Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
18. máj 2009

preklad:
mlačala=mlčala... ( 😅 )
prebadnúť=prepadnúť...( 🙄 )

lienocka235
18. máj 2009

dobre ranko kocky....

tak nasa cicuska uz je v buse.. idu do skolky v prirode... brala si aj baby born.. nejako ju to cez vikend chytilo hrat sa s babikami.. aj s celou vybavou.. 😅 tak hadam to bude ok..muz hovori ze hadam pre nu nebudeme utekat v stredu ale asi ten smutok hrozi skor nam ako jej.. tento tyzden mame 2 krat pripravu.. chceme ist do kina.. tak hadam bude fajn

akurat sme rozmyslali ze ba sme aj my isl s usmevom na nejaky ten pobyt nahradnych rdin.. cez leto.. uvidime ci take vobec robia..

idem si urobit asi kapucino.. kto sa prida?

wolfskinka
18. máj 2009

ahojte

sme boli na tej socialke, prebehlo to celkom dobre, taka mila pani tam bola ... odovzdali sme to a teraz oni poziadaju o odpis z registra trestov a ak bude cisty tak nam poslu vyjadrenie ze mozeme zacat tu rodicovsku pripravu som zvedava kolko bude trvat to potvrdenie no a potom uz nebudeme chodit na socialku ale do toho navratu ... tak teraz musime cakat a potom nam povedia co dalej,
caka nas rodicovska priprava v navrate a pohovor na mestskom urade a navsteva zo socialky aby presetrili ako byvame

laculik
18. máj 2009

ahojte, vcera bolo kraaaaaaaaasne upln leto. tak sme sa vytesovali.
lienocka, najhorsie je podla mna na takychto odchodoch, to kyvanie detom do autobusu, nikdy som to nepochopila naco sa to tak robi, bo jedine vtedy sa deti podla mna rozplacu. Nastastie u nas v skolke sme rano vzdy odovzdali deti akoby normalne do skolky a az potom ich davali do autobusu. Mala bola prvy krat, ked este ani 3 roky nemala...a chodili dva krat do roka. No ale, priznam sa ten tyzden sme si vzdy taaaaak s polovickou uzili! 😀 😝 😀 Raz nam dokonca vecer volali, ze mala ma teplotu ale, hned druhu vetu sa riaditelka spytala, ze mamicka, pili ste vsak? Asi jej je jasne (sama je babka), ze rodicia maju "ruku hore" cely tyzden bez deti 😀 😀 😀 . Tak nam malu doviezli pred dom, este v ten vecer. Proste ja nedam dopustit na sukromne skolky 😵.
Lienocka, uzivajte! v dobrom zavidim!

laculik
18. máj 2009

wolfskinka, tak gratulujem k uspesnemu zaciatku!

wolfskinka
18. máj 2009

laculik dakujem ... uvidime kedy pride to rozhodnutie ... tipujem tak 2 tyzdne - mesiac

laculik
18. máj 2009

my sme to tusim odovzdavali naraz so vsetkymi papierami (som bol a pre odpis osobne a nepredavaju tam kolky tak som lietala po celom centre a zhanala na poste), ale neviem ci sa nemylim, 🙄 ja mam ale kratku pamat...co nezapisem neviem....

lienocka235
18. máj 2009

laculik... my sme nasu dali rano do skolky aj s celou vybavou ... a mali odcahdzat o pol desatej.. tak o stvrt na desat tam naklusala babka a dedko.. a oni ju ako dali do busa... a kyvali..
ona sa hrozne tesila.. ze utekala.. o akychkolvek slzach nemoze byt rec.. nasa je dost spolocenska a oblubena v kolektive.. isla aj najlepsia kamoska..
ja som radsej ju nesla odprevadzat.. lebo ja by som to nezvladla.. ona dost casto respava u babky u krsnej u kamosky a tak.. v tomto sme nikdy nemali problemy..

idem si teraz rozplanovat tyzden... jaj ako sa tesim... a to mam este aj narodky.. tak bude nejake coro moro 😀

lienocka235
18. máj 2009

wolfskinka prepac zabudla som dopisat.. takisto gratulujem k uspesnemu zaciatku... 😵

lienocka235
18. máj 2009

teraz je to uz po novom.. o odpis musi ziadat prislusny urad.. tebe ako fyzickej osobe ho nevydaju.. proste taky je zakon.. my sme napr. obaja s manzelom prikladali potvrdenie o previerkach NBU a teda bolo jasne ze odpis RT musime mat cisty.. ale aj tak s ho museli vyziadat... nam to prislo tak do 2 tyzdnov.. teda papie ze odpis je cisty a ze posielaju zaidost na urad o presetrenie... tam sa to trosku zadrhlo... /PN ci dovolenka pracovnicky/

ono treba ale asi ratat s tym ze i robia pripravu aj v lete... v navrate.. lebo niekde nerobia.. a zacnu az v septembri..

wolfskinka
18. máj 2009

lienocka dakujem .... no sme len fakt na zaciatku ... prvy krok sme urobili a teraz musime cakat na rozhodnutie a potom hor sa na pripravu, ak vsetko prebehne okmtak skusime 3.umele oplodnenie v juni a ked nevyjde ... tak uz to nebudem silit ... uz si pockame na babetko z domova

lienocka235
18. máj 2009

pridala som fotky do albumu su len z mobilu. ked budem mat kvalitnejsie dolozim...

lenkove
18. máj 2009

wolfskinka
do navstevy rataj tak max 6 tyzdnov, vyjadrenie nam prislo mesiac po navsteve.. 😉

lenkove
18. máj 2009

inak, ked nasa psycho.. nebude robit v lete, ma porazi... 😠

wolfskinka
18. máj 2009

lenkove dik za info no ved uvidime ako to pojde povedala, ze ked budeme mat odpisy ze nam posle rozhodnutie ze mozeme zacat pripravu tak som zvedava kolko to bude trvat teraz musime cakat a pomalicky krocik po krociku

lenkove
18. máj 2009

jasne!
mne sa to zdalo celkom rychlo, v januari som podala papiera a marci som mala rozhodnutie o zacati pripravy doma.. ale zacali sme az v maji 😠 😠 ako som sa viackrat stazovala a viac uz nebudem 😵 😵

lienocka235
18. máj 2009

ono strasne zavisi od toho ci ta ruadnicka pod ktrou patrite nebude na dovci na PN alebo na skoleni a pod.. a
potom limitujuci faktor je aj to ake ma terminy navrat, usmev na pripravu.. neviem ci si si to zistovala.. lebo priprava trva dva mesiace minimalne.. a na leto nove nezacinaju az od septembra...

lenkove
18. máj 2009

lienocka
ja si myslim, ze WOlfskin to ma zistene, dohodnute a naplanovane 😉 😀

lienocka235
18. máj 2009

lenkove.. a vy ako... postupujete...?
my mame tento tyzden dve stretnutia.. a este nemam domacu ulohu... 😅

wolfsk.. sak jasne netreba stresovat pekne pomalicky.. ja som si to velmi nechcela odkaldat.. lebo v septembri mame tri velke audity.. a ajodovzdavku casti projektu.. a to by mi velmi nevyhovovalo.. casovo a tak..

najjulinka
autor
18. máj 2009

Ahojte. U nás hic. Domči som dala len bavlnené dupky na plienku a papučky, ale aj tie papučky asi netreba.. .A spotený chrbát mala chudinka... Lucinka v kraťaskoch už bola... Inak včera trošku Lucka zdrala kolená cez pančušky a aj na pančuškách dierka už je.. .Ja už mám tolkooo pačušiek do gatí a aj Kiko a aj Lucinka do tých dier prštek pchali až kým sa do dsierky nezmestil a pcahli aj dalej.. Ale Lucka nestihla z toho včera vyrobiť väčšiu dieru, lebo už sme davali dole punnčochy, zato Kiko raz sa vyšantil... A najlepšie, že takú foto deravé som poslala potom na urad, nech sa noví rodičové podívajú, aký je krásavec 😅 😅 😅

cairka
18. máj 2009

ahojte. u nás striedavo oblačno, už 2x pršalo, medzitým hic 😒

pimpa
18. máj 2009

Ahojte,
my sme mali Patka uz akotak zadaptovaneho a cez vikend sme obaja ochoreli na nejaku virozu tak, ze sme sa nevedeli ani pohnut, horucka do klbov a svalov...chudacik, tak sme ho nechali plakat, ked sme uz nevladali, a zese zaciname teraz odznovu...
Ale nevadi, mne uz je trochu lepsie, uz len chrbat boli, tak pojdem s nim o chvilu na prechadzku 😕

lienocka235
18. máj 2009

joooj pimpa tak sa rychlo dajte dokopy..

a fotecky?

macocha
18. máj 2009

Ahojte, u nás ako pred búrkou - chvíľu slnko chvíľu pod mrakom.

Wolfskinka - tak peknú a rýchlu prípravu prajem. Ten "pohovor" na mestskom úrade pozostával z kontroly platenia dane za byt a mesačných poplatkov, ani kópiu nechcel - že to len miesto zaberá, hneď dal pečiatku a že mi praje veľa šťastia. Takže vyslovená formalita, ktorú mohla vybaviť priamo teta na sociálke, akurát je takto viac ľudí angažovaných... zamestnaných...
V Bratislave Návrat robil prípravy podľa toho, koľko sa nazbieralo záujemcov, takže to leto je ozaj otázne... 😒 budem držať palce. Ale teda tie odpisy že tak skomplikovali - ja som mala na počkanie a priamo predávali aj kolky.

Lenkove - som zabudla - Ty robíš prípravu na úrade?

lenkove
18. máj 2009

Mami 😉 /Mima/
ano. na urade 🙄
a ako sa mate vy s Diankou?

aj nam to spravila sama teta socialna, my sme nikam nesli 😕

macocha
18. máj 2009

Leni, myslela som si aj podľa toho, čo o príprave hovoríš 😅 Nuž, všetko má svoje PRE aj PROTI...
My sa máme fajn, ďakujem. Dianka práve vstala a hojdá macka vo svojej prilbe 🙂 Ideme sa napapať a trochu ohriať von, v byte máme dosť chladno. Lezú je tri zuby naraz a zistila som to len tak, že som ich uvidela, keď sa smiala. Až podozrivo dobre to tentokrát ide 😀

lenkove
18. máj 2009

jeeej, len nech to ide tak podozrivo dobre aj nadalej 😉 🙂 🙂

a s tou pripravou mas pravdu... co by nam pomohlo mat pripravu raz-dva za sebou! a dokonca cez vikendy! takto si musime brat dovolenky a aspon pomozeme svagrovi pri stavbe jeho rodinneho domu 😀 😀

dioliana1
18. máj 2009

cawte 😉

lenuska74
18. máj 2009

čaute 😉

lenuska74
18. máj 2009

Jej dioli nejak sme tu dnes naraz 😀 prišiel ti mail?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre