Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

pimpa
10. máj 2010

ja som tiez klinicka logopedka a pracujem s detmi od 15. mesiacov. U tych najmensich je to skor o vyvine reci, ked nerozpravaju alebo sa im zle utvara slovna zasoba, nevedia kombinovat slova do viet.
Dyslalia-porucha vyslovnosti sa riesi podla toho aku hlasku treba cvicit.
KG a ŤĎŇ ja cvicim uz od troch rokov, od styroch zacinam CSZ ČŠŽ a L, od piatich R.
Proste ako to ma vyvinovo na seba navazovat.

pimpa
10. máj 2010

ak potrebujete nejake cvicenia konkretne, mozem poslat mailom 😉

tusim sa Paťuško uz budi na balkone

saskah7
10. máj 2010

pocuj, pimpa, je mozne, ze 2,5rocne dieta uz vie hovorit "r"? mne sa s tym kamoska chvali, ze jej dcerka uz vie a moja este ani naznakom.... tak neviem, ci je to fakt mozne...

pimpa
10. máj 2010

je to mozne, ale je to skor vynimka 😉 normalne sa deti R ucia ako poslednu hlasku, vacsinou az tesne pred zaciatkom skoly. Je to dost o tom, aky je jazycek pohyblivy a uzdicka pod nim, ci je volnejsia, alebo ho maju "viac na uzde" predsa len "R" je velmi jemny precizny kmit jazyka.

maznacik007
10. máj 2010

moj avedela r hovorit ked mala 20 mesiacov... uplne ciste r... a velmi sa v tom vyzivala... bola to posledna hlaska ktoru sa naucila... takze mozne to isto je... 😉

inak ako sa mate kocky?

saskah7
10. máj 2010

my sa stale trapime s francuzskym r u 7 rocneho... odtrpeli sme si to aj so starsim, ale ten to uz vie, i ked niekedy sa pozabudne a nepouzije spravne r... ☹ ... ale mladsi je este len na urovni "tdáva, tdeba, tdnava..." pricom to "d" dost zdoraznuje... myslis, ze tie masaze jazyka s prstom su naozaj ucinne? priznam sa ze casto na cvicenie zabudame 🙄

maznacik007
10. máj 2010

preklep pardon.. moja Ninka .. vedela r... tam malo byt /inak mam to aj na kamere... lebo to bolo na mikulasa /ona je marcova/ a boli sme na mikulasovi a ona mu recitovala a potom robila rrrrrrrrrrrrrrrrr ...
ja som inak neporiadna v takom tom zapisovani co kto kedy ... a tak.. ako u deti..

cairka
10. máj 2010

no veve má problém c-s-z/č-š-ž a čo si všimne takmer každý a sa ma na to pýta h-ch. L vie, Ľ občas, R nie, ale to ešte neriešim 😅 pimpa, pošlem ti do IP mail, mohla by si mi prosím ťa, poslať nejaké cvičenia?

magimary
10. máj 2010

moji chlapci tiež používali "R" úplne pirodzene, bez nejakého cvičenia, veľmi skoro a bez námahy a rozmýšľania asi od roka a pol...začali hovoriť veľmi skoro a obaja hneď čisto...
"R" bolo medzi ostatnými hláskami...čiže tiež skoro...

yukki
10. máj 2010

Kika ešte tiež nemala tri roky keď vedela čisté r, ale to bolo aj takmer všetko čo povedala. 😝 ešte hav a pá a mútny (smutný) a možno ďalších 10 slov. A rrrrrrrrrrrrrrrrr.......
a tie Z S fláka riadne doteraz....a aj to r dá tam kde je to ľahšie, v ťažších vynechá. 😅

cairka
10. máj 2010

no veve tiež hovorila veľmi skoro, ale nie čisto 😀

pimpa
10. máj 2010

no, niekto to vie rychlo a niekto sa trapi fakt dlho...
saska ja nerobim masaze jazyka, ale tdnkovanie teda hej...uz mi niekedy z toho sisi 😀 😀 😀
najlepsie je cvicit kazdy druhy-treti den tych 10-20 slovicok, pricom to "D" z "TDN" ma byt praveze vyslovene viac potichu a trochu rychlejsie. Blbo sa mi to opisuje 😒 Zvyknem aj z vykresu take tenke pasy papiera nastrihat a dieta to do takeho pasu papiera vyslovuje a ked sa pritom papierik ohne, tak to robi spravne. Ale treba si ho dat pekne pred usta
ale urcite to ma zmysel, ja som mala aj takych co mali 7 rokov a uz som sama ani nedufala ze sa to naucia a predsa jedneho dna im ten jazycek pekne pritom kmitol, a obom nam aj slzy vyhrkli, od toho vytuzeneho "R"

dioliana1
10. máj 2010

marketka so všetkým začíname K, nevie správne V, š, s, z,ž, h, ch, všade tlačí č a t, tak mu niekedy ani ja nerozumiem, ešte aj vynecháva písmená a skracuje si slová...no dyslalália...

lulucertik
10. máj 2010

http://www.kosice.sk/article.asp?id=7693 dole je link na nádherné detské usmevy 🙂

pimpa
10. máj 2010

dio a kolko ma presne rokov?aj v mesiacoch? moze to byt aj nieco viac ako dyslalia

lulucertik
10. máj 2010

tak ked máš problém tu je fotogaléria z podujatia :
http://picasaweb.google.com/deel77/DenRodiny
je tam okolo 400 fotiek 😉
len tvoj pc už by mohol dôjsť ku mne na opravu aby zvládol aj vačší nápor

dioliana1
10. máj 2010

má 4 roky a 1mesiac

najjulinka
autor
10. máj 2010

dobruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu noc.

najjulinka
autor
11. máj 2010

dobré ránko

ralanka
11. máj 2010

dobré už dávno ránko len u nás akosi z hmlou ☹
jéj som sa aj zabudla pozrieť von oknom toľko som už hore že aj hmla zmizla 🙂 🙂 hádam bude pekný deň 😉

5katarina7
11. máj 2010

Dobre ranko.Tak včera som volala kvoli tej príprave,ale najprv tam musíme ísť podpísať nejaku dohodu tu posunu riaditelke,aj ona to musí podpísať,to je dalších 7až10dní,a až potom sa dohodneme na termíne prípravy.Budeme robiť predsa len na UPSVR.To máme bližšie a mm sa tam skor dostane ako keby sme mali ísť do Bratislavy.Už sa neviem dočkať.Tak sa to naťahuje,stále len treba na niečo čakať.

5katarina7
11. máj 2010

Prave volal mm,švagrinka v noci porodila štvrté dieťa.Maju jedného chlapca ostatné su baby.Volá sa Daniela.A to je zaujímavé,že lekári jej na sono po celý čas hovorili že to bude chlapec a ona hovorila,že cíti že je to baba.A mala pravdu.

lenkove
11. máj 2010

Katka blahoželám k neterke!! nech je zdravá a štastná 🙂 Danielka je pekné meno 🙂 🙂 🙂
a s prípravou, no, ano.. ono sa to vlečie.. ale keď raz začnete 😉 my sme od konca februára boli evidovaní, začali sme 5.5. a v auguste sme boli už pravoplatne zapísaní do zoznamu 🙂 do pol roka to stihnete isto - iste! 🙂

dioliana1
11. máj 2010

lenkove : kde ste robili prípravu? v úsmeve?

lenkove
11. máj 2010

nie, Dio, my sme robili na úrade..

5katarina7
11. máj 2010

Dakujem.No dufam,že to potom už pojde rýchlejšie.Len keby to odo mna záviselo ja by som tých 26 hodín prípravy rozdelila do troch dní 😀

dioliana1
11. máj 2010

takže aj mi by mali byť do konca augusta v zozname, nám začala príprava 3.5. a do konca šk.roka to chcu skončiť...

najjulinka
autor
11. máj 2010

Dnes som si vypočula:

Mirka: "Ečina! Ečina! Ečina"
Lucinka "To nie je e-či-na. To je e-čič-ka"

😀 😀 😀

dioliana1
11. máj 2010

a to akože čo mačička? vecička?

najjulinka
autor
11. máj 2010

no dio "kolko rečí vieš, tolkokrát si človekom 😉 my sme si navzajom všetky 3 rozumeli 😀 😀 😀 😀 Mám šikovné deti... 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre