Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
20. jan 2010

maznacik, napríklad tu http://www.stv.sk/videoarchiv/ treba dať 17.1. a Profesionálni rodičia majú šancu ale aj Markíza, Joj, TA3, všetko v rovnakom duchu ... tie spoty som nenašla 😒

najjulinka
autor
20. jan 2010

Dobré ránko. U nas vietor a asi von nepojdeme doobeda, kedže kašlali, soplili (niektore ešte kašlu, soplia)... škoda.. keby boli OK, tak vybehnem... ale takto radšej nie.... Možno poobede na 15minut s velkačkami len tak za dom vybehneme...

maznacik007
20. jan 2010

cairka.. dikz pozriem si poobede ked bude spat.. lebo akurat ideme von... aj ked maly sopli... nervozny je zuby sa tlacia...

magimary
20. jan 2010

ahojme! 🙂
mexx, áno malý je teda iste zaočkovaný (a ty si dostala k malému aj očkovací preukaz? 😨 ,lebo ja nie 😠 !) a očkuje sa v tomto rannom veku len raz (ak prebehne správna a očakávaná reakcia) a potom sa preočkuváva niekedy okolo 12.rokov) 😉

súhlaSíM s cairkou vzhľadom k tme starostlivosti o staršie deti a zavádzaní.. 😔 😉 , je to skrátka tak...
všetci viem, že tie staršie deti v domovoch sú, ale za nimi sa skrývajú aj tie malé, ktoré tam "akože nie sú"... a teda de facto, podľa zákona nie je miesto pre profesionálnych rodičov (keďže zákon je do tých troch rokov), len maloktorý riaditeľ prijíma profirodiča pre staršie deti (!), ak , tak prijme jedného, dvoch, aby to pôsobilo imidžovo, ale nie systematicky a cielene.
ale, to je na dlhú debatu, nemôžem...

marketka1
20. jan 2010

Ahojte 😉 tak ja som si dnes bola podať žiadosť na zvýšenie RP. Na potvrdenie zo soc.som čakala 2 týždne prišiel mi papier v pondelok kde všade som pracovala neboli tam rozrátané dni ale len dátumy od do ale pracovala som v kuse. Skoro ma porazilo keď mi pani išla dať nový papier ktorý treba dať potvrdiť v soc.poisť. lebo ja tam nemám počet dní (spomenula som si na maznacika) tak som sa naštartovala a povedal som jej nech zavolá vedúcu lebo ja nie som na špagáte kvôli ich predpisom ktoré si za mesiac viackrát zmenia. a podarilo sa nikam po nový papier som nemusela ísť žiadosť museli vziať tak som sa potešila že sa netreba nechať odbyť.

a bola som tiež podať žiadosť o aktualizáciu yukki vystihla som pani PNkárku ale stále je chorá a do práce prišla len kvôli tebe.
Ostala riadne prekvapená že chceme ešte neskôr dievčatko ale zobrala to na vedomie tak dúfam že nás čoskoro zaktualizujú.
A stihla som si kúpiť aj šijací stroj konečne darček k 30tke. 🙂 🙂 🙂 to mu sa teším najviac 😉

martina_maxian
20. jan 2010

ahojte,,, u nás krásne slniečkovo, pred chvílkou sme prišli z vonku,,, všetko sa to už pomaly topí... ☹ Včera som bola objednať aj torty na víkend... super nám je...

mexx
20. jan 2010

Mary, ockovaci sme dostali ku vsetkym papierom, ktore mi dali este predtym, nez sme brali maleho domov, ze nech si to hned vezmem k dokine (on bol v nemocke, tak som dostala papiere este predtym, inak by mi to dali az ked sme ho brali domov). Tebe nic nedali? 😕 Popytaj doktorku v domove buduci tyzden, mali by to tam mat potom oni...alebo sestricka Silvia by to mohla mat. Nech ti daju... 😕

Tu svieti slniecko, ale decko ma nejako privela soplika a stale teplotku po vcerajsku, tak asi nikam nepojdeme dnes. Planovala som sice Tesco a Dracika, ale tak mozme aj zajtra, tak ci tak chcem skocit doktorovi...

ralanka
20. jan 2010

ahojte u nás tiež pekne slniečko svieti
markétka ja som mala meninový a predčasný narodeninový darček v pondelok ked sme ho doniesli 😀 😵 😵 😵

cairka
20. jan 2010

dokonca je u ralanky aj u nás rovnaké počasie 😀 je teplúčko, len občas zafúka dosť silný vetrík.
tiež sme akurát došli z vonku, doniesli sme si dotazník 😝 a všetko mám poslať rovno na krajský úrad...
a v našej veci, že sa nemôže dovolať, tam kde má, aj mail písala a neodpísali jej...a že sú všade školenia, tak sú asi na školení...už 4 týždne 😠 ...ale že im napíše ešte raz mail a dá im kontakty na mňa, tak snád sa skoro ozvú, ak nie, budúci týždeň tam zavolám 😝

ralanka
20. jan 2010

no sa čuduj cairka tam kde som bývala predtým na dedine tak občas sa stávalo že pršalo v polke dediny a v druhej nie ako keby si spravila sek cez dedinu 😀 😀 😀 😀
aj ked sme raz išli od malého zo ZA tak cca do strečna svietilo slniečko cez mraky a presne sek a taký lejak do vrútok na kúsku úseku sa to otočilo o 180 stupňov

najjulinka
autor
20. jan 2010

Dnes tu nikto nič.. .Mne Linduša spinka, ale Lucka opäť nespala... 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

rita55
20. jan 2010

Juli nic si z toho nerob ani mne Petka nespi uz treti den .Rano vstane o osmej a spinkat ide o pol siedmej vecer ☹ Zato Natalka ta si pospi dve hodinky v pohode teraz 😉

marketka1
20. jan 2010

no julka mne Kubko nespí poobede už asi 2tyž. vstáva cca6 ide večer spať o 19 a za deň prespí asi50 min. ale aspoň si spolu poležíme v snahe uspať ho ale aj po hodinke snahy sa na mňa ten šibal iba rehoce 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dioliana1
20. jan 2010

To treba ísť požiadať o zvýšenie aj prídavkov na deti?

marketka1
20. jan 2010

nie dio to je automatický 😉

martina_maxian
20. jan 2010

ahojte,,, dnes tu nikto nie je, či ako??? 😀 😀 😀

marketka1
20. jan 2010

Ahojte ale je,...
ja sa práve vytešujem vyhrali sme 20eurovú poukážku na nákup v dráčiku cez akciu v tescu na pampers plienky 😉

najjulinka
autor
20. jan 2010

jéééj marketka blahoželám....

laculik
20. jan 2010

juli vcera si sem hodila velmi mily vtip! aj kolegovia sa dnes rehotali aj mm 😀

najjulinka
autor
20. jan 2010

no mne sa tiež páčil, tak som ho sem hodila....... 😉 😀 😀 😀

mexx
20. jan 2010

Hlasim znizenie stavu bezzubych v nasej familii na nulu. 😵 Nase decko proste musi byt original, takze okrem toho, ze si dava nacas, potrebuje mat viac "prvych" zubov. Takze vytisol dva naraz. A predsa len dolne. 😅 MM tvrdi, ze tri, ale ja ten horny este neratam, davam mu tak den-dva. 😀 Asi to teraz vezmeme supom. 😀

najjulinka
autor
20. jan 2010

mexx V. blahoželáme.

marketka1
20. jan 2010

mexx a koľko máte už spolu zúbkov my až 6 kúskov hore 4 dole 2 😉

dioliana1
20. jan 2010

besbolestne lezenie dalšich prajem...

mexx
20. jan 2010

Dakujeme. 😵

Marketka, toto su prve, doteraz sme nemali nic, aj ked sme cakali uz od stvrteho mesiaca. 😅 😀

magimary
20. jan 2010

no, mexx, konečne!
ale nie ste sami originálni 😀
zajko má teraz sedem a všetkách sedem mu vyšlo behom dvoch týždňov predminulý mesiac 😅
a teraz ten ôsmy je už na spadnutie...
no, aby som nezabudla spomenuť, že počas tých dvoch týdžňov zuborastu mal tie hrozné laryngošky--- 😝 🙄
a akurát sa tu rozohňujem a mužovi palsticky opisujem, čo dnes robil Zajko so svojim zajačimi zubami a tu správičky o zuboch... 😅
ľudia, my máme obe postieľky (aj dennú, aj nočnú) totálne ohlodané, on si brúsi zuby na postieľkach (na tých vrchných častiach zábradlia a všade sú polcentimetra hlboké ryhy (včera som mu vyťahovala z úst také tie drevové "vlásočnice"... 😨 😝 😖 ), takže Zajko poctivo pracuje na zničení sviojich prvých zúbkov a od včera ešte aj nesktutočne ŠKRÍPE!!! 😲 😠 🙄 🤐

mexx
20. jan 2010

Mary, daj nam dva tyzdne, porovname. 😀 No ale na Zajka asi nebudeme mat, on je fakt zubacik. 😅 Tie postielky si viem predstavit, ale skripenie si radsej ani nepredstavujem... 😝

najjulinka
autor
20. jan 2010

Mary my mame 2 take okusujuce a postielky maju cestovne.......... 😖 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

najjulinka
autor
20. jan 2010

no skripanie nelubim.. .ale čo narobim, ked malačkam to ide tak .. no nie od ruky... ale od zubov to škrípanie 😖 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre