Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

matax
17. dec 2011

@najjulinka ja to zistím :D dám vediet :D

macocha
21. dec 2011

Dievčatá a čo je s tým príspevkom pestúnovi? Ten nedorovnajú na úroveň rodičovského? 😕

irriss
22. dec 2011

@macocha Ahoj!
Na otazku Ti sice neodpovim, ale neco mi lezi na srdci..zvlast, kdyz je cas "vanocni"... 😉
Ma starsi dcerka ma ve tride jednu takovou holcicku - tzv."dite v pestounske peci"...

Rada bych Vam rekla, ze zde v Italii je pestounska pece "zdarma"..pestounem se stava ten, kdo "pomoc od statu" nepotrebuje...ten, kdo si vezme dite do pestounske vychovy je financne zajisten-jinak nema sanci (ze zakona) a dite ma v peci z jednoho jedineho duvodu .."ze srdce"

p.s. Myslim to v dobrem 🙂

Krasne Vanoce 🙂

mexx
22. dec 2011

@irriss To by tu na Slovensku potom bolo asi velmi malilinko deti umiestnenych v pestunstve. Lebo ti, co na to maju dost penazi, maju malokedy aj potrebne srdce a odvahu. 😔 Samozrejme, cest vynimkam. 😵
Ale v tejto krajine je to najcastejsie tak, ze to srdce a odvahu maju skor ti, ktori mozno nemaju take plne penazenky, ti "priemerni" alebo "chudobni". Nemozem generalizovat a tvrdit, ze nikto to nerobi pre peniaze (lebo urcite sa najdu aj taki), ale vo vacsine pripadov su to ludia, ktori chcu tym detom pomoct. A tie prispevky nie su zas take ohromne, ako si niektori ludia myslia... 😉

irriss
22. dec 2011

@mexx
Dekuju, ze ses ozvala bez "valecneho krize", ja to myslela dobre..jen pro srovnani situace...

Samozrejme i souhlasim se Tvym prispevkem 😉

Vubec si nemyslim, ze ty prispevky jsou "ohromne"..prave proto jsem se ozvala... 😉 , ze ani prispevek nic nevyresi...mozna "jen" pomuze k zakladu neceho...z toho mi je prave smutno ☹

Moje dcerka ma ve tride holcicku v pestounske peci (holcicka si mysli, ze je adoptovana, ale neni) 😉 ...ve meste se podelili lide o nekolik sourozencu (maminka je opet v Mexiku) a je na to strasny pohled a uz vubec myslenka, ktera mne o kazdych Vanocich pronasleduje..
Kazda rodina ma jedno dite-jedno ze sourozencu, ani dvojcatka nezustala pohromade...zakon je dost nekompromisni...Spoluzacka me dcerky ma dvojce chlapce ve vedlejsi tride.. 😢

U nas ve mestecku je jakysi detsky domov pod farou...ani na svatky Ti "dite nesveri"...divaji se o vanocnich svatcich z bytecku kostela smutne ven a v tu chvili ( i kdyz normalne jsi spokojena), proklinas svet, ze i "Ty"nejsi bohata...Vnitrni bohatstvi Ti totiz nestaci vzit toho maleho od okna a rict, "pojd, pujdes k nam, ceka na Tebe Jezisek a 3 mali kamaradi"..Nemuzes, nesmis...kostel je plny deti, ktere marne cekaji...a nektere z nich je i tzv. "umele" udrzovane JEDNOU pohlednici za rok, od "mamy"..ktera jen slibuje a dite to okna kostela nezavre.."ceka a ceka a ceka" 😢

magimary
22. dec 2011

@irriss je to podľa mňa veľká škoda, že u vás je to práve tak, ako je 😒 😔 😖
škoda pre tie deti a škoda pre ľudí s otvoreným srdcom...
nechápem, ako to môže byť takto... 😖

@macocha , asi sa o to treba zaujímať a búšiť do toho...
pretože vtedy dávnejšie natália písala, že to chcú riešiť a že snáď nezabudnú...
nuž ale-asi zabudli... 😒
bolo by dobré zaujímať sa o to a písať /jej/... 😕

mexx
22. dec 2011

@irriss Tak toto je mozno chyba v talianskom systeme. Ak by dali moznost aj tym menej bohatym (pripadne aj s nejakym prispevkom), vela deti by naslo nahradnu rodinu. 😔
Ale na druhej strane - Taliansko ma zas ovela prepracovanejsi system pri adopciach, pri podpore rodiny, ktora si dieta adoptuje, pred adopciou aj po nej, ovela-ovela lepsi servis. Preto vramci medzinarodnej adopcie odchadzaju do Talianska decka, o ktore tu na Slovensku nikto nezavadi. A ziju si mozno tisickrat lepsie ako tu u nas, uz len preto, ze su novymi rodinami prijate...

macocha
22. dec 2011

@irriss ja chápem, ako si to myslela. Ale u nás je adopcia pre tých, čo podporu nepotrebujú. Pestúnstvo je štátom kontrolované a štátom podporované. Je tam viac dôvodov, ale to teraz nie je zaujímavé na rozoberanie. Len ešte jedna poznámka: ja som bola finančne zaistená, kým som nemala malú. Pre mňa mi stačilo, myslela som, že postačí aj na dieťa. Ale kvôli malej som musela prejsť na polovičný úväzok a ten mi akosi na dve osoby nestačí... a štát ušetril na mne ako pestúnovi cez 60 % nákladov oproti tomu, čo by na ňu museli dať, keby ostala v Detskom domove. 😉

cairka
22. dec 2011

@mexx , ale tu je zas otázka, prečo o tie deti u nás nik nezavadí....
@irriss , a ako je to potom s adopciou, keď ani pestúnstvo nie je nijako podporované štátom, skôr teda naopak? aký je potom rozdiel medzi ado a pestu u vás. 😒

macocha
22. dec 2011

a teda ozaj smutne je to, ako deti cakaju, ked je to len otazka prachov... ☹
BTW teraz chodi ta usmevacka reklama, ako deti nechcu darceky, ani bicykel, len rodicov. Tak som sa opytala malej, ci by ma vymenila za kolobezku. 😝 vraj momentalne ano. 😨 😅 Ale potom som si uvedomila, ze to je dobre, ze tak odpovedala - kedze si neuvedomuje, o co by prisla, znamena to, ze si je ista, ze nie je stresovana minulostou 🙂

cairka
22. dec 2011

My sme mali teraz vianočnú besiedku a Veve má v triede dvoch chlapcov z domova a to bolo zúfalé, keď všetky deti išli dať maminám pohľadnicu, čo urobili, len oni dvaja tam ostali stáť ako sochy ☹ hlavne teda jeden evidentne nemal daleko k slzám, potom keď po nich prišli sa zavesil na tetu z domova 😢

mexx
22. dec 2011

@cairka No ved vieme, ako to u nas chodi... 😝 Ale teda, mna aj tak fascinuje, ze taki Taliani napr. vezmu aj slepe-hluche-chrome dieta so zltackou, lebo v tom nevidia taky problem, su pripravenejsi, maju vacsiu istotu, ze to zvladnu. U nas ti malokto taketo dieta vezme, lebo sa boji, co bude potom... 😔
Uff, hento je hnusny zazitok... 😔

macocha
22. dec 2011

@cairka uuuuuups 😢 😢

tatolu
22. dec 2011

@cairka 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

matax
23. dec 2011

@cairka 😢 😢 😢 ☹ ☹ maličkí ☹

diid
23. dec 2011

@cairka velmi zlu chybu spravili ucitielky ked to takto zorganizovli. U nas ked deti maju vianocne predstavenie a chyba rodic alebo dieta nema pribuzneho na predstaveni tak cakaju a telefonuju. Ked vedeli dopredu ze nastane takato situacia mali tym detom vymysliet nieco ine aby pohladnice dali ucitielkam alebo aby tam boli tety z domova a pohladnice mali dat im. Ked tie pohladnice vyrabali museli im ucitelky povedat komu ich daju. Hrozne to je. strasne mi je luto deti z domova.

dia6
23. dec 2011

jáááj, baby my si chceme zobrať do pestúnstva dieťatko... tak cca do 3 rokov.
Tiež sme už boli pozrieť nejaké detičky a som z toho zúfalá... už sme aj požiadali, no neboli vraj už voľné.
Ale o inom som chcela. Naozaj je tam väčšina detičiek chorých. Mne je ľúto keď niektoré dám "bokom", že toto nie... lebo je choručké. Noazaj je to tak, že sa trošku bojíme zobrať si dieťatko s vážnejším ochorením. Bojíme sa, že to nezvládneme a vrátiť by som ho nechcela... Je to zložité.
My to tiež nerobíme pre peniaze, ale lebo chceme pomôcť aspoň jednému (možno raz aj dvom) dieťatku, ale na niektoré detičky naozaj treba trošku viac než len chcieť. Niektorým treba peniažky, lebo musia stále chodiť lekárom a brať rôzne lilečiky a vyšetrenia...

akramgad
23. dec 2011

prajem vám krásne vianoce 🙂

najjulinka
autor
24. dec 2011

Pekné Vianoce želám.
Dobrú noc.

matax
24. dec 2011

tiez prajem vsetkým pekne Vianoce 🙂

dia6
27. dec 2011

A je po Vianociach.

macocha
27. dec 2011

My slávime Vianoce až do 6.1. 🙂

yukki
27. dec 2011

aj my aspoň do toho 6.1, aby bola ešte vianočná joločka jedlá pre zver a nie ako sušienka, ale tento rok ich najvýdatnejšie oslávim po 9.1.2012....tri doobedia budem len kvasiť pri knihe a spať a prechádzať sa so psami. To svet nezažil také dlhé prázdniny.... 😝 😅

najjulinka
autor
31. dec 2011

PF
╭━━━╮╭━━━╮┈┏┓╭━━━╮
┗━━╮┃┃╭━╮┃┏╯┃┗━━╮┃
╭━━╯┃┃┃┈┃┃┗┓┃╭━━╯┃
┃╭━━╯┃┃┈┃┃┈┃┃┃╭━━╯
┃┗━━┓┃╰━╯┃┈┃┃┃┗━━┓
┗━━━┛╰━━━╯┈┗┛┗━━━┛

natia
1. jan 2012

Tak my v novom roku pokus o nocne odplienkovanie (na kubkovu ziadost)...su k tomu prosim nejake tipy a rady? Dakujem vopred 🙂

dioliana1
1. jan 2012

@natia večer ho dať vycikať a čakať kedy sa rano budí a hned na nočnik, ja postupne nachádzala plienku suchu
tak rano boli fofri aby to nepustila do plienky

macocha
2. jan 2012

@natia držím palce 🙂
Ak je to na Kubkovu žiadosť, tak to už máte polovicu vyhrané. Ja by som povedala, že ak už má aspoň párkrát v týždni ráno suchú plienku, tak už si ju jednoducho večer nedajte. K posteli prineste nočník, aby ste v noci nemuseli chodiť ďaleko a po tme. Nepremokavá plachta či podložka vám pomôže byť v pohode aj pre prípad nehody. A samozrejme chváliť, povzbudzovať, nenechať sa odradiť. 😉
Kdesi som čítala, že hodinu pred spaním už nedávať piť. Neviem, ja si tým nie som tak úplne istá - síce je fakt, že potom lepšie vydrží, ale zas u mňa má prednosť dostatočná hydratácia. Ale určite sa to dá dohodnúť tak, že hodinu pred spaním už len čistá voda.

dia6
2. jan 2012

Všetkým prajem krásny Nový rok. Nech je šťastný pre všetkých 🙂 😉

natia
2. jan 2012

@macocha ďakujem za rady... nedopadlo to dnes práve najlepšie...o jednej v noci sa pocikal, pričom sa nielenže nezobudil na to, že sa mu chce, ale nezobudil sa ani pri cikaní, ani keď mal mokrú postieľku...ja som počula ako to kvapká na zem, lebo bol úplne na kraji postieľky...tak sme dali plienku potom a ráno suchá a hne´d sa on sám ráno pýta cikať...ale neviem toto, že on spokojne v mokrej postieľke spí ďalej...

macocha
2. jan 2012

@natia no, nepoteší, ale začiatky sú vždy ťažké. Uvidíš, ako to pôjde ďalej, či to len náhodou tvrdo spal alebo to vôbec neregistruje. Neboj, ak sa sám chce odplienkovať, tak to zvládne. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre