Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
3. aug 2009

babulky, toto je síce starší článok (a asi ste už aj čítali), ale hovorí presne o tom, čo si radšej nechceme ani predstavovať (a nemusí ísť ani o dieťatko z biorodiny)...

http://nataliablahova.blog.sme.sk/c/133442/Prof...
približne od odseku: "malá slovnafťácka pumpa..."

mati, dík za fotky-mám ich ešte o mnoho viac - aj narodeninové dvoječky 😵 (spolu som nafotila asi 500 fotiek), ale všetky sú veľké, keď budem mať niekedy čas, tak sa s nimi pohrám...

ľudia, ale čo sa mne dnes stalo? mihla sa okolo mňa ponuka na novorodené dvojičky...( 🤐 ) a ja som zase namäkko... ale ak, tak jedine aj so Zajkom... 😨 a to si neviem predstaviť, ale dvojky ma (opäť raz zas) mátajú... 😅 , juli, vieš o čom hovorím, však?! 😉

a Andrejka mi písala teraz sms-ku, že zajtra zase Silvinku uspávajú a menia jej kanylu... 😖 , že máme na ne myslieť...teda na Sisi... 😔

najjulinka
autor
3. aug 2009

mary k zajkovi také malinkaté dvojky kludne.. .ber!!! Ked zajka odovzdaš, tak si nevezmeš dalsie za neho.. nahradu... a budeš sa pri dvojkach citiť ako na dovči.. .fakt...
moj mnže už zahlasil, že aká je to pohoda mať len 2 deti 😀 😀 😀 😀 😀 Tak ty kedz 5 padnes na 4, tak uvidis ake je to suprové.... a malinkaté ber... to je naj...

magimary
3. aug 2009

juli, ak by som ťa parafrázovala z nedávnej ip-čky, tak by som povedala: "od teba by som čakala, že ma schladíš... a ty takto", ale viem, že ty by si ma neschladila... 😉
no, ako vravím, zatiaľ sa tá ponuka len mihla a ja som bez zaváhania zareagovala: "ja by som ich brala hneď"...
no potom som si v duchu nadávala, že zase "trepem" bez (manželovho) uváženia... 😅 ...no, nepomôžem si, ja som slabá voči zakýmto výzvam... 😅 (moja býv.řídicí si kvôli tomu robí zo mňa srandu..., že počujem o dvojičkách a hneď mám dôvod na výzvu,ktroú treba prijať... a je si istá, že by som rovnako reagovala aj pri tom, keby som počula o opustených trojičkách... 😅 a myslím, že má pravdu-v mojom prípade)...
ale už som tatikovi o nich povedala (ešte bez mojej "hášky"), ale len tak, aby o nich vedel... 😉 🙂
no, veď uvidíme... ale chrobák vŕta... (no,môj tatik by musel ešte podľahnúť... mojim pocitom 😀 )...

magimary
3. aug 2009

zakýmto=takýmto
hášky=hlášky
😉

najjulinka
autor
3. aug 2009

no mne kebymale dvojičky nukali, tka nevaham... ale mne nukali rok a pol stare. .a je fakt, že p tomto tu aj moj muž, čo mi rozpraval o tom ako raz vezme aj vleke deti (pubertakov) tak povedal, že už len babatka... Tak či tak o mesiac budee hnizdiť pre piate...
Ale pri malých dvojičkach nemaš čo zavahať. .výťah nemáte, takže obmedzenie žiadne 😉 😀 😀 😀

najjulinka
autor
3. aug 2009

trojčatové kočíky bývaju fajnové a aj keby penazenka nedovolila, čo nedovol jasne, tka tlačiť sa da dvojčatový a solo... v pohode.. .Inglesinu a PP potlačím sama celkom v pohode... 😉 Golfáče samozrejme nepotlačím jednou rukou 😀

najjulinka
autor
3. aug 2009

a inak trojčatá by ma lakali este viac ako dvojičky... 😉 😅 😀 😀 😀 Ale trojčatá v domove nehrozí...

magimary
3. aug 2009

nemám, čo zaváhať...?! 😨 😅
žiadne obmedzenie?! 😅 môj manžel je dosattočné (racionálne) obmedzenie 😅 😉 😀
musí mať aspoň niekto rozum...
už teraz sa nezmestíme do auta... 😀

a trojičky by skončili tiež určite jednoznačne u nás... 😀 😀 😀 a podľa mňa sa môžu niekedy v dd aj vyskytnúť...v dnešnej dobe krízy... 😕

ale tlačiť solo a dvojčatový a pri tom dvja pobehujúci chlaoši, to si fakt neviem dosť dobre predstaviť...len s pomocou...

magimary
3. aug 2009

no, už sa to zase nedá po mne ani čítať... 🙄 , je čas skončiť...
a to som chcela urobiť vyúčtovanie do dd... už nevládzem... 😝
to zase z tej zničujúcej bratislavy... 😝

lenkove
3. aug 2009

dobru noc 😵

dioliana1
3. aug 2009

dobru nocenku

najjulinka
autor
4. aug 2009

mary vsak prave, ked už sa nezmestite do auta, tak je to fuk... 😉 ci sa nezmestite tolkí čo ste alebo o dvoch viac, tak je to fuk 😉

mexx
4. aug 2009

Bre ranko...

Akosi sa u nas ochladilo, konecne nepripeka, mozno to bude fajny den. 😅 Inac neviem, co s tym nasi deckom nevystatym porobim... 🤐

Vcera tu niekto spominal, ze aj pestuni mozu byvat v podnajme? 😕 Akoze ked si vybavujete pestunstvo, netreba tam hned dokladat list vlastnictva od niecoho, akoze mate kde byvat? 😕 Ci ako to je? 😕 By mohli vediet baby, co vybavovali...potrebujem info. 😉

najjulinka
autor
4. aug 2009

vsak mate kde bývat aj ked byt len prenajimate si... nebývate od mostom.. 😀

cairka
4. aug 2009

dobré ránko.
no ten DD včera chcel vidieť aj list vlastníctva... ale tak je pravda, že pri pestu to po mne nik nechcel 😉 preto ma to tak šoklo teraz

lenkove
4. aug 2009

Mexx
od nas pri ado nechceli byt vlastnictva... ani nebolo treba pisat ci ho mame v osobnom, alebo prenajaty.. mne uz aj napadlo, ci si to nezistovali sami, kedze sme podpisali papier na suhlas so ziskavanim os. udajov 😕

Inak, Juli, zabudla si na hlasenie aka bola noc 🙂

mata2
4. aug 2009

ahojte,
ani my sme nemuseli ukazovat list vlastnictva.
pracka mi doprala a nevypustila vodu 😲 hadam sa nepokazila?? 😲

mixka
4. aug 2009

ahojte bre ranko 🙂

u nas od rana leje 😖

mexx
4. aug 2009

No tak si musim overit. 😅 Bo viem, ze podaktori mi spominali, ze dokladali list vlastnictva, tak som to brala automaticky ako povinnost, zato sme s MM odkladali pripravu na pestu, ze aj tak by sme nepresli. No ale ak to bude takto, tak mozme aj hned. Vyzistime... 🙂

Aj u nas uz leje. 😒

mexx
4. aug 2009

Cairka, od teba chcel DeD list vlastnictva? 😕 Ja som sa tiez bala, ked som hladala pracu, ze ci ma vobec preto vezmu, ked nemame vlastne, a riaditelka sa nad tym vobec nepozastavovala, tak som sa este umyselne sama pytala. A povedala, ze to je uplne jedno, lebo teraz je v zakone uvedene, ze profirodic moze byvat aj v prenajatom, na tom nezalezi...

mata2
4. aug 2009

tu zacina poriadne hrmiet a poprcha.

dioliana1
4. aug 2009

ahoj,u nas to tiež vyzera na dážď

mata2
4. aug 2009

ja asi budem musiet pc vypnut - uplne sa zotmelo 😲

mixka
4. aug 2009

u nas uz prestalo 😀

cairka
4. aug 2009

mexx, no ja s tým problém nemám, lebo ja mám vlastný byt, ale aj tak mi to príde trocha moc štúranie do osobných vecí...

dnes sme stretli domováčikov a okrem 2 cca 5-6 ročných boli všetci maličký, do 2 rokov 🤐 hlavná vec, že profi nepotrebujú 😖

tu je tiež zamračené od rána, ale zatiaľ neprší

najjulinka
autor
4. aug 2009

cairka fakt do dvoch rokov??? Lebo u nas na malom oddelení je aj 7ročný a nevytrča z radu deti....... a s takými malými ani nechodia na precházku asi mimo decák moc...

najjulinka
autor
4. aug 2009

Som bola na velkom Sunarovom nákupe... Som mala čo robiť dovliecť sa domkov.. .ALemáme 8 Sunarovoriginal, jeden juniorský, 5 kaší, 2nové poháre, igelitku jogurtov a pribináčikov a tak... proste zachvilu sa aj tak všetko zošrotuje a to zas budem vyvláčať v plienkach von 🙄 😝 😀 😀 😀

cairka
4. aug 2009

juli, no to neviem, ale sedem isto nemali ani jeden... väčšina vyzerala tak kolo roka, tak dajme tomu že mali do troch, ale viac asi nie

ked im pošlem mail aj napriek tomu, že mi na papierovú žiadosť (v apríli) odpísali, že ma vedú v evidencii budem moc vterka? 😅

mexx
4. aug 2009

Cairka, kludne bud vtierka, ja by som isla aj osobne opytat, nech sa nevykrucaju. 😎 😉

Inak som sa prave docitala na strankach nasho UPSVaR, ze budeme musiet dokladovat prijem za poslednych dvanast mesiacov. Kedze som zamestanana oficialne len stvrty mesiac, bude to problem? 😕 Ak hej, tak prdim na to, bude ziadat iba MM, take drobnosti ma snad nezastavia. Ale sa mi paci, ze som zatial nikde nenasla zmienku o tom, ze by som fakt musela ukazovat list vlastnictva. 🙂

najjulinka
autor
4. aug 2009

no nevem.. oni maju 3 mesiace na "diagnostiku" a asi maju dost svojich profi, ktorým tých čo su dlhšie tam vedia posunuť...... u nas tiež maju mimina.. . ale dost sa tam striedaju.... ked proste to nevychádza, tak dakoho zamestnaju navyse, s tým, že už konkretne hladaju pre konkretne deti...... tak mojho muža prijali... dvojičky nemali kam dať... všetky profi boli obsadene inými detmi a nikomu 2 deti neodchádzali...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre