Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
14. jan 2010

máš späť, zicon... 😉 🙂

laculik
14. jan 2010

ahojte 🙂 ,
juli uz si zohnala ten navrh na predbezko? ak nie, ozvi...
Magi, aj nasa malá si kazdy den skusa zuby, a nie a nie sa kyvat. A to vsetci v triede uz maju aspon jeden vypadnuty....
Spanie v jednej izbe pokracuje dobre 🙂 , aj ked, maleho to trochu rozhodilo a trva mu dlhsie kym zaspi. Ale dufam, ze pozitivne, lebo sa vydruje ze je rad ze je tam sestricka s nim. A mala to tiez nechce menit. Tak sa vytesujeme. Inak co sa tyka maleho (juli ho tu spominala, ze velkac skoro troj rocny), tak fakt. Je to sikulko. Uz je to proste hootvy skolkar 🙂 . Vcera akurat povedal: maminka, das mi suknicku a mozem ist do skolky 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
14. jan 2010

nezohnala lucia... pošli mi ho na najjulinka@azet.sk

magimary
14. jan 2010

laculik,super 😅 😵 a 😀 😀

najjulinka
autor
14. jan 2010

no lculik s tými sukanmi su asi narovnako s Luckou.. akurát, že lucke som tu suknu dala a zahlasila, že do školky 😀 😀 😀 a ked som sa netvarila že užaj ideme do školky, tka zavelila, že za Kikom .... vie ako sa vyfešakovať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ja teraz bojim, že v skolke nebud miesto.. ešte tak o rok neskor, to by som ešte snad prežila........ ale čo ak ani o rok?????? fuuuha..... no neviem.......

laculik
14. jan 2010

juli, zajtra rano ho mas. mam ho v robote v compe.

najjulinka
autor
14. jan 2010

ok dik.

dioliana1
14. jan 2010

dobrú nocku, som KO...

cairka
14. jan 2010

laculik 😀 😀 😀 😀 😀

ja som sa dnes tiež smiala z veve 😝 sme čítali knihu a bola úloha, že rozdeľ darčeky, ktoré sú pre chlapcov a ktoré pre dievčatá (dosť trápna úloha v knihe 😝) a moja malá feministka vymenovala podľa obrázkov, že pre dievčatá je bábika, lopta, šašo, bubon, auto, švihadlo, robot a zajačik a pre chlapcov auto 😝 😅 😀 😀 😀 😀

laculik
14. jan 2010

tak ja dufam, ze maleho do skolky vezmu od septembra, uz som s pomocou Macochy rozhodila "siete" a je v poradi na celkom peknom mieste. Ale este to nemame na papieri, tak sa budem naplno vytesovat az ked to bude iste... Je to strasne s tymi skolkami v sucasnosti....

najjulinka
autor
14. jan 2010

akože ja som bola v decembri skusiť prihlasiť, ale riaditelka vypisana... dnes bola kolegyna prihlasiť svoju profidceru a je 22. pod čiarou... ma normalne zamrazilo.. chcem dať baby naraz... takže ani januárový termin nebude zlý, lebo že aj vtedy priberajú... ale bojim, že čo ked....... akože ešte teraz plienkuju, ale ja v lete ratam, že to zmaknu... budu mať 3 roky, tak snad to pojde....
ale 22. pod čiarov to ma dosť zamrazilo... ja ckem len tu školku pod oknom...... neckem inú..... vsak aj tak na osmu tam doteperiť deti ma bude stať vela namahy 😅 😅 😅 😅

laculik
14. jan 2010

cairka, dobre veve vychovavas! 😀 😀 😀
juli, zajdi tam osobne, a pekne so vsetkymi detmi naraz, nech pochopi, ze musi proste tvoje baby zobrat!

najjulinka
autor
14. jan 2010

laculik osobne zajdem,a le bez deti.. bojim sa, že skor by ich nevzala ako vzala... lebo však som doma tak či tak....
a Mirka ešte nie je celkom pozbierana.. .proste na svoj vek dost zaostava a nebudem predsa vysvetlovať, že aké tempo nabrala, že to do septembra može byť v pohode 😉
Akože kolegyna je sama rozvedena - 2 deti okolo dospelosti vek, 2 pestunske deti v tejto školke, jedno profi dieťa v tejto školke a povedali jej, že dalsie jej asi ani nevezmu, že vobec nepozeraju na to, že v tej školke ma už 3 deti.... vooobec.... je proste 22. pod čiarou...... 😖 🙄 🙄 🙄 🙄 proste idu podla poradia.... 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

laculik
14. jan 2010

to je divne, bo surodencov by mali automaticky prednoste brat...

najjulinka
autor
14. jan 2010

v podstate oni surodenci nie su.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 sak ani tvoji nie su papierovo surodenci 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a hlavne asi školka tak preplnená, že možno nie je dosť miesta tak či tak..... ja neviem.... proste cele divne.. .ešte som si vravela, ž emožno všetky mamičky daju v každej skolke na sidlisku prihlasku a potom aj tak idu len do jednej školky,a le že riaditelka vravela, že teraz sa to už tak nerobí, že musia dať prihlašku len na jednu školku a že musia aj podpisať, že fakt davaju len na jednu.....

laculik
14. jan 2010

to faaaaaaaaaakt s tou prihlaskou? lebo dnes som s miminou hovorila a povedala som jej, ze moze fat na kolko skolok chce.... do kelu. tak ako je to? to je nejaky predpis/zakon na to?
No prepac, moji surodenci suuuuuu 🙂 !

najjulinka
autor
14. jan 2010

no otvorila som si normatívy pre školku.... že v triede s 3 až 4 ročnými detmi je maximum 20deti, ak sa do tiredy zaradí dvojročné dieťa, tak sa vždy z maxima odrata za každe dvojročné dieťa -1 😖 No a u nas robia tie triedy tak, že tie deti čo su prvý rok v školke, tak ich daju spolu 2-3 ročných.. čiže maximum v triede bude pod 20... určite.. .bojim, že dosť pod 20.... .čo je pre deti super, ale tým su menšie šance sa tam dostať.......

najjulinka
autor
14. jan 2010

laculik vsak aj moji su surodenci a aj kolegynine deti.. .vsak kým spolu byvaju tak čo ine su??? v čom tá matka to má ine s roznašanim po školke.... 😀 😀 😀 😀

neviem či je zakon, či len nejaké vyhlašky, alebo je to tak ako obec si to určí.... netuším....

najjulinka
autor
14. jan 2010

práve goooglim všetko.....

najjulinka
autor
14. jan 2010

"Ak je počet prihlásených detí vyšší, ako je kapacita materskej školy, riaditeľ uprednostní päťročné deti a tie, ktoré majú odloženú povinnú školskú dochádzku." - zatial jedniné uprednostnenie čo som našla a to viem, že je tak všade.....

laculik
14. jan 2010

to som zvedava ci najdes nieco viac, resp. ci tu ma niekto nejake infosky o tom.

lenkove
14. jan 2010

ahojte 🙂
tak tu sa riesi skolka, to nam este nehrozi 🙂
my sa mame uzasne, mala je ... jednoducho NASE dieta 🙂 normalne si ma pamatala, veci ako sme sa spolu hrali a tak, ked sme sli prec aj trosku zamrncala 🙂 no uzasna jednoducho... 🙂
profi su tiez velmi zlati, aj ked je to pre nich tazke.. 😔 ale 🙂 verim, ze to vsetko dopadne dobre a hlavne dobre pre malicku.. a cim skor... zajtra ideme spisovat navrh.. 🙂

najjulinka
autor
14. jan 2010

akože zákony sa mi čítať nekce presne... zatial.. .ale asi aj na to dojde.. len sa bojim, že s trojročným deckom velké šance nemam... ešte tam možu byť zvyhodnene podla trvaleho bydliska - o tom som kedysi počula.. .čiže ani toto u nas nehra rolu.... ak surodenci zvýhodnení, tak ešte vlastne sa aj to da povedať, že surodenci nie su..... tak to máš ťažké........ 😒 😒 😒 akože ja prihlasujem prvé deti a len trojročne, takže ja na seba asi neušijem žiadnu výhodu........ 😖

magimary
14. jan 2010

no, babule, keďže som jednu škôlku založila, môžem Vám celkom presne odpovedať...
že šance (ak je plný región) na umiestnenie sú nulové!!!
neplatia žiadne predpisy, nariadenia, prednostné umiestnenia, či výnimky (samozrejme OKREM tých predškolákov!)...zoberú LEN toľko detí, koľko sa im do škôlky zmestí!!!
ani viac, ani menej (teda viac sa dá, tak načierno, ale len jedno, nie dve, či tri, či 4!)

a aj mne minule hrozilo, keď som mala vtedy raz dostať dve staršie deti, že do "MOJEJ" škôlky sa skrátka nedostanú, lebo sa nezmestia (!).. a fakt to riaditeľka (moja najpriateľka) veľšmi ťažko predýchavala a prekonávala, keď mi hovorila, že sa nijako nedá, lebo normatívy a kontrooly ju nepustia, nech by urobila čokoľvek... 🙄

každá škôlka si určí, koľko detí môže zobrať (podľa štátom určených noriem) a viac ich nemôže zaujímať...
škôlku skrátka nenafúknu...
o matkách na MD ani nehovoriac!

my máme tu u nás nadpočet 300detí (v celom meste, čo sú neumiestniteľné!)

yukki
14. jan 2010

Lenkove a Vy nemusíte čakať na výzvu z Krajského úradu, kam sa po min.tretej interakcii posielajú správy z interakcií? Rovno po tretej môžete spísať a poslať návrh na súd?

magimary
14. jan 2010

jáj, leni!!! 😵 😵 😵 😵 😵
fantááááááááááááááááááááázia!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lenkove
14. jan 2010

Yukki
musime 😝 ale to pride neskor a navrh spiseme teraz... lebo praca manzelova 😝

brulka
14. jan 2010

lenkove supeeeeeer 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tak ide to ako po masle 😉 a mm uz bude musiet odist za pracou a ty ostavas sama? to bude tazke cakanie. ale dufam ze aspon za princeznickou mozes chodit tak casto ako budes chciet 😉

lenkove
14. jan 2010

baby, tolko by som vam toho popisala, ale nestiham teraz vobec 🙂
zazitkov kopec, krmila som, prebalovala samozrejme a hlavne sa mojkala, jasila a tak 🙂 nemozeme sa jej nabazit a pritom ona nie je velmi zvyknuta na pozornost, nerada je na rukach a my ju stale vlacime a stiskame a mojkame, nie nasilu samorejme 🙂 ukradomky 😀 neviem ako to mam napisat. vraj sa este nestalo aby niekoho mojkania tak "trpela" ako nase 🙂 je trosku uzavreta...samotarka.. ale profi laskou ju takmer vyliecili a my budeme pokracovat.. 🙂 uz sa na mna usmiala, ked som sa jej ozvala 🙂 a na jasenie sa smeje, to je jasne 🙂 je to moja krvna skupina, jednoducho.. 0 Rh pozitiv 😀

lenkove
14. jan 2010

Brulka
idem teraz s nim, poberiem si veci, odveziem ho, vratim s autom a budem striedavo chodit za malou, pisat a zariadovat bytik 🙂 ale tesim sa a viem, ze to vsetko vyjde, mamy toho postihaju 😀
a k navstevam, vid co som pisala : profi su uzasni.. nadherna rodina... a kedze chceme aby sme boli nadalej rodina 😉 , skmotrena, tak im padol kamenisko zo srdca 🙂 🙂 a pre malicku urobime vsetko 🙂 aj my, aj oni..
inak, riaditelka navrhovala vikendove navstevy u nas.. a to, po tych skusenostiach Mary ako to deticky znasaju, som povedala ze asi nie.. uvidime, zatial som hrdinka.. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre