Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

martina_maxian
11. okt 2009

lenkove, nám tiež nič o tomto nehovorili,, len tolko že by som mala s dieťaťom (deťmi) ostať doma aspon 3mes., pol roka, aby si to dieťa zvyklo, aby som zistila ako a na čo reaguje a tak... ale o návštevách a nenáštevách vobec nič...
A neviem, prečo mi to hovorila, neviem či si myslela, že deti dám do jaslí a pojdem do roboty?? 😀 😀 je rpredsa jasné, že ostanem doma tak dlho, ako bude treba.. 😉

lenkove
11. okt 2009

Yukki
no teda, a ja ze nasa prehana...aha, a na navstevu mame chodit my a nie k nam? 😕 hm.. inak to co opisala, neviem ci by som toho bola schopna.. znamenalo by to byt znacne izolovana v nasom pripade, kedze sme len dvaja s mm 😅
dakujem 😅

lenkove
11. okt 2009

Martinka
to co vravela ona nebolo o tom, ze neist do prace, ale necestovat, nemenit prostredie, nestretavat sa s privela ludmi, mat strikny kazdodenny stereotyp a tak 😅 ja viem, ze s dietatom je inak ako stereotypom tazko, ale co mi prislo tazke bolo nestretavat sa s ludmi, ked tak len s najblizsou rodinou 😅

martina_maxian
11. okt 2009

no myslím, že ak všetko dobre dopadne a budem mať doma 2 deti, tak asi ani nebude čas na nejaké chodenia a prijímania návštev, takže pre nás by to malo byť úplne v pohode.. 🙂 A pre dieťa som schopná urobiť hocičo.... 🙂 🙂 🙂

lenkove
11. okt 2009

Martinka
ved ja ja vsetko, ale zase nie je dobre to silit do nejakeho extremu a izolovanosti.. 😅 😅 ja si to pravdupovediac, neviem predstavit, ze budem sama na byte, v meste v ktorom sotvakoho poznam a este aj tych par ludi co poznam nebudem moct vidat 😀 som si to jednoducho predstavila a skoro ma piclo, to by som sa asi musela liecit aj z depresie 😀

martina_maxian
11. okt 2009

ale veď to ani nemusíš robiť,,, prečo by si to mala až takto hnať do extrému.. veď ani tá návšetva nebude u vám celé dni.. 😉

lenkove
11. okt 2009

no, ehm, len aby, len aby 😀 😀 😀
jasne, kazdy si spravi ako to vyhovuje a momentalna situacia vyzaduje.. ja som si len predstavila situaciu tak, ako by ju rada videla nasa psychola a skoro ma piclo. Nehovorim, ze ja tak budem na 100 percent robit a ze ma picne 😀

martina_maxian
11. okt 2009

tak potom fajn,,, 🙂 a čo robia všetky ostatné baby?? kde sú, keď je vonku tak škaredo?? 😀 😀 😀

martina_maxian
11. okt 2009

kde ste všetky???? 😀 😀 😀

najjulinka
autor
11. okt 2009

tu 😀 len ja nie som všetky 😀 😀 😀

martina_maxian
11. okt 2009

Juli len ty si tu?? 😉

lenuska74
11. okt 2009

lenkove no ja som presne to isto povedala návraťačke min. týž. ked ma presviečala že by som mala isť na matersku s malou ktorá ma 4,5r. a už teraz chodí do škôlky v profirodine tak mi to prišlo z cesty lebo jednak si matersku brať nemôžem a preto si beriem vačšie dieťa, ale to bola aj prvá z veci na ktoru som sa pýtala profi či bude s nou treba ostať doma tak kukala že prečo a načo a že mala sa nevie hrať sama a asi by sa aj dosť nudila iba s dospelým doma /a ešte keby som podľa rád ani s nou nikam nemala chodiť a nikto k nám tak asi dostane zo mna ponorku, lebo to nieje bábo čo leží a stačí mu tvoj usmev v postielke/ si tiež myslím že záleži od situácie je jasné že ked uvidíme že by bolo dobre s nou ostať tak to nebudeme siliť do krajnosti a nejak to urobíme ale zas na druhej strane si myslím že dieťa sa vie pripútať aj inak a tak ako u malého dieťaťa ked sa narodí tak sa celý svet kruti iba okolo neho tak je to aj v tomto prípade lebo vlastne celá rodina si zvyka na seba. A je to ako ty vravíš o vnútorných pocitoch a u každého to môže byť iné 😉

maznacik007
11. okt 2009

baby nahravam nove fotky na facebook... krasne.. urobte kuk...

no ja som bola cca mesiac a kusok doma... ale chodili sme hned aj k nasim.. maly je zvyknuty aj na sestru.. nam praveze hovorili ze ho mame okrem seba naviazat este na jednu osobu .. / moja mama/ aby sme mi mohli fungovat aj bez neho.. ako myslim ist von len my dvaja s muzom.. alebo len s Ninulou... aby proste ostala taka rovnovaha...

nemam pocit ze by maly tym trpel.. jednak on bol velmi zvyknuty na deti a viac ludi.. a moja mama ma doma minijasle.. take deti 2-3 roky.. a perfektne sa vyhra...

inak mame novu bytovu hojdacku... tak sa hupeme..

ja chcem s nim ostat doma... ked bude po sude.. ale asi jeden dva dni ostanem robit do tyzdna.. ze pojde na varovku k babke.. kt. si velmi oblubil.. tak krici baba... inak on je taky zlatusik... svagri ho uplne zboznuju.. hraju s nim futbal.. a tak... ale mama krici len na mna 😀

eli77
11. okt 2009

Lenuska ja si tiez myslim, ze zostat s dietatom doma je tak trosku za vlasy pritiahnute...bo su deti ktore uz chodia do skoly skolky...a s takymi prtatymi jasne ze matka zostane doma. A sranda je ze nam psychologicka na priprave skor odporucila navstevy prijimat radsej doma...kde uz dieta ako tak to pozna a zacina sa tam citit bezpecne ako nosit ho na navsetvy kde je pren cudzie prostredie a aj ludia. A urcite neplati rovnake pravidlo na vsetky deti...
...ja som tiez strasne zvedava ako to bude u nas...iked u nas bude asi vyhoda ze Chanelka je este babo.

maznacik007
11. okt 2009

eli77 ja nemozem z toho mena... normalne ak budem mat este dceru tak sa bude volat Chanel.. aspon druhe meno... 😉

mixka
11. okt 2009

ahojte 🙂

maznacik aj ja chcem na fb vidiet fotky 😕

maznacik007
11. okt 2009

lenuska neviem ci som sa presne vyjadrila.. ale ja si tiez myslim ze v tvojom pripade nie je vhodne ostat s malou doma.. ked uz chodi do skolky..

ja mam pocit ze co psycholog to nazor..

eli77
11. okt 2009

Maznacik vazne? Ja som z toho mena trosku mimo...a dost sa mi pletie s menom Chantal 😀 ale hadam si zvykneme 😝

maznacik007
11. okt 2009

mixka.. tak poziadaj ma o priatelstvo... pisnem ti IP

martina_maxian
11. okt 2009

ahoj mixka, ako sa máte? 😉

mixka
11. okt 2009

kukla som fotky maznacik 🙂 naaadherne deticky mas, ste krasna rodinka 😵 😵 😵

najjulinka
autor
11. okt 2009

maznacik aj mna si autorizuj. .aj kcem vidieť foto...

mixka
11. okt 2009

martinka, unaveno, ale spokojne 😀 manzel zobral krpky na navstevu dnes poobede k svojmu bratrancovi a ja som zatial vyumyvala cely byt a vyprala 3 pracky 😀 a zajtra ma caka zehliaci maraton a prezlecenie posteli a mam zas na chvilu poriadok 😀

janivonbenji
11. okt 2009

ahojte,
aj nám na príprave hovorili, že zo začiatku ( 3-6 mesiacov ) nemáme veľmi chodiť na návštevy a prijíámať návštevy, aby sme si na seba zvykli a malé sa pripútalo...po pravde musím priznať, že som si to nevedala predstaviť, keďže už len blízku rodinu máme dosť veľkú, ale nakoniec, keďže kubko bol len také malinké babätenko, tak sme to veľmi neriešili a návštev sme mali veľa ( prvú - 1 hodinu po príchode domov...a potom prúúúúdy, bo každý bol zvedavý )...a to pripútanie sme riešili skôr fyzickým kontaktom -veľa sme ho nosili, zaspával nám na rukách a tak podobne... 🙂 ...boli to pekné časy ... 🙂

...a ešte sa idem pochváliť cudzím perím - dnes sa mi narodila neterka !!!!! a volá sa ako cairkina kočka !!!

maznacik007
11. okt 2009

dakujeme mixka.. este mi prijde cele CD.. potom popridavam... inak ty mas uz tiez velke baby.. rozkosne su...

najjulinka
autor
11. okt 2009

no ja ma najadsej psychologov takých teoretikov... tí sunajlepší. .bezdetní a mudruju 😀 😀 😀 Akože aj bezdetní možu mať triezvy pohlad na vec, ale niektorí to s radami prehanaju... a vsetko také teoretické kydy , ktoré v praxi su nezrealizovatelné mam najradsej 😀 😀 😀

mixka
11. okt 2009

jej dik maznacik, ja mam kopu fotiek novych v mobile, len furt sa neviem dostat k tomu, aby som ich stiahla do pc a pridala, ale tento tyzden to uz spravim 😀

maznacik007
11. okt 2009

juli hotovo..

aj ja som dnes prala.. teda poseldna pracka este ide... 😝

najjulinka
autor
11. okt 2009

aj ja hotovo.. kukla som.. .fajn foto...

maznacik007
11. okt 2009

to nas fotila jedna super pani odtialto z konika mam kontakt.. a istym sposobom patri ako adoptivne dieta k nam.. 🙂

dakujeme za pochvaly.. 😵 ja som inak v poslednom case velmi nedbala na fotenie.. deti musim sa zlepsit..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre