Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

brulka
22. sep 2009

magi ved viem o com hovorim prestavovali sme svojpomocne skoro dva roky. najhorsia bola demolacna faza, buracky nosenie odpadu a ten prach a spina aj jaj zle to bolo. ale potom ked prisli sadrokartony to sa zacalo crtat to uz bolo fajn a ked som vymalovala prvu izbu tak som si sadla na schodik vo dverach a zalubene sa pozerala okolo aj pol hodinu na tie biele ciste steny a bola som neskutocne hrda a stastna 🙂 nuz tak malo staci niekedy k radosti. tak drzim palce nech vyjde terminplan a podari sa vsetko skoncit ako ste si naplanovali a potom budete mat krasne vianoce v novom 😀 😀 😀 my byvame v nasom podkrovi uz rok a pol este stale sa z toho vytesujem. a to sucht zacina vonku fasada buduci rok a este nasa dzungla zahradna no ta bude musiet pockat. ale po troskach sa zvlada vzdy volaco 😵

brulka
22. sep 2009

aj ja sa lucim pekne snicky caute 😔 dobru noc

lenkove
22. sep 2009

dobru noc, ja si este upracem papiere a idem spat 🙂

magimary
22. sep 2009

dobrú... 🙂

magimary
22. sep 2009

a ešte som chcela...moja štvrtková "návšteva" u zubárky sa nekoná (!) 😅 😝 😵 🤐 😖
zavolala mi mama, že doktorka ide na školenie, tak sa máme preobjednať... 🙄
aj sa teším, aj sa hrozím, či s tými mojimi zubami ešte vydržím (čakať)... ale inak ma už nebolia (cez deň nikdy) iba večer a v noci ( 🙄 😖 😝 )
to len tak na margo 😅

zicon
23. sep 2009

Dobre raánko a ešte k tým menám, čo taký prof. Eugen Húsenica, raz som mal niečo odovzdať takej babičke a toto meno mali na dverách - no pozrdavte ju dobrý deň ste pani Húsenicová ?

najjulinka
autor
23. sep 2009

Dobré ráno. Ja som dnes nebola v stave rano vstavať. Idem si spraviť kávu...

adrianamickova
23. sep 2009

mali sme tu aj Zdenky nie???krásny meninový deň 🙂

maznacik007
23. sep 2009

ahojte... kocice.. a zicon.. 😉

nas dostal v profirodine ako 2 mesacny kiahne.. a ma po tele dost jazviciek z toho.. na tvaricke nie.. nastastie..

my sme mseli dokladat vsetko znovu ale ono to zavisi aj od toho kde je sud... a pod.. ale pohoda.. poslali sme a hotovo...

najjulinka
autor
23. sep 2009

U nas kiahne mali len Karol a Mirka...

dioliana1
23. sep 2009

cawte, všetko najlepšie Zdenkám

cairka
23. sep 2009

ahojte.
aj aj gratulujem zdenkám, ale kto je tu zdenka? 😒

dnes som sa schuti zasmiala, ked mi prišiel mail od sesternice z čiech, že počula, že sa chystám si adoptovať dalšie dieťa 😀 😀 zrejme nejak poprekrúcaná (cez X tetiek) info o profi 😀 😀 😀

lenkove
23. sep 2009

ahojte
pekny den vam a blahozelam Zdenkam, aj ked neviem kto je Zdenka 🙂

inak, neviete co je s Mexx? tymto zdravim 😕

magimary
23. sep 2009

ahojte!

podľa mňa tu medzi nami nie je zdenka... 😕 😉

lenkove, mexx, má pokazené oba počítače (aj PC, aj NB), takže nemá šancu.. iba občas môže nakuknúť napr.od rodičov...

my máme dnes absolvovanú poradňu po troch mesiacoch s veľmi výbronými výsledkami-dr. bola so Zajkom nadmieru spokojná (o sa týka zdravia, motoriky atd... 🙂 ) a vážime 7800g ( 😵 ) a pred tromi mesiacmi sme vážili 7100... 🙂

najjulinka
autor
23. sep 2009

Tak baby som ostrihaná... Som stihla okrem uradu aj holičstvo pánske... 😀 😀 😀 A nakupiť 30 jogurtov 😀 😀 😀

mixka
23. sep 2009

ahojte 🙂

juli, hod foto noveho ucesu 🙂

dioliana1
23. sep 2009

je tu jedna Zdenka ale sa neozýva 😀 😀 😀

najjulinka
autor
23. sep 2009

iba podstrihnutá som.. .žiaden nový učes......

magimary
23. sep 2009

bebe je zdenka? nie!?... 😕 😅
kto je zdenka? 😨

najjulinka
autor
23. sep 2009

Tak už aj Lucinka ostrihaná...

lenuska74
23. sep 2009

Ahojte 🙂
Juli kde je foto učesu nech sa inšpirujeme 😉 🙂

dioliana1
23. sep 2009

zdenka 😉 821 tuším...

najjulinka
autor
23. sep 2009

lenuska vsak ani ja a ni Lucka učes nemenila.........
Tak my sme dnes na večeru mali palacinky..... a kupila som šlahačku normalnu slhačkovu -smotanu... a s vanilkvým cukrom som vyšlahala... mnaaaaaaaaaaaam.... dávno sme nemali palacinky...

lenuska74
23. sep 2009

no ja ked som videla ako strihaju deti v dd tak som sa zhrozila 🙄 dnes som videla jedno také dievčatko na fotke a skoro som odpadla čo dokážu dieťaťu vyčarovať na hlavke 😠

magimary
23. sep 2009

aj juliina Mirka je úplne na chlapca 😒
a aj "NašaK" bola tak ostrihaná, ale len preto, že jej decká v skupine namastili celú hlavu rybacou masťou na zadok, takže jediná možná cesta (pred ostrihaním do hola) bolo ostrihať ju takmer do hola... 🙄 😒
akože zrekme netreba dlho rozmýšľať, prečo sú tam aj dievčatká tak na krátko (vši
😝 ), ale keby ..., ale kusnem si radšej do jazyka 🤐

mixka
23. sep 2009

ahojte bosorky 🙂

ja som v dd odkial sme krpky brali videla tiez same dievcatka na kratko ostrihane 😖

magimary
23. sep 2009

ozaj, dnes som zažila taký šok z prekvapenia z troho, čo mi hovorili chlapci cestou zo škôlky (nie nejaký smrteľný, ale prekvapilo ma hneď niekoľko vecí naraz): oni mi totiž ešte NIKDY v živote nepovedali, čo robili v škôlke, čo sa tam naučili, akú rozprávku im hovorili pa.učiteľka atd (skrátka, keď sa ich opýtam nemajú o čom, teda nie že by v škôlke nič nerobili, oni skrátka o tom akoby nevedeli hovoriť)... a to tam chodia už tri roky...
a dnes (to bolo prvé prekvapenie) mi Tobiko sám hovorí: "vieš, kto bol, mami, u nás v škôlke? a vieš, čo nám hovorili?" 😕 , to už som spozornele ale ten príval slov (presných opisov, slov a postupov! 😨 😅 ) som absolútne nečakala...
no, a vrcholom prekvapenia bola téma, ktorej sa dnes venovali (ja viem, že treba s tým začať skoro, ale ovoriť o tom už 2ročným deťom, keďže je to jednotriedka pre deti od 2-6 rokov, sa mi zdalo na tie detaily fakt silné kafé... 😕 😨 😒 )...
chlapci mi teda pekne do detailov zreprodukovali, čo sú drogy, ako vyzerajú (prášky, injekcie, tabletky..), ako môže už malinké množstvo prášku ako je Tobikov nechtík byť životu nebezpečné, ako sa môžu dostať drogy aj ku škôlke, čo majú robiť, keď takú drogu nájdu... atd... absolútne detailíky (napr., že ju nikdy nesmú chytiť do ruky, keď ju nájdu a le majú zavolať p. učiteľku, ktorá ju servítkou vezme odhodí do veľkého kontajnera, nie d malého koša, lebo tam by sa mohla zase zraniť p. upratovačka...! 😅 😕 😨
každopádne to našich chlapcov (a zrejme nielen ich) maximálne zaujalo a fascinovalo...

mixka
23. sep 2009

toto moze byt poucne pre vacsinu deti, len sa obavam, ze sa najde par jedincov, na ktorych to zaposobi inspirujuco... a keby o tom "zatial" nevedeli, mozno by problem nebol... ale mozno sa mylim, dnesne deti su ovela viac popredu, ako sme boli my...

magimary
23. sep 2009

a vlastne stále o tom aj hovoria...
práve zase tobiko zahlásil: "aj o kuláčoch nám hovoril" (to slovo sme doma nikdy nepoužili 😅 )

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre