Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

saskah7
20. apr 2010

ved o tom ani nehovoriac... ☹

magimary
20. apr 2010

ahá, tak tu asi nájdem vysvetlenie... 😕
nu, idem čítať... 😕

magimary
20. apr 2010

no, dočítané...
a tvrdé...
😔 😔 😔

dioliana1
21. apr 2010

😔 😔 😔 😔

ralanka
21. apr 2010

missi to je sila náš malý sa začína obracať na bok a je živý mám dosť aby sa nestaval stále na nožičky furt sa o ne zapiera aj ked ho držím pod zadočkom na rukách a pozeráme nové veci a tiež sme boli na rehab. že sa nechce na brušku naťahovať za vecami ale on celkovo nikdy nechcel byť na brušku a natiahne sa ale ked už má ruky na dosah úst takj už sa dalej nesnaží a len si ich cmúľa cmúľa si ich neustále zaujmem ho aj hračkou dočahuje ju ale ked si ju vezme a nedarí sa mu ju poriadne trafiť si do úst (niektoré väčšie hrkálky 😀 ) tak ju pustí a papá v kuse ručičky ale inak mámproblém sa mu vyhnúť aby som jednu neschytala 😀 😀 😀 😀 čo sa stále hábe a vrtí z jedne strany na druhú a aj tak nás poslala 😒

magimary
21. apr 2010

jéj, matúško má dnes presne 4!!!
mesiace... 😅
blahoželám!!!

júj, nech to tí lekári nepreháňaju, lebo mňa z toho poráža...toto fakt nie sú OPODSTATNENÉ prípady...
veď malý je (aj z rozprávania, aj z fotiek) živý až moc... 😠 🙄 , lekári si takto občas aj naháňajú body... 🙄 😠 😖

cairka
21. apr 2010

gratulujeme matúškovi 😵

ralanka
21. apr 2010

no a dala nám vojtovku a malý je podla mna z nej ešte viac v strese ako bymal byť reve neskutočne a aj po cvičení hoi nie a nie utíšiť takto ma iba znenávidí lebo s ním cvičím ja mm je väčšinou v práci a už aj hádže na mna urazené ksichty že ma nechce a nemôžem ho dlho potom utíšiť chúda moje ☹
Inak dakujeme za gratuláciu 😉 momentálne spinká ale viem že by poslal pusinku takú slintavú 😀 😀 😀 😀 ale poslal cmuk 😉

cairka
21. apr 2010

ralanka, no ono to tak býva 😖 veve začla preventívne revať už v momente, ako sme vstúpili do sanatória... 😔 a kde chodíte cvičiť?

magimary
21. apr 2010

jáj, presne viem, o čom hovoríš, ralanka... ☹ ☹ ☹
no u nás sa to každým ďalším cvičením zhoršovalo a napokon sme museli úplne prestať a zrazu aj všetci , ktorí cvičenie odporúčali tvrdili, ako veľmi to malý nepotreboval!!! 😠 😠 😠 🙄
bola som nahnevaná...lebo sme ho takto mučili (teda ja! ja jediná, ktorej malý mohol dôverovať) i napriek tomu, že bolo evidentné, že mu to nerobí dobre...
našťastie teda-nie dlho... 😔

misi33
21. apr 2010

ralanka je to na zamyslenie s tym prestat......
my sme vcera s mm studovali nieco o vojtovke a sme to uzavreli,ze tento tyzden docvicime a pojdeme na kontrolu skor

andrejko tiez place ale hned ako docvici tak sa ukludni,dokonca dnes ho dala sestricka na brusko a on sa este usmieval a kopkal si nozickou,proste sa na to vyflakol 😀 😀 😀 bolo to podarene

ja mam taky pocit,ze na nasich detoch sa hlada akosi viac chyb pretoze su adoptovane.....(nemozem si pomoct...)
menila som pediatra a ked sme tam prisli tak maly hadzal usmevy na doktorku,dvihal hlavicku.....
tak nam vytkla slabe nohy,dlhe vlasy a vraj capatu hlavicku(no je vidiet,ze babetko vela lezalo..... bla,bla,bla....)
na tie vlasy som jej povedala ze Andrejko je pekny z vlaskami,no podla nej to treba bezpodmienecne ostrihat

cairka
21. apr 2010

misi, to je dora tá mudra... no asi mu nohy zosilnejú, ked ho ostriháte 😕

najjulinka
autor
21. apr 2010

No to už ina sranda, ked pediatrička je aj kadernička v jednej osobe 😀 😀 😀 😀 😀

lenkove
21. apr 2010

Misi, placatu hlavku mame aj my, myslela som, ze to ostane a ono sa to, podla mna, zlepsilo 😅 🙂 . A vlasky mu nestrihajteee, ved je takkyyy zlatyyy 😵 😵 😵 ako maly eskimacik 😵 😵

yukki
21. apr 2010

Placatú hlavu mám aj ja a som bio.

Kika odo mňa chcela nejakú novú pesničku včera..tak som jej spievala A ja taká čarna jak čarna čarnica naj še mi vystupi šejhaj z drahy paradnica. A potom už furt chcela "o tom dievčatku čo cestuje autobusom" a ja O akom?! "no to čierne čo cestuje a chce vystúpiť z autobusu na zastávke" 🙄 😝 😝

lenkove
21. apr 2010

Yukki 😀 😀 😀 😀
inak, ak ma Kika rada ludovky, Sluk ma jeden album Spievanky, spievanky naspievany deckami - detske piesne.. da sa najst na rapidshare... 😉

najjulinka
autor
21. apr 2010

Kiko mal brutal trojuholnikovu hlavu, ked k nam prišiel.. ale brutalne... a zlepšilo sa to... 😉

saskah7
21. apr 2010

yukki, tak zasa som musela vybuchnut smiechom 😀
to poznam aj od mojej, take asociacie..je to hrozne mile...

ja pridam tiez: vcera chcela mala oznamit tatinkovi, ze v zahrade je rozkvitnuty dalsi tulipan, tak povedala: "tati, videl si v zahrade toho tuleho pana?" 😀

yukki
21. apr 2010

saska 😀 😀
To u nás sa ešte furt chodí do "mocnice" a ne do nemocnice. Prečo, to netuším.
Lenkove, vďaka! My máme CD súboru železiarik-tie sú veľmi pekné, aj podhradskú, aj Dínom dánom-to tiež deti naspievali...ale čokoľvek hudobné pre deti ešte aj zháňam...kika to rada počúva, a potom spieva...

lenkove
21. apr 2010

Yukki asi pre to "ne" predtym 😉

mayap
21. apr 2010

misi,
k doktorke, nech sa dá ostrihať ona, možno dostane rozum...
a k vojtovke, aj my (teda ja)sme cvičili s Paťkom. bol hypotonický a sranda je , že on reval len u rehabilitačnej, kým mi ukazovala nový cvik a doma potom 1-2 cvičenia pomrnkával a potom sa síce jedoval, ale neplakal (cvičili sme 4 krát denne).
a u neho bolo už po 2 týždňoch cvičenia vidno výsledky.
existuje aj cvičenie podľa bobatha (či ako sa to píše), a tam ide skôr o hru, než cvičenie v pravom zmysle slova. skús si zistiť, či tam nie je nejaká rehabilitačná, ktorá uznáva aj inú alternatívu než vojtenie. podľa mňa by mu to stačilo... 😉

marketka1
21. apr 2010

Ahojte misi súhlasím že nám chcú toho viacej prišiť keď že nie sú bio. Aj my s tým máme nejaké skúsenosti taký čas je asi najlepšie ísť k ďalším či sa zhodnú a ak nie tak ich treba vymeniť my tu máme jedného perfektného súkr.neonatóloga mudr.Varady je to PÁN doktor stále sa školí spolupracuje s nemocnicami neonatol.oddelení zaujíma sa o rizikové deti je to pre neho výzva on je ochotný pre deti aj cez víkend prísť či do ambulancie alebo domov ak treba.Jeho sestrička je švagrova teta takže ak sa mi niečo nevidí tak ideme k nemu a keď nevie pomôcť alebo si nie je istý tak vybaví u spolužiakov. Ale darmo to musím povedať známosť neznámosť z obyčajnými bežnými ochoreniami (chrípka nachladnutie angína) neotravovať ho na ambulancii, nosia mu tam fakt rizikové detičky tak je opatrný.

misi33
21. apr 2010

saskah7, yukki 😀 😀 😀 😀 😀

marketka1 dobry lekar je k nezaplateniu,viem o com hovoris,Ja mam aspon to stastie,ze mam perfektu obvodacku,nie len ze ludska ale aj perfektna diagnosticka. Pediatricka je vraj celkom v pohode,no uvidime,vsak tmenit sa vzdy da a va BA je vela moznosti....
ja som bola dnes konecne na urade kvoli rodicovskemu a pridavkom, bola som tam uz viac krat no smola,ze s kocikom....totiz u nas mame urad na 2.poschodi a bez vytahu takze som si tak mohla akurat...... dnes bol manzel doma tak sme to vyuzili

najjulinka
autor
21. apr 2010

Dnes som bola vybrať lieky pre deti v lekarni.. a jeden liak už nebali po 20kusov,a le len po 100... to nemá chybu.. .štvrť tabletky denne.. .takže jedine kupiť krabičku na 400 dni....... čo bohvie či tak dlho bude brať...... no a potom, že poistovne krachuju........ a aj doplatok pacienta je viac ako 10€ na krabičku...

lenkove
21. apr 2010

Juli, 😝 pre dieta balenie na 400 dni, no parada 😝 😝 😝

lenkove
21. apr 2010

a ja som dnes strasne hladna.. by som aj vola zjedla 😝

natia
21. apr 2010

Lenka ja aj teba 😀 ...sucháre mi idú krkom...

lenkove
21. apr 2010

Natia,
pozor ale! 😅 😅 😅 😅 mastne isto nemozes!!!

natia
21. apr 2010

ty si trkvas... 😀 😝

najjulinka
autor
21. apr 2010

Už všetci spite?????????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre