Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
31. aug 2010

@dioliana prácu popri profi neobmedzuje vek detí, ale zakonnik práce!!!! Ja pracujem stále popri detoch... sice už len 2 hodky týždenne, ale kedysi som na pol uvazku robila popri detoch...

dioliana1
31. aug 2010

@najjulinka fakt.? a kolko maximalne sa može robiť popri detoch?

najjulinka
autor
31. aug 2010

to je dane počtom hodin za týžden čo akože človek može robiť.. .sa mi marí, že je to tak 1 a pol uvazku dokopy, takže asi 6hodin... .ale neviem presne tie hodiny...

dioliana1
31. aug 2010

@maznacik007 a ešte som si spomenula, ked sme brali prve deti tak asi 4 mesiace sme boli v jednej izbe 6ti 😀 , sme prerabali pol domu a potom sme boli 5ti v spalni a Śtevko v obyvačke další polrok kým sme prerobili druhu polku domu...a planujeme podkrovie ak Boh dá podarí sa nejaká požička, aspon Tri izby hore...tak potom možeme mať deti ako v dd 😀 😀 😀

najjulinka
autor
31. aug 2010

resp. nie poopri detoch,ale popri celom uvazku ešte asi pol.... robila som predtým aj inde.. .v T-come celý a ten polovičný k tomu....

dioliana1
31. aug 2010

@najjulinka takže napr. mala by som obchod a deti budu v školke alebo v škole tak v pohode aj 6 hodin može byť otvorený?...

maznacik007
31. aug 2010

nuz povodne to bolo do 1 roka veku dietata a od 1.1.2009 je platna uprava do troch rokov veku dietata...

neviem o ziadnej dalsej uprave a aj v zakone o rodine sa spomina iba hranica 3 roky veku dietata

samozrejme pokial ma riaditel moznost umiestni do profi aj starsie dieta ale nie je to zakonom prikazane

maznacik007
31. aug 2010

a ja len dodam ze podla zakonnika prace musi zamestnavatel byt oboznameny s tym ze vykonavas aj inu pracu a musi s tym suhlasit v tomto pripade kedze si domacky zamestnanec

natia
31. aug 2010

@najjulinka ja som robila popri deckách na plný úväzok, nikto s tým nikde nemal problém ... lebo PR je domácke zamestnanie, takže spokojne sa dá popritom pracovať ...

maznacik007
31. aug 2010

@dioliana1 no ja si to neviem predstavit... 🙂 byt tolky v jednej izbe.. asi som moc rozmaznana 😀

dioliana1
31. aug 2010

@maznacik007 presne je to prípad aj keby si chcela robiť pre dva decáky ak neprekročíš tri deti na jedneho profika 😀 😉

maznacik007
31. aug 2010

@natia nuz vela zavisi od zamestnavatela a najma od deti... isto nie je vhodne aby profirodic mal deti do 3 rokov dal ich do jasiel alebo opatrovat a siel robit na akykolvek uvazok.. to by sa stratil zmysel profi rodiny

dioliana1
31. aug 2010

@maznacik007 ja som vyrastala v dvojizbovom byte s oboma rodičmi a babkou dlhé roky 😀 , takže sme zvyknutý a deti z dd su zvyknuté už len z toho dôvodu že doma ich je možno aj 4razy viac 😀

maznacik007
31. aug 2010

@dioliana1 s tymto ale musia tvoji zamestnavatelia suhlasit teda oba DD bola som na jednej porade kde sa to rozoberalo a to ze to neoznamili profi rodicia svojim zamestnavatelom bolo dovodom ukoncenia spoluprace... je to zo zakonnika prace... nemozes robit rovnaku robotu pre roznych zamestnavatelov pokial s tym nesuhlasia...

dioliana1
31. aug 2010

@maznacik007 no to je fakt len pri vačších deťoch sa može robiť na polovičný uvazok, inak to nemá zmysel byť profíkom, súhlasím s tebou...

natia
31. aug 2010

@maznacik007 tak to uuurčite súhlasím ... ale naše dietka mali 10 a 11 a tak či tak chodili do školy, tak to bolo samozrejme iné

maznacik007
31. aug 2010

@natia ano to je samozrejme ine ked deti chodia do skoly... 😉

dioliana1
31. aug 2010

@maznacik007 jasné bez súhlasu oboch by som do toho nešla, ale aj tak v našom kraji teraz tlačia všade min. po dve deti jednemu profikovi, takže sa to nedá ....

natia
31. aug 2010

@maznacik007 a ešte som mala flexibilnú pracovnú dobu a robila som v tej istej časti, kde mali školu, takže to všetko išlo pekne skĺbiť... nikdy neboli sami doma napríklad, ak mi to nevyšlo, tak išiel pre nich môj otec a čakali nás u nich a tak... samozrejme ak to ide na úkor detí, tak potom načo byť profi rodičom!?

najjulinka
autor
31. aug 2010

Dnes v Billa je akcia na kojenecký tovar - všetko pre drobcov o 20%lacnejšie - od plienok až po detsku vyživu... Tak som bola akciove veci nakupiť, ked akcia a ešte minus 20%, tak nie je o čom... to čo sa oplatilo, tak som brala všetko 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Takže plienky Huggies Economy, aj Huggies Premium som brala všetky od velkocsti 2 po velkosť 4 a Sunar dvojbalenia som brala a posledný Sunar 800gramový.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nemali toho vela na sklade z toho čo nam pasuje , ale čo mali, tak nič neostalo 😝

mexx
31. aug 2010

My sme tiez boli v Bille a mali tu super akciu, ale som sa strasne pobavila na tom, ze dnes tam stal instantny caj pre deti superakciovych 4,59 €, pricom inokedy ho kupujem za 3,99. 😀 😀 Ine som ani nepozerala, mozno niekedy nabuduce...

najjulinka
autor
31. aug 2010

Ta aj tak lepšie to vyšlo po odratani 20%.. aj ked divné.... u nas som si nevšimla zmeny cien, ale tiež som kukla len to čo som poznala... 😀 😀 😀

suezana
31. aug 2010

Ach nedá mi, musím ... bola som sa na úrade, chcem si spraviť pestúnstvo (už máme osvojenie a sme v poradovníku) a som z toho nešťastná...vraj to vyzerá, že to chcem pre peniaze - že sa chcem priživovať 😔 mrzí ma to...

magimary
31. aug 2010

@suezana
sue 😔 , to zabolí...verím ti... 😔
ale-na druhej strane-ver svojmu vnútru a opri sa o svoje motivácie...
ty sama najlepšie vieš, prečo to chceš urobiť a toho sa drž...
nech si každý myslí, čo chce...
do tvojho srdca nik (z pozemšťavov a najmä nie úradníkov) nevidí, tak sa ani netráp z ich konštatovaní...
nevidia, tak nevedia... 😉 🙂

dioliana1
31. aug 2010

na druhý týždeň by som mala dostať záverečnú správu z prípravy na pestunstvo.... 😀 😀 😀 😎 gratulacie až potom... 😀 😀 😀

maznacik007
31. aug 2010

@suezana moja netrap sa... chapem ze to mrzi... skus sa povzniest nad to ... 😔

suezana
31. aug 2010

ďakujem, len som to nečakala... veď boli u nás, a myslím, že nám bolo fajn... že to chápu - všetko.

suezana
31. aug 2010

dio, gratulujem

natia
31. aug 2010

@suezana to čo je?? zas sa raz nejaká úradníčka predviedla?! no akože vy chcete byť v poradovníku aj na pestu aj na ado? to sa dá? to prvýkrát počujem (teda ak som to dobre pochopila 😉 )

magimary
31. aug 2010

poradovník na ADO a PESTU je JEDEN a ten istý!!!
iných niet!
info od NatyBlahovej 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre