Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
1. apr 2010

Dobré rano.

aksuram
1. apr 2010

Dobre ranko,
Cairka- mam radu - teda takto mi to vysvetlila nasa princezna- ze ja som biela ciganka ;o) Takze u nas su cigani a biely cigani ;o) Mne to vychadza ze vsetko je uhol pohladu 😎
A co sa tyka Kysaku- tak v tom lepsom pripade dobehnem v sobotu vecer na chvilu s 1 max 2 detmi ... zatial su chore "len"2 😠

misi33
1. apr 2010

Dobre ranko prajem. 🙂 🙂

U nas je krasne slnecno ale chladno.Maly zalomil tak ja rychlo vybavujem CP lebo neskor ma caka uptratovanie,zehlenie a balenie.Ideme zajtra rano k nasim.Tesim sa. 🙂

cairka
1. apr 2010

ahojte.
vanilková tvár je super 😀 ked tak v škôlke niekomu oznámi, že zdravím ťa,vanilková tvár 😀 😀 😀
aksuram, aj biely cigáni sú fajn, ono si asi dieťa samo vymyslí svoju teóriu, ako to je 😝

aj u nás je krásne 🙂

dioliana1
1. apr 2010

aj u nás slnečno, deti zdravé, snáď vydržia... 😀

marketka1
1. apr 2010

Ahojte pekný deň u nás tak na 1/2 slnko mraky.

cairka tak my ešte neriešime tmavá pleť svetlá pleť
Martin rozoberá kto je chlapec a kto dievča a trápia ho priezviská všetci máme také isté ako má on 😀 😀 😀 A posledné tri dni sledujem že sa pekne hrá s logickými hračkami čo mu doteraz veľmi nešlo a poučuje aj Kubka a len mele a mele dookola to isté jak stará baba. Ústa sa mu zatvoria keď spí ináč je jak mlynček 😉

najjulinka
autor
1. apr 2010

marketka tak u nas s priezviskami sranda... Lucka vie svoje, Mirkine, Kikove, Karolove a moje... ale minule moje zmenila... ale na také čo by aj mohlo byť.. ja mam prvé bez ová a druhe s ová a ona povedala, že sa volám prvé s ová 😀 😀 😀 ale sranda je, že tak sa nevolá nikto u nás v rodine, takže aj keby som jej spomenula davno ako sa volá babka (Karolova mama) , tak je tiež bez ova.... takže sranda.. ale to len raz tak povedala... 😀 😀 😀

saskah7
1. apr 2010

Tak ja som dnes absolvovala detsku neurologiu v Malackach... som bola milo prekvapena, ake to tam maju pekne a moderne... a sestricka je uzasna... ukecana jak ja... takmer cely svoj zivot mi prerozpravala 😀 ... a super to vie s detmi...
to je radost taki zdravotnici... 🙂
prajem vsetkym cestovatelom stastne cesty a pokojne sviatky 😉

janivonbenji
2. apr 2010

ahoj všetky,
po dlhšom čase vás chcem - dievčence a chlop - pozdraviť a popriať vám krásne sviatky jari a nech sa nám tá "jar" a slniečko dostanú aj do duše.... 🙂

najjulinka
autor
2. apr 2010

Dobré ránko. Tak hned po ránu sme mali telefon... Náš malý teplotuje...

tulenka
2. apr 2010

Ahojte aj ja prajem všetkým krásnu a radostnú Veľkú Noc .
Juli, atk to Vás ozaj nejde veľa tentoktát. Tak tam ozdravuj. My sme si tentokrát dali cez svatky pauzu a nejdeme nikam, Nakoniec som rada, lebo nás chytila oboch s mužom nejaká angína a už zdá sa, že lezie aj na Terezku ☹ .
Malý teplotule na návšteve? Veď to snáď zvládnu, či myslš ,že nie?

lulucertik
2. apr 2010

všetkým prajem príjemné sviatky 😵

cairka
2. apr 2010

ahojte.
tu sa v plnom prúde sviatkuje? 😕 tak aj my sa pripájame a prajeme pekné sviatky 🙂

dnes sme sa boli kultúrne vyžiť v cirkuse 😀 poviem vám, žiadna sláva 😅 ako veve sa páčilo, ale ja som čakala niečo viac 😒 vaneska chvíľami ani nedýchala 😀

mata25
2. apr 2010

cauko, len tak pre zaujimavost este k tej teme o poradovnikoch a zoznamoch co sa tu rozoberala. u nas maju v usmeve 6 sanonov plnych deti. som tam poslala jednu holku co sa len teraz zapisala do poradovnika a hovorila, ze tam maju strasne vela deticiek.
my mame vytycene pojednavanie ohladne malickeho na maj, zda sa mi to neskoro, ale asi by som mala byt spokojna, ze to stihli do 2 mesiacov od podania navrhu. no tak za nim zatial budeme aj nadalej chodit do ded.

zuzubabo
2. apr 2010

🙂 neviete náhodou kedy sa dostaneme do poradovníka? Pred alebo až po príprave? A čo sa týka šanonov, sú tam fotky detí, alebo aj nejaké informácie?

yukki
3. apr 2010

Dobré ráno!
Do poradovníka po absolvovaní prípravy pošle subjekt o Vás hodnotiacu správu na Krajský úrad práce, soc.vecí a rodiny...a tam do nejakých 15 dní potomm Vás zappíšu. Vspisoch o deťoch sú aj informácie o rodine, zdrav.stave, vývoji a celkovej histórii dieťaťa.
Maťa, áno, buď rada že vmáji....že sa to neskomplikovalo (napríklad odbornosťou súdov, že 😠 )

cairka
3. apr 2010

ahojte. zas celý deň nik?
My sme dnes poobede boli na bicykli, konečne sa dá že môžeme ísť každá na svojom 🙂 prišli sme k ihrisku a sa veve tak zrúbala z preliezky, že jediné šťastie bolo, že mala prilbu, ináč má asi rozbitú hlavu... veve sa chystá pozerať dobu ľadovú,ale výlet ju tak zmohol, že mám obavy, či vydrží do začiatku, nieto do konca 😅

najjulinka
autor
3. apr 2010

Ahojte. U nas sa celkom dá, ale malý včera večer na pohotovosti a dostal antibiotika a asi nas neminie dalsi odborný lekár....... 🙄 🙄 🙄

dioliana1
3. apr 2010

Čawko, L. mala tu hlinu až v plienke, super tam bolo v Kysaku, mala večer vymenovávala mená detí.... 😀...

bendy25
3. apr 2010

Dobry vecer! V prvom rade vam vsetkym prajem krasne prezitie VELKONOCNYCH SVIATKOV ...
S manzelom sme uz poslali papiere na pestunstvo na krajsky urad a teraz uz iba s napatim cakame, co sa bude diat dalej 😉
Mozem sa spytat, ako je to potom s detickami? Vraj nam ukazu aj nejake fotky s detickami, ktore su volne a pri ktorych bude aj vsetko o nich a o ich biolog.rodicoch ? Alebo sa chodi priamo do DD, alebo ako to vlastne je, ked uz budeme zapisani do zoznamu?

dioliana1
3. apr 2010

najprv urobite kurz, tak vas zapišu do poradovnika, ale možete si hladať aj sami dieťa v Usmeve alebo navrate , prípadne na UP, ked to dovolia, ale všetko až budete mať ukončený kurz(prípravu), skorej nie...Aký subjekt ste si vybrali?

bendy25
3. apr 2010

Ahoj! Vybrali sme si UP, lebo to mame najblizsie k domovu. A este mam jednu otazocku. Ak sme napisali, ze chceme babo do jedneho roka a trebars, by nam padlo do oka starsie babo, bol by to problem? Alebo by nam ho mohli zverit do pestunstva, hoci sme mali poziadavku do jedneho roka?

dioliana1
3. apr 2010

ano možete aj ine mimo požiadavky, u nas v kraji napr. ponukaju zaradaom každé hlavne tým čo dlho čakaju, ak si najdete sami nejake a stihnete mať skorej ako ktokolvek s nim interakciu može byť vaše.... 😉

yukki
4. apr 2010

Dobré ráno. Bendi, po skončení prípravy sa Vás ešte psychologička bude pýtať, či nechcete zmeniť požiadavky-teda napríklad aj vek dieťatka-a zohľadní to v hodnotiacej správe, ktorú pošlú na úpsvar do košíc.

yukki
4. apr 2010

Aha, teraz čítam že už na krajský ste poslali čiže už ste po príprave? Lebo vidím lokalitu Spišká Nová Ves. Tak povedzte tej pani na krajskom že ste ochotní čo sa týka veku povoliť 😉

bendy25
4. apr 2010

Ahoj! Nie, este nie sme po priprave. Este sme len posielali ziadosti a tie vsetky veci okolo toho ... O take tri tyzdne az mesiac snad zacneme s pripravami, teda aspon dufam, cim skor, tym lepsie ...

najjulinka
autor
4. apr 2010

Slniečko nam tu svieti. Počasie nam celkovo celkom fajn vyšlo. 😵

dioliana1
4. apr 2010

bendy tak to máte ešte len všetko pred sebou ako ja 😀

maznacik007
4. apr 2010

Tak aj ked oneskorene Veselu Velku noc.... dievkam vela vody... a nech sme vsetci zdravi..

lenkove
4. apr 2010

ahojte
tak ja som opat tuuu 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre