Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
30. nov 2011

@sisa.01 v nahradke mam jedno zatial.. s druhým čakame na pravoplatnosť.......

sisa.01
30. nov 2011

@najjulinka dakujem.
dakujem ti aj za pomoc pri opravach dotazniku.

sisa.01
30. nov 2011

dakujem vsetkym, kto vyplnil moj dotaznik, vsetkym, kto rozmysla, ze ho vyplni, dakujem za to, ze sa vobec rozhodl pozastavti nad touto myslienkou.
ocenujem, zue mi pomahate a este viac si cenim, ze ste sa rozhodli pre ktorukolvek NRS.

vela stastia vsetkym 😉

silvia

tortelinka
30. nov 2011

@dioliana1 ach jaj....

yukki
30. nov 2011

@sisa.01 no už som dovypňala, hneď na 4 či ktorej otázke, ja mám aj v pestu aj v osvojení-a tá fajka nechce byť v oboch naraz, skáče buď na osvojené alebo len na pestúnske.

najjulinka
autor
30. nov 2011

Robíme pokusne kraliky 😀 😀 😀 😀 ale však my radi. 😀

macocha
1. dec 2011

@sisa.01 mojich pár rýpačských poznámok - neber to prosím zle, ja len, aby Ti to potom nevytkli oponenti 🙂

otázka 5: mala by si upresniť, či Ťa zaujíma vek pri začiatku NRS alebo aktuálny vek
otázka 15: asi má byť "Ak áno, akú veľkú súrodeneckú skupinu BY ste si zobrali?" - ak rozprávame o tom, aké BOLI predstavy na začiatku... to sa týka aj otázky 16 - nie je jednoznačne jasné, či sa pýtaš, ako to cítim teraz alebo aké boli predstavy na začiatku...
otázka 21: deti umiestnené v profesionálnej rodine by som dala ešte zvlášť ako možnosť... inak Ti budú jedni klikať "z detského domova" - čo je právny stav veci - a iní zas "iná možnosť" - čo je fakt, že profi rodina je niečo iné ako skupinka v decáku...

macocha
1. dec 2011

resp. to môže byť dvojmožnosť, detský domov alebo profirodina spolu 🙂

zicoportos
1. dec 2011

A zas sa blizia diplomovky, tak zas zacne dotaznik dotaznik dotaznik, prieskumy budu uvedene v diplomovke a hasla fajka. Donekonecne zaujimave sociologov, hoci podla zakona sme uplna rodina.

najjulinka
autor
1. dec 2011

@zicoportos nie je to povinne z diplomoviek čo čakaš?? ?ale zas ak raz chceme ludi čo sa v tom budu šprtať a budu to zlepšovať, tak tí vyrastú len z tých čo tie diplomovky robia..... ak aj 99% tých študentov sa po škole na to vykašle a cele je to len o diplomovke, nevadí.. ak ten 1 za X rokov spraví na slovensku v tomto prevrat k lepšiemu, alebo len malý krok k lepšiemu a možno ja vdaka tomu čo zistil pri diplomovke, tak fajn.......

dia6
1. dec 2011

AHOJTE 🙂
Včera som dostala CERTIFIKÁT z tojmesačného kurzu🙂 teraz už čakám len na rozhodnutie z UPSVaRu a náš nový, krajší život môže začať.
Zoberieme si dieťatko do pestúnstva a budeme rodinka 😀

matax
1. dec 2011

@yukki ja tiez tak:D ale dala som teda moznosť osvojenie,ked inak neslo :D mohla by tam byt moznost c) pestu aj ado:D @sisa1 Este som si všimla, ze pišete , kolko deti v NRS, ja som dotazník vyplnila a mám dve deticky

sisa.01
1. dec 2011

ahojte,

dakujem za pripomienky, ale uz nemozem menit dotaznik, mam tam uz aj nejake odpovede z klubu nahradnych rodicov v BB, bolo by to potom nespravne.
kazdy dotaznik mozem zvlast vytlacit, takze si mozem spravit aj vlastne vyhodnotenie, nielen to, co ponuka "system"
naozaj mi nenapadlo, ze mate deti aj v osvojeni aj ako pestuni - to klobuk dole, obdivujem vas.
diplomovku mam zameranu na osvojenie a pestunsku starostlivost, preto sa zameriavam na take otazky
profesionalny rodic je zamestnanec detskeho domova, z toho dovodu som to nerozpisovala.
pri celom dotazniku som s inspirovala vyskumom z roku 2007, ktory robilo ministerstvo prace, socialnych veci a rodiny. mna vyskum zaujima skor z tej ludskej stranky a nie pravnej. mozno je to naskodu diplomovky, ale ked sa chce oponent niecoho chytit a rypat, najde sa vzdy nieco. ja chcem v mojej praci poukazat na Vasu peknu stranku, ze to nerobite zo sebeckych dovodov, ze len chcete mat rodinu s detmi, starat sa o ne a davat im svoju lasku, pozornost, to co si vsetky deti zasluzia. (ano,som mierne romanticky typ)

dufam, ze Vas moj dotaznik neobtazoval, ak ano, ospravedlnujem sa este raz. nikoho nechem nutit, aby ho vyplnal. snazim som sa k tomuto pristupovat zodpovedne. nemam 20 rokov, uz som si zivot tiez niecim presla, viem, ze kazde rozhodnutie je dolezite a ked ovplyvnuje viacero zivotov je tazke rozhodnut sa spravne. fandim vam a drzim palec, aby vam vsetko vyslo. kamaratka ma osvojene deti a najviac sa mi paci ked vyhlasi: "Boze, ta mala je celkom ako ja!"

Dakujem Vam, uz Vam sem nebudem vstupovat.

Silvia

matax
2. dec 2011

@sisa.01 ja som ti ho rada vypísala :D

macocha
2. dec 2011

@sisa.01 ale to by bola škoda, keby si sa zaprisahala sem už nevstupovať, príď sa pochváliť, keď budeš mať po obhajobe 😉 A prípadne stručne zhodnotiť výsledky - keď to berieš tak romanticky, tak nám aspoň na chvíľu zdvihneš sebavedomie 😀

vandijan
2. dec 2011

@dioliana1 smutné

lulucertik
4. dec 2011

Vychutnajte si nezabudnuteľné Košické rozprávkové Vianoce od 5.12.-23.12.2011! Ponorme sa do družnej atmosféry pri varenom vínku a medovine, kde si vianočná nálada, prenikavé vône a veselé koledy podmania všetky Vaše zmysly. Príďte sa aj tento rok presvedčiť o jedinečnej atmosfére, ktorú môžete zažiť len na košických vianočných trhoch.
Vianočné trhy na Hlavnej - 5. až 23.12. 2011, denne od 09.00 do 21. 00 hod.

Program 5.-11.12.:
Program prvého týždňa Košických rozprávkových Vianoc otvorí tradične Mikuláš a čert a množstvo vynikajúcich koncertov. Tento týždeň sa môžete tešiť aj na živý betlehem, vianočný kamión Coca Cola, koncert Elánu či jazdu čertovskou električkou.

Program 12.-18.12.:
Tento týždeň bude o dobrých srdciach! Príďte si kúpiť anjelskú kapustnicu alebo Vás pozývame na vianočný benefičný pre UNICEF. Nielen pre najmenších sú pripravené tvorivé dielne v altánku, živý betlehem či očarujúce vystúpenia na pódiu. Nedeľa bude patriť veľkolepej oslave 90. rokov hokeja v Košiciach a vianočnému koncertu mesta Košice.

Program 19.-23.12.
Posledný predvianočný týždeň Košice ožijú predovšetkým hľadaním svetla - Košickou chanukou a Znovuzrodením II - sochami z ľadu. Nenechajte si však ujsť ani ďalšie tradičné vystúpenia či Beatles vianoce.

maca7
12. dec 2011

Ahojte,chcela by som Vas poprosit o radu.Mame dietatko v predosvojitelskej starostlivosti.Co je dokladom na zaklade ktoreho ja nastupujem na matersku ?Myslela som si,ze rozsudok,ale teraz sa ozvala socialna poistovna mojmu zamestnavatelovi,aby som im doniesla papier od svojho gynekologa,ktory by ma mal vraj oficialne vypisat na matersku.Nie je to nejaka hlupost?Ved moj gynekolog ani nevie,ze mam doma dieta. Kopiu rozsudku zamestnavatel ma,napriek tomu mi volali domov,aby som si to vybavila u gynekologa.

najjulinka
autor
12. dec 2011

@maca7 to je nejaká blbosť... 🙄

navyše aj samostatne žijuci muž si može adoptovať dieťa a isť s nim na matersku........... tam už neviem čo chlap s gyndošom porieši či gyndoš s chlapom.... 😀

yukki
12. dec 2011

JE to blbosť, ako píše najjulinka. Rozsudok o zverení dieťaťa do predosvojiteľskej som len dokladala.

magimary
12. dec 2011

@najjulinka @maca7 , no ja teda neviem, či je to "blbosť", či nie, resp., kto si to vymyslel,
ale viem, že "našim" adorodičom, čo brali od náš jedného z chlapcov to tiež prikázali, teda budúcej adomame...
tiež musela ísť ku gynďošovi a strašne sa tomu divila... 😕
no viac sme to neskúmali, či je to možné, či nie...
iba teda píšem, že už som to (sprostredkovane) "zažila"

najjulinka
autor
12. dec 2011

@magimary a chlap za gyndošom tiež?????? 😨 akože verim , že byrokracia na slovensku nema hranice..... ale gyndoš da ako potvrdenie, že adoptovala decko??????

magimary
12. dec 2011

@najjulinka juli, ale so mnou to nerieš 😅
ja som len napísala, že už som to zažila...
a, adootec nešiel na materskú, ale mama, tak tá mala priniesť potvrdenie 😉

maca7
12. dec 2011

Dakujem za promtne odpovede. Po tom,co vsetko sme uz museli dokladovat ani neviem,co je este normalne, aby od nas chceli.Zavolam na poistovnu, urcite je tam len niekto kto to nevie nahodit do pocitaca.

najjulinka
autor
12. dec 2011

@magimary však hej.... ale proste riadna blbosť....

matax
12. dec 2011

@maca7 ahoj, mne dali listok, ktorý inak pri bio , vypisuje gyndos na soacialke asama som si ho vypísdal..ale divali s ana man , ze kde mám dietko male a ja 2 a 4 rocne deti za ručičky, museli si overovat telefonicky niekde..no des.. ale listok, vraj posledny,mi dali, je to listok ako na PNku ale ciernej farby:D drzim palce:D mne trvalo schválenei 3 mesiace!!! ale doplatili ododna nároku. aj doklad pre zamestnávatela mi dali na soc poistovni, taká ziadost na A4... pisem rýchlo, est ekukenm večer... ahojte

matax
12. dec 2011

este ma napadlo, ze ano rozsudok som dokladala, rodný list malej a tie dva doklady: ziadost tu ciernu malu a tu na A4 .. ak by na socialke ten doklad nemali, ten malz cierny, tak na gynde ti ho da sestricka, ja som sa pomýlila a musela som ist za komoskou, nech mi dá nove tlacivo. nárok je od zverenia do domáceho prostredia, ked uz je právoplatný rozsudok o zvereni do nrs

magimary
12. dec 2011

@matax a presne takto to mala aj tá "naša" adomama 😉

matax
12. dec 2011

@maca7 este pikoska, ked som sla s pani z nemocenských dávok do inej kancelárie pre to mensie tlacivo a tá svojej kolegyni vysvetlovala, co potrebujem..ta sa kukla, ze :a kto jej potvrdi termin porodu, ktorý doktor? hehe a ja som smiala, ze len moj zamestnávatel, ze je tiez lekár, len nie gyndos..ta to nepochopila :DDDDD ja som robila na ambulancii:DDDD no som si uzila:D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre