Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
7. máj 2010

No idem spapať ATB a idem haji 🙄 🙄 🙄 Dobrú noc 😉

brulka
7. máj 2010

julinka tak prajem skore uzdravenie 🙂 . musis to mat tazke starat sa chora o tolko drobcov. no ja neviem to klud na lozku asi velmi nehrozi co 😅 .

lenkove
7. máj 2010

Ja som dala Škorici ATB práve, moja zlatá, ani nepľula, ani noštek sme nechytali ani sa nehnevala. Pekne,na 3streky a spinká ďalej.. teda pokašľala si a spinká daľej..

A o chorobe - presne ako vravíš Brulka.. Ak by tu nebol mamička mm, ktorý všetko zvládal, kým mi bolo najhoršie, tak neviem-neviem ako by Ivanka dopadla.. teda keď musíš, tak musíš, ale keď má kto pomôcť - tak paráda 🙂

skoré uzdravenie aj Juli aj Bruli 😉

najjulinka
autor
7. máj 2010

brulka akože ja kým večer nelahnem, tak sa chora ani necitim byť.. najhoršie su rana.... ale kým nie som v horizontalnej polohe, tak v pohode........ no dnes aj na hlase som citila.. .neviem na deti zakričať... ešteže prší a nechodime von, lebo to by som bola stratena, keby mi zdrhli dalej ako 5 metrov 😀 😀 😀 a mam problem dlho im čitať a rozpravať a tak...... a spievať.... a to linduš ked už vie chodiť, tak večer sa len tancovania a spievania k tomu dožadovala...... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale akože som bola aj viac chora na vonok a bez ATB.. len toto čo sme schytali je nejaka čudna potovra.. čo len na hrdlo sadne.... a proste čudne... ani muž nemal teploty, ani ja... a obaja ATB.... a proste ani hrdlo nebolelo, len sme ho proste citili.... fakt relativne v pohode choroba.. ja už som išla k lekarke s tým, že asi mi treba ATB... inak by som nešla... lebo nejak velmi blbo mi nie je.... 😉

najjulinka
autor
7. máj 2010

no dobru noc už ozaj....... 😉 🙂

najjulinka
autor
8. máj 2010

Dobré ráno......

maznacik007
8. máj 2010

dievcata prosim vas ktore mate skusenosti s larynkit9dou poradte.... danko ju pravdepodobne ma...

vcera zacal soplit a pokasliavat teplotu nemal... ale vecer uz taku zvysenu ano.. a kasel zacal byt taky stekavejsi.. tak som dala brufen, sirup na kasel... ale okolo polnoci stale pokasliaval.. vetrala som a nachystala som mu take na naparenie... solny roztok s bylinami... ale co cert nechcel.. muz drzal nadobu a ja maleho... tak muz to nejako nezvladol.. a ta velmi horuca voda skoncila na mojej nohe...Danuskovi sa nic nestalo... len moja jedna noha od kolena dolu to schytala... potom totalny stres... kto to mal tak vie ze neskutocna bolest a volali sme na pohotovost co si mam na to dat... bo mi pokozka zacala schadzat dolu... v senci nie je pohotovost... tak sme volali na 112 nech mi povedia ze co si mam na to dat... studena voda na to to ma napadlo ale fakt hrozne to bolelo a nezniesla som to...
tak mi tu poslali chlapikov so sanitkou... ti ze oni mi nemozu na to nic dat ale ze okrem tych obarenin mam aj nieco s clenkom.. ktory mi medzitym nez prisli... cca 30 minut dost napuchol... a nevedela som hybat moc s nim.. ale nejako som naslapla... tak ma presvedcili ze do nemocnice... muz maleho odviezol k mame a siel za mnou.. ja som medzitym absolvovala popaleninovu ambulancia /popaleniniy 2. stupna b ci co... a potom chirurgiu rontgen... ale nastastie zlomeny clenok nebol. /co by som sa aj cudovala.. lebo mna to az tak nebolelo... to skor tie popaleniny/
medzi tym napuchol do obrovskych rozmerov a nejaky vyron sa spravil dnu.. ci co... ale kedze som aj clenok mala dost popaleny tak mi nemohli dat dlahu... ani elasticky obvaz... tak len spreje a maste a tak...
co mi este nepridavalo bol velmi zly tlak.. najlepsi tusim 165/100 ale zvladla som...

Danko ze vyzera lepsie.. mama volala ze si mame dojst pre neho... hoci stale ma teplotu a kasle.. tak s nim ide muz napohotovost ale tu v SC... cez den tu pohotovost detska je...

dakujem ze ste si ma vypoculi a radte.. ako nie som si ista ze laringytida ani neviem ako sa to pise.. ale on to uz mal predtym.. nez prisiel k nam /mal to v karte/ a aj ten zachranar mi hovoril ze jej to taky typ kasla...

maznacik007
8. máj 2010

brulka uzasne mena ste vybrali.... tesim sa ... s vami

yukki
8. máj 2010

ten kalciový sirup, nie? a zima-teda to otvorené okno. Ja tiež neviem, my to nemávame....ale u nás kika momentálne tiež chorá. Ale nie prechladená. úplne nevládna, len leží a pospáva od rána, raz grcla....nohy že ju bolia...včera mala teplotu ale javila sa zdravá, dnes teplotu nemá ale toto...hmhmhm neviem.
Maznáčik teda..... 🤐

saskah7
8. máj 2010

ach, maznacik.. tak to bola naozaj neprijemna noc... ☹
ja som si nedavno tiez obarila nohu.. to bolo v zime a nemohla som ist tyzden von, lebo som si nemohla nijako obut cizmu... ale za tyzden sa to krasne zahojilo... davala som si na to len puder septonex ale to len na noc, ked som si to preliepala, aby som si to v noci nezosuchla... a cez den co najviac vetrat...
tak nech sa ti to rychlo zahoji...
na tu laryng. neporadim viac ako yukki...

brulka
8. máj 2010

no nazdar maznacik. uplny horor ta popalenina 😲 😲 😲 co ti na to dali na pohotovosti? ja som si len raz obarila kusok stehna vrelym tukom z pekacu amala som dost. to je priserna bolest 😢 . tak nech sa ti ro rychlo hoji - ja som si vtedy na to davala desitin tak nejako sa to pise ale neviem ci sa to predava aj na slovensku. je to pre babatka na zapareniny ale na tu popaleninu to bolo super aj proti bolesti to ucinkovalo.

a k danulkovi to fakt neviem poradit, asi najlepsie zajst k lekarovi. su na to lieky ktore uvolnia priedusky ak by sa mu stiahli, ale tie su len na predpis. tak chodte aby ste take nieco doma mali. viem ze aj ventolin sa dava a este volaky liek na R uz neviem presne.

ale ked pride mary ta ti poradi, oni s tym maju bohuzial velke skusenosti, aj s dusenim a naozaj zlymi stavmi.

a mena sa pacia aj nam, ale si predstav svokre sa marlen nepaci a ja ze bude dojata lebo svokra sa vola marlen 😅
tak este vyberame 😉 aj dalsie len sa zhodnut to je problem 😅

maznacik007
8. máj 2010

dakujem.. baby za podporu...

brulka na pohotovosti mi s tym cosi robili.. strihali mi to nejako a davali mi na to cosi... ja ti ani neviem.. ale v pondelok mam ist na prevez do ruzinova..

add Danusko.. uz ho mam doma... tak ta pohotovost v senci nefunguje vobec... mam nakupeny calciovy sirup, fenistil sirup dithiaten a aj ventolin mam...

na kramare sa mi vobec nechce.. kto to tam zazil vie preco... rozhodne si myslim ze momentalne by mu cakanie par hodin napohotovosti nepomohlo... samozrejme keby sa dusil tak ihned volam 112.

vyzera zatial ok.. ma sopliky... ale nekasle... uvidime vecer...

add mena... ja mam neter Ester... mne sa inak este paci Magdalena... mojmu muzovi zasa take ruske... Tatiana a spol... ale isto vyberiete.. to co sa malickej bude najlepsie hodit...
add svokra .. ja ju chapem.. ja by som tiez nechcela meno po sebe.... 😀

brulka
8. máj 2010

maznacik tak to mas doma dobru zasobu liekov to je super a mozno ked vyslels muza do lekarne tak aj oni by vedeli poradit. hoci dnes su tam casto len dake predavacky a do nicoho s nevyznaju.

no a kramare to su jeden horor. nie ze tam musis cakat niekedy aj hodiny kym ty vysetria ale oni niekedy ani poriadne nevysetria.

sesternica volala minuly mesiac kvoli synovi zachranku. mal bolesti brucha zo dva dni a potom grcacko-hnacku a behom jedneho dna tak zoslabol ze jej normalne uz nevladal vstat ani sediet len sa klatil na bok a to ma maly uz 9 rokov proste upadal chvilami az do bezvedomia uplne dehydratovany. volali zachranku a na kramaroch kam ho doviezli museli cakat a potom mu ani krv nechceli vziat musela tam sesternica vystup hystericky spravit az potom zacali konat a zavolali aj chirurga ze ci nahodou nie slepak to je atd. proste mudra sa neho pozrela a povedala salmonela to je. bez vyterov, bez odberov len tak na pohlad. no horor !!!! 😠 😠 😠 😠 a poslali ho domov bez infuzii noc nic mu nepomohli. musela po lyzickach vodu do neho cpat a sa modlila aby vydrzal chudacik. uplne nezodpedni lekari !!!!!!

magdalena sa paci aj mne ale ma ju sestra 😀

marketka1
8. máj 2010

maznacik tak to si mala rušno daj sa chytro dokopy

laryngitída je suchý štekavý kašeľ (neviem či sa vyjadrujem presne odborne)stiahne sa priedušnica a dieťa sa začne dusiť plačom sa to zhoršuje preto treba malého v tomto prípade utíšiť a najlepšie vystrčiť na chladný vlhký vzduch aby opuch nepokračoval ale ustupoval v prípade potreby sa podá dieťaťu rectodelt čípok do konečníka je to kortikoid ktorý uvoľňuje priedušnicu od opuchu.Je to ale na recept. Taktiež sa podáva sprej na dýchanie ventolín alebo iné.

lenkove
8. máj 2010

ahojte
mm isiel s malou von, a ja mam chvilu volna. Drobec nema horucku, len zvysenu teplotu, tak sa v kociku vyslni aspon. Ja by som upratovat mala, ale sa mi nechce..
Maznacik, to bol ozaj horor 😅 😅 toto. drzte sa a skore uzdravenie!

Ja vaham, co mam robit ja, teda zajtra by sme mali ist na krstiny manzelov brat ma synka, ale: Ivanka chora a ja chora, tak neviem ci riskovat.. Teda prezijeme to tam, ale bude tam dost deti a aj mimino, tak ci nebudeme roznasat infekciu, kedze ja dost kaslem a kycham 😅 a k tomu sa bojim, ze sa malej pohorsi, lebo predsalen je to cca 40 min. v aute a o kludovom rezime ani reci.. Keby to bolo tu v meste, neriesim, ale takto 😅 😔

saskah7
8. máj 2010

nuz, leni, podla toho, co pises, ja by som asi nesla... ved to je ospravedlnitelne... a pozvete sa tam niekedy inokedy 😝

lenkove
8. máj 2010

Saska, ked ja sama neviem, raz tak - raz tak je to u mna.. fakt, ak by slo o mna, tak pojdem a deti sa stranit budem (aspon varit nemusim 😀 ) ale ked je aj drobec chory, atb berie, tak neviem 😅 😅

lenkove
8. máj 2010

ale dakujem za nazor, zavazil 😉

maznacik007
8. máj 2010

leni ja by som tiez nesla... este nahodou babenko potom ochorie a predsa len ak aj malej neni dobre.. tak netreba to zbytocne testovat...

danul uz nekasle.... zda sa.. uvidime vecer.. teplota a sopliky su stale... ja som mala ist zajtra na vystupenie zboru aj mala kde spieva a tancuje.. ale asi nepojdem.. kvoli mojej labke ... ale este mam nadej ze to trochu povoli do zajtra...

lenkove
8. máj 2010

Leni, neviem čo ti dali na nožičku, ale isto pomáha : studená voda najdlhšie ako znesieš a najstudenšia ako znesieš, vyzlečenie šiat riešiť až potom. A na boliestku panthenol sprej, ak je niekto lekárnik v rodine, zohnať mastný tyl, tým potom (ale až potom - potom) prekryť. Na mierne popáleniny (pršteky a pod) pomáha čajovníkový olej, a to fakt 😉
ja som v tomto veľmi nešikovná, od mala sa pálim a obarujem (veď baran, s ohňom sa zahrávam) dúfam ale, že som z toho už výrastla 😅

brulka
8. máj 2010

maznacik, super ze danulovi sa polepsilo. snad aj vecer a noc bude kludna 🙂

leni no ja by som nesla celkom urcite. chodit chori s ATB na navstevu take ja vobec neuznavam. ja si myslim ze je to dokonca neslusne 😅 kvoli vsetkym detom co tam budu. ani ty by si nebola stastna keby k vam niekto prisiel chory na navstevu a nakazil ti skoricu 😉 . dufam ze som ta neurazila ale ja co na mysli to na jazyku 😉

aj pre skoricu tvoju bude lepsie ked si radsej domka oddychnete a poriadne sa doliecite 😵 a ty kasli na poriadku a tiez oddychuj 😀 a tu si pekne s nami pokecaj 😉

lenkove
8. máj 2010

baby, veď ani ja by som nešla celkom určite keby to bolo na mne.. ale mm je iného názoru, že "na pár hodín nás to nezabije" 😝 😝

brulka
8. máj 2010

leni, zabit to nezabije nikoho, ale mozte nakazit babo a ine deti. no ja by som k nam domov ziadnych chorych k malickemu babu ani nepustila 😀 😀 😀 a keby ani malicke babo nebolo ani tak nie ved na tom neni nic prijemne liecit si chripku alebo dake ine potvorstvo. to aj dospelaka vzdy polozi 😖 ja choroby neznasam 😝

tak ved zavolaj svagrovi co si o tom mysli on 😉 ci vas tam chce aj chorych alebo polochorych isto povie ze radsej si to vynahradite inokedy. myslim ze to by bolo najlepsie 😉

brulka
8. máj 2010

ja som sa napriklad teraz nakazila od kolegu a som na neho nastvana ze chodil chory do prace ked sme tam dve tehotne. a pritom vie aka moze byt chripka v tehotenstve nebezpecna. tuto zimu mu skoro jeho tehotna zena v osmom mesiaci na nu zomrela. mali velke stastie ze to prezila. bola napojena na umelu ventilaciu niekolko dni v kritickom stave. ale zvladli to chvalabohu 😵 😵 😵

no ale nepoucil sa kludne chodi kslavy soplavy do prace a nakazil mna aj dalsieho kolegu. pritom je total chory a doma cela jeho rodina maroduje. to ja povazujem za hlupe. ked je niekto chory ma pekne lezkat v posteli. nuz ale co by clovek nespravil asi pre peniaze 😝

a nastvana som aj na seba ze som nezbalila svetsky a nesla proste domov ked vedla mna sedi taky chorlavec. mala som sefovi povedat ze proste nic nechcem riskovat a ze budem robit z domu. ale som si myslela ze som superman a ze to nechytim nuz ale asi oslabena som predsa len v tehotenstve zivim dvoch tak je to asi vacsia namaha nuz jednoducho povedana sprosta som bola. esteze je mi uz dnes lepsie 🙂

lenkove
8. máj 2010

http://novohrad.sme.sk/c/5362063/v-romskych-cha...
😔 😔 😔 ten opis života v osadách, ja viem, že to všetko sa vie.. ale aj tak mi je z toho mdlo 😔

brulka
8. máj 2010

leni ten clanok hrozne, no ano vie sa to ale ked si to predstavim 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

ale ako to riesit este k tomu na slovensku kde je tolko rasistov v populacii 😢 😢 😢

najjulinka
autor
8. máj 2010
https://www.youtube.com/watch?v=RCXtOpT5PBY

😉 u nas letel detský klavir vzduchom.. .a pritom sa to da takto pekne štvorručne.... 😉

dioliana1
8. máj 2010

dobrý príspevok 😉

macocha
8. máj 2010

Ahojte, hlasim prichod, idem vas docitat. Dufam ze este nespite 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre