Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
24. nov 2009

ako sa to môže posúvať len tak? 😕 😖 aj uviedli, matimaxi, nejaký dôvod? či len tak oznámili, že posunuté? 😨 😕 🙄

maznáčik, keď ťa tu mám, chcem sa ťa spýtať, v Senci je len jedna základná škola? lebo mám ísť prvýkrát autobusom k zubárke a neviem, ako sa dostať ku škole z autobus. stanici... 😅 😕 😉

martina_maxian
24. nov 2009

Juli, no sľúbili, že neposunú,, na to som sa aj ja hneď pýtala, že kolko krát to ešte mienia posúvať.. Povedal, že to už príde aj písomne, tak vraj neposunú.. No a potrebujeme ešte nejaké papiere, takže na soc. určite budem volať, aj tam pojdem osobne,, tak sa popýtam, či náhodou ešte niečo netreba, ale ďakujem za upzornenie maznačik.. No a dúfam, že dovtedy hádam aj kočík príde.. 🙂

eliana
24. nov 2009

ja zamestanie mam asi nebudem znevyhodnena, este som uvazovala vziat si vacsie dieta,co chodi do skolky,aby som nemusela nechat pracu,ale tam sa zas uz o tom ze si ho niekto adoptuje snivat asi neda .o)) ja by som strasne chcela robit profi,len s tym je tolko komplikacii aj u nas doma

martina_maxian
24. nov 2009

magi, nijaký dôvod nedali,, Sudkyňa to posunula.. vraj sú len dve a jedna je PN... 😒 tak asi to je ten dôvod..

magimary
24. nov 2009

aha... 😝
no, tak snáď sa to už nebude posúvať kvôli takýmto hlúpostiam, lebo potom sú Vianoce a to sa potom ani "nerodí, ani neumiera"... 🙄 😝

eliana, každopádne je to celkovo v tejto dobe komplikovanejšie..., ale ak by si veľmi chcela, všetky komplikácie prekonáš 😉 ,ale-tie "domáce" komplikácie sú priťažujúcou okolnosťou...
lebo, ja si takúto "robotu" neviem moc predstaviť bez podpory najbližších...(najmä manžela)

eliana
24. nov 2009

magimary,manzel by ma podporil ak by videl ze to naozaj chcem, len take tie "drobnosti" v beznom zivote,ako auto je len pre 5 ludi a nas u 5 je a co s oddychom....ako sa toto riesi? vam kto postrazi deti ak chcete niekam ist?lebo ono je to faj sem tam vypadnut na par hodin niekam bez deti

maznacik007
24. nov 2009

mary v senci su dve zs plus jedna madarska... ides k simonicovej.. ? ak ano tak potom asi najjednoduchsie na navigaciu je ak pojdes z autobusky na pesiu zonu... a pojdes a pojdes az k OTP banke a tam zabocis do ulicky je to taka kratka ulicka.. kde je aj gynekolog a prejdes cestu a uz vlastne vidis skolu ked pojdes po tom chodniku po lavej strane uvidis branu tam jej jedalen a aj zubarka..

maznacik007
24. nov 2009

u na s bol dovod ze nebolo skor pojednavanie ako slubili to ze odisla sudkyni zapisovatelka.. a potom bola sudkyna PN.. 😀

eliana
24. nov 2009

maznacik u nas sa to odkladalo,lebo robili okna na sude 😀

magimary
24. nov 2009

maznačik, ano k šomonovičovej (či ako sa volá presne)... a dík, tak sa budem orientovať podľa OTP... 😉
snáď to zvládnem...

situácie, keď chceme niekam ísť obaja spolu (a bez detí) u nás nie sú...,lebo ako píšeš, ťažko niekde "odložíš" viac detí naraz... 😒 ...a auto? no, my už sme boli jeden rok aj šiesti a vozili sme sa v 5-miestnom aute...no teraz už by sme to neriskovali, najmä, keď vieme, že situácia našej rodinnej šestice sa potom zrejme už nebude meniť... takže, nám neostáva iné, len našetriť na lízing na kúpu 7-miestneho auta... 😒 😕

eliana
24. nov 2009

ved tu,uz s tromi mavame problem,najma u svokry je problem nechat aj chiaru,nasi v pohode,ale stvrte?a babatko?a este k tomu take nie nase ☹ to tazko by slo. a ako sa to riesi s dovolenkou?

magimary
24. nov 2009

myslíš, dovolenka rodinná, alebo dovolenka v "robote"? 😕
dovolenka v dd-ja všade inak-podľa interných nariadení vedenia...
ale najčastejšie by sa malo dať dieťatko do domova, aby si mohol profirodič čerpať dovolenku...
ale sama uvidíš, že toto (na pohľad jednoduché) riešenie nie je až také ľakhé... 😔

maznacik007
24. nov 2009

no eliana.. v dost domovoch nemas na vyber a dieta davas do domova a cerpas dovolenku... prip. este hrosie je ked ti nariadia cerpanie dovolenky a dieta vracais do domova.. a takto funguje dost domovov nie su to nanestastie vynimky ☹

eliana
24. nov 2009

no myslim dovolenka v praci,ved ked je to praca chce to aj dovolenku 😖 to riesenie je tazke z pohladu rodica-profi ze nechce ho dat do domova,alebo domov nechce to dieta?

martina_maxian
24. nov 2009

jeeeeej, mne práve poslal mm kyticu 9tich červených ruží.. 😵 😵 😵 ale teraz neviem, či niečo žehlí, alebo to je koli termínu na súde.. 😕 😕 😕

najjulinka
autor
24. nov 2009

a aj chiare všetko naj k narodkám

magimary
24. nov 2009

jasne, že z pohľadu profirodiča...
tyx by si vedela dať dieťatko, o ktoré sa staráš od malinka a vypipleš si ho z tých najhorších "vecí" po 9 mesi. do domova, aby sa ti potom vrátilo zregredované, úzkostné, nedôverčivé, smutné a ešte kadečím nakazené...(minimálne zelenými soľami)?... 😔
je to ťažké... ☹
mňa do konca roka čaká takáto skúška..., ale ja stále verím, že sa to nejako (inak) porieši...

maznacik007
24. nov 2009

nie skor mary myslela to ze ho musis dat na tyzden dva do domova.. a potom zasa ide k vam a zasa najst ten rytmus.. a tak..

domov praveze prikazuje ze to dieta tam cez tvoju dovolenku alebo aj na vyziadanie bude... a ty o tom nerozhodujes.. 😒 lebo potom sa stavaju take pripady ako s malou CH. ze rano profi doniesla malu a povedali jej ze uz ju viac neuvidi... 😠 a nie je to ojedinele jednanie.. nechcem viac rozpisovat.. 😒

eliana
24. nov 2009

najjulinka vdaka,akurat ubazujem zevyrazim obchodu kupit nieco dobre pre nu, stale je velka maskrtnicka a sm tam daco slohne 😀

magimary
24. nov 2009

matimaxi, 😅 úžasné! 😵

mixka
24. nov 2009

jeeej, chiarka ma narodky ked nase krpate 🙂 aj my zelame vsetko naj naj naj 😵

maznacik007
24. nov 2009

martinka.. akurat to hovorim muzovi .. nech sa inspiruje.. 😀 😀 😀

maznacik007
24. nov 2009

ja sa pridavam.. k gratulacke... Chairka vsetko naj...

eliana
24. nov 2009

no to si neviem predstavit,ja si viem predstavit ho tam dat sem tam,tak ako sa davaju deti opatrovatelkam,na par dni
no ak by mi ju potom mali nevratit,tak to rdsej budem bez dovolenky to ano ☹
inak akoze dievcence vy kde zijete? toto ked to citam znie ako z inej krajiny,ved slovensko je kulturna krajina snad nie 😅 .....asi nie ☹

maznacik007
24. nov 2009

no ale ked si profi tak si o tom nerozhodujes.. proste dovolenku musis vycerpat lebo nemaju na to aby ti ju preplatili... a zo zakona mas na nu narok...
v jednom v KE kraji sa dalo dohodnut ze si ako na dovolenke ale dieta mas.. ale to je skor asi svetla vynimka

magimary
24. nov 2009

no, to zase nie-eliana, že pár dní, hore dole... 😒
veď to by mali zase sestričky na oddelení "rozhádzané" služby a deti v skupine...
to, keď už, tak na dva týždne minimálne...

martina_maxian
24. nov 2009

baby a hneď za tým poštárka z predvolaním na súd... a termín 8.12. o 11.00 ... takže dnes telefonát a hneď papierovo potvrdený.... dnes mám úúúúúžasný deň.. !!!!!! 😵 😵 😵

magimary
24. nov 2009

aj v (niekdajšej) Pohode sa kedysi dalo...

maznacik007
24. nov 2009

martinka gratulujem 😵 😵 😵

najjulinka
autor
24. nov 2009

no super martina.... ja sice som sa objednala k zubarke na 8.12., že to už budeme mať len 3 deti,a le zvladneme aj tak 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre