Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
17. mar 2010

no, práve, ja si to neymslím ani z celoslovesnkého meítka, práve kvôli minule spomínaným argumentom...
ten "celoslovenský" problém by sa dal určite vyriešiť aj inak (!), napr. nejakým záväzným nariadením z ústredia (ktorým by sa tak, či tak museli riadiť, aj keď by profíci patrili pod upsvary)... takže tak...
mne tiež ku šťastie nechýba, ale ja s ňou (s tou reformou) aj priamo nesúhlasím...

magimary
17. mar 2010

leni, myslíš to síce zo srandy,
ale realita je taká, že ozaj by to potrebovali všetci...a to svorne skonštatovali aj "vedúci" na tom stretnutí v senci... oni sami pociťujú túto potrebu... a zišlo by sa to aj "určeným" úradníkom... 😕

lenkove
17. mar 2010

Mary
dala som tam sice emotikon, ale tiez si myslim, ze by to jedine mohlo pomoct 😅

saskah7
17. mar 2010

dobre ranko...
takze debata o reforme? 😉
no zo mna si v tej Modre asi robia srandu... furt nedvihaju... ja uz neviem, ci mam vobec dobre cislo... ale v pondelok mi dvihli, len netusim kto to bol... uz zacinam rozmyslat, ze to asi vobec nie je pre mna, ked sa mi tak nedari 😒
ozaj, Natia, spominala si volne Zlatovce.. a ty o to nemas zaujem? ci chces ozaj rovno do toho pestu?
a k tym Romcatam... to som sa aj ja zamyslala nad tym, ze vacsina deti z DD su asi ozaj starsie romske deti a tiez neviem, ci by sa dali vsetky umiestnit a domovy zavriet... Je to smutne, naozaj, ako su niektori, inak fajni ludia aj v mojom okoli, nabruseni proti romom (ale aj madarom) len preto, ze pocuvaju isteho politika 🤐 zo ZA...
inak, uprimne, ja sama by som si netrufala zobrat akekolvek pubertalne dieta k sebe skor, ako si to "vyskusam" na svojich detoch 😀 ... v tom fakt obdivujem Natiu... 😉
takze tieto deti by zrejme potrebovali skusenych ochotnych ludi, ktori by sa na to dali...

natia
17. mar 2010

SASKA moja zlatá, však v Zlatovciach je voľné miesto po mne 😀 takže tam sa ja určite nezberám... 😎 príde mi to hrozná irónia, že je toľko profi rodičov, čo hľadajú márne prácu a potom je tu jeden DD, ktorý hľadá márne profi rodičov...ale to je asi tým, že profi idú po malých deťoch a v Zlatovciach sú hlavne súrodenecké skupiny 3 a viac a najmenšie dieťa celkovo tam má 3 roky ... tak asi to ľudí odrádza...

Ako ak by mne znovu ponúkli to miesto, že mi dajú tie naše dve isté deti, tak neváham ani sekundu, čo ako ťažké to s nimi bolo... ale neponúknu, takže to môžeme nechať v čisto teoretickej rovine...

Podľa mňa je niečo úplne iné puberta u svojich detí a puberta u detí z DD...ja to tak vnímam, že skúsenosť s vlatnými deťmi je úplne o inom...že to pri výchove domováckych starších detí veľmi nepomôže...lebo zase my jednu pubošku doma máme - priateľovu dcéru - ale to je úúúplne iné kafé

SUEZANA a čo vás tak rozhodilo na tej príprave?? Nože už vrav 🙂

yukki
17. mar 2010

To nie je možné, nie je to možné. Dnes som pátrala, či už nevytýčili termín-keďže v pondelok už mi diktovali, čo si mám prefotiť a poslať atď., že teda uznali, že sú miestne príslušní.....
A čo som sa dozvedela. Včera to odstúpili na krajský súd, vyjadrili námietku proti miestnej príslušnosti. Takže najprv bude rozhodovať KS o tom, (a tam sú iné lehoty), kto je vôbec miestne príslušný a až potom....až potm vôbec sa bude na niektorom súde...fuj. je mi zle.

najjulinka
autor
17. mar 2010

yukki ty nie postileku a vysoku stoličku chystaj ale dumaj čo oblečieš na stužkovú malej M.... 😠 😠 😠

mixka
17. mar 2010

yukki, to ma strasne mrzi 😔 😔 😔

saskah7
17. mar 2010

jejku, yukki... to je hrozitanske... ☹ 😢
uz rozmyslam, ci nemam v rodine alebo u znamych nejakych ludi od sudov alebo nejake "velké ryby" (ale nemam ☹ ☹ ☹ )... sak to sa uz neda pocuvat, co sa tu deje... 😢

natia
17. mar 2010

MAGIMARY píšem ti IP, prosím o odpoveď

natia
17. mar 2010

hostiteľské pobyty nám boli zakázané...

marketka1
17. mar 2010

ahojte
yukki to čo má byť to akože pani sudkyňa nevie čo hovorí, alebo sa tak veľmi zapodieva prípadmi že si chúďa nepamätá čo robí neviem či by som to nechala len takto.

My sme sa pred chvíľou vrátili s Kubom z alergológie veľmi ma nepotešila p.mudra zobrali mu krv nasadili nové lieky a kým nebudú výsledky musíme čakať.

cairka mali ste už singulair granule a flixonase sprej akú ste mali reakciu?

marketka1
17. mar 2010

natia a dôvod?

natia
17. mar 2010

samozrejme bez udania dôvodu...odmietla mi ho povedať

natia
17. mar 2010

baby kto to tu písal o tých 5 deckách z pestúnstva, ktoré sa museli vrátiť do DD? neviem to nájsť...

marketka1
17. mar 2010

tak na toto len (urazím zviera) ŤAVA JEDNA. 😠
Niektorý ľudia sú fakt trafený.

marketka1
17. mar 2010

myslím že julka

marketka1
17. mar 2010

strana 931 julka o 20:18

cairka
17. mar 2010

yukki, natia 🤐 strašné, čo sa deje 🤐 a to už na furt? či len veľkonočný?

marketka, flixonase sme nemali, tak neviem, veve má do nosa avamys (kortikoidy). singulair berie už skoro 2 roky, je dobrý, nemáva záchvaty odkedy ho berie,ale aj napriek tomu pri zápale priedušiek často nastane obštrukcia...ona má teda tabletku, nie granulky. Ked ho začla brať asi 2-3 mesiace bola príšerne hyperaktívna,nesústredená, ale časom si na neho navykla. Alergologička sa divila, že ešte nepočula o takej reakcii, ale čo som brázdila net, tak zdaleka nebola jediná...

yukki
17. mar 2010

Natia, to nie je možné.
nemôžem písať, lebo sa mi obnovil starý už dávno zabudnutý pastiersky slovník...a z neho sú publikovateľné len spojky a predložky.
Keby som vedela, čo to s malou urobí....skúsila by som požioadať DD aby ju preložili do niektorej profi tu (sú tu asi tri) a mohla by som aspoň každý druhý deň byť s ňou.........ale neviem...neviem...nedá sa mi rozmýšľať

marketka1
17. mar 2010

cairka tak to si ma teda nepotešila s tými granulkami veď za Kubom teraz nestíham a keď sa to aj u neho tak prejaví tak neviem čo sním spravím dufam že budú mať nejaký pozit. efekt a tie flixonase sú tiež kortikoidy.

saskah7
17. mar 2010

Yukki, presne ma to napadlo, ze ci by si napriklad ty nemohla byt nachvilu profi... (ale asi nemas pripravu, co?)... alebo ju naozaj dat ku blizkym profi... to by bolo super, keby to vyslo 😅

natia
17. mar 2010

YUKKI to s tou profi...asi ju nedajú zase do nového prostredia, lebo ona je u nejakej profi, nie? Neviem, či sa to bude dať nejako ošetriť...keby si ty bola profi, to asi tiež nie je schodná cesta, lebo to by museli vytvoriť nové miesto, nový úväzok, nové peniaze..a prečo by torobili? Kvôli dieťaťu?

Lenže nezabúdajte moje milé, že deti zaujímajú iba nás tu...nikoho iného...nikoho...

yukki
17. mar 2010

nie som profi to nie...al tu len v našej obci je hneď niekoľko

yukki
17. mar 2010

a malá je teraz cca 50 km s dvomi prestupmi a dlhými prestojmi. (dokopy vyše dve hodiny)...a to len jedna cesta, plus späť(zas dve hodiny)....a to všetko s Kikou....

najjulinka
autor
17. mar 2010

No baby zajtra že skoro celý den stránka nedostupná...

lenuska74
17. mar 2010

marketka fixonase beriem ja aj deti myslím že su v pohode 🙂 a inak to že mu brali krv nie je taká veľká tragedia naša mala nereaguje skoro na nič z tých testov na ruke ale z krvy jej zistili toľko alergii a aj oslabenu imunitu ktorú už ma skoro v poriadku a synátor by som povedala že mu asi aj niečo pridali 😀 ten ju mal taku hroznu a imunolog ked si ho vzal do parady vakcínami tak o 2r. sme mali pokoj a chodíme len s aftami inak je na tom super dokonca aj ATB berieme možno tak raz za 2r-3r. a to len vďaka tomu že z krvi to vedia lepšie zistiť 🙂

yukki tak k tomu nemám vôbec komentár 🙄 hrozne ma to mrzí jak sa to s malou komplikuje a to som si myslela už na začiatku, že u teba to bude rýchle 😢 Ja keď mi minule ponúukli malú /samozrejme nevhodný termín pred operáciou kedy som nič nestihala riešiť/ tak som ostala taká nejaká chladná ani nie zaskočená skôr som si predstavila ako sa človek znovu namotá a o chvíľu aby mu z toho bolo zle, keď mu oznámia kde je háčik, tak nejak teraz podvedomé čakám vždy pri všetkom nejaký zádrhel už sa ma aj teta na úrade pýtala či sa neteším či čo a ja že hej som rada, ale tešiť sa budem ked bude mala doma, a ako inak dalšia nebola lebo niekto bol rýchlejší ako to už u nás býva, začína byť zo mňa stará pancierovaná korytnačka, som už jak obrnený voz, čo sa týchto detičiek týka a vidím že nie som sama a je mi z toho zle ☹ tu fakt nikomu nezáleží na tých drobcoch sú iba spis alebo klient ako zvyknú oslovovať svojích v dd.

yukki
17. mar 2010

ja sa bránim všetkým myšlienkam na malú, bránim sa vybaviť si ju v pamäti, nepozerám si fotky...bojím sa mať ju rada...zatiaľ...lebo by som sa musela zblázniť. 😢 😔
Oni sa "kompetentní" správajú často ako keby šlo o ukradnutú miešačku... a nie o človiečika s celou jeho budúcnosťou.....

lenuska74
17. mar 2010

tak toto si vystihla 😢

dioliana1
17. mar 2010

😢 😢 😢 hrozné to je des s tou slovenskou byrokraciou 😒 😒 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre