Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

atka3
23. jún 2013

Dievčence už dosť dávno som si dávala žiadosti do DD ako profi rodič-všade samé zamietavé odpovede.kde boli volné miesta tak je to pre nich daleko. a najviac ma mrzí,že som evidovana v Usmeve aj Navrat a ešte žiaden kurz sa nekonal.a ako čítam okolo BA máte toho dosť.tu je to dáko pobiede

dioliana1
23. jún 2013

@atka3 väčšinou potrebuju profi v zime...

kateri29
24. jún 2013

baby tak mame drobceka doma.uz skoro dve hodiny ..a zatial vkuse place.ma tazky den chudatko,cakam ze zaspinka a verim,ze ked sa zobudi to bude aspon o kusticek lepsie :(

matkaasebko
24. jún 2013

Ahojte zienky...zvazujem sa pridat k profi rodicom...aj ied stale som na vazkach...a hlavne viete mi poradit kde sa robia kurzy v okoli Partizanskeho alebo Prievidze kedze na nete som nic nenasla na upsvar nevedia o tom vobec nic...aje vobec sanca ze si najdem pracu?mam si predty obvolat det. Domovy ci by ma vobec prijali alebo kde sa na to vsetko informovat?ake podmienky sa musia splnat ohladne domu pocet iieb a tak?dakujem...

tatolu
24. jún 2013

@kateri29 veľa síl 😔

macocha
24. jún 2013

@kateri29 ako? Už spinká?
Ja len, či si si zistila, čo mu dávali za lieky... či ho nedržali na nejakých ukľudňovacích... No a potom pri neustávajúcom plači skúšať kontakt kožu na kožu, balenie na pevno, pustiť vysávač či pračku...

kacena4
24. jún 2013

@kateri29 tak vam drzim palceky nech sa ukludni a zvykne si co najskor na vas a vase prostredie ked budes mat trosku cas a klud napis aspon par slov myslim na teba

dioliana1
25. jún 2013

@matkaasebko cez prázdniny vačšinou kurzy nerobia, treba sa však nahlasiť čím skorej aby s vami rátali v septembri, každý dd má iné požiadavky, tak skuste si zavolať o tie šance, chcu tak max. do 50 km od dd, aby ste ako profi boli (možno niektore dd aj dalej zoberu). Kurzy na PR robia zvyčajne v Návrate(okolo 160€, formou pobytov), Úsmev ako dar(okolo 180€, formou skupinových sedení, poobede), alebo UPSVAR(zadarmo, individuálnestretnutia, doobeda) v počtze 60hodín alebo pre pedagogov 40 hodín.

matkaasebko
25. jún 2013

@dioliana1 dnes som volala aj do navratu tam mi kurz nevyhovuje a v usmeve som uz zahlasena na september...a cena uz je 200 eur...sa len bojim toho ze pak nenajdem dd kde ma zamestnaju...budem musiet pred tym poobvolavat a popytat sa aby som vedela ci sa mi vobec oplati na ten kurz ist...

lulucertik
26. jún 2013

@matkaasebko moje nervy aká cena , zas na druhej strane je tu stále voľba upsvar a buď to chceš alebo nechceš robiť

matkaasebko
26. jún 2013

@lulucertik robit to chcem ale zas nemam len tak 200 eur....u nas urad prace nula bodov somsa tam bola teraz evidovat a hned som sa na to pytala a povedala mi ze tieto kurzy nerobia...a pochybujem ze by mi henten preplatili...ale som sa dohodla ze mi ho daju na splatky...

kateri29
26. jún 2013

@macocha on uz ma rok, lieky uz neberie. zaspinkal potom,bol to prenho tazky den.noc bola ukazkova,zaspinkal o 21h a zobudil sa 8.30, zaspal bez zaplakania.rano ked ma zbadal,zase rev,chuda,si myslel ze sa z toho vyspi a nie :(
zas sme tam boli my :(

potom sme mali poradu,kde opat videl svoju profi maminu,tak to bolo to iste co prvy den.ale opat noc super.vstal sice 5.30,ale dala som mu mliecko a do 9h spinkal.
cez den je iba na rukach, mrnka,ale myslim, ze o trosinku menej ako vcera
teraz spia obidvaja,zatial funguje na rezime s mojim malym,co som velmi rada

a je nadherny

kateri29
26. jún 2013

@tatolu dakujem

kateri29
26. jún 2013

@atka3 ak este nemas kurz tak sa ti ani neozvu

kateri29
26. jún 2013

@matkaasebko ja som tiez takto vahala, mala som informacie,ze nebudem mat pracu a nakoniec som ledva stihla skoncit kurz a uz mam drobca doma a to som este zvazovala dve zamestania.ale v bratislave je to asi naozaj viac.
kazdopadne odporucam urobit kurz,lebo tie veci sa menia,teraz mozno nepotrebuju profi,ale v oktobri to bude uplne inak.
mne napr.napisali ze nepotrebuju a o tyzden mi volali,ze potrebuju

kateri29
26. jún 2013

@lulucertik u nas pre profi kurzy ani nerobia na Upsvar, iba pre pestunov a osvojitelov

matkaasebko
26. jún 2013

@kateri29 ak sa do septembra nic nezmeni tak na ten kurz pojdem a mozno ho niekedy vyuzijem...si si davala normalne ziadosti do domovov pocas kurzu?no vy tam mate vo vsetkom moznoati...keby nebola blava tak daleko tak si tam ziadost aj tam ale 150 km je uz asik vela...

matkaasebko
26. jún 2013

@atka3 inak usmev by mal robit v septembri v trencine a navrat by mal robit tiez tak nejak ale v ziline 7 al. 8 dnovy

kateri29
26. jún 2013

@matkaasebko ano pocas kurzu som posielala a do tyzdna som chodila po pohovoroch, zo 7 ziadosti sa mi traja ozvali.verim,ze si najdes pracu.kolko domovov mate v okoli 50km?

matkaasebko
26. jún 2013

@kateri29 fuuu vies ze to som este ani nepozerala...urcite viem o 2-3 ...potom mame este v trencine ale twn je 56 km ale tak to zas taky velky problem hadam nie je...mozno tak 6-7...uvidime co bude...keby tak vedeli z centier doporucit...

dioliana1
26. jún 2013

@matkaasebko aj krízové centrá potrebuju profirodičov, len treba rátať s polročnými prac. zmluvami

matkaasebko
27. jún 2013

@dioliana1 to preco davaju tak na kratko?ved dietatko moze byt aj dlhsie u nas ci nie?a inak sa mi zda ze zmluvu na dobu urcitu mozu dat len 2 al. 3 x po sebe...ale tak popozeram aj tie ci su tu neni niekde na okoli a za to ze tam poslem zivotopis nic nedam....ale asik to budem vsetko riesit az ked budem na kurze...lebo nikde nemam zarucene ze sa kurz bude vobec otvarat...akurat ma mrzi ze bude trvat tak dlho...

dioliana1
28. jún 2013

@matkaasebko dieťa v krizaku nemalo by byť dlhšie ako pol roka, dovtedy sa musí poriešiť jeho buducnosť ... preto iba polročné zmluvy v krizaku

matkaasebko
28. jún 2013

@dioliana1 ahaaa tak to som vobec nevedela...super dakujem za rady...🙂 dufam ze sa mi zidu...

ewinah
10. júl 2013

prosim vas poradte mi poziadala so o zverenie e brata do nahradnej starostlivosti brata rodicia suhlasili lebo su problemovy a uz mam aj predbezne zverenie a cakame o konecne zverenie ale otec si to rozmyslel a brat uz k nim nechce ist a dal odvolanie na odvolanie mal 15 dni ale te uz uplinuli moze aj tak podat odvolanie a mze sa stat ze mu ho daju???dakujem

najjulinka
autor
10. júl 2013

@ewinah ak zmeškal lehotu, tak ma v podstate smolu...

ewinah
11. júl 2013

@najjulinka ja si tiez myslim ale na sude mu povedali ze normalne ma doniest 66eur kolky tak ale konecny sud mame 27.08.2013 myslim si ze do vtedy by to nestihli zacat riesit teda dufam.......uz 2 roky vychovavam 2bratov pri tych taky rozruch nerobil a teraz pri tomto tretom mi robi zle nechapem ale dakujem

cairka
11. júl 2013

@ewinah , a na začiatku predložil nejaký súhlas s tým, že brat bude tebe zverený? V tom prípade by asi musel mať veľmi dobré argumenty, aby ich presvedčil, prečo chce ten súhlas stiahnúť... a na odvolenie je lehota a ak to nestihol, tak asi musí podať nový návrh (preto zrejme aj platí, lebo za odvolanie by neplatil tuším) na zverenie do svojej starostlivosti...ale to už také jednoduché nebude...

ewinah
11. júl 2013

cairka
no nedal,ale ked sme riesili to iste pred dvoma rokmi s dalsimi surodencami tak sa to podalo a nik sa ich nepytal az na konecnom sude sa ich pytali ci suhlasia ale to ma riesit sudkina tak suhlasili.ale teraz to teda bude asi riesit sudkina.ale dakujem

duratlicka
18. júl 2013

@dioliana1 , @najjulinka Ahojte,ideme robit detsku izbu,tak sa chcem opytat,kolko m2 minimalne musi mat pre 2 deti,ak si chceme vziat dieta do pestunskej. Su tam este nejake podmienky na tu izbu? Lebo okna mame este stare.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre