Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

marketka1
20. nov 2009

ahojte 🙂 ja som pred chvíľou vstala taká som jak vygrcnutá ani si nepamätám kedy som bola na posledy chorá

podarilo sa Vám niekedy odsledovať čo robí vaše díte keď vás nevie v byte nájsť?Martin nás nezbadal lebo sme s Kubom spali na posteli za sušiakom s prádlom. išiel na WC a potom behal dobrých 5 minút po byte jak splašený kôň.Zakotvil v kuchyni a zdrapol si z linky Kubové nedopité mlieko z fľaše bol to smiešný pohľad a jak ma zbadal chúďa nevedelo čo skôr či položiť fľašu aby som nekričala alebo prísť ku mne

najjulinka
autor
20. nov 2009

dnes mali deti na desiatu ovocné jogurty... a do jedneho jogurtu vo výrobe zabudli dať tú ovocnú zložku 😨 😨 😨 Takže bol biely... 😠 Ale aspon, že ho manžel otvoril prvý a potom zamiešal s druhým a zjedlo sa... Keby bol posledný, tak na šlaktrafenie

najjulinka
autor
20. nov 2009

jáááj a Lucinka dnes do žemle pichla s prstami - spravila 2 dierky a povedala, že to su oči 😵 😵 😵 😵 😵 😀

mexx
20. nov 2009

Aj ja chcem taku sikovnu Lucinku. 😵 😉

Este na margo temy "Modre z neba" - v sobotu som bola u babky po dlhsej dobe, a ta mi vravi: "Aj si pozerala v telke tu tvoju znamu ci kamaratku ci co to medzi sebou mate?" No a ja, ze hej. A ona: "Ty, vies co, ja neviem, ci si si vsimla, ale ona to hadam volakych cernochov tam mala alebo co to bolo tie dve tmave!" No a ja, ze ved viem... 😀 (Ale keby ste poculi ten udiv v hlase...) 😀

najjulinka
autor
20. nov 2009

inak ma tak napada: Komu dvojky ponukali??? Ked zrazu po modrom z neba ich tolkí chcu??? Kolkí žiadatelia videli ich spis???????????? Normlane divné.. .však?????

magimary
20. nov 2009

ohľadom ponúkania detí je veľa vecí divných... 😕 🤐
veľmi veľa... 😔

česť výnimkám... 😒

zicon
20. nov 2009

No musim vstupit do debaty, monohy si predstavuju adopciu ako vo filme, pridu z ulice do agentury, vyberu si v katalogu dieta, potom im daju papiere pridu do DD a odchadzaju s dietaom, a to za jeden den.

Alebo este horsie ako za cias ktore spomina dickens, prides k riaditelovy a odides s dietatom.

A Najjulinka myslis ze niektory s tych ludi vydel spys. Nie to maju len take samaritanske myslienky. A zvlast cernoskovia su tu chceny ako atrakcia, nieco preco si clovek kupy mexickeho nahaca.

zicon
20. nov 2009

whoop. Mexicky nahac nieje nahaty mexican, ale exoticky vyzerajuci bezsrsty pes.

zicon
20. nov 2009

Ked si isla do telky tak si s touto naivytou musela ratat.

Niekolko rokov do zadu nasa starka vystupila z trolejbusu, lebo nastupila skupina cernochov a ona sa bala ze ju zozeru. V 21 storoci, to sa divis??

zicon
20. nov 2009

Idem povisavat chlpy po bande a pre maleho, mal tanecnu.

mexx
20. nov 2009

Ked to je tu teraz taky uzasny trend - adoptujme si dieta, a najlepsie cernoska alebo nejakeho aziata, to je take exoticke. Akoby u nas nebolo dost deti, ktorym by sme mohli pomoct, trendovejsie je hladat inde a ine. Lebo ked si adoptujete cernoska, kazdy sa za vami otoci, aku mate krasnu cokoladku. Ked mate romceka, pre nikoho to nie je krasna kofolka, vacsinou je to smradlavy cigan. A ludia zazeraju. 🤐 😔

Mati_Maxi, neber to ako utoky na svoju osobu, nemyslim si, ze si chces vziat dvojky len preto, ze su exoticke... 😉

zicon
20. nov 2009

No myslite ze kanibalizmus je genaticky? Ak ano neadoptujte si dieta od divokych kmenov na Jave, doteraz tam myznu nepriatelia v hrnci.

maznacik007
20. nov 2009

ja vas moc nestiham momentalne... ale magi tak ten kocik co si chcela dvojkovy co bol v akcii cerveny tak sa da aj modry.. /ako pre teba/ za tu cenu ako je cerveny tak ako chces ozvi sa

najjulinka
autor
20. nov 2009

ja nevravim o ludoch čo pišu do diskusii (pripadne volaju mne) , že ich kcu a pod... ale ktorí zavolaju na prislušni urad v KE - tí ludia nie su uplne mimo...............

zicon
20. nov 2009

A co si cakala ked uverejnili ze ste z KE, len dufaju ze su volne

najjulinka
autor
20. nov 2009

no vsak ano... len to, že ako ich asi ponukaju...
nebudem vravieť ale o tom, že sa "stratili" spisy detí na urade mam viac než dosť, z počutia a vlastne som aj zažila na urade, že spis jedneho diťaťa nevedeli najsť, ked som tam bola...........

maznacik007
20. nov 2009

ano spisy sa stracaju.... to je smutny fakt 😔 ale obcas sa ich aj podari zazracne najst 😅

zicon
20. nov 2009

No na h... a tri bodky, myslis ze o Jakuba by bol vdaka uradom zaujem, bol pravne volny od nula mesiacov do 5 mesiacov bol v ponuke a nik on neprejavil zaujem a nebyt usmevu tak by bol v DD dodnes, alebo by isiel na medzinarodnu adopciu. My sme ho mohli mat doma uz ako mini balicek, ale co uz dostali sme mikro verziu a aj ta bola velmy dobra.

najjulinka
autor
20. nov 2009

a dalsi extrem, ked povedia žiadatelom, že ak toto dieťa odmietnu, tak ich vyhodia zo zoznamu....... no brutál... tak sa tí ludia išli na dieťa pozrieť, čo ine mohli.... ešte že personal v domove normalni a uhrali to do autu nejak.......... že proste toto dieťa do tejto rodiny nie..... ale čo keby aj v domove boli nejakí "extremisti"????? .... tí ludia boli ferovi a v domove to povedali na rovinu ako je...........

najjulinka
autor
20. nov 2009

Kika našli tiež cez usmev.... 😉 dvojičky cez noviny........

najjulinka
autor
20. nov 2009

a ked na urade povedia, že ked nevezmu 5, tak ani jedno... a to pri tom nebola surodenecka pätica.....

najjulinka
autor
20. nov 2009

Lucinke som vytiahla vankušik čo mala ako bábo v postielke... Taký akože na hranie... a hovorim, že to mala v postielke , ked bola bábo... a tak tu chodila s vankušikom objimajuc a hovorila "Lucinka mala, bábo malilinké" a ja "ano malilinka lucinka, ked bola bábo, tak mala vankušik" a ona "narodilo"... no pekne si to pospájala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 len medzi narodením a kým k nam prišla ešte nejaký čas vynecháva... ale ona si to snad aj dokopy dá.... už vie, že sa narodila a aj to, že sme si ju našli v dome kde su LEN babatka.... 😀 😀 😀 😀

zicon
20. nov 2009

No natoto sa da urobit jedine aj nezucastnena strana ma pravo ked sa dozvie o poruseni zakona napisat staznost, a zacat staznostamy urad, tak aby sa zacali urady bat obacanov, to je jediny sposob ako im ukazat ze my sme ty co maju moc.

ikke
20. nov 2009

zamiesam sa vam do debaty - suhlasim so ziconom, ze cernoskov beru ako exotiku.
uz par dni ale rozmyslam, ako je mozne, ze biele, blondave dievcatko v idealnom veku (este donedavna v kategorii "do 1 roka"), tusim bezproblemove, je uz 8 mesiacov v profirodine namiesto v stalej rodine... to kde a ako ju ponukaju??? 😲 😨 alebo D. nie je pravne volna?
/akoze verim, ze je jej u profimamy super 😉 ale ked vidim, ze mnohi cakaju na taketo dieta roky... ☹ /

magimary
20. nov 2009

ikke, vitaj 😉 🙂
s D. je to ťažké a áno, nie je právne voľná... (je na tom ako náš šuhaj)...
ALE aj takéto dieťatko sa MÁ ponúkať do pestu!!!
tam zlyhalo niečo iné...myslím iné ako úrad...
to je zabrzdené inde...myslím...

zicon
20. nov 2009

A co myslis??

magimary
20. nov 2009

zicon, to sa nedá takto verejne... 😉 🤐

najjulinka
autor
20. nov 2009

ikke to je zložitejší pripad...

lenuska74
20. nov 2009

to teda hej lebo inak by som už bola na úrade v KE 😀

najjulinka
autor
20. nov 2009

Lenuska keby sa to nezamotalo, tak je fuč skor ako dojde k nam... vsak už aj mala byť preč...

a ešte pre ikke napr. aj zdravo vyzerajuce deti biele po rodičoch s psych. poruchou trčia v domove dosť dlho.... je proste plno pripadov kedy proste o dieťa nie je zaujem, aj ked sa javi zdravo, rodičia nejavia zaujem... je plno faktorov, ktoré vplývaju na dopyt.... 😉 toto sice nie je prípad našej malinkej, ale proste to prečo nie su v adopcii to nevidno.. to maju v spise 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre