Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
7. jan 2010

Cairka
tak veru.. 🤐 preto som rada, ze som nasim /a hlavne svokrovcom/ povedali o povode, aj ked po zhliadnuti fotiek povedali, ze je to isto hlupost 😝 (nie je) ale aspon to budu vediet, ked na to "pride" 🙂

lenkove
7. jan 2010

Brulka
a vy co nove? 🙂 mamicka ako? a svokrovci kedy pridu? a na FB sa mi neukazujes, nechapem.. skus mi poslat ziadost este raz, pls.. 😕

cairka
7. jan 2010

brulka, ale aký je rozdiel medzi svetlým cigánčikom a tmavým cigánčikom? keby ľudia chceli, môžu také deti spoznať, ale oni (často) nechcú...

brulka
7. jan 2010

leni aspon sa vam mala v lete tak lahko nespali 😉 a ked na volaco take pride uz ju budu vsetci milovat vcetne svokrovcov a vsetkym to bude srdecne jedno 🙂

marketka1
7. jan 2010

Ahojte 🙂 leni 13 nie je tak ďaleko to už bude šup šupa potom už bude Tvoja

yukki a cairka Vaše malé sú ako sestričky.

tiež som toho názoru že na príprave by mali hovoriť viac o tom že sú aj takéto detičky, veď rodičom sa práve možno hodí taká čokoládka ktorá má v spise že tato neznámi ale ináč O.K. 😉

maznacik007
7. jan 2010

dneska perieme 2 kufre ...

tulenka
7. jan 2010

Mazanacik, normalne ti zavidim, my este stale mame pokazenu pracku amuzovi sa nepodarilo zohnať ten klinvy remen

marketka1
7. jan 2010

leni nemôžeš na chvíľku dať tú novú fotečku? 🙂

brulka
7. jan 2010

cairka nemyslim si ze by nechceli. myslim ze maju apriori strach bez toho aby take deticky vobec poznali. vela ludi ma strach z toho ze na prvy pohlad bude jasne ze dietatko je adoptovane. boja sa reakcii okolia, boja sa sikany v skole, maju strach ako to cele zvladnu. bohuzial su slovaci rasisti a casto sa najdu aj medzi ludmi medzi ktorymi to najmenej cakas. my ked sme kamaratom povedali ze ideme adoptovat sa tesili ale z vela ust sme poculi ze len nie cigancatko preboha. ked som povedala ze cigancatko by bol moj sen tak vobec nechapali. a pritom to nie su zli ludia, ani hlupi...len prilis daju na to co stale pocuvaju v radiu a televizii...ved tam romov ukazuju zasadne len v zlom svetle. ale ved to vsetci vieme. takze rozdiel medzi svetlym a tmavym ciganciatkom je asi taky ze ked nechces nikomu o povode dietatka rozpravat tak nemusis. ale na druhej strane mas pravdu v tom ze ked si chcem vziat romske ci poloromske dietatko tak musim byt v prvom rade ja uplne vyrovnana s jeho povodom inak sa to neda. ale je fakt ze vela ludi je schopnych prijat poloromske a romske uz nie. treba to respektovat, kazdy sme nejaky...

lenkove
7. jan 2010

biely alebo tmavy, furt je to u ludi cigan, je to tak, aj ked predok bol len "pra pra" . tak to vidim u nasich napr. 😉
aj manzel je v tom trosku sisi 😅 ked videl Martinkine dvojky, tak povedal, ze on by tiez radsej bral mulatov, lebo voci cernochom nema tolko predsudkov.. tak som mu povedala ze keby zil v Amerike tak by mal, ci by potom bral radsej ciganov 😝
dieta ako dieta, som rada, ze nam sa uslo take, o ktore sa "nebili".. neviem ako to mam povedat, ze sme dali drobcekovi sancu na rodinu, lebo mame otvorenu skarocku v srdci aj na take dieta.. ak sa niekto neciti, ti nech si beru biele deti ako sneh 😉

lenkove
7. jan 2010

markie
nebudem pokusat certa, ale ved, su aj ine cesty ako verejny album 😉 ak 🤐 🤐 😉

brulka
7. jan 2010

maznacik este oprat opere pracka ale ja neznasam zehlenie 😉 i ked i to sa da zredukovat na minimum 😀

cairka
7. jan 2010

to áno, ak sa niekto necíti, má právo počkať na biele...ja len aby sa nestalo, že budú špekulovať, že dám si aj rómske, polorómske a budem kratšie čakať a ponúknu mi "svetlé"...neviem ako to vysvetliť, netvrdím, že si má brať každý rómske ( to by to dopadlo), ale že ked si dá do požiadavok aj rómske/polor., tak musí očakávať, že môže byť ako malá lenkove, ale môže byť aj ako veve, kika abo maznáčik...

lenkove
7. jan 2010

my este pracku nemame 😀
a dnes sa nam stala mila vec, ja mam bloknute karty a manzelova sa neda pouzit.. peniaze na ucte mame a vybrat sa nedaju (v zahranicnej banke), nemame ani hesla na banking 😝 😝 takze si musime pozicat a akosi niet od koho 😔 🙄 ale to sa vyriesi 😀

brulka
7. jan 2010

to mas prvadu cairka. len ako take prve nakopnutie je to dobre pre ziadatelov aby mali moznost take deti spoznat osobne. aj rodiny a maminy takychto deti. preto si myslim ze priprava v navrate alebo usmeve je lepsia ako na urade. lebo tam ludia tu moznost maju spoznat na vlastne oci vidiet ze tie deturence su presne take zlate a chytre ako ine. a ked uz raz svoje dieta milujes vies sa pobit aj so vsetlkymi problemami ktore mozno raz pridu. a myslim ze prave ludia ktori sami vo svojich srdciach s tym problem nemaju a maju problem iba s nazormi inych tak ze ich take osobne stretnutie dokaze presvedcit 😵 😉

brulka
7. jan 2010

leni to tu stale pozeram v telke na DE, ze je nejaky bezpecnostny problem a ze je to kvoli cipu, ze ho treba prelepit lepiacou paskou? no neviem je to aj vas problem mozno? vraj to s tou paskou funguje, tak vyskusajte...

marketka1
7. jan 2010

leni malá je veľmi pekné a šikovné dievčatko 🙂

martina_maxian
7. jan 2010

Ahojte baby,, vy ste toho tu dnes popísali... 🙂
No a keď ide už o tie podoby,,, tak my sa s deťmi tiež veeeeľmi podobáme, nie??? 😀 😀 😀 😀 Keď už nie fyzicky, tak určite povahovo... Markét je po mne a Marek po mm. 😀 😀 😀

silviaa
7. jan 2010

ahojte🙂, konecne sa nam ozvali z uradu, v stredu pridu ku nam domov, budem spisovat rodinnu anamnezu 😕 . zase sme o krocik blizsie ku nasemu babatku. tesim sa 🙂.

brulka
7. jan 2010

gratulujem silviaa 🙂 super a coskoro budete moct robit pripravu 😉

mati no ja sa neviem dockat kedy vas zazijem na zivo 😵 musime dohodnut nejake stretko ked sa vyzdraviem 😉 teda ak sa vam bude chciet 🙂

silviaa
7. jan 2010

brulka, no veru, aj sa trosku bojim 😅 , ale hadam do zvladneme. ty uz mas pripravu za sebou? nestiham sledovat diskusiu..mozno si uz pisala..

mati, tvoje dvojky su hroooooooozne krasne, fotky z vianoc som pozerala asi stokrat, krasna rodinka 😀 .

brulka
7. jan 2010

silviaa my mame pripravu uz sa sebou, nebolo to nic hrozne neboj 😉 jasne ze zvladnete. a kde budete robit pripravu?

silviaa
7. jan 2010

brulka, asi v navrate 😀 ..hadam lepsie ako urad. ty si kde robila?

brulka
7. jan 2010

no ved prave to som ti chcela poradit aby ste robili v navrate alebo usmeve podla toho co mate k ruke. my sme robili na urade. ako nemozem povedat ze to bolo velmi zle ale ani velmi dobre. hlavne bol problem dohodnut terminy a tak. nasa psycha chcela len jedno stretko na tyzden a to len na hodinu, ale co uz to mame za sebou 😉

urcite to v navrate bude fajn. ja som sa na tu pripravu vzdy tesila, lebo som mala pocit ze nieco mozem spravit preto aby dietatko bolo co najskor u nas doma 😉 . to bola celkom mila faza 🙂

martina_maxian
7. jan 2010

brulka ahoj,,, akurát idem uložiť malých spinkať.. 🙂 Veď už sa na teba teším... 😉 😉 A čo tvoja mamina,,, už je to dobré, alebo stále za ňou chodíte pomáhať jej??
My sme sa konečne presťahovali do domu,,, takže už je paráda...

Silviaa ďakujem,,, deti sú úžasné... to áno... a veeeeeľmi ľubené a vytúžené... 🙂 🙂 🙂 🙂

brulka
7. jan 2010

mati aj ja sa na vas tesim 😉 certici su naozaj rozkosni a ste kraaasna rodinka 😵 😵 😵
o chvilku aj lenkove budu krasna rodinka 😉
no mamina je na tom trosku lepsie ale stale to nic moc nie je. mame o nu strach. mali sme ju cez sviatky doma a spala cele dni. nema vobec energiu. este stale potrebuje pomoc. v polke januara ideme na kontrolu tak som zvedava co povie lekar. ale mozno to chce len cas

gerdusha
7. jan 2010

babule, este sa chcem spytat na tuto vec:

citala som na navrat.sk, ze je mozne adoptovat si dietatko, ak do 2 mesiacov po jeho narodeni rodicia neprejavuju zaujem. znamena to, ze sa neda adoptovat "cerstvo" narodene babatko?

maznacik007
7. jan 2010

jaaj teraz pozeram kalendar... tak Tonke vsetko 0naj k meninam vcerajsim..Danuomi tu tuka do toho... l

marketka1
7. jan 2010

nie gerdusha dá sa adoptovať čerstvo narodené rovno z pôrodnice ale máš tam také riziko že si to mama môže rozmyslieť a Ti ho zoberú ale to je v podstate stále kým nieje papierovo Tvoje alebo aspoň kým nemá dieťa právoplatné rozhodnutie súdu o osvojiteľnosti. Opravte ma daktorá ak sa mýlim.

farbicka24
7. jan 2010

..ahojte žienky..konečne po dlhej dobe som opäť na koníkovi..
,,tentokrát mám skvele správy Rebeka je už oficiálne naša,máme aj nový rodný list a dnes nás nejako napadlo,žeby sme možno išli aj do profi . rodiny..prišiel s tým môj manžel,aj keď myšlienku som mu vnukla ešte pri Rebeke..teraz neviem či áno ,alebo nie ,dosť sa toho obávam..bude to asi na dlhšie,alebo to príde ako pri Rebeke nečakane,ale isto...a s istotou.. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre