Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
15. dec 2009

yukki wau aká je šikovná Kika, že obsedi pri strihani... to fakt... mi nesedi s tým opisom Kiky čo tu vykresluješ také diťa, čo s anecha ostrihať v pohode 😀

cairka
15. dec 2009

kristínka je už veľkáčka proste. a vie, že pre krásu sa trpí tak si aj strihanie odtrpí - odsedí 😀 😎 šikulka je to 😉

mexx
15. dec 2009

No to je tiez riesenie, mozme sa vyhovorit, ze sme prisli robit zivy Betlehem, nech sa predvedu, ako rychlo dokazu zmobilizovat sily a najst ochotnikov na ostatne ulohy. 😀

Moj dedo sa narodil 30. novembra, ale vsade v dokladoch mal uvadzane 3. novembra. Lebo v tej dobe pisali tymi atramentovymi brkami a do rodneho listu im akosi vynechalo tu nulu, tak sa mu to v papieroch vlieklo so zlym datumom. Ale oslavoval 30-teho. 🙂

mixka
15. dec 2009

yukki, to je supeeeeeeeeer, kika je sikulka 😵

macocha
15. dec 2009

No teda my sme sa na prvý pokus u kaderníčky dopracovali k 10 sekundám sedenia... Nakoniec jej dám Kiku za vzor.
Ale nabudúce sa dáme strihať u bio, lebo sa učí za kaderníčku 😅 Aspoň ušetrím na paráde 😅

najjulinka
autor
15. dec 2009

ja som s Luckou ešte u kaderničky nebola... zatim svojpomocne a raz moja mama... ale pred školkou by sa jej zišlo spraviť strih taký ozajstný, nech nie je ani nahodou na posmech v kolektive 😅

cairka
15. dec 2009

jéj, mimi, vy ste stále v kontakte? bio to chce nejak do budúcna riešiť, či len kontakt udržiavať?

cairka
15. dec 2009

juli, deti ak budú chcieť, tak si dôvod nájdu 😖 žiaľ 😒

mexx
15. dec 2009

Mimina, mozno dostanete specialnu zlavu - pre rodinu gratis. 😀 😉

My ked sme strihali maleho, tiez sedel celkom pokojne. Najprv ho sice velmi zaujimalo, co mu to chodi po hlave, tak sa vrtel, ale potom vyfasoval hreben a cesal si nim to, co mu ostavalo na hlave, a vydrzal byt kludny. 😀

najjulinka
autor
15. dec 2009

cairka ale nebudem im ho podsuvať (fakt sa mi to neraz desne podarilo - väčšinou 😅 )

cairka
15. dec 2009

jáj, tak to nie 😉

najjulinka
autor
15. dec 2009

mne kaderničkapovedala, že detom sa ofina vždy strihá posledná.. .že vždy sa ostriha všetko ostanté a na koniec ofina... a fakt je to celkom dobrá rada... je to lepšie takto 😉 (nie dokonale, ale fakt lepšie obsedia) 😉

najjulinka
autor
15. dec 2009

inak som pridlaa dnešne (aj duplove) foto na FB 😉 🙂

maznacik007
15. dec 2009

jaaj vy ste toho popisali.. ja som konecne dorazila domov z obchodov... a predstavte si ze ten lego duplo rodinny domcek som zohnala... sice v tretom draciku ale mam ho... este som aj pokupila detom kazdemu knizku a danulovi obrovsky /fakt obrovsky/ bager.. taky znacky LENA a da sa otacat kabinou a aj hybat tym rypadlom.. on bagre zboznuje.. vydrzi sa na ne divat aj hodiny...
neterke som kupila aj synovcovi.. takze som celkom spokojna... a boli sme aj na trhu tam je taka rybia predajna.. tak mam plno lososa pangasa kacicu lokse imelo a proste vsetko mozne.. a nemozne.. este aj v tescu sme boli a mam uz obchodov dost... /ale tu ikeu zajtra zvladnem.. ja ked pridem pridem s danulom a muzom/

ja zasa nerada balim ale donutim sa... teda okrem toho bagra..

Kristinka je kocica velka...

macocha
15. dec 2009

Cairka neviem, ako to chce bio riešiť v budúcnosti. Asi ani ona to nevie. A to je zatiaľ výhoda pre mňa...

cairka
15. dec 2009

maznacik, riadne nákupy 😀
mimina, aha, takže stále je to také...náročné 😒

macocha
15. dec 2009

Nuž, nejako to začalo na mňa doliehať... pod tlakom okolia... všetci ma od toho odrádzajú... až mi to znechutili. Ale Dianka to berie v pohode.

maznacik007
15. dec 2009

cairka.. to uz boli zaverecne.. ninule som uz mala pokupene... ona chcela same oblecko podla listu Jeziskovi... samozrejme high school musical a aj tenisky a celu vybavu k tomu a este nejake kitty a drobnosti plno.. to som uz mala aj danulovi cosi.. takze som rada a uz to len pobalit 😝

juli prosim ta kde to ty dokupujes tie dalsie diely do toho dupla domu?

maznacik007
15. dec 2009

mimina a ako casto sa stretavaju? chodi ona k vam? my ideme za Danulovou mamou pred vianocami.. chcela som ist cez vikend.. ale Ninula ma v sobotu generalku a v nedelu koncert.. takze pojdeme az 22. heho.. vidis.. jeje este nic nemam.. no pozriem v meste..

macocha
15. dec 2009

No to aj ja riešim, čo im (biorodine) kúpiť na Vianoce. Celkom nič nedať mi príde také chladné, ale zas veľmi sa do rodiny k nim nehrniem. Aj keď "svokra" - to ako biobabka - ma tak nejako berie. Ona mi minule vravela, že by sa chcela stretávať každý týždeň. Že príde kam treba. Ale už to trochu zaťažovalo - aj keď s nimi nie sú nijaké problémy, len to išlo do času a energie. Chodím buď k nim alebo na nejaké neutrálne ihrisko, Aupark a pod. - ku mne do garsónky volám len najlepších priateľov, hodne otrlých na nepriaznivé podmienky 😅

magimary
15. dec 2009

pobalené! 😵
ešte našim a manž.rodičom zabalím, ked tatik konečne naskenuje tie kalendáre a vyloží ich z kufríka... 😅
a dnes sa mi podarilo opäť niečo dôležité vybaviť (teda tatik vytelefonoval, ja som len prijala a potvrdila 😅 ):
aj keď teraz to už teda nebude, že "jeden deň v týždni malý vydrží" (ako sme "boli" spomínali), lebo to už budú tri dni za sebou (vlastne každý deň -okrem dneška- máme nabitý a mimo režimu 😝 ), ale neva, hlavne, že sme teda VYBAVILI na piatok našu úžasnú gastroenterologičku...
zlato naše, ešte že ju máme, lebo ked jej dnes mužík zavolal, kedy by sme mohli prísť (ako náhradný termín za ten min. utorok), tak povedala, že na termín radšej nech sa ani nepýta (možno o polroka, o rok 😲 ), ale že či by sme s malým neprišli za ňou v piatok priamo na oddelenie (do nemocky)...čo sa inak takto VôBEC nerobí (!) 😉 😎 ...
no, jasne, že čo by nie.. a tak teda aj v piatok naklušeme do BA a snáď sa teda aj pohneme ďalej...(hoci teda malému som už zase nasadila dietu)...
takže zajtra BA-výjazd
vo štvrtok.zubárka senec a odtiaľ rovno "letecky" zase do BA na psychotesty
a v piatok zase do BA-Kramáre...
terno, ako pred Vianocami ( 😅 😝 🙄 😅 ), ale čo narobíme...
ja moc nemusím takýto každodenný stres, najmä pred Vianocami, teda sviatkami...
aspoň, že dnešný deň bol trošku free (ale to som zase celý deň balila 😅 )...

a k tým Vianociam...Ježiš(-ko) teda maximálne súvisí s Vianocami... (hoci nie je presne známy termín, ako ste už spomínali viackrát, rozhodne nesúhlasím, že to bolo niekedy v lete!, najviac sa prikláňam k tomu, že to bolo toho (cca!) 6. januára, čiže naši "bratia" "gréci" a ortodoxní pravoslávni vedia prečo slávia práve vtedy (príp. pripúčťam aj tú jar, ale určite NIE leto)... Ježiš sa narodil (bez ohľadu na presný deň) a dal nám najväčší DAR-Lásku, preto obdarovávanie sa na Vianoce má veľký význam, aby sme si (AJ formou) darčekov rozdávali lásku naďalej... a samozrejme aj príjemnou pohodou a rodinným teplom, stretávaním sa s najbližšími... 😵 😵 😵

my našim deťom nehovoríme, že darčeky nosí Ježiš(-ko), ale že On nám sprostredkúva prácu, peniažky a pomocou nich cez nás darčeky, čiže na konci darov je opäť len hlavný "Darca"...decká to chápu 😉

každý to má však inak, ako bol v rodine zvyknutý...nám naši hovorievali, že Ježiško nosí a v škole/v škôlke ma komunistickí spolužiaci a učiteľky za to vysmiali-vtedy som bola dosť zranená...
takže našim deckám hovoríme pravdu, vysvetlenú v širších súvislostiach (že najväčším darom je a bude vždy Láska, ktorá sa na Vianoce narodila a dáva sa ďalej)...

a zvyky? tak ako mexx, niečo sme si vzali od našich, niečo od manž.rodičov a vybrali sme si to spoločné, čo nám najviac vyhovuje...ale máme to skôr také tradičné...nie preto, že to tak robia iní, ale preto, že sa nám to tak páči... 🙂

magimary
15. dec 2009

a letíme do škôlky pre chlapcov... 🙂
sorry, za ten dlhý príspevok... 😅

ozaj, a keď som teda balila, tak som urobila jeden balík (teda tú darčekovú tašku) plnú vecí a hračiek (každému aspoň maličkosť) pre všetky naše profideti, čo tu kedy boli, lebo viacerí sa sem chystajú, tak nech si pekne aj (u nás) "doma" niečo nájdu..., tak ako si našli na svoje prvé Vianoce u nás... 😵 😔 🙂

macocha
15. dec 2009

dlhý ale trefný... tak s tými širšími súvislosťami to plánujem aj ja raz vysvetliť. Aby nebolo o pár rokov sklamanie, že som jej niečo "nakukala" ako malému decku. Ale kým nerieši, nevysvetľujem - proste na Vianoce sú darčeky.

dioliana1
15. dec 2009

magi ty sa máš teba navštívia, mne ani neopíšu na sms alebo mail.... 😢

dioliana1
15. dec 2009

neod 🙄 píšu

yukki
15. dec 2009

U nás darčeky nosia zvieratká.. 😝 😝 ...ale my im predtým nesieme do lesa koláčiky a trošku zo všeličoho, na jedenie, sypeme vtáčikom a správame sa v lese s úctou (tzn.nerozkopujeme huby!!! netrháme zbytočne kvietky, nelámeme konáre, nehádžeme smeti, občas ideme s horárom vysypať im krmivo....aj stromček nám nosia, práve dnes mi volal horár že čo má odkázať zvieratkám že aký stromček chceme.... 😝 😝

macocha
15. dec 2009

Nech odkáže, že duglasku 😀

maznacik007
15. dec 2009

mary.. aj my tak ninulke hovorime o Jeziskovi ako vy... a zvyky mame take ze ideme za zvieratkami na farmu odniest vianocnu pochutku a chodime koledovat so zborom.. a nosime betlehemske svetlo.. dobre ze spominate zvyky musim ninulu naucit novy versik na prianie...

stromcek zdobime skor.. konkretne dnes.. uz stoji v stojane.. mame nejaku jedlu.. mame sosovicovu polievku / tu hrozne lubia/ aj sosovicu na stole z kapra supiny a peniaz pod tanierom prestrierame aj pre hosta ninulka cita z detskej biblie... jablcko cesnak oplatky med.. ta klasika.. zapalujeme sviecu za tych co nas opustili v tom roku a okolo noh stola davame retaz aby rodina drzala pospolu a spievame koledu.. po veceri a darcekoch a tak.. ideme k nasim kde sa vsetci stretavame..

a na polnocnu nechodime teraz.. ideme az rano na pol desiatu a potom aj na jaslicky /taky betlehem/ samozrejme..

dio.. to je smutne... my planujeme janulu prepadnut pred vianocami... ked pojdeme do kolarova..

mixka
15. dec 2009

magi, tvoj prispevok o vianociach sa mi velmi, ale naozaj velmi paci a perfektne vystihuje co ma 😵 😵 😵 aj ja to tak citim a vnimam 🙂

maznacik007
15. dec 2009

ta vianocna pochutka zvieratam je mrkva jablcka.. /take tu maju lacne.. 2. triedu a kapusta.../

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre