Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
19. jan 2010

sonicc, biely novorodenec v pestu...neviem, neviem... 😒

sonicc
19. jan 2010

cairka je to nemozne? a co tie deti napr. co najdu v hniezde? co take? idu do pestu nie?

magimary
19. jan 2010

sonicc, logicky mi to vychádza tak, že najmladšieho bieleho drobca by si mohla mať cca polročného... 😉
ale je možné, že by ste mali štastie a bolo by aj mladšie...

lenkove
19. jan 2010

sonicc
biely novorodenec do pestu, neviem 😕 nech ti poradia baby, zavisi isto aj DD.. to malemu uz musi byt nariadena ustavna vychova, nema byt volny na adopciu a zaroven aby nesiel do DD .. hm, neviem.. zvycajne maju domovy svoju diagnosticku lehotu a deticky sa rozdeluju potom.. ale isto to mozne je 😅 ale do pol roka dietatko do pestu urcite 🙂

magimary
19. jan 2010

tie, ktroé sú z hniezda, idú do adopcie (!) po uplynutí zákonnej doby, počas ktorej má matka šancu znovu sa zjaviť... 😉

mexx
19. jan 2010

Ahojte,

my sme sa dnes boli ockovat, a si to mladenca ozaj zlozilo, lebo netancuje v posteli. Sice nespi, ale kludne lezi a rozprava a je taky nijaky, coz je vacsi uspech, ako keby spal. Taketo dieta by som mohla mat aj castejsie... 😀
A vcera sme ho druhykrat ostrihali, tak je teraz zase fesak, a vyzera uplny velkac. Ach jo, rastie ako z vody... 😅

marketka1
19. jan 2010

sonnic také dieťa z hniezda sa po určitom čase (mama si ho môže zobrať späť)stáva právne voľným a to je vhodné pre adpciu.

mata2
19. jan 2010

sonicc,ja mam v pestu dvojcata...
navrh na sud sme davali v septembri 2008 ,spolu s predbezkom...predbezko nam schvalili v oktobri a normalny sud sme mali v aprili 2009..

po skonceni pripravy nas zapisali 21.4. 2008 do zoznamu ziadatelov a deti sme mali doma uz 3.Jula 2008.na hostovskom pobyte..ktory sa predlzoval az do sudu...

magimary
19. jan 2010

až teraz vás očkovali? ná ešte v decembri...
mexxi, a malý má okčovanie po TBC? lebo náš nie, nás to čaká až teraz po ukončení riadneho očkovania...ešt som sa k tomu nedostala... 😕

lenkove
19. jan 2010

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...
co poviete na toto? len ta farba 😔

Mary
mam to zhodnotene na jednom papieri, ze sme vhodni na ado plus znesieme aj zataz pestu 😅 v papieri z uradu o zapisani mame len nahradnu rodinnu starostlivost 😅

magimary
19. jan 2010

proti TBC, sorry 😅

magimary
19. jan 2010

leni, ten kočík je už pre vás zbytočne veľký (ťažký a nmemotorný) a ešte aj drahý 😨 😝
tgoľko stoja tie kočíky , ked sú nové... tie prvé linky, čo si hádzala, to sú krajšie (a lacnejšie) kočíky... 🙂

hm, zaujímavo šalamúnsky ti to v tých papieroch poriešili...to som ešte ani nepočula...ja som si myslela, že oni ti nakoniec po dohode s tebou uzavreli správu tým, že ste si jedno z toho akože "vybrali" 😉
ale zase, možno sa to do práv píše hentak..

lenkove
19. jan 2010

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

aj tento je pekny.. a opat osobny odber 😔

magimary
19. jan 2010

a ten link, čo som ti poslala včera, leni, sa ti nepáčil 😅 🙂

cairka
19. jan 2010

neviem, či je vôbec v pestu možné dieťa do 8 týždňov 😒 to skôr julinka by vedela, ale asi ani moc nie 😅 lebo ekd je voľné ide na ado a ked nie je voľné, tak asi na diagnostiku do DD

magimary
19. jan 2010

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7612409
tento som myslela...je aj s kopmletnou výbavou... 😅

cairka
19. jan 2010

jedine možnov prípade, že je voľné a nikto ho nechcel 😖 ale tam by bol nejaký zádrhel určite -bud zdravotný, abo závislosť matky, abo...kadečo

lenkove
19. jan 2010

mary
ale ja nechcem mojej slecne modry.. kym si mozem vybrat... ☹

magimary
19. jan 2010

myslím, cairka, že fakt to logicky z toho všetkého vyplýva, že mladšie ako polročné (BIELE) do pestu nedostaneš...

cairka
19. jan 2010

a rómske?

dioliana1
19. jan 2010

diagnostika je kolko? 3 mesiace?

magimary
19. jan 2010

leni, ale kde máš napísané, že osatnete len pri slečinke? 😅
a modrý je relat. univerzálna farba /teda v pohode aj pre skečinku/, kdežto ružový pre chlapca je mimo 😅
ale, samozrejme chápem tvoj výber... 🙂

magimary
19. jan 2010

a rómske, si myslím, že skôr...
hoci bude odporúčané aj na adopciu, dali by to ho aj do pestu-ako Kiko (a nájdeš také už aj v subjektoch)...

dio, diadnostická lehota je najnovšie tých 12 týždňov

cairka
19. jan 2010

leni, my sme mali presne tmavomodrý hauck macko pooh, len klasiku 4kolesovú a bol super, aj farba bola výhodná, lebo sa nešpinil 🙂

lenkove
19. jan 2010

ruzovy nechcem ani ja 😀
chcela by som nieco neutralne.. a tento co si davala je super, ale ma osobny odber.. 😅 😅
no este nam nehori.. dakujem 😉

magimary
19. jan 2010

no, ružový som myslela, kvôli tomu prvému linku, čo si dala na tejto strane... 😅
tmavomodrý je fajn, cairka, máš pravdu... 😉
henten trojkolesový sa mi páči aj kvôli tej výbave (ten fusak je úžasný 😀 ) a vedela by som ti ho prebrať možno niekde tu na okolí a k nám by si si poňho už prišla, veď na návštevu, kt. si kedysi sľúbila... 😅 )

cairka
19. jan 2010

leni, môžeš kuknúť, ako sa pekne vyníma ružové dievčatko v modrom kočíku 😀 😀

magimary
19. jan 2010

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7612895
ja mám tento (iný poťah) a nie je nad neho... 😅 😉 😵

mexx
19. jan 2010

Mary, no opytaj sa ma... 😅 Ja som uplny buran, ja vlastne ani poriadne neviem, ake protilatky to dnes vyfasoval. 😅 Fuj, hanba...musim to pozriet v preukaze... 😔 Ale dokina vravela, ze teraz najblizsie az v patnastich mesiacoch MMR (este som sa spytala, ze: "To je teraz akoze ta kontroverzna?")... 😅 No a ze hej, tak rozmyslam, ci sa mam dat stiahnut tym osialom naokolo a skumat, ci je to dobre alebo nie, alebo neriesit. 😕

magimary
19. jan 2010

hej, jasne, že najbližšie bude až to "15mesačné očkovanie", ale ak nebol zaočkovaný proti TBC, tak to sa má urobiť teraz po dokončení 12-mesačného očkovania a doktorka si to nemusela všimnúť, lebo očkovanie proti TBC (=kalmetizácia) má 99,8% detí určite spravené, takže každý automaticky ráta, že dieťa je kalmetizované...
mala by si to mať aj v správe, kt. ti dávali, ked si brala malého z dd 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre