo takto sama podla obrazku vybrala... sama... my jej letaky davame na čitanie a teraz to tiež tak bolo a ona toto... 😵 😀 Je naša potvorka... vie čo je dobré... 😀

lienocka235
25. máj 2009

laculik.. super fotky.. jaaaj...

pimpa..t ak si uzivas materstvo... pozdrav Patka 🙂

laculik
25. máj 2009

cairka, mati aj dio vela zdravia! magi aj tebe! nejaky lazaret tu nastal 😖 .
ja som dnes volala na obecny urad , kvoli zmene priezviska maleho a tiez mi teta nadiktovala dvesto papierov co treba...nevtipne.... a prispevky pimpa az po sude sa vybavuju, teda niektore pred a niektore po, ale je to jedno, lebo ti ich aj spatne daju (do roka tusim)...
pridala som fotky z vikendu 😀

najjulinka
autor
25. máj 2009

no jednorazovu davku určite až po sude normalnom. ..to viem... blbost, ale je to tak... akože na prvotné vybavenie dieťaťa dostaneš, ked už u teba može aj vyše pol roky bývať 😀 😀 😀 Vtipné.. .tak by mali davať aj do domova... to by bolo vtipné.. .100 deti by na zemi spalo a po pol roku by postel dostalo a periny a .... no vtipná logika proste....

pimpa
25. máj 2009

Baby, vy chodite na prechadzku s babetkami doobeda, ci poobede? Ja som doteraz chodila poobede okolo tretej a potom rovno okupat, prebalit, nakrmit a do postele. A doobedia su praveze take placlive...no teraz som to urobila naopak a zistila som, ze Patko sa poobede vie celkom pekne aj sam hrat a rozpravat so svojimi hrkalkami, tak premyslam, zeby som to vymenila, prechadzka doobeda a poobede nech sa pohra. Vonku uz aj tak zacina byt dost sparno, tak to mozno aj vyriesi otazku tepla 😉 dik za vypocutie, citim sa ako zaciatocnik-14 dnova mamina 😉

lienocka235
25. máj 2009

pimpa ja som chodila aj doobeda aj poobede... 😀
neskor tak ze doobeda sme boli vonku potom obed.. a haji... v postielke... a ked sa vyspinkala tak potom znovu von

pimpa
25. máj 2009

Aha, tak to si asi dost dobre mala obzrete sidlisko naokolo 😀
Spinkate este davam na balkon 12.00-14.00, tak snad ma cerstveho vzduchu dost a sa stihnem aj take hlucne domace prace ako napr. vysavanie

tulenka
25. máj 2009

Tak aby vas nebolo malo, aj my sa hlasiem do lazaretu. Teri ma anginu. V tomto teple nic-moc 😒
Laculik, super veldielo ste vytvorili 🙂 . Velmi sa mi paci. Inspirovala si ma , ze sme uz davno nic take spolocne netvorili. Ale teraz idem asi vyhlasit ponozkovu sutaz, lebo mame strasny kopec bezprizornych neoparenych ponoziek.
Pimpa, s kocikovaniem asi neoradim, lebo Teri bola zvyknuta spavat v kociku v zahrade .Jasne , ze sme chodili aj na prechadzky, ale nebola to kazdodenna rutina a Bebe uz u nas spavala len poobede a dnu.

lenkove
25. máj 2009

Och, no teda, tu je vsetko chore.. tak sa uzdravte cim skor vsetky! ja uz doma, nastastie ma v kancelarii nikto nehladal, len kolega na obed. teraz jem hrozno a mala som uz jahody (aj nanuk 😀)

ak by ste niektora mali chut, mozete mi napisat, ci sa od psychologa {urad} dozviem vysledky diagnostiky na zaver, ci priebezne? 😕
a na priprave som sa este okrem minulych informacii dozvedela, ze som mladucka 😀 tak mi stuplo sebavedomie 😀 len skoda, ze za tym nasledovalo, ze si mam rozvijat karieru 😉

najjulinka
autor
25. máj 2009

Tak som z Lucky mámila jej slovník...
Je to zaujimavé.. .Stojí mnoho za zmienku, ale vytiahnem z toho doležité mená:
KIKA = KIKO
AKIKA = LUCINKA (konecne nijak, lebo odmietala sa akokolvek nazvať)
BIKIKA = DOMINIKA
Som ani netušila, že mám a mala som len také deti s podobnými menami 😀 😀 😀

tulenka
25. máj 2009

Lenkove, my sme sa dozvedeli - aj tak priebezne psychotesty/ podla tych som chlap 🙂 a na konci nam precitala taku celkovu spravu s doporucenim.
Najjulinka , super mena.Ktovie,co bude nasledovat ,zeby Cekika alebo Trikika? 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre