Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
8. mar 2010

kombik = gombik

magimary
8. mar 2010

no, ja som sa stretla s podobným empatickým prístupom (teda nie priamo), ale kamoške povedali, nech si to ešte rozmyslí (s adopciou), veď má svoje dve deti... ( 😠 ),
nerozmysleli si to, ale ...
...tiež nečakane otehotneli... a tak teraz majú svoju malú ročnú a uvidí sa, či sa dajú neskôr aj na štvrté... 😉

a, juli, k Tvojmu superdlhému príspevku (taký som u teba tuším ešte ani nezažila 😅 😉 😀 ): áno, je to o mnohých premenných (teda vyhoratie je ovplyvnené) zvonka a najmä o nastavení zvnútra...
preto hovorím, že na to by si mal prísť každý sám... a tiež si myslím, že ak by to prišlo, pirčom by to dotyčný nezbadal, tak by sa to už muselo prejaviť na deťoch (predstavujem si to tak, že by mi detičky liezli viac na nervy, že by som sa o ne už nevedela postarať s láskou, že by som im už nemala čo dať....a že by ma to nenaplnalo... veď to je tak, ako keď vyhorí učiteľka v škole... hneď je to poznať)...

najjulinka
autor
8. mar 2010

Jáj inak Linda ešte stále nam nechce chodiť sama, ale za to dnes som ju načapala stať na stoličke... A na navšteve sme ju z kresla a zo schodov vkuse dole davali........ čistá Lucka, ked bola mala.. ked ani za svet sama chodiť a z radiatorových trubiek a z kdečoho som ju davala dole 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 obavam sa, že naš gauč bude musiť zas čochvila chrbtom do priestoru 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
8. mar 2010

U nas všetko okrem mna hajuší 😵 😵 😵

lenkove
8. mar 2010

aj u nas a ja neviem co skor.. 😔 😔 😔
uz som zjedla polovicu dezertu 😅 napisala manzelovi a idem upratovat hracky... tak sme sa dnes prenudili bez ocinka, poobede ani nespala 😅 🙄 Inak dnes vrackala, viackrat a ja si robim starosti 🤐 🤐

natia
8. mar 2010

VIVIEN až teraz som si všimla tvoj príspevok - kto je tehotnýýýý? ja odpadnem!! hrozne som zvedavá...

Už máme len jedno stretko, čo by mali prísť k nám a to by malo byť na konci mesiaca, tak už počítam div že nie hodiny...tehotná dovtedy nebudem a ak aj, nevadí 😉

lenkove
8. mar 2010

Baby (Natia, Vivien), vy robite v ZA pripravu?? 😨
a chodite aj na stretka do za v Navrate?? Ja som to dnes studovala, ale o piatej je pre nas trosku neskoro, o pol siedmej uz spavame, my sme ranni vtaci /teda Ivanka, ja si viem predstavit aj dlhsie pospat ako do piatej 😀 😀 /ale ak by ste tam byvali vy, tak sa mi na tych 45 minut oplati 😉 😉

natia
8. mar 2010

Lenkove ja chodím na kluby do Soblahova, to je pri TN, ale prípravu si robím v Žiline, lebo spadám pod nich. Viviem si tiež tam robí,ale u inej baby...

škoda...

VIVIEN IP som si všimla až po napísaní príspevku, tak už som ti odpísala

😉

najjulinka
autor
8. mar 2010

Dobrú noc. Idem spraviť našej Domči flašu a idem do hajan. 😵 😉

dioliana1
9. mar 2010

dobré ráno, Drobec je chorý nemože do školky, tak to bude desné, on velmi rád chodí... 😝

dioliana1
9. mar 2010

Može mi niekto povedať či pri surodencoch(nie dvojčatách) v pestunskej starostlivosti sa može poberať odmena pestuna a aj materská/rodičovská?

lenkove
9. mar 2010

Dioliana
mne sa zda, ze Mata2 to tu riesila, logika vravi, ze hej, ale kto by hladel u nas na logiku 🤐
skore uzdravenie inak..
My spime a dnes je des, malej doslo ze tata je papa a tak je mrzuta ako sto certov, najoblubenejsia cinnost dnes je revat pre nic za nic alebo este revat a kricat tata tata 🙄 uz aby bol piatok 🤐 🤐 😔 alebo su to tie zuby, no 😀

suezana
9. mar 2010

Ahojte,
Lenkove, ktovie, či Ivi nebude chorá, keď aj vracala aj je uplakaná. My sme včera boli v nemocnici a dr. vravela, že majú veľmi veľa vracajúcich detí. My máme druhé antibiotiká a možno jej dajú aj tretie ☹

Natia, škoda, že som bola v čase písania tvojho príspevku v práci 😀 🤐
Postieľka pre dvojročné dieťatko bude asi dosť diskutabilná téma. Ja viem z môjho okolia asi len o 2 deťoch, ktorá v tom veku spávajú v postieľke. Ostatných 20 nie 😀 Ale ja viem postieľka je niečo také krásne, chutnučké a tie hniezda, baldachýny,...včera sme boli v decodome 😵 a sme snívali...

dioliana1
9. mar 2010

ja viem že sa to tu riešilo, ale dajako som výsledokm nepostrehla, či áno. 😒

lenkove
9. mar 2010

Suezana
ani nevrav, ze by mohla byt chora 🤐 🤐 ma stastie, ze spi inak by som jej hned merala teplotu.. Inak spi uz skoro hodinu a pol! to je jej osobny svetovy rekord 😅 😅

natia
9. mar 2010

Suezana no ale tak čo dám to dieťa do normálnej postele? Či kde spáva tých 20, ktoré spomínaš? 😉

inak si myslím, že postieľka sa nám bude každopádne hodiť, lebo v priebehu pár rokov mám v pláne našu rodinu výrazne rozšíriť 😎

natia
9. mar 2010

Diolana uvar malému cibulový čaj, naša krpatá tvrdí, že len to ju u nás vyliečilo 🙂 ja som si ho práve dovarila, lebo som riadne nakapatá...

lenkove
9. mar 2010

Natia
ostatnych dvadsat spi s rodicmi v posteli predsa!!!

suezana
9. mar 2010

Chcelo by to napísať BINGO lenkove 😀
Ale nie, práve že to ma hnevá 😀 😀 lebo práve v tomto veku ich rodičia presúvajú do svojich krásnych izbičiek a dosť detí pekne spáva, len tá moja 😅 akosi nie 😀

suezana
9. mar 2010

Ale neboj Lenkove, nemusí mať teplotu. Vaneska má už druhý týždeň zápal pridušiek a priedušnice a vôbec nemala teplotu 😕

dioliana1
9. mar 2010

idem s nim po ATB bo mu to zlieza na priedušky, sirup od kašlu už v nedelu som začala davať, tak niet čo už natahovať kled to nie je lepšie

natia
9. mar 2010

V posteli s rodičmi? Lenže tam už s nami spáva pes a neviem, koľkí sa tam ešte pomestíme 😀 ja by som radšej, keby v tej postielke spalo...

No a v tých svojich izbičkách Suezana kde spia? V normálnych posteliach??

dioliana1
9. mar 2010

to aj u nas fugovalo pri Nati a Ferkovi, ráno sme sa našli 4ia na manželskej 😀 😀 😀 , Naťa vedela vyskočiť z postieky s mrežami, ako požiarnik cez stenu

suezana
9. mar 2010

Ano v norm. veľkých posteliach. Najprv niečím obložili pre istotu.
My máme v deckej aj u svokry postele do L tak spím, ja na striedačku, kto ma potrebuje viac - detská/spálňa 😀

suezana
9. mar 2010

Ale Nati, kľudne kúp tú postieľku, lebo vyhodiť z manželskej psa , neviem neviem, aby nezačal žiarliť, so psom nie sú žiadne žarty 😀

suezana
9. mar 2010

Dio, ty si profi? Nemáš nejaké baby do ado? Môže sa to takto verejne opýtať, dúfam, že ano 😨

natia
9. mar 2010

Suezana opýtať sa to môžeš, ale je to zakázané takto si posúvať deti...akonáhle to zistia na úrade, máte po chlebe obidve...bacha na to

suezana
9. mar 2010

Jaj dobre, tak nič sa nepýtam, veď vás vlastne ani nepoznám 🤐

natia
9. mar 2010

A kde ťa zvyčajne potrebujú viac - v detskej, či v spálni, ha? 😀 Psa tam naučil priateľ spávať v posteli, mňa to tak jeduje, ja ho vyhadzujem...on poslúchne chudák, tvári sa ako umučenie, ale ide do svojho domčeka 😉 no asi tú postieľku každopádne kúpim...okrem toho si myslím, že dieťa z profi bude na postieľku zvyknuté...

natia
9. mar 2010

a aké dieťa by ste vy chceli? viem, že vaneska chce sestričku, ale myslím vek...počítam, že mladšiu od nej, ale novorodenca alebo aj väčšie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre